آموزش

استراتژی فارکس چیست ؛ آموزش انواع استراتژی فارکس

استراتژی فارکس چیست ؟ آموزش انواع استراتژی فارکس : ما انواع و اقسام روش های معملاتی در بازارهای معاملاتی مانند فارکس و بورس داریم که هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایبی هستند. ما سعی می کنیم در این مقاله کامل انواع استراتژی های فارکس را بررسی کنیم و به آموزش هر کدام از آن ها بپردازیم.

بهترین روش های معاملاتی دارای ویژگی های زیر هستند:

  • سودآور / قابل اعتماد
  • ساده / آسان برای دنبال کردن
  • قوانین روشن
  • محافظه کار

– میانگین متحرک یا مووینگ اوریج (moving average):

استراتژی میانگین متحرک ها برای ورود به معامله بپردازیم و اینکه چطور می توان با آن استفاده از آن سیگنال های معاملاتی ورود به معامله را شناسایی نمایید.

استراتژی کم ریسک فارکس: خطوط میانگین متحرک دو کار بصورت همزمان انجام می دهد، اول روند بازار را به شما نشان دهند که صعودی یا نزولی یا خنثی است و دوم اینکه چه زمانی روند قصد برگشت و تغییر حرکت دارد. در این روش معمولا از ترکیب دو میانگین متحرک برای گرفتن سیگنال استفاده می شود و باید منتظر باشید تا میانگین کوچکتر بتواند میانگین بزرگتر را به سمت بالا یا پایین رد کند.

بعنوان مثال به چارت جفت ارز USDJPY در تایم فریم روزانه نگاه کنید

در اینجا از دو خط میانگین متحرک ساده (SMA) 10 و 20 استفاده شده است، در نقطه مشخص شده خط 10 که به رنگ آبی مشخص است به زیر خط 20 حرکت کرده و بعد از آن شاهد سقوط قیمتی بوده ایم و شاهد آن هستیم که خطوط موینگ اوریج ترکیب اعداد 10 و 20 در تایم فریم روزانه به خوبی عمل کرده اند و سیگنال به موقعی برای گرفتن موقعیت فروش نشان داده اند.

البته ترکیب اعدادی دیگری مثل 20-50 و 50-100 نیز وجود دارد که معامله گر بنا به تشخیص خودش در تایم فریم و جفت ارزهای متفاوت می تواند از آن ها استفاده کند.

استراتژی های فارکس

شاید تمامی سیگنال هایی که توسط این روش معاملاتی ایجاد می شود نتواند به سود منجر شود. اما اگر به خوبی حد ضرر خود را مشخص کنید و در جای مناسب حد سود قرار دهید، می توانید سودهای بسیار خوبی توسط این روش معاملاتی از بازار دریافت کنید.

نکته که می بایست قبل از استفاده از این روش به آن توجه کنید این است که این روش در بازارهایی با روندهای بزرگ عملکرد فوق العاده ای از خود نشان می دهد اما در بازارهای خنثی نمی تواند به خوبی نتیجه دهد و پشت سر هم سیگنالهای خرید و فروش اشتباه دریافت خواهید کرد که نتیجه ای جز ضرر ندارند.

دوره ارز دیجیتال

کلاس ارز دیجیتال

دوره فارکس

کانال vip ارز دیجیتال

سیگنال ارز دیجیتال

سیگنال طلا فارکس

سیگنال فارکس

– استراتژی معاملاتی خط روند:

این استراتژی جزو ساده ترین استراتژی های فارکس می باشد. این استراتژی بر اساس حرکت قیمت و معکوس شدن روند بنا شده است. همچنین در این استراتژی از سطوح مقاومتی و حمایتی نیز استفاده می شود.

استراتژی های فارکس

یک روند پیدا کنید و خط روند را با اتصال کف ها به یکدیگر و اتصال سقف ها به یکدیگر مشخص نمایید. در اینجا ما فقط به یک سیگنال نیاز داریم که نشان دهد خط شکسته شده است که در این صورت نشانی از معکوس شدن روند خواهد بود. تنها کافیست که خطوط رسم شده شکسته شوند و این عامل برای دریافت سیگنال معاملاتی توسط ما کافی خواهد بود.
در صورت شکسته شدن روند نزولی، روند به صورت صعودی حرکت خواهد کرد و در این صورت ما می توانیم با یک سفارش خرید وارد بازار شویم. اگر روند صعودی شکسته شد قیمت معکوس شده و ما باید سفارش فروش ثبت کنیم.

– استراتژی پرایس اکشن:

استراتژی های فارکس پرایس اکشن شیوه معاملاتی ساده اما بسیار مفیدی است که جزو استراتژی های بدون اندیکاتور محسوب می شود و کاربر فقط با نگاه کردن چارت قیمتی می تواند حرکت بازار را تشخص دهد. البته استفاده از روش پرایس اکشن برای معامله در فارکس هم دارای نکاتی است که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

پولبک زدن به سطح شکسته شده:

استراتژی های فارکس شاید راحت ترین روش در کار با پرایس اکشن همین مورد باشد، شما پس از مشخص کردن ناحیه کلیدی و عبور قیمت از آن منتظر می مانید تا مانند تصویر زیر به ان ناحیه پولبک بزند در آن ناحیه شما باید منتظر سیگنال پین بار باشید و پس از مشاهده کندل پین بار وارد معامله فروش شوید.

استراتژی های فارکس

همان گونه که مشاهده می کنید ابتدا ناحیه حمایتی را شکسته و دو بار به آن ناحیه پولبک زده و بار دوم کندل پین بار ایجاد کرده و قیمت سقوط کرده است.

ترکیب روش پرایس اکشن با میانگین متحرک 21 روزه:

استراتژی های فارکس

برای این روش شما نیاز به یک میانگین متحرک 21 روزه و استراتژی کندل استیک دارید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید قیمت تمایل دارد خود را به سمت میانگین متحرک هدایت کند و پس از آن اگر بخواهد به روند نزولی خودش ادامه دهد سیگنال های کندل استیک ایجاد می کند.

– استراتژی های فارکس، الگوهای نمودار گوه ای:

اولین کاری که باید انجام دهیم این است که تعریف کنیم که گوه واقعاً چیست؟ گوه فقط دو خط روند است که به سمت یک راس جمع می شوند. به عبارت دیگر ، قیمت از فشار خرید و فروش خارج می شود. شبیه یک مثلث است اما به صورت افقی همگرا نمی شود. به عبارت دیگر ، شما ممکن است مثل همیشه یک روند صعودی داشته باشید ، اما در بالای معاملات فروشندگان با فشار بیشتری بر بازار ، تهاجمی تر می شوند.

استراتژی های فارکس

در نمودار ، می بینید که دلار نیوزلند برای مدتی افزایش یافته است و خط قرمز افزایشی قرمز ظاهر می شود زیرا در آخرین مرحله به سمت بالای نمودار حمایت می شد. با این حال ، همچنین می توانید ببینید که فروشندگان کمی تهاجمی تر شده و فشار فروش می آورند.

مهمترین چیز این است که بیشتر معامله گران در سراسر جهان حداقل خواهند دید که خط روند شکسته شده است. بنابراین حتی اگر آنها الگوهای گوه ای را معامله کنند ، تقریباً همه معامله گران به خط روند توجه می کنند. وقتی شکسته می شود توجه همه را به خود جلب می کند.

گوه ها نیز می توانند صعودی باشند:

تقریباً مانند همه الگوهای نموداری عکس آن نیز وجود دارد. در این حالت ، شما در مورد “گوه سقوط” صحبت می کنید. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید ، دلار آمریکا در برابر دلار کانادا بسیار ناگهانی سقوط کرد.

استراتژی های فارکس

همانطور که دو خط روند را ترسیم می کنید ، می بینید که گوه قطعاً در حال شکل گیری است. بعد ، به خط آبی می رسیم که تقریباً بلافاصله پس از شکست ، بالای گوه است و شما بعد از آن می توانید وارد معامله خرید شوید.

 

– الگوی سر و شانه:

یکی از محبوب ترین الگوها الگوی ‘Head and Shoulders’ است. در واقع ، برخی از معامله گران هستند که فقط با این الگو معامله می کنند ، اما قبل از استفاده از این الگو ، مانند هر چیز دیگری ، باید چند نکته را بخاطر بسپارید. اولین ایده این است که هیچ چیز 100٪ تضمین شده نیست. با این حال ، برخی از الگوهای برجسته تر ، مانند الگوی سر و شانه محبوبیت بیشتری دارند.

به نمودار 4 ساعته GBP / CHF در زیر نگاهی بیندازید. این نمونه ای از الگو سر و شانه است. قله “1” ، اصطلاحاً شانه چپ است. قله با علامت “2” سر است سپس در انتها قله سوم با شماره “3” همان چیزی است که به شانه راست معروف است.

استراتژی های فارکس

خط قرمز به عنوان خط گردن شناخته می شود و محل شروع فروش است. 

– استراتژی اسکالپ :

در استراتژی اسکالپ معامله گر بلافاصله پس از اینکه معامله وارد سود شد، با اندک سودی آن را می بندد و خیال خود را از بابت ریسک نوسان راحت می کند. برای معامله با استراتژی اسکالپ می بایست حتما یک روش خروج کاملا مناسب داشته باشید در غیر اینصورت یک ضرر بزرگ می تواند تمام سودهای معاملات قبلی شما را از بین ببرد.

معامله گران حرفه ای به جای اینکه منتظر حرکات بزرگ بمانند، به کمک استراتژی اسکالپ سعی می کنند در تمام حرکات کوچک و کوتاه مدت بازارهای مالی کسب سود کنند. معامله گرانی که اسکالپینگ می کنند، سعی می کنند در عین حالی که تعداد سودهای کوچک خود را افزایش می دهند، جلوی ضررها را نیز بگیرند.

در این استراتژی می توان از تمام ابزارهای معاملاتی و متدهای معاملاتی استفاده کرد. به عنوان مثال می توان استراتژی بریک اوت یا همان شکست سطوح را به شکل اسکالپینگ پیاده سازی کرد. به این صورت که پس از شکست یک سطح حمایت یا مقاومت قدرتمند، در جهت شکست وارد معامله می شویم و پس از اینکه 5 الی 10 پیپ معامله در سود رفت، معامله را دستی می بندیم.

این سبک معامله نیاز به ذهن منظمی دارد تا به راحتی بتواند موقعیت ها را در بازار تشخیص دهد، نیاز به قدرت تصمیم گیری سریع دارد و همچنین اسکالپینگ نیازمند یک شخصیت خستگی ناپذیر است که بتواند ساعت های زیاد روبروی مانیتور بنشیند و با سرعت و دقت بالا به معامله بپردازد.

 

استراتژی پیروی از روند

روند یکی از اساسی ترین مفاهیم را در تجزیه و تحلیل فنی نشان می دهد. بیشتر ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی مورد استفاده تحلیلگر یک هدف دارند: کمک به تعیین روند بازار. هیچ رازی نیست که بازار مبادلات ارزی نمی تواند در یک خط مستقیم قدم بگذارد ، زیرا ویژگی های حرکات آن یک سری زیگزاگ است که شبیه موج های پی درپی اوج ، پایین ، بالا و پایین است.

اگر جهت قیمت رو به بالا است ، خرید کنید ، یعنی شاهد روند صعودی هستیم.
اگر قیمت رو به پایین است ، بفروشید ، یعنی شاهد روند نزولی هستیم.

به هر ترتیب ، هر معامله گر ، صرف نظر از تعهد خود به روش معاملاتی یا روش دیگر ، باید قبل از هر چیز و با استفاده از تجزیه و تحلیل فنی و ابزارهای آن ، روند فعلی بازار دارایی فعلی را تعیین کند و سعی کند روند پیشرفت آن را پیش بینی کند. ابزار تجزیه و تحلیل فنی مورد استفاده معمولاً بسیار ساده و قابل درک است و هر معامله گر ، بسته به ویژگی های دارایی که در آن سرمایه گذاری می کنند ، تنظیمات فردی و سایر عوامل ، می تواند انواع مختلفی از شاخص ها ، خطوط ، بازه های زمانی و … را انتخاب کند با این حال ، بیشترین میانگین متحرک برای دوره های مختلف ، باند Bollinger ، Alligator ، Ichimoku ، Keltner ، MACD و شاخص های ADX و همچنین بسیاری از تنظیمات پیشرفته به شاخص های کلاسیک استفاده می شود.

 

استراتژی معاملات با توجه به سطح پشتیبانی و مقاومت

در میان ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی سطح مقاومت و پشتیبانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. علاوه بر این ، استراتژی های مبتنی بر آنها نه تنها توسط مبتدیان در زمینه تجارت ، بلکه توسط بازرگانان باتجربه ، که ابزارهای بسیار دیگری در اختیار دارند و همچنین تجربه تجارت گسترده ، مورد استفاده قرار می گیرند. پس چرا این خطوط ساده به طور گسترده ای توسط سرمایه گذاران پذیرفته شده است؟ بیایید با هم به این موضوع فکر کنیم.

سطوح پشتیبانی و مقاومت مناطق مشروطی هستند که معامله گران (به طور جداگانه) در یک بازه زمانی مشخص اختصاص می دهند. هنگام شناسایی این مناطق ، آنها اغلب به عنوان خط نشان داده می شوند ، با این حال ، برای محاسبه تمام خطرات و سفارشات به درستی ، هنوز هم بهتر است مناطق S / P را در نمودار نشان دهید. باید درک شود که خطوط پشتیبانی و مقاومت در بازه های زمانی مختلف به روش های کاملاً متفاوتی ترسیم می شوند. همچنین باید توجه داشت که خطوط مقاومت / پشتیبانی در فریم های زمانی بزرگتر مانند H1 ، H4 و D1 قابل اطمینان تر هستند و احتمال شکستن آنها کمتر است. در مورد رسم سطح توسط بدنه یا سایه های شمع هیچ قانون مشخصی وجود ندارد: معامله گران هنوز در این مورد به توافق نرسیده اند.

 

برای درک چگونگی تشکیل مناطق مقاومت / پشتیبانی و نحوه استفاده از آنها ، باید مولفه روانشناختی این پدیده را تجزیه و تحلیل کنید.

شرایطی را تصور کنید که قیمت در نزدیکی خط حمایت در نوسان است. معامله گرانی که به افت قیمت اعتقاد دارند موقعیت های فروش و معامله گرانی که به قیمت های بالا اعتقاد دارند موقعیت های خرید را باز می کنند که در این زمان قیمت شروع به افزایش می کند. در چنین شرایطی ، معامله گرانی که پوزیشن های فروش باز کردند از افتتاح موقعیت پشیمان می شوند و با بازگشت اولین قیمت به خط حمایت ، موقعیت های خود را می بندند. معامله گرانی که موقعیت های طولانی را باز کرده اند از این موقعیت خوشحال هستند ، زیرا موقعیت های آنها با افزایش قیمت منجر به سود می شود و با اولین اصلاح قیمت خط حمایت ، آنها دوباره وارد یک موقعیت خرید می شوند ، زیرا آنها معتقدند که قیمت دوباره از سطح پشتیبانی بازگشت خواهد کرد.

آن دسته از معامله گرانی که هنوز پوزیشن های خود را باز نکرده اند ، می بینند که قیمت به یک روند صعودی تبدیل شده و لحظه اصلاح قیمت و بازیابی از سطح پشتیبانی را مناسب ترین گزینه برای باز کردن موقعیت های خرید می دانند. وقتی این اتفاق می افتد ، تعداد زیادی از فعالان بازار که موقعیت های خرید را باز می کنند ظاهر می شوند ، به این معنی که تقاضا به شدت جهش می کند ، عرضه با آن همگام نمی شود و در نتیجه قیمت همانطور که معامله گران انتظار داشتند افزایش می یابد. در مورد خط مقاومت ، که نتیجه آن افزایش شدید عرضه است ، و تقاضا نزولی می شود ، وضعیت معکوس می شود. با کمک چنین مثالی ، رابطه مستقیمی بین نسبت عرضه و تقاضا و سطح حمایت / مقاومت مشاهده می کنیم.

به همین دلیل است که سطح حمایت / مقاومت را اغلب سطح عرضه / تقاضا می نامند. با کمک چنین مثالی ، رابطه مستقیمی بین نسبت عرضه و تقاضا و سطح حمایت / مقاومت مشاهده می کنیم.

معاملات در برگشت از سطح حمایتی:

از مثال فوق می توان دریافت که با افزایش قابل توجه پتانسیل صعودی ، پس از نزدیک شدن قیمت به خط حمایت ، احتمالاً تغییر قیمت از سطح به دنبال خواهد داشت. سپس می توانید موقعیت های طولانی را باز کنید ، در حالی که ضرر توقف در زیر سطح پشتیبانی قرار دارد. هنگامی که قیمت به خط مقاومت حرکت می کند و احساسات نزولی در بازار حاکم است ، وقتی قیمت به سطح مقاومت می رسد ، معامله گران شروع به باز کردن موقعیت های کوتاه می کنند و در نتیجه ، قیمت از سطح عقب می افتد و سقوط می کند. در این حالت ، ضرر توقف بالاتر از سطح مقاومت قرار می گیرد. استفاده از دستور سود و توقف عقب نیز خطر متحمل شدن ضرر را کاهش می دهد و به رفع سود به موقع کمک می کند. بازگشت از سطح اغلب در یک آپارتمان اتفاق می افتد (و بازار در این مرحله تقریباً 70٪ از اوقات باقی می ماند) ، زیرا قیمت به طور متناوب از یک سطح به سطح دیگر باز می گردد.

اگر قیمت سطح مقاومت را بشکند و در لحظه اصلاح به این سطح بازگردد ، قیمت همیشه قادر به شکستن آن از طرف دیگر و افزایش از سطح نخواهد بود و روند صعودی را تشکیل می دهد. بنابراین ، بعد از شکستن آن ، خط مقاومت به یک خط حمایت تبدیل می شود.
اگر قیمت از بالا به پایین خط حمایت را بشکند ، در هنگام بازگشت به این خط ، قیمت همیشه نمی تواند آن را از طرف دیگر بشکند ، بنابراین از خط فاصله گرفته و به حرکت نزولی خود ادامه می دهد و روند نزولی ایجاد می کند. در این حالت ، خط حمایت پس از شکست به مقاومت تبدیل می شود.
همچنین مواردی وجود دارد که وقتی در هنگام تصحیح از طرف دیگر به آن نزدیک می شوید ، قیمت دوباره از سطح حمایت / مقاومت عبور می کند و به دالان قیمت قبلی بازمی گردد. این برک آوت دروغین نامیده می شود.

باید توجه داشت که مفاهیم سطح حمایت و مقاومت در معاملات جدید نیستند ، زیرا بسیاری از سرمایه گذاران توسط آنها هدایت می شوند و استراتژی های خود را بر این اساس می سازند. با این حال ، کسانی هستند که معتقدند سطح مبتنی بر داده های قدیمی می تواند در تحلیل توسعه بازار در گذشته مفید باشد ، اما نه در پیش بینی حرکت آینده ، زیرا هیچ تضمینی برای عملکرد بازار به گونه ای دیگر وجود ندارد ، زیرا تعداد زیادی از عوامل تأثیرگذار بر بازار هستند و رفتار میلیون ها تاجر در بازار را نمی توان پیش بینی کرد.

استراتژی تجارت محدوده فارکس

استراتژی معاملات محدوده ، که به آن معاملات کانال نیز گفته می شود ، به طور کلی با عدم جهت گیری بازار همراه است و در صورت عدم وجود روند استفاده می شود. معاملات محدوده حرکت قیمت ارز را در کانال ها تعیین می کند و اولین کار این استراتژی یافتن محدوده است. این فرایند را می توان با اتصال یک سری اوج و فرودها با خط روند افقی پیاده سازی کرد. به عبارت دیگر ، معامله گر باید سطح حمایت و مقاومت عمده را با منطقه بین “معاملات بازه” پیدا کند.

در صورت شکسته شدن سطح حمایت یا مقاومت ، باید معاملات را براساس استراتژی معاملات ببندید. موثرترین راه برای مدیریت ریسک در معاملات بازه ، استفاده از دستورهای توقف ضرر است که بیشتر معامله گران انجام می دهند. آنها در هنگام فروش گروه ، سفارشات حد فروش را زیر مقاومت قرار می دهند و سود را در زیر و نزدیک به پشتیبانی می گیرند. هنگام خرید ، آنها سفارشات حد خرید را بالاتر از سطح پشتیبانی قرار می دهند و سفارشات سود را نزدیک به سطح مقاومت قبلاً تعیین شده می گیرند. می توان با قرار دادن سفارشات توقف ضرر بالاتر از سطح مقاومت هنگام فروش در منطقه مقاومت در محدوده ای و زیر سطح پشتیبانی هنگام خرید در پشتیبانی ، خطر را مدیریت کرد.

 

استراتژی های تجارت فارکس با شاخص های فنی

شاخص های فنی محاسباتی هستند که براساس قیمت و حجم اوراق بهادار تنظیم می شوند. هم برای تأیید روند و کیفیت الگوهای نمودار و هم برای کمک به معامله گران در شناسایی سیگنال های خرید و فروش استفاده می شود. برای تشکیل سیگنال های خرید و فروش می توان از شاخص ها جداگانه استفاده کرد و همچنین می توان از آنها با استفاده از الگوهای نمودار و عملکرد قیمت استفاده کرد.

آنها می توانند به صورت جداگانه برای تشکیل سیگنال های خرید و فروش استفاده شوند و همچنین می توانند در بازار استفاده شوند. با این حال ، همه شاخص های فنی به طور گسترده توسط تجار استفاده نمی شود. شاخص های ذکر شده زیر برای تحلیل گران از اهمیت بالایی برخوردار است و حداقل یکی از شاخص ها توسط هر معامله گر برای توسعه استراتژی تجارت خود استفاده می شود:

میانگین متحرک
بولینگر باند
شاخص مقاومت نسبی (RSI)
نوسان ساز تصادفی
میانگین واگرایی و همگرایی متحرک (MACD)
ADX

 

نمودارهای فارکس برای استراتژی های معاملاتی

در تجزیه و تحلیل فنی فارکس نمودار نمودار نمایشی از حرکات قیمت در یک بازه زمانی مشخص است. این می تواند حرکت قیمت یک اوراق بهادار را در طی یک ماه یا یک سال نشان دهد. بسته به اینکه معامله گران به دنبال چه اطلاعاتی هستند و چه مهارت هایی را کسب می کنند ، می توانند از انواع خاصی از نمودارها استفاده کنند: نمودارهای میله ای ، نمودارهای خطی ، نمودارهای شمعدان ، نمودارهای نقطه ای و شکلی.

با استفاده از الگوهای معروف نمودار فنی می توان یک استراتژی خاص را نیز طراحی کرد:

مثلثها
پرچم ها
شعارها
گوه
الگوی مستطیل
الگوی سر و شانه ها
دو تاپس و ته دوتایی
اوج های سه گانه و پایین های سه گانه

 

استراتژی تجارت حجم معاملات

حجم نشان دهنده تعداد اوراق بهاداری است که طی یک زمان مشخص معامله می شود. حجم بیشتر نشانگر درجه بالاتر چگالی یا فشار است. یکی از مهمترین عوامل در تجارت همیشه توسط برنامه ریزان مورد تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد. برای تعیین کم یا زیاد بودن میزان حرکت ، آنها به نمودارهای حجم نور که در پایین نمودار ارائه می شوند نگاه می کنند. هر جابجایی قیمتی اگر حجم نسبتاً زیادی باشد اهمیت بیشتری نسبت به حجم کم دارد.

 

استراتژی تجارت فارکس بر اساس تحلیل بنیادی

در حالی که تجزیه و تحلیل فنی بر عملکرد گذشته و مطالعه حرکت بازار متمرکز است ، تجزیه و تحلیل بنیادی فارکس بر علل اساسی تأثیر می گذارد که جهت بازار را تحت تأثیر قرار می دهد.

پیش فرض تجزیه و تحلیل اساسی فارکس این است که شاخص های کلان اقتصادی مانند نرخ رشد اقتصادی ، نرخ بهره و نرخ بیکاری ، تورم یا موضوعات مهم سیاسی که می توانند بازارهای مالی را تحت تأثیر قرار دهند ، بنابراین می توانند برای تصمیم گیری در مورد معاملات استفاده شوند.

تکنسین ها دلایل تغییرات بازار را ضروری نمی دانند ، اما طرفداران تحلیل بنیادی فارکس سعی در کشف “چرا” دارند. آنها داده های اقتصاد کلان را برای یک کشور خاص یا کشورهای مختلف تجزیه و تحلیل می کنند تا رفتار واحد پول یک کشور خاص را در آینده نزدیک پیش بینی کنند.
بسته به برخی از رویدادها یا حساب ها ، آنها ممکن است تصمیم بگیرند ارز را بخرند به امید اینکه قیمت آن افزایش یابد و آنها بتوانند آن را با قیمت بالاتری بفروشند یا اینکه ارز را بفروشند تا دوباره با قیمت پایین تری آن را خریداری کنند.
دلیل اینکه تحلیلگران بنیادی از چنین بازه زمانی طولانی استفاده می کنند به شرح زیر است: داده هایی که آنها مطالعه می کنند بسیار کندتر از داده های قیمت و حجم مورد استفاده تحلیلگران فنی تولید می شود.

 

استراتژی تجارت فارکس براساس احساسات بازار

احساسات بازار با توجه به نگرش سرمایه گذاران به بازار مالی یا ارز مشخص تعیین می شود. آنچه مردم در بازار فارکس احساس می کنند و چگونه رفتار می کنند ، مفهوم احساس بازار است.

اهمیت درک نظرات گروهی از مردم درباره یک موضوع خاص را نمی توان دست کم گرفت. برای هر هدف ، تجزیه و تحلیل اخلاقی می تواند بینشی فراهم کند که ارزشمند باشد و به تصمیم گیری درست کمک کند. همه معامله گران نظرات خود را در مورد حرکت بازار دارند و افکار و نظرات آنها که مستقیماً در معاملات آنها منعکس می شود به شکل گیری احساسات بازار کمک می کند.

خود بازار یک شبکه بسیار پیچیده است که از تعدادی افراد تشکیل شده است که نظرات آنها بیانگر احساسات بازار است. با این حال ، شما به تنهایی نمی توانید بازار را به نفع خود حرکت دهید. شما به عنوان یک معامله گر ، نظر و انتظارات خود را در بازار دارید ، اما اگر فکر می کنید یورو صعود خواهد کرد و برخی از آن اعتقاد ندارند ، نمی توانید کاری در این مورد انجام دهید.

استراتژی های فارکس بر اساس سبک معاملات

استراتژی های معاملات فارکس را می توان با پیروی از سبک های معاملاتی رایج مانند معاملات روزانه ، معاملات روزمره ، استراتژی خرید و نگهداری ، پوشش ، تجارت پرتفوی ، معاملات گسترده ، معاملات نوسان ، معاملات سفارشات و معاملات الگوریتمی توسعه داد.

استفاده و توسعه استراتژی های معاملاتی بیشتر به درک نقاط قوت و ضعف شما بستگی دارد. برای موفقیت در معاملات باید بهترین روش تجارت را پیدا کنید که مناسب شخصیت شما باشد. هیچ روش ثابت “صحیحی” از تجارت وجود ندارد. روش صحیح دیگران ممکن است برای شما مفید نباشد. در زیر ، می توانید در مورد هر سبک معاملاتی مطالعه کنید و سبک خود را تعریف کنید.

استراتژی Forex Scalping

اسکلپینگ یک استراتژی معاملاتی روزانه است که مبتنی بر معاملات سریع و کوتاه است و برای سودآوری از تغییرات جزئی قیمت استفاده می شود. این نوع فروشنده ها که اسکلپر نامیده می شوند ، می توانند در طی یک روز تا 100 معامله را باز یا بسته کنند.

 

Hedge – هج کردن چیست؟

به طور کلی استراتژی ای است که از سرمایه گذاران در برابر حوادثی که منجر به ضرر می شود ، محافظت می کند. ایده خرید یک ارز و فروش ارز دیگر به این امید است که ضرر در یک معامله سود حاصل از تجارت دیگر را جبران کند. این استراتژی در مواقعی که ارزها با هم ارتباط منفی داشته باشند کارایی بیشتری دارد.

مهمترین نکته ای که باید در مورد هج کردن باید توجه کرد این است که کاهش ریسک همیشه به معنای کاهش سود است. در اینجا ، یک استراتژی هجینگ سود زیادی را تضمین نمی کند بلکه می تواند سرمایه گذاری شما را جبران کند و به شما کمک کند از شر ضرر خلاص شوید یا حداقل آن را کاهش دهید. با این حال ، اگر به درستی تدوین شود ، یک استراتژی پوشش ارز می تواند سود هر دو طرف را به همراه داشته باشد.

استراتژی خرید و نگهداری:

استراتژی خرید و نگهداری نوعی سرمایه گذاری و معامله است که معامله گر اوراق بهادار را خریداری کرده و آنها را برای مدت طولانی نگهداری می کند.
تاجری که از استراتژی خرید و نگهداری استفاده می کند علاقه ای به حرکات کوتاه مدت قیمت و شاخص های فنی ندارد. در واقع ، این استراتژی اغلب توسط معامله گران سهام استفاده می شود. با این حال ، برخی از معامله گران فارکس نیز از آن استفاده می کنند ، که نشان می دهد این یک روش خاص برای سرمایه گذاری منفعل است. این معمولاً بیشتر بر اساس نمودارها و شاخص های فنی بر اساس تحلیل بنیادی است. این واقعاً به نوع سرمایه گذار بستگی دارد که نحوه استفاده از این استراتژی را تعیین کند.

ویدیو استراتژی فارکس :

 

سوالات متداول :

دانلود بهترین استراتژی فارکس : استراتژی فارکس یک پکیج دانلودی نیست که شما آن را دانلود و نصب کنید و انتظار معجزه را داشته باشید. استراتژی بستگی به سبک معاملاتی هر شخص متفاوت است.

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور : قطعا بهترین روش استفاده از پرایس اکشن است و در سایت نوسان 24 می توانید در مورد آن جستجو نمایید.

دانلود رایگان استراتژی فارکس : روش های بسیار متفاوتی برای معامله گری است استراتژی یک اندیکاتور نیست که شما بخواهید آن را دانلود و نصب نمایید.

بهترین استراتژی فارکس 2020 : بدون شک روش پرایس اکشن بهترین روش است.

دقیق ترین استراتژی فارکس : با اختلاف پرایس اکشن است.

استراتژی فارکس روزانه ۵۰ پیپ :

آموزش استراتژی فارکس : روش های متفاوتی مانند الیوت – هارمونیک تریدینگ و الیوت برای کار وجود دارد که می توانید در همین سایت جستجو کنید.

خرید استراتژی فارکس : روش های معاملاتی با توجه به میزان زمان و تجربه هر فرد طراحی می شود. اگر شما توانستید استراتژی یک راننده فرمول 1 را بخرید قطعا می توانید به دنبال خرید استراتژی فارکس هم باشید و این جمله از پایه اشتباه است.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا