آموزش فارکس

آموزش فارکس برای مبتدیان – آموزش رایگان فارکس

آموزش فارکس برای مبتدیان : می تواند معاملات ارز برای مبتدیان بسیار دشوار است. این بیشتر به دلیل انتظارات غیرواقعی موجود در بین معامله گران جدید است. آنچه شما باید بدانید این است که تجارت فارکس به هیچ وجه یک طرح سریع و ثروتمند شدن نیست. این مقاله راهنمای نهایی ما در زمینه تجارت ارز برای مبتدیان است . در این صفحه ، شما مقدمه ای در مورد بازار معاملات ارز ، نحوه عملکرد آن و شرایط کلیدی معامله به همراه مزایای تجارت ارزهای مختلف دریافت خواهید کرد.

جهت شرکت در کلاس های فارکس خصوصی بر روی این لینک کلیک نمایید

در این مقاله نحوه شروع کار در معاملات فارکس (از جمله انتخاب بهترین کارگزاری و نرم افزار معاملاتی) ، اصول مدیریت ریسک ، روشهای مختلف تجزیه و تحلیل بازار فارکس و فارکس و مروری بر بیشتر موارد استراتژی های محبوب معاملات ارز در پایان این راهنما ، شما دانش لازم را برای شروع آزمایش مهارت های تجاری خود با یک حساب آزمایشی رایگان ، قبل از رفتن به حساب زنده خواهید داشت.

آموزش فارکس برای مبتدیان : فارکس چیست ؟

فارکس یا بازار ارز بازاری است که در آن ارزهای خارجی معامله می شوند. برای اینکه درک درستی از تجارت ارز برای مبتدیان داشته باشید ، مثال زیر را می گیریم ، هنگامی که برای سفر بعدی خود ارز محلی خود را به پول ملی دیگری تبدیل می کنید ، ارز محلی را می فروشید و ارز خارجی دیگری را با قیمت مشخص یا تعداد معینی خریداری می کنید. به طور كلی در بازار ، ارزهای خارجی و سایر كالاها با تخمین 5/3 میلیارد دلار آمریکا هر روز بین دولتها ، بانكها ، شركتها و دلالان در بازار معاملات فاركس خرید و فروش می شوند.

دانستن نحوه معاملات فارکس و نحوه عملکرد بازار بسیار مهم است ، زیرا تجمع شرکت کنندگان چیزی است که در واقع بازاری را ایجاد می کند که در آن تجارت می کنید. وزن نسبی یک طرف معامله با مقدار پولی که در آن بازار مدیریت می کنند از طریق سرمایه گذاری اندازه گیری می شود.

آموزش رایگان فارکس : ارزها به صورت جفت معامله می شوند و حرکت جفت ارزها در بازار فارکس ارزش یک ارز را در مقابل ارز دیگر اندازه گیری می کند. به عنوان مثال ، جفت ارزی EUR / USD ارزش یک یورو را به عنوان معادل آن در دلار آمریکا اندازه گیری می کند. وقتی ارزش جفت افزایش می یابد ، این بدان معناست که ارزش یورو در برابر ارزش دلار آمریکا افزایش یافته است. وقتی ارزش جفت پایین می آید ، این بدان معناست که ارزش دلار آمریکا افزایش یافته است.

USD – دلار آمریکا
EUR – یورو
JPY – ین ژاپن
GBP – پوند انگلیس
CHF – فرانک سوئیس
CAD – دلار کانادا
AUD – دلار استرالیا
NZD – دلار نیوزیلند

یک جفت ارز اصلی ، جفتی است که هر یک از این ارزها را در برابر دلار آمریکا جفت کرده باشد ، مانند EUR / USD ، USD / JPY یا GBP / USD. جفت ارزهای کوچک متشکل از این ارزهای اصلی است که شامل دلار آمریکا نمی شود. این جفت ها شامل EUR  GBP ، EUR / CHF ، AUD / NZD و غیره است.

سرانجام ، ارزهای خارجی عجیب و غریب (غیر سنتی) ارزهایی هستند که قبلاً آنها را ذکر نکرده ایم ، مانند دلار هنگ کنگ (HKD) ، کرون نروژ (NOK) ، رند آفریقای جنوبی (ZAR) و بات تایلند (THB) .

هنگام یادگیری فارکس ، بسیاری از مبتدیان تمایل دارند که به جفت ارز اصلی تمرکز کنند ، به دلیل نوسانات گسترده روزانه و اسپرد شدید. اما بسیاری از فرصت های دیگر در بازارهای مالی جهانی وجود دارد – از جفت ارزهای اصلی و عجیب و غریب ، تا فرصت های تجارت CFD در بازار سهام ، کالاها ، معاملات آتی انرژی و شاخص های جهانی ، شما می توانید آنها را همانطور که ترجیح می دهید معامله کنید.

آموزش فارکس برای مبتدیان – ویدیو

آموزش فارکس برای مبتدیان : قیمت ها در معاملات فارکس چگونه کار می کنند؟

آموزش رایگان فارکس : در معاملات فارکس می بینید که هم قیمت “Bid” و ” Ask ” نقل شده است. اگر در یک معامله ارز خریداری می کنید ، آنچه که امیدوارید این باشد که ارزش جفت ارز افزایش یابد تا بتوانید آن را با قیمت بالاتری بفروشید و از این تفاوت سود کسب کنید.

اگر در تجارت فارکس ارز را می فروشید ، عکس این قضیه صادق است – امید این است که قیمت ارز پایین بیاید ، بنابراین می توانید آن را با قیمت پایین تری بخرید.

اصطلاحات اساسی در یادگیری معاملات فارکس برای مبتدیان

قبل از ادامه ، بیایید برخی از مفاهیم اصلی را که تاکنون با این لیست اصطلاحات اصلی یادگیری فارکس پوشش داده شده است ، خلاصه کنیم:

پیپ: پیپ واحد پایه در قیمت جفت های ارزی یا 0.0001 از قیمت نقل شده است. بنابراین وقتی قیمت پیشنهادی EUR / USD از 1.16667 به 1.16677 افزایش یابد ، این یک نقطه تغییر است.

Spread: اسپرد تفاوت بین قیمت پیشنهادی یک جفت ارز و قیمت درخواست است. برای محبوب ترین جفت های ارزی ، نرخ پخش معمولاً کم است. برای جفت هایی که به طور مکرر معامله نمی شوند ، اسپید بسیار بیشتر است. قبل از سودآوری یک معامله فارکس ، بسته به نوع معامله ، ارزش یک جفت ارزی باید از اختلاف قیمت خرید و فروش یا بالعکس فراتر رود.

مارجین : مارجین پولی است که در حساب یک معامله گر موجود است. با این حال ، از آنجا که معاملات متوسط ​​فارکس برای مبتدیان فاقد حاشیه مورد نیاز برای تجارت در حجم کافی برای کسب سود خوب است ، بسیاری از کارگزاران فارکس و CFD امکان استفاده از اهرم را به مشتریان خود ارائه می دهند.

اهرم : اهرم سرمایه ای است که یک کارگزار فارکس برای افزایش حجم معاملات مشتریان خود ارائه می دهد. به عنوان مثال ، اگر از نسبت اهرم 1:10 استفاده می کنید و 1000 دلار در حساب معاملاتی خود دارید ، می توانید 10 هزار دلار ابزار تجارت معامله کنید. اگر تجارت موفقیت آمیز باشد ، اهرم سود شما 10 برابر می شود. با این حال ، توجه داشته باشید که اهرم فشار شما را نیز به همان میزان ضرب می کند ، بنابراین باید با احتیاط استفاده شود.

آموزش فارکس برای مبتدیان : قرارداد مابه التفاوت چیست؟

آموزش رایگان فارکس : ممکن است در برخی موارد اصطلاح ” CFD ” را در فارکس مشاهده کرده باشید. برای تجارت فارکس دو راه وجود دارد: استفاده از قراردادهای مابه التفاوت (CFD) که به آن مارجین نیز می گویند. فارکس اسپات شامل خرید و فروش ارز واقعی است. به عنوان مثال ، شما می توانید مقدار معینی استرلینگ در برابر یورو خریداری کنید و سپس ، هنگامی که ارزش پوند افزایش یافت ، می توانید یورو را با پوند پس دهید و پول بیشتری از آنچه در ابتدا برای خرید خرج کرده اید دریافت کنید.

اصطلاح CFD مخفف Contract For Difference است ، قراردادی که نشان دهنده حرکت قیمت ابزارهای مالی است. از نظر فارکس ، این بدان معناست که شما می توانید به جای خرید و فروش مقادیر زیادی ارز ، بدون داشتن خود دارایی از حرکت قیمت سود ببرید. CFD در کنار فارکس در سهام ، شاخص ها ، اوراق قرضه ، کالاها و ارزهای رمزپایه نیز موجود است. در هر صورت CFD به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به خرید این ابزارها ، در مورد حرکت قیمت معامله کنید.

جفت ارز برای تجارت فارکس

آموزش فارکس برای مبتدیان : اهرم فارکس چگونه کار می کند؟

آموزش رایگان فارکس : علاوه بر توانایی دسترسی به طیف گسترده ای از بازارهای مالی ، مزیت دیگر معاملات CFD این است که تاجر می تواند به سهم بیشتری از این بازارها دسترسی داشته باشد و در نتیجه سود بالقوه خود را افزایش دهد. CFD اهرم هایی را فراهم می کند که شما را قادر می سازد به بازار دسترسی پیدا کنید ، به این معنی که یک تاجر می تواند به قسمت بیشتری از بازار دسترسی داشته باشد نسبت به آنچه در واقع می تواند مستقیماً خریداری کند.

برای استفاده از CFD طلا به عنوان نمونه برای خرید یک اونس طلا ، باید 1330 دلار هزینه کنید. با این حال ، با یک اهرم 1:20 (که بدان معناست که یک تاجر می تواند تا 20 برابر ارزش سپرده گذاری خود معامله کند) ، یک تاجر می تواند ارزش کل اونس طلا (معادل 1330 دلار) را با سپرده فقط 66.5 دلار

به همین ترتیب ، اگر می خواستید 3000 دلار آمریکا به یورو بخرید ، هزینه آن 2654 یورو است. با اهرم 1:30 ، می توانید 3000 دلار در بازار فارکس در حال حاضر فقط 88.49 دلار خریداری کنید. بهترین قسمت این است که سود بالقوه یک تاجر می تواند همان باشد که اگر مستقیماً بدون دارا بودن اهرم در دارایی سرمایه گذاری کرده باشد. خطر در اینجا این است که ضررهای احتمالی به همان اندازه سودهای بالقوه هنگام استفاده از همان اهرم افزایش می یابد.

آموزش فارکس برای مبتدیان : مزایای تجارت فارکس برای مبتدیان چیست؟

تعدادی از دلایل وجود دارد که مردم تصمیم می گیرند تجارت روزانه خود را شروع کنند. برخی از این دلایل ممکن است شامل امکان کسب درآمد اضافی باشد ، به عنوان مثال از آسایش منزل ، محل کار یا هر مکانی که به اینترنت متصل هستید. یکی از دلایل یادگیری فارکس و تجارت این است که فرصتی برای یادگیری یک مهارت جدید در زمان خود ، یا حتی رویای دستیابی به آزادی مالی ، و به دست آوردن بیشتر آینده مالی خود را کنترل کنید. وقتی نوبت به فارکس می رسد ، مزایای بسیاری وجود دارد که این ابزار مالی را برای تجارت بسیار جذاب می کند.

جهت شرکت در کلاس های فارکس خصوصی بر روی این لینک کلیک نمایید

آموزش فارکس برای مبتدیان : فارکس بزرگترین بازار تجارت مالی در جهان

آموزش رایگان فارکس : فارکس بزرگترین بازار مالی جهان است که هر روز بیش از 5.09 تریلیون دلار معامله می کند (آوریل 2016). به عبارت دیگر ، در طی یک روز ، پول بیشتری در بازار فارکس از ارزش تولید ناخالص داخلی ژاپن خرید و فروش می شود! از این معاملات ، 254 میلیارد دلار از طریق CFD و سایر ابزارهای مالی مشتقه معامله می شود.

به عنوان بزرگترین و فعالترین بازار معاملات مالی در جهان ، همچنین دارای نقدترین بازار در جهان است ، به این معنی که شرکت و تجارت ارز برای مبتدیان جدید و ورود و خروج از معاملات آسان است. آنها می توانند ارزها را با هزینه بسیار کم (حتی به اندازه 1 پیپ!) معامله کنند. این همچنین بدان معنی است که بازار فارکس بسیار بی ثبات است و این فرصت های زیادی را برای سودجویان از حرکت های مثبت و منفی در معاملات ارز ایجاد می کند.

آموزش فارکس برای مبتدیان : تجارت فارکس بصورت شبانه روزی

فارکس تنها بازار مالی است که هرگز نمی خوابد ، به این معنی که شما می توانید در تمام ساعات روز (یا شب) معامله کنید. برخلاف صرافی های جهانی که در اتاق های معاملاتی مانند بورس اوراق بهادار نیویورک یا بورس اوراق بهادار لندن مستقر هستند ، بازار فارکس به عنوان “بازار بدون نسخه” (OTC) شناخته می شود. این بدان معناست که معاملات مستقیماً بین طرفین صاحب ارز انجام می شود ، نه اینکه از طریق صرافی مدیریت شود.

بنابراین ، معاملات فارکس محدود به ساعات کاری هر بورس جهانی خاص نیست.

با این حال ، از آنجا که بازار معاملات فارکس یک بازار جهانی است ، به این معنی است که همیشه بخشی از جهان بیدار است و تجارت و معاملات را مدیریت می کند و در این ساعت ها ، ارزهای آنها بیشترین حرکت را دارند. به عنوان مثال ، جفت ارزهایی که دلار آمریکا را شامل می شوند بیشترین حرکت را در ساعات کاری آمریکا (16:00 تا 24:00 به وقت گرینویچ) تجربه می کنند ، در حالی که یورو ، پوند ، فرانک سوئیس و سایر ارزهای اروپایی بیشترین حرکت را در طی ساعت ها دارند. ، (8:00 و 16:00 به وقت گرینویچ).

در مقابل ، دلار استرالیا ، دلار نیوزیلند و ین ژاپن بیشترین فعالیت را از ساعت 00:00 تا 08:00 به وقت گرینویچ دارند. به عنوان یک تاجر ، این بدان معنی است که شما می توانید در هر زمان که مناسب شما باشد تجارت کنید – اگر در طول روز کار می کنید ، ارزهای موجود برای تجارت قبل یا بعد از زمان کار شما وجود دارد. اگر فرزند دارید و در طول روز در خانه هستید ، می توانید به راحتی ارز دیگری انتخاب کنید. در بازار معاملات فارکس می توانید 24 ساعت در روز و 5 روز در هفته معامله کنید.

همانطور که قبلا ذکر شد ، در معاملات سهام با موقعیت خرید ، معامله گر معامله ای را به قیمت پیشنهادی باز می کند و هدف او بستن معامله با قیمت بالاتر ، سود حاصل از تفاوت ارزش خرید سهام و ارزش فروش است. . مثالی دیگر از معاملات ارز ، اگر قیمت پیشنهادی EUR / USD 1.16667 باشد و موقعیت با قیمت 1.17568 بسته شود ، اختلاف 0.00901 یا 90.1 پیپ است. (هنگام معامله 1 لات برابر با 100000 واحد ، این سود 901 دلاری خواهد داشت).

معامله گران همچنین می توانند موقعیت های کوتاهی داشته باشند ، جایی که سهام را با قیمت بالاتری می فروشند و هنگامی که قیمت پایین می آید ، آنها را با قیمت پیشنهادی پایین تر می خرند و از اختلاف استفاده می کنند. در این حالت ، اگر قیمت یک سهم خاص 1.322659 باشد و موقعیت فروش با قیمت 88.32265 بسته شود ، اختلاف 3 دلار برای هر سهم خواهد بود. در یک معامله (تعداد زیادی) 1 قرارداد (به ارزش هزار سهم) سود 0300 دلار خواهد بود.

 

هزینه کم تجارت فارکس

آموزش فارکس از صفر تا صد pdf : از آنجا که تمام سهام و فارکس با کمک اهرم معامله می شود ، معامله گران می توانند با حاشیه بسیار کم یا بعضی اوقات به اندازه 1/500 از حجم بازار معاملاتی که می خواهند به آن دسترسی پیدا کنند (به مبنای 1: 500 نسبت اهرم). برخی از هزینه های اضافی نیز وجود دارد – بیشتر حساب های معاملاتی فارکس هزینه مدیریت حساب و یا هرگونه هزینه تجارت دارند کمی (یا بدون) است.

 

دسترسی آسان به بازار معاملات فارکس

آموزش فارکس pdf : یکی از بزرگترین مزیت های معاملات سهام و ارز این است که یکی از پیشرفته ترین بازارهای مالی از نظر فناوری است. در حالی که بسیاری از بازارهای مالی جهانی از طریق سیستم عامل های تجاری قدیمی قابل دسترسی هستند ، از نظر نرم افزار موجود برای تجارت در بازار فارکس ، رقابت دائمی وجود دارد.

فدرال رزرو

1. آیا کارگزاری فارکس و سهام مجوز دارد؟

آموزش رایگان فارکس : این ممکن است شما را متعجب کند که بدانید بازار معاملات فارکس دارای یک نهاد نظارتی مرکزی نیست. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما باید یک کارگزار را بدون در نظر گرفتن موضوع مجوز انتخاب کنید. در عوض ، توصیه می کنیم کارگزارانی انتخاب کنید که توسط سازمان صدور مجوزهای مالی در منطقه شما تنظیم شود.

FCA مرجع رفتار مالی در انگلیس ،

CySEC کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس

ASIC کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا

SEC کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ایالات متحده هستند.

معمولاً کارگزاری دارای مجوز به این موضوع افتخار می کنند و از آن به عنوان یک نقطه رقابت استفاده می کنند.

مزیت انتخاب یک کارگزار مجاز و تحت نظارت این است که با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که شما به عنوان یک تاجر به طور کامل توسط قوانین کشور خود محافظت می شوید. به عنوان مثال ، در سال 2018 ، سازمان اوراق بهادار و بازار اروپا (ESMA) مجموعه قوانینی را برای حمایت از مشتریان تجاری تازه کار معرفی کرد که همه کارگزاران فارکس اروپا باید آن را رعایت کنند. این قانون شامل محدودیت هایی در مورد اهرم موجود ، حفاظت از نوسانات ، حفاظت از تعادل منفی و موارد دیگر است.

ESMA Beginner، Professional، Leverage and Margin – مجوز اتحادیه اروپا از آگوست 2018

همچنین مهم است که امنیت پول خود را در نظر بگیرید. با توجه به این نکته ، ما توصیه می کنیم کارگزاری انتخاب کنید که پول مشتریان آنها را از سرمایه خود جدا کند ، اطمینان حاصل کنید که کارگزار از سپرده های شما برای هیچ یک از فعالیت های مالی خود استفاده نمی کند.

همچنین این اطمینان را می دهد که در صورت درخواست شما وجوه شما برای برداشت در دسترس خواهد بود. در آخر ، بررسی کنید که آیا کارگزار خدمات جبران خدمات مالی را ارائه می دهد یا خیر. این سرویس میزان پولی را تعیین می کند که در صورت ورشکستگی کارگزار یا بانک وی به شما جبران می شود.

 

2. کیفیت خدمات ارائه شده توسط کارگزار فارکس چگونه است؟

بهترین سایت آموزش فارکس : خدمات شرکت معاملات سهام و فارکس که شما انتخاب می کنید و بستر معاملات برای اطمینان از بهترین نتایج معاملات اساسی هستند. مثلاً اگر روی سیستمی که کند است و مرتباً خراب می شود معامله می کنید ، ممکن است نتوانید به قیمت دلخواه خود وارد معامله شوید یا از آن خارج شوید. درعوض ، جستجوی کارگزار مهم است که سطح بالایی از نقدینگی ، اسپرد کم ، توانایی اجرای سفارشات با قیمت مورد نظر شما (یا تا حد ممکن نزدیک) و سیستم عامل های تجاری پیشرفته را ارائه دهد که استفاده از آنها آسان باشد.

کیفیت خدمات ارائه شده ، حاشیه مورد نیاز و سطح اهرم موجود است. در حالی که نیازی به انتخاب بالاترین سطح اهرم موجود در هنگام شروع معاملات فارکس نیست ، اما فقط دانستن اینکه کارگزار بالاترین سطح اهرم مورد تأیید تنظیم کننده های قانونی خود را ارائه می دهد ، به این معنی است که با افزایش تجربه ، می توانید بر اساس این کار اهرم خود را افزایش دهید.

3. هزینه تجارت فارکس برای مبتدیان چقدر است؟

آموزش رایگان فارکس : از آنجا که تجارت ارز می تواند یک فعالیت درآمدزا باشد ، مهم است که فعالیت خود را به عنوان یک تجارت در نظر بگیرید ، جایی که می توانید در مورد چگونگی افزایش درآمد ، چگونگی کاهش هزینه ها و کاهش ریسک فکر کنید. با توجه به این نکته ، قبل از انتخاب ، حتماً هزینه های تجارت با هر کارگزار فارکس را در نظر بگیرید.

پورسانت : بهتر است کارگزار فارکس را انتخاب کنید که هزینه کمیسیون را دریافت نکند ، زیرا کمیسیون سود بالقوه شما را کاهش می دهد.
حداقل سپرده: بسیاری از کارگزاران هنگام افتتاح حساب معاملاتی مستقیم از مشتریان خود می خواهند حداقل سپرده گذاری کنند ، بنابراین بهتر است بهترین کارگزار را با کمترین میزان نیاز پیدا کنید.
هنگامی که به دنبال یک کارگزاری فارکس با کمترین هزینه هستید ، به یاد داشته باشید که این تنها کافی نیست ، بلکه گروهی از عوامل دیگر همانطور که گفتیم باید در نظر گرفته شوند ، مانند تفاوت قیمت ، کیفیت اجرا ، کارمزد و حداقل سپرده. این باید آخرین نکاتی باشد که هنگام افتتاح حساب معاملاتی طولانی مدت در ذهن خود دارید. بهترین شرکت تجارت فارکس برای مبتدیان به عناصری مانند سیستم معاملات ، قیمت ها ، مجموعه ابزارهای موجود ، مدل های اجرایی ، اهرم پیشنهادی و سهولت برداشت و واریز بستگی دارد.

4- چه ابزارها و بازارهای مالی ارائه می دهند؟

فیلم آموزش صفر تا صد فارکس : هنگام انتخاب یک شرکت بازرگانی ، بدیهی است که شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها به طیف گسترده ای از جفت ارزها ، از جمله رشته های اصلی ، خردسالان و خارج از کشور دسترسی دارند. اما در مورد سایر ابزارهای مالی مانند سهام ، شاخص ها و سایر موارد چطور؟ اگر می خواهید با یک کارگزار فارکس و CFD معامله کنید ، توصیه می شود سایر ابزارهایی را که ارائه می دهند نیز در نظر بگیرید.

این اطمینان می دهد که اگر تصمیم دارید در آینده سهام ، شاخص ها ، ETF ، کالاها ، قراردادهای ارز رمزنگاری شده و سایر ابزارها را معامله کنید ، برای این کار نیازی به یافتن کارگزار جدید ندارید.

5- ابزارهای معاملاتی موجود در بستر معاملات ارزی چیست؟

کیفیت ابزارهای تجاری ارائه شده توسط شرکت بازرگانی کارگزار می تواند تفاوت زیادی در تجربه تجارت شما ایجاد کند. در بیشتر موارد ، ابزار موجود به بستر تجاری (یا سیستم عامل) مورد استفاده بستگی دارد.

6. آیا پیشنهادات و خدمات کارگزار متناسب با سبک تجارت ارز شماست؟

آموزش رایگان فارکس : روش معاملاتی برای مبتدیان متفاوت است و مهم است که به خاطر داشته باشید که آیا کارگزار و بستر معاملات آنها متناسب با سبک تجارت شما است یا خیر. به عنوان مثال ، ممکن است شما علاقه مند باشید که استراتژی اسکالپینگ فارکس را دنبال کنید ، که شامل سود زیادی از حرکات ارزی کوچک است. در این صورت ، شما باید اطمینان حاصل کنید که کارگزار معاملات بالقوه حداقل فاصله بین قیمت ورود به بازار و سفارش توقف ضرر و سود خود را دارد.

یا اگر تازه وارد معاملات فارکس و بازار سهام هستید ، ممکن است با استفاده از حداکثر اهرم پیشنهادی کارگزار احساس راحتی نکنید. با توجه به این نکته ، بررسی کنید که آیا کارگزار شما تغییرات اهرمی را مجاز می داند – شما می توانید میزان اهرمی را که در معاملات خود استفاده می کنید انتخاب کنید.

در کنار انتخاب بهترین شرکت کارگزاری، در مورد نرم افزار و سیستم عامل های معاملاتی که آنها ارائه می دهند نیز تحقیق خواهید کرد. بستر معاملات آنلاین عنصر اصلی تجارت شما و ابزار اصلی تجارت شماست. این یک بخش اساسی از معادله است ، زیرا بهترین ابزارهای معاملاتی فارکس می تواند تأثیر زیادی بر نتایج معاملات شما بگذارد. بنابراین ، هنگام بررسی گزینه های خود به دنبال چه چیزی می گردید؟

جهت شرکت در کلاس های فارکس خصوصی بر روی این لینک کلیک نمایید

هنگام ارزیابی یک پلت فرم معاملاتی فارکس ، مطمئن شوید که این عناصر شامل عناصر زیر باشد:

قابلیت اطمینان: آیا بستر معاملات برای دستیابی به نتایج معاملاتی مورد نظر شما به اندازه کافی قابل اعتماد است؟ اعتماد به قیمت های دقیق نقل شده ، انتقال سریع داده ها و اجرای سریع سفارش ، کمک به مبتدیان برای تجارت موفقیت آمیز است ، به ویژه اگر قصد دارید از استراتژی های کوتاه مدت مانند جرم گیری استفاده کنید. داده ها باید در زمان واقعی در دسترس باشند ، و سیستم عامل باید در همه زمان های باز بودن بازار سهام و فارکس موجود باشد. این تضمین می کند که می توانید از فرصت هایی که پیش روی شماست استفاده کنید.

امنیت: آیا از پول و اطلاعات شخصی شما محافظت می شود؟ شرکت های تجاری قابل اعتماد و یک بستر معاملاتی مناسب برای اطمینان از امنیت اطلاعات شما و همچنین امکان پشتیبان گیری از کلیه اطلاعات ضروری حساب ، رویه هایی را تنظیم می کنند. آنها همچنین پول شما را از پول خود جدا می کنند.

مدیریت مستقل حساب: هر بستر معاملاتی آنلاین باید به شما امکان دهد تجارت و حساب خود را به طور مستقل مدیریت کنید ، بدون اینکه از کارگزار خود بخواهید اقدامات تجاری را از طرف شما انجام دهد. این اطمینان می دهد که شما می توانید به محض حرکت بازار اقدام کنید ، از فرصت های موجود در فرصت های مختلف استفاده کرده و همچنین موقعیت های باز را کنترل کنید.

تجزیه و تحلیل: آیا پلت فرم تجارت آنلاین آنالیز داخلی را ارائه می دهد ؟ آیا ابزار لازم برای انجام تجزیه و تحلیل فنی و بنیادی را به طور مستقل در اختیار شما قرار می دهد؟ بسیاری از معامله گران فارکس معاملات خود را بر اساس شاخص های فنی انجام می دهند ، بنابراین اگر بتوانند به این داده ها در بستر معاملات الکترونیکی دسترسی پیدا کنند ، به جای اینکه مجبور به ترک سیستم عامل برای یافتن آن باشند ، می توانند تجارت موثرتری داشته باشند. این باید شامل نمودارهایی باشد که در زمان واقعی به روز می شوند و دسترسی به اطلاعات و اخبار بازار به روز است.

گزینه معاملات خودکار: یکی از مزایای معاملات سهام و فارکس ، امکان افتتاح معاملات و تنظیم ضرر متوقف کننده و گرفتن سطوح سود است که در آن معامله بسته می شود. پس از شناسایی اطلاعات مورد نیاز برای این استراتژی ها ، پیشرفته ترین سیستم عامل ها باید عملکرد مورد نیاز برای اجرای استراتژی های معاملاتی را از طرف شما فراهم کنند. یک بستر معاملاتی مناسب این سطح از انعطاف پذیری را فراهم می کند ، نه اینکه معامله گر را ملزم به نظارت دائمی بر معاملات خود کند.

آموزش رایگان فارکس : قبل از انجام اولین معامله خود ، مهم است که به چگونگی مدیریت موثر ریسک در بازار معاملات فارکس فکر کنید. همانطور که قبلاً بحث کردیم ، معاملات و معاملات سهام فارکس CFD به شما امکان داد و ستد با استفاده از اهرم را می دهد ، به این معنی که می توانید از سپرده نسبتاً کمی برای دسترسی به بخش بزرگی از بازار استفاده کنید (حداکثر 500 برابر ارزش مانده حساب خود ، اگر مشتری حرفه ای باشید). این درآمد بالقوه شما را به همان مقدار دو برابر می کند. با این حال ، این نیز ضررهای احتمالی در معاملات شما را چند برابر می کند.

برای استفاده از یک مثال فوق العاده ، تصور کنید که موجودی حساب شما 2000 یورو باشد و همه آن را در یک معامله قرار دهید. اگر تجارت بد انجام شود ، شما کل سرمایه خود را از دست خواهید داد ، و چون بازار معاملات فارکس می تواند خیلی سریع حرکت کند ، ضررها نیز می توانند به سرعت اتفاق بیفتند. اینجاست که مدیریت ریسک ضروری است – برای کمک به شما در کاهش ضرر و محافظت از سودهایی که کسب کرده اید. یکی از اصلی ترین مواردی که باید در هنگام مدیریت ریسک معاملات فارکس مورد توجه قرار گیرد ، روانشناسی تجارت و مدیریت پول است.

الگوی سر و شانه

روانشناسی فارکس برای مبتدیان

آموزش رایگان فارکس : اگرچه ممکن است بحث در مورد موضوعات ذهنی و روانشناختی در یک راهنمای تجارت فارکس برای مبتدیان عجیب باشد ، اما حقیقت این است که اینها از مهمترین عواملی هستند که تجار موفق را از بازرگانان ناموفق جدا می کند.

قوانین تجارت پیشرفته و توانایی مدیریت احساسات به شما کمک می کند تا تحت فشار خونسرد باشید ، در زمان مناسب وارد معاملات شوید و بدانید چه موقع باید از بازار خارج شوید خواه ضرر خود را کاهش دهید ، یا سود خود را قبل از خود بگیرید.

برخی از نکات مهم روانشناسی تجارت را بخاطر بسپارید:

خونسردی خود را حفظ کنید: هرچقدر که تجارت می تواند هیجان انگیز باشد ، بدون استرس هم نیست. در مسیر رسیدن به اوج ، شکست های زیادی وجود خواهد داشت. احساسات می تواند دست شما را مجبور کند خیلی زود معامله را باز کند و یا خیلی دیر ببندد. دلیل اصلی استرس و تنش در معاملات مبتدیان این واقعیت است که برخی از معاملات ضرر خواهند داشت هر چقدر هم که بخواهید آن را تغییر دهید، این همان روشی است که بازار گاهی اوقات انجام می دهد. فقط به یاد داشته باشید که جنگ با یک نبرد به دست نمی آید. بلکه این عملکرد کلی است که مهم است.

تحمل خود را برای ریسک درک کنید: هرکسی سطح متفاوتی از تحمل ریسک را دارد و این بر میزان فرصت هایی که به دست می آورند ، ضررهایی که ممکن است متحمل شوند و تأثیر روانی همراه آنها تأثیر می گذارد. برای مدیریت سطح استرس در هنگام معامله ، مهم است که قبل از آن سطح تحمل ریسک خود را در نظر بگیرید ، و استراتژی های تجاری را پشتیبانی کنید که این را پشتیبانی کند.

آموزش رایگان فارکس : به عنوان مثال ، افرادی که تحمل ریسک کمتری دارند ، راحت تر می توانند معاملات کوچک را انجام دهند و به مرور زمان سودهای ناچیز از هر تجارت را جمع کنند. در مقابل ، شخصی که بیشتر ریسک می کند ، تمایل بیشتری به انجام معاملات بزرگتر ، با فرصت هایی برای سود بیشتر (بلکه زیان بیشتر) نیز دارد.

اهداف واقعی معاملات را تعیین کنید: مهم است که با انتظارات تجاری خود واقع بین باشید ، زیرا این امر به شما کمک می کند تا بهترین زمان ها را برای باز و بسته کردن معاملات ارزیابی کنید. بسیاری از معامله گران فارکس انتظارات زیادی در مورد سود بالقوه خود دارند و این باعث می شود که با مقادیر زیادی پول و تصمیمات سریع و نسنجیده ، معاملات سنگینی انجام دهند. باز هم ، برای آزمایش دانش و مهارت خود ، از کوچک شروع کنید و با شروع دستیابی به نتایج مطلوب ، می توانید اهداف بزرگتری را تعیین کنید.

محدودیت های خود را از قبل تعیین کنید: قبل از شروع هر موقعیت تجاری ، باید قیمتی را که در آن معاملات را باز می کنید و قیمتی که سود خود را در آن می گیرید و قفل می کنید ، مشخص کرده باشید. اگر بازار به طور غیرمنتظره تغییر مسیر دهد متحمل ضرر می شود یا سود را کاهش می دهد. بنابراین همین که این محدودیت ها را تعریف کردید ، مهم است که به آنها پایبند باشید!

بسیاری از معامله گران جدید ترجیح می دهند معامله را تعطیل نکنند زیرا بازار هنوز به سمتی که می خواهند پیش می رود ، تنها در این صورت است که با تغییر ناگهانی روند ، آنها تمام سود خود را از دست می دهند. اگر معاملات شما به هدف از پیش تعیین شده شما رسید ، آن را ببندید و از برنده های خود لذت ببرید. اگر بازار در جهت مخالف حرکت کرد ، موقعیت را ببندید یا یک دستور توقف ضرر تنظیم کنید تا در صورت رسیدن به حد ضرر خاص ، به طور خودکار بسته شود.

آماده شدن برای بدترین حالت: گرچه ممکن است بدبینانه به نظر برسد ، اما در معاملات بهتر است خود را برای بدترین شرایط آماده کنیم تا اینکه انتظار بهترین ها را داشته باشیم. در طول تاریخ بارها بوده است که بازارهای مالی و ابزارهای معاملاتی منفجر ناگهانی یا افت ارزش غیرمنتظره ای را تجربه کرده اند.

آموزش رایگان فارکس – مدیریت مالی در معاملات فارکس

مدیریت مالی در بازار فارکس شامل روش های خاص مورد استفاده برای افزایش درآمد خود را، و همچنین ضرر و زیان بالقوه را کاهش دهد. موفقیت در معاملات فارکس برای مبتدیان بیشتر از داشتن تعداد زیادی معاملات خوب به مدیریت خوب پول مربوط می شود و این یکی از رازهایی است که کسانی را که به مدت طولانی معامله فارکس می کنند از کسانی که پس از چند سال منصرف می شوند جدا می کند.

در حال حاضر ، در اینجا برخی از اصول مدیریت پول برای راهنمایی شما در تجارت وجود دارد:

از قبل نحوه تأمین مالی معاملات خود را تعیین کنید: فقط یک نوع پول برای سرمایه گذاری مناسب است و آن پولی است که می توانید از دست بدهید ، ترجیحاً بدون آسیب رساندن به زندگی جسمی و / یا روحی. هر تاجر سودآور به روش خود پیروز می شود ، در حالی که هر بازنده ضررها را به همان روش تجربه می کند. به یاد داشته باشید ، از هر فرصت موجود در یادگیری تجارت استفاده کنید. این یک روند بی پایان است!

تصمیم بگیرید که چه سطح سرمایه گذاری می خواهید: یکی از سوالات متداول در مورد معاملات فارکس “چقدر برای شروع معاملات نیاز دارم؟” برای تجارت فارکس برای مبتدیان ، ایده خوبی است که با معاملات کوچک شروع کنید و در مسیر صعود خود قرار بگیرید. خوشبختانه بسیاری از کارگزاری های معتبر حداقل شرط سپرده معقول برای افتتاح حساب را دارند.

ریسک را محاسبه کنید: اطمینان حاصل کنید که قبل از معامله میزان ریسک را محاسبه کنید. اگر سود بالقوه معاملات کمتر از خطرات احتمالی باشد ، احتمالاً تصمیم خوبی نیست.

جهت شرکت در کلاس های فارکس خصوصی بر روی این لینک کلیک نمایید

سود مورد نیاز برای پوشش هرگونه خسارت را تعیین کنید: علاوه بر محاسبه ریسک قبل از هر معامله ، ارزش محاسبه میزان بازپرداخت آن پول در هر تجارت بعدی را نیز دارد. برای جبران عواملی که از دست داده اید کسب درآمد معمولاً دشوار است ، فقط به این دلیل که کل مانده مانده شما کوچکتر از همان ابتدا است ، این بدان معناست که برای جبران مانده از دست رفته خود باید سود بیشتری کسب کنید (به صورت درصد) .

به عنوان مثال ، اگر 5000 یورو سرمایه گذاری کنید و 1000 یورو ضرر کنید ، 20٪ مانده خود را از دست خواهید داد و مانده نهایی 4000 یورویی را برای شما باقی می گذارد. برای اینکه موجودی خود را به 5000 یورو برسانید ، باید 1000 یورو سود ببرید. با این حال ، با مانده 4000 یورو (پس از ضرر قبلی) ، اکنون باید 25 درصد از سرمایه موجود خود را به جای 20 درصد کسب کنید.

شروع معاملات کوچک: برای کمک به شما در مدیریت ریسک و حفظ سرمایه خود ، تجارت مبالغ کمی را شروع کنید ، نه اینکه ریسک های بزرگی را با بخش زیادی از مانده حساب خود انجام دهید. به عنوان مثال ، در مثال قبلی ، اگر کل موجودی 5000 یورویی خود را در یک معامله قرار دهید ، از دست دادن همه آن آسان است.

در مقابل ، اگر فقط 20 یورو معامله کنید ، ضرر به میزان قابل توجهی بر مانده حساب شما تأثیر نمی گذارد. به شما این فرصت را می دهد تا تجارت را از تجربه خود بیاموزید و تجارت بعدی خود را به طور مثرتری برنامه ریزی کنید. با این حساب ، محدود کردن سرمایه ای که می خواهید به 5٪ مانده حساب خود (یا کمتر) ریسک کنید ، شما را برای ادامه تجارت فارکس (و بهبود سبک خود) در بلند مدت در موقعیت بهتری قرار می دهد.

هنگامی که روانشناسی تجارت و مدیریت پول را فرا گرفتید ، تعدادی از تکنیک های تجاری وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر خود استفاده کنید:

سبد سهام خود را متنوع کنید: همه ما این جمله را می دانیم که “همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید” ، اما بسیاری از معامله گران فارکس در مورد معاملات خود چنین می کنند. همانطور که عاقلانه نیست که همه پول خود را در یک معامله قرار دهید ، تکیه بر یک جفت ارزی سطح ریسک را افزایش می دهد ، زیرا اگر جفت در جهتی متفاوت از آنچه انتظار دارید حرکت کند ، می توانید همه چیز را از دست دهید. در عوض ، باز کردن معاملات کوچک در جفت ارزهای مختلف را در نظر بگیرید.

شما حتی می توانید سایر ابزارهای CFD مانند تجارت سهام و شاخص ها ، کالاها ، منابع انرژی ، ارزهای رمزپایه و موارد دیگر را معامله کنید ، زیرا این باعث تنوع بیشتر سبد سرمایه گذاری شما می شود.

عاقلانه از اهرم استفاده کنید: همانطور که قبلاً ذکر شد ، CFD در فارکس به شما امکان می دهد با مارجین یا با استفاده از اهرم معامله کنید. با این حال ، فقط به دلیل اینکه اهرم 1:30 (یا 1: 500) در دسترس است ، به این معنی نیست که شما باید از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال ، پس از ارزیابی خوب ریسک خود ، ممکن است تصمیم بگیرید که هزینه های احتمالی معامله با اهرم 1:30 بسیار زیاد است و با 1: 5 راحت ترید. انتخاب اهرم کوچکتر به شما کمک می کند ریسک خود را به طور موثرتری مدیریت کنید ، به ویژه اگر تازه وارد تجارت فارکس باشید.

تمرکز روی بلند مدت: مراحل اولیه معاملات شما باید در مورد حفظ سرمایه در حساب شما باشد – نه تلاش برای افزایش آن. به حداقل رساندن ریسک هدف اصلی در تجارت برای مبتدیان است. یکی از راه های دستیابی به این هدف استفاده از موقعیت تجاری بلند مدت است. روش معاملات سهام برای مبتدیان ابزار مالی خوبی برای معاملات بلند مدت آنهاست.

تازه واردین در معاملات فارکس و CFD معمولاً نمی توانند درک کنند که موفق ترین معامله گران سعی می کنند سرمایه خود را براساس معاملات بلندمدت و نه حرکت سریع بازدهی را بدست آورند. آنها اغلب موقعیت های خود را برای روزها ، هفته ها ، ماه ها و حتی گاهی اوقات در صورت لزوم باز می کنند. معاملات سهام و فارکس به عنوان یک سرمایه گذاری کار می کند نه به عنوان قرعه کشی.

با استفاده از دستور توقف از دست دادن: دستور توقف از دست دادن یک ابزار است که معامله گران استفاده برای محدود کردن ضرر و زیان بالقوه خود و تعیین میزان حداکثر از دست دادن که آنها می توانند تحمل کنند. به زبان ساده ، این سطح قیمتی است که در آن موقعیت باز را می بندید که به نفع شما حرکت نکند ، بنابراین با ادامه حرکت بازار در آن جهت و اصلاح مسیر خود ، از ضررهای اضافی جلوگیری می کند. همچنین می توانید برای نگه داشتن سودهایی که قبلاً کسب کرده اید از دستور توقف ضرر استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر یک معامله طولانی را با جفت ارز GBP / USD آغاز کنید و ارزش جفت افزایش یابد ، محدودیت قیمتی که در آن معامله بسته خواهد شد همراه با قیمت جفت ارز افزایش می یابد. اگر ارزش GBP / USD شروع به کاهش کند ، به محض رسیدن به دستور توقف ضرر ، با حفظ سودهایی که قبلاً کسب کرده اید ، موقعیت بسته می شود.

بازارهای مالی جهانی به طور مداوم در حال تغییر هستند و ایده ها و استراتژی های تجاری جدید به طور مداوم منتشر می شوند. برای اطمینان از ادامه رشد مهارت های معاملاتی ، مهم است که در یادگیری تجارت بازارهای مختلف با مرور منظم تجزیه و تحلیل بازار و یادگیری استراتژی های جدید تجارت ، مهم باشید.

 

آموزش رایگان فارکس – روش های تجزیه و تحلیل بازار فارکس

در حالی که برخی از معامله گران جدید فارکس ممکن است توسط شانس مبتدی و معاملات باز در جفت ارز مناسب در مسیر درست کمک شوند ، این شانس به ندرت دوام می آورد. برای موفقیت در معاملات ارز و CFD در طولانی مدت ، یک معامله گر باید بتواند تصمیمات معاملات آگاهانه را اتخاذ کند و این تصمیمات نتیجه تجزیه و تحلیل بازار است.

تجزیه و تحلیل برای تجارت در بازار سهام ، ارزها و سایر ابزارهای تجارت مالی بسیار ضروری است. نمودارها برای تجارت کوتاه مدت و بلند مدت مفید هستند. شما باید نمودارهای روزانه ، هفتگی و ماهانه را بررسی کنید. خوشبختانه ، چندین روش مختلف برای تجزیه و تحلیل بازار معاملات فارکس وجود دارد ، به این معنی که هر معامله گر می تواند روش مناسب را برای آنها پیدا کند. سه دسته گسترده تحلیل بازار جهانی پول ، تحلیل بنیادی ، تحلیل تکنیکی و تحلیل موج است.

آموزش رایگان فارکس – تحلیل بنیادی

این شکل از تجزیه و تحلیل شامل پیروی از وقایع دنیای واقعی است که ممکن است بر ارزش ابزارهای مالی که می خواهید تجارت کنید تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، ممکن است ارزش دلار استرالیا پس از اعلام نرخ بهره بانک رزرو استرالیا در نوسان باشد ، بنابراین بر حرکت همه جفت های ارزی از جمله دلار استرالیا تأثیر خواهد گذاشت.

هفت شاخص اقتصادی که بیشترین تأثیر را در بازار تجارت فارکس دارند:

 

  • تولید ناخالص داخلی (GDP)
  • گزارش حقوق و دستمزد غیر مزرعه ای (معروف به حقوق و دستمزد غیر کشاورزی یا NFP)
  • نرخ بیکاری
  • شاخص تولید صنعتی
  • خرده فروشی
  • سفارشات کالاهای بادوام
  • نرخ بهره برای بانک های ملی (مانند بانک مرکزی اروپا یا فدرال رزرو ایالات متحده)

سه حالت ممکن پس از انتشار اقتصادی یا اعلامیه وجود دارد:

هیچ واکنشی نشان نمی دهد که بازار انتظار اعلامیه را داشته است.

حرکت قوی با توجه به داده های اقتصادی اعلام شده (اگر اعلامیه اخبار مثبتی به همراه داشته باشد ، ابزاری که تحت تأثیر این خبر قرار می گیرد از نظر ارزش افزایش می یابد)

حرکت قوی در برابر داده های اقتصادی

بزرگترین چالش ارزیابی نتیجه و سپس گشایش معاملات بر این اساس است. یک نقطه شروع خوب برای این رویکرد تجارت ، آگاهی از حوادث پیش رو است که ممکن است بر بازار فارکس تأثیر بگذارد.

آموزش رایگان فارکس – تجزیه و تحلیل فنی

در حالی که تحلیل بنیادی به آنچه در دنیای واقعی اخبار ، از جمله اخبار و رویدادهای اقتصادی ، سیاسی و تجاری اتفاق می افتد ، متمرکز است ، تجزیه و تحلیل فنی بیشتر به آنچه در نمودارهای قیمت ابزارهای معاملاتی رخ می دهد ، متمرکز است.

نمودارهای داده های معاملاتی به سادگی تحرکات قیمت ابزارهای معاملاتی مختلف را در طول زمان ثبت می کنند ، به معامله گران امکان می دهد الگوهای حرکت قیمت ابزار مالی را شناسایی کرده و بر اساس این فرضیه که این الگوها در آینده تکرار می شوند ، تصمیمات معاملاتی بگیرند. به عنوان مثال ، یک شکل از نمودار معاملاتی نمودار شمعدان ژاپنی است که برای تأکید بر نقاط قیمتی بالا و پایین دوره های زمانی خاص قالب بندی شده است.

این اطلاعات می تواند به معامله گران اجازه دهد در مورد الگوی حرکت قیمت یک جفت ارز منتخب قضاوت کنند. به عنوان مثال ، اگر یک شمع ژاپنی نزدیک به بالاترین قیمت دوره انتخاب شده بسته شود ، این بدان معناست که علاقه زیادی از جانب خریداران برای آن جفت ارزی در آن دوره زمانی خاص وجود دارد.

با گذشت زمان ، الگوهای متداول در حرکت نمودارها (و شکل گیری شمع های مختلف) ظاهر می شوند ، سپس می توان از آنها برای پیش بینی حرکات احتمالی قیمت های آینده و انجام بهترین معاملات براساس این پیش بینی ها استفاده کرد.

هنگامی که الگوی خاصی ظاهر شد ، این به عنوان یک شاخص فارکس شناخته می شود زیرا نشان می دهد که امکان تجارت سودآوری وجود دارد. در حالی که منابع زیادی به صورت آنلاین برای یادگیری در مورد بهترین شاخص های فارکس در دسترس است ، نرم افزار تجارت شما باید مجموعه ای از شاخص های داخلی را داشته باشد که می توانید برای تجارت خود استفاده کنید.

آموزش رایگان فارکس – تجزیه و تحلیل امواج الیوت:

تجزیه و تحلیل الیوت، یک روش شناخته شده برای تجزیه و تحلیل الگوی قیمت و جهت یک ابزار مالی در نمودار است. این روش مبتنی بر حرکت تاریخی قیمت های بازار است ، با این اعتقاد که تاریخ تکرار می شود. این به دلیل احساسات بازار است ، به این معنی که بازار به طور کلی به عنوان یک الگو حرکت می کند ، و تحت تأثیر حوادث و اعلامیه های مشابه به همان شیوه قرار می گیرد.

در بازار فارکس ، این واکنش ها شامل خرید و فروش ارز است که باعث نوسان قیمت جفت ارزهای مختلف می شود.

این تئوری دنباله های پنج موج را به بالا و پایین دنبال می کند و سپس با یک الگوی اصلاحی 3 موج در جهت مخالف روبرو می شود. 5 موج صعودی دارای روند هستند ، در حالی که 3 موج تصحیحی در جهت مخالف هستند. در یک حرکت “بالا” ، سه موج وجود دارد (حرکت 1 ، 3 و 5) و دو موج پایین (حرکت 2 و 4).

در یک حرکت اصلاحی رو به پایین ، دو موج به سمت پایین (A و C) و یک موج به سمت بالا (B) وجود دارد. در یک حرکت رو به پایین ، 3 موج به سمت پایین ایجاد می کند که با 2 موج به بالا جدا می شود. یک موج اصلاحی صعودی دارای دو موج بالا و یک موج پایین خواهد بود. در مرحله بعدی ، این ابزار یک حرکت “پایین تر” ایجاد می کند و سه موج پایین را با دو موج بالا جدا می کند.

در حالی که این الگو با هر بار حرکت قیمت رخ نمی دهد ، معامله گران می توانند با انجام مراحل زیر از این روش به عنوان راهنما برای ورود یا عدم ورود به معامله استفاده کنند:

1. تصمیم بگیرید که چگونه و چه موقع شمارش موج الیوت را شروع کنید ، با توجه به اینکه این رویکرد باید با تمام حرکات “بالا” و “پایین” مطابقت داشته باشد.

2. صبر کنید تا موج شروع شود. در بسیاری از موارد ، عاقلانه است که تا پایان موج سوم یا آغاز حرکت چهارم در موج صبر کنید ، تا مطمئن شوید این ابزار از الگوی قیمت موج الیوت پیروی می کند.

3- برای تأیید جهت قیمت ابزار از نشانگر ثانویه استفاده کنید.

هنگامی که این مراحل را انجام دادید ، می توانید با اطمینان بیشتری وارد معامله شوید.

جهت شرکت در کلاس های فارکس خصوصی بر روی این لینک کلیک نمایید

آموزش رایگان فارکس – استراتژی های محبوب تجارت فارکس برای مبتدیان

گام بعدی ایجاد یک استراتژی تجارت است. برای معامله گران تازه کار ، سناریوی ایده آل پیروی از یک استراتژی ساده است. خوشبختانه ، بانک ها ، شرکت ها ، سرمایه گذاران و دلالان برای چندین دهه در بازارها معامله کرده اند ، این بدان معنی است که در واقع طیف گسترده ای از استراتژی های معاملات فارکس برای انتخاب وجود دارد. این شامل:

1. Scalping : گمانه زنی در بازار ارز استراتژی معاملاتی شامل خرید و فروش جفت ارز نیز با افزایش های کوتاه است – معمولاً بین چند ثانیه تا چند ساعت. این یک استراتژی بسیار عملی است که شامل تعداد زیادی سود ناچیز می شود تا زمانی که مجموع آنها در تعادل شما دو برابر شود.

2. معاملات روزانه: معاملات ارزی به سبک معاملات روزانه یک رویکرد محافظه کارانه تر از حدس و گمان است که بر روند روزانه قیمت جفت ارز تمرکز دارد. معاملات ممکن است بین یک تا چهار روز باز باشد ، اما معمولاً بر جلسات اصلی هر بازار فارکس تمرکز می کنند.

3. معاملات نوسانات: معاملات نوسان یک رویکرد تجارت میان مدت است که بیشتر از معاملات سوداگرانه یا معاملات روزانه روی حرکات قیمتی تمرکز دارد. این بدان معناست که معامله گران می توانند معامله ای ایجاد کنند و آن را برای مدت چند ساعت یا چند روز معامله کنند ، نه اینکه مجبور شوند دائماً جلوی سکوی معاملاتی خود بنشینند ، و این گزینه خوبی برای افرادی است که در کنار روز تجارت می کنند کار یدی.

4. روش هجینگ: این روش به عنوان مدیریت ریسک در نظر گرفته می شود که به موجب آن معامله گر می تواند با انجام معاملات در جهت مخالف ، خسارات احتمالی را جبران کند. در معاملات فارکس ، این می تواند با گرفتن دو موقعیت مخالف در یک جفت ارزی یکسان انجام شود (به عنوان مثال ، معامله خرید و معامله فروش در جفت ارز GBP / USD) ، یا با انجام معاملات مخالف با دو ارز مرتبط.

5. استراتژی معاملاتی مارتینگل: استراتژی Martingale استراتژی معاملاتی است که به این ترتیب کار می کند ، به محض اینکه معامله موفقیت آمیزی انجام دادید ، به ازای از دست دادن هر معامله ، میزان سرمایه گذاری خود را در معاملات آینده دو برابر کنید تا ضرر و زیان خود را پس بگیرید. به عنوان مثال ، اگر 1 یورو در اولین معامله خود سرمایه گذاری کنید و ضرر کنید ، در معاملات بعدی 2 یورو ، سپس 4 یورو ، سپس 8 یورو و غیره سرمایه گذاری می کنید. لطفا توجه داشته باشید که این استراتژی ماهیت بسیار خطرناکی دارد و در تجارت ارز برای مبتدیان مناسب نیست!

6. استراتژی تجارت شبکه: آموزش رایگان فارکس : استراتژی شبکه یک استراتژی است که با استفاده از سفارشات توقف خرید و فروش برای توقف سود از حرکات طبیعی بازار استفاده می کند. این سفارشات معمولاً در فاصله 10 پیپ قرار می گیرند و با قرار دادن این دستورات متوقف ، معامله گر می تواند این استراتژی را برای تجارت اجرا کند.

آموزش رایگان فارکس – نتیجه گیری:

تحقیق کنید: به طور کلی ، هرچه اطلاعات کمتری در مورد بازار معاملات سهام و ارز داشته باشید ، بیشتر در معرض دید شما قرار می گیرد و محدودیتی در میزان دانش یا خطرات شما وجود ندارد ، یادگیری فارکس یک سفر بی پایان است. اطلاعات بی شماری در مورد نحوه تجارت سهام برای مبتدیان به صورت رایگان در دسترس است.

در یک حساب آزمایشی را امتحان کنید

همه شرکتهای بازرگانی مجاز حسابهای آزمایشی را ارائه می دهند، چه شما یک مبتدی باشید یا نه ، بهتر است ابتدا هر استراتژی جدید را در حساب آزمایشی آزمایش کنید. ادامه دهید تا نتایج قطعی شود و از آنچه آزمایش می کنید اطمینان داشته باشید. فقط در این صورت است که باید یک حساب واقعی باز کنید و از استراتژی خود در کمترین حجم تجارت موجود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که معاملات حساب دموی خود را مانند معاملات واقعی انجام می دهید. همچنین می توانید از نرم افزار فارکس برای شبیه سازی شرایط بازار و ایجاد برداشت از یک جلسه تجارت زنده استفاده کنید.

کارها را پیچیده نکنید

آموزش رایگان فارکس : شاخص ها را در نمودارهای خود و یا به طور کلی استراتژی خود در بستر معاملات بیش از حد بارگذاری نکنید. هرچه استراتژی معاملات پیچیده تر باشد ، پیروی از آن دشوارتر و کارآیی آن کمتر است. برای آگاهی از عملکرد متوسط ​​استراتژی در بازارهای مختلف ، باید آزمایشات و تحقیقات لازم را انجام دهید.

ساده به نظر رسیدن این مسئله می تواند یک چالش واقعی باشد ، به خصوص با توجه به میزان ابزار پشتیبانی که می توانید در نمودارهای خود اعمال کنید. فقط بخاطر بسپارید، این مربوط به چند ابزار شما نیست ، بلکه در مورد توانایی شما برای استفاده از برخی از آن ابزارها به روشی موثر است.

در بازارهای ناپایدار مراقب باشید

نوسان است که فعالیت تجاری شما را به حرکت در می آورد. با این حال ، اگر مراقب نباشید ، می تواند به طور کامل از بین برود. وقتی بازار حرکت می کند ، بازار به یک طرف حرکت می کند و باعث رشد اسپرد و لغزش سفارشات شما می شود. به عنوان یک معامله گر مبتدی فارکس ، باید بپذیرید که وقتی در بازار معاملات حضور پیدا کردید ، هر اتفاقی می افتد و می تواند استراتژی شما را کاملاً بی اعتبار کند.

آموزش رایگان فارکس – روند بازار دوست شماست!

آموزش رایگان فارکس : چه مبتدی باشید و چه یک تاجر حرفه ای ، بهتر است بیشتر از آنچه فکر می کنید بر اساس آنچه می بینید تجارت کنید. به عنوان مثال ، ممکن است فکر کنید دلار آمریکا بیش از حد ارزش گذاری شده است. مطمئناً ، شما می خواهید دلار را با ارز قویتر دیگری بفروشید و در پایان ممکن است حق با شما باشد. اما اگر قیمت در حال افزایش است ، نظر شما مهم نیست. در واقع ، مهم نیست که هر کسی چه فکر می کند – قیمت در حال افزایش است و شما باید با این روند تجارت کنید.

تازه کار معاملات فارکس متمرکز بر باز کردن معاملات است ، اما نقطه خروج از آن به همان اندازه مهم است. اگر استراتژی معاملاتی شما سازوکار بسته شدن معامله را در نظر نگیرد ، به خوبی به پایان نخواهد رسید و احتمالاً متحمل ضررهای زیادی خواهید شد.

آموزش رایگان فارکس – هرچه یاد می گیرید بنویسید

برای تثبیت دانش خود در مورد آنچه فارکس است ، یک معامله گر تازه کار فارکس باید طرز فکر یک صاحب تجارت را توسعه دهد. هر مشاغل به یک برنامه عملیاتی ، نظارت مداوم و بررسی منظم نیاز دارد. پرش به جلو بدون برنامه ها و عملیات متفکرانه راهی مطمئن برای شکست است. شروع به نوشتن وبلاگ های تجاری کاملاً ضروری است.

هر روز ، حتما موارد زیر را بنویسید:

نکاتی برای تحقیقات بیشتر در مورد یادگیری تجارت

دلایل باز یا بسته شدن معاملات

هنگام تجزیه و تحلیل فعالیت خود ، ژورنال خود را به عنوان یک مرجع نزدیک خود نگه دارید. فعالیت شما اطمینان می دهد که هیچ یک از اقدامات شما بی فایده نیست. تجزیه و تحلیل معاملات خوب باعث افزایش اعتماد به نفس معاملات شما می شود و انگیزه شما را برای فشار بیشتر و پیشبرد بیشتر فراهم می کند. از طرف دیگر ، تجزیه و تحلیل معاملات بد به شما کمک می کند تا ارزش را استخراج و بهبود دهید.

تدریس خصوصی ارز دیجیتال

روبو فارکس

لایت فارکس

دانلود اندیکاتور

فارکس در ایران

استراتژی فارکس

پرایس اکشن

بروکر hycm

بروکر آلپاری

بهترین سایت آموزش فارکس

بهترین استاد فارکس

بهترین دوره پرایس اکشن

دوره آموزش پرایس اکشن

آموزش فارکس از صفر

دوره فارکس

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 5 Average: 4.2]

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا