آموزش فارکس

اسکالپینگ در فارکس به چه معنی است ؟

اسکالپینگ در فارکس چیست : اکثر معامله گران مجذوب امکان معاملات و سود سریع هستند، اما اسکالپینگ نیازمند یک رویکرد منضبط و منسجم است . این مقاله اسکالپینگ را با جزئیات بیشتری توضیح می‌دهد و بررسی می‌کند که آیا اسکالپینگ یک روش معاملاتی مناسب برای شما است، چگونه معامله‌گران می‌توانند از روش‌های مختلف اسکالپینگ استفاده کنند و چه جنبه‌های مهمی برای افزایش موفقیت شما با استراتژی اسکالپینگ وجود دارد .

اسکالپینگ در فارکس چیست

یک تکنیک یا روش معاملاتی مبتنی بر تحلیل تکنیکال است که در آن شما می توانید برای خرید و فروش یک ابزار مالی (مانند EURUSD ) در مدت زمان کوتاهی انجام دهید و تعداد محدودی امتیاز کسب کنید. مانند سایر سبک های معاملاتی، سفته بازان با گرفتن موقعیت وارد بازارهای مالی می شوند.

تفاوت اصلی بین اسکالپینگ ، معاملات روزانه و معاملات نوسانی در طول معامله است. همچنین تعداد تنظیمات، قصد معامله گر و اهرم از جمله عوامل مهمی هستند که نقش مهمی در اسکالپینگ دارند.

طول معامله: اسکالپینگ می تواند به کوتاهی چند ثانیه و نسبتاً طولانی از چند دقیقه تا 15 دقیقه باشد،  معاملات معمولاً حداقل چند دقیقه و حداکثر یک یا دو ساعت طول می کشد. معاملاتی که چندین ساعت (3 یا بیشتر) طول می کشند معمولاً معاملات روزانه در نظر گرفته می شوند.

اهرم: اسکالپرها معمولاً برای افزایش سود، اهرم بیشتری را نسبت به سایر روش های معاملاتی اعمال می کنند. البته، به خاطر داشته باشید که اهرم به دو صورت کار می کند: شما می توانید سودهای بالقوه بیشتری داشته باشید، اما همچنین می توانید متحمل ضررهای بزرگتری شوید.

تعداد معاملات : استراتژی های اسکالپینگ معمولاً معاملات زیادی را در یک روز ارائه می دهند. سفته بازان در مقایسه با سیستم های معاملاتی درون روزی یا درون هفته ای، تمایل بیشتری به ورود و خروج دارند.

اکنون که درک اولیه ای از اسکالپینگ داریم ، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به کاربرد عملی آن بیندازیم. به طور کلی، اکثر معامله گران جفت ارز را با استفاده از یک بازه زمانی بین 1 تا 15 دقیقه مشاهده می کنند، با این حال بازه زمانی 15 دقیقه ای محبوب نیست. بازه زمانی استراتژی استاندارد اسکالپینگ 1 دقیقه و 5 دقیقه است.

سود یا زیان شما در معاملات همچنین به بازه زمانی مورد استفاده شما بستگی دارد، در بازه زمانی 1 دقیقه ای، احتمالاً به دنبال سودی در حدود 5 پیپ هستید، در حالی که معامله 5 دقیقه ای ممکن است سود واقعی را برای شما به ارمغان آورد.

با این حال، نوسانات نباید تنها چیزی باشد که هنگام انتخاب جفت ارز خود به دنبال آن هستید. همچنین باید به دنبال جفتی ارزان برای معامله باشید. به عبارت دیگر، جفتی که بتواند کمترین اسپرد ممکن را به شما بدهد. به عنوان یک سفته باز، همیشه خواهید دید که اسپرد بین 10٪ تا 30٪ درآمد شما کاهش می یابد، و البته، شما می خواهید این مقدار تا حد امکان پایین باشد.

برای ایجاد این امکان، باید یک استراتژی معاملاتی بر اساس شاخص های فنی ایجاد کنید و باید یک جفت ارز با سطح نوسان مناسب و شرایط معاملاتی مطلوب انتخاب کنید. سپس به محض مشاهده سیگنال ورود باید به معامله بروید و در صورت مشاهده سیگنال خروج یا سود کافی می توانید معامله خود را ببندید. آنچه که در اسکالپینگ نیز مهم است، مدیریت توقف ضرر (SL) است.

اسکالپ چیست ؟

اگرچه همیشه استفاده از SL و TP هنگام معامله توصیه می شود، اما ممکن است اسکالپینگ در اینجا یک استثنا باشد. دلیل آن ساده است شما نمی توانید زمان خود را برای انجام معاملات خود تلف کنید زیرا هر ثانیه مهم است. مطمئناً می‌توانید سطوح SL و TP را پس از باز کردن معامله تنظیم کنید، اما بسیاری از معامله‌گران به صورت دستی اسکالپ می‌کنند، به این معنی که به‌جای تنظیم SL خودکار، زمانی که به حداکثر ضرر یا سود مورد نیاز رسید، معاملات را به صورت دستی می‌بندند. یا سطوح TP این امر به ویژه برای اسکالپینگ 1 دقیقه ای در فارکس صادق است.

هنگام معامله 1 لات، ارزش پیپ 10 دلار است. این بدان معنی است که هزینه مستقیم شما با باز کردن موقعیت حدود 20 دلار خواهد بود. اگر به دنبال سود 5 پیپ در هر معامله (50 دلار) هستید، این بدان معناست که باید در واقع 7 پیپ از قیمت اولیه اولیه خود (7 پیپ – 2 پیپ = 5 پیپ) افزایش دهید. اگر حساب کنید، می بینید که تقریباً 50٪ اضافی است. به همین دلیل است که باید اسکالپینگ را روی جفت ارز با اسپردهای فشرده معامله کنید.

یکی دیگر از جنبه های مهم یک معامله گر موفق فارکس، انتخاب بهترین سیستم اجرایی است. اجرا به سرعت انجام معاملات اشاره دارد، یا سرعتی که وقتی می گویید می خواهید وارد یک معامله شوید، معامله در واقع مستقیماً در بازار باز می شود. در بازارهای بی ثبات، قیمت ها می توانند خیلی سریع تغییر کنند، به این معنی که معاملات شما ممکن است با قیمتی متفاوت از آنچه که در ابتدا برنامه ریزی کرده بودید باز شوند. وقتی در اسکالپینگ به سود اندک تکیه می کنید، این می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

به همین دلیل است که در صورت وجود میز معاملات در بازار، موفقیت در معاملات فارکس دشوار است ممکن است یک ورود عالی به بازار پیدا کنید، اما ممکن است درخواست شما توسط کارگزار رد شود. زمانی که بخواهید موقعیت خود را ببندید و بروکر اجازه آن را ندهد وضعیت ممکن است بدتر شود که گاهی اوقات برای حساب معاملاتی شما کشنده است. به همین دلیل است که باید بروکری را انتخاب کنید که اجرای STP یا ECN را ارائه دهد و بتواند روش اسکالپینگ را در نظر بگیرد.

برای بستن معامله اسکالپینگ به چند پیپ نیاز دارم؟

همانطور که همه ما می دانیم، فارکس نقدشونده ترین و پرنوسان ترین بازار است و برخی از جفت ارزها بین 10 تا 20 پیپ در روز حرکت می کنند. سفته بازان فارکس سعی می کنند با باز کردن و بستن معاملات با چند پیپ سود، هر فرصت ممکن را از این نوسانات در نرخ ارز خارج کنند.

به عبارت دیگر، استفاده از بازار فارکس به سادگی از تغییرات جزئی در قیمت دارایی بهره می برد و معمولاً در مدت زمان بسیار کوتاهی اجرا می شود.

اسکالپینگ است یک تکنیک معروف برای بسیاری از معامله گران، به عنوان آن را ایجاد بسیاری از فرصت های تجاری در همان روز. محبوبیت آن تا حد زیادی به این دلیل است که شانس دریافت سیگنال های ورودی نسبتاً زیاد است. در طول فرآیند اسکالپینگ، معامله‌گر معمولا انتظار ندارد بیش از 10 پیپ به دست بیاورد یا بیش از 7 پیپ در هر معامله از دست بدهد.

برای اینکه این 10 پیپ سود به سود زیادی تبدیل شود، اسکالپرها معمولاً با اندازه های لات بزرگ معامله می شوند. این بدان معناست که بسیاری از اسکالپرها از قانون رایج مدیریت ریسک 2% پیروی نمی کنند، اما در عوض در طول جلسات اسکالپینگ، حجم بسیار بیشتری را معامله می کنند.

در یک سیستم دستی، دلالان باید جلوی کامپیوتر بنشینند تا بتوانند حرکات بازار را به منظور انتخاب موقعیت خود زیر نظر بگیرند. از سوی دیگر، با یک سیستم خودکار، معامله‌گر می‌تواند استراتژی خاصی را به ربات معاملاتی آموزش دهد تا معاملات را از طرف معامله‌گر انجام دهد.

آیا اسکالپینگ برای شما مناسب است؟

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا استراتژی های اسکالپینگ برای شما مناسب هستند تا حد زیادی به مدت زمانی که می خواهید برای معامله اختصاص دهید بستگی دارد. در بازار فارکس نیاز به تجزیه و تحلیل متوسط ​​و صدور چند موقعیت دارد، که می تواند برای فردی با شغل تمام وقت دشوار باشد. علاوه بر این، تنها چند ساعت در روز وجود دارد که می توانید ارزها را از این طریق حدس بزنید.

مهمترین چیز توانایی فکر کردن سریع است.

برای موفقیت یک استراتژی معاملاتی فارکس، باید به سرعت پیش بینی کنید که بازار به کجا خواهد رفت و سپس در عرض چند ثانیه معاملات را باز و بسته کنید. با این حال، هنگام انجام این پیش بینی ها، به خاطر داشته باشید که روانشناسی بخش جدایی ناپذیر از حرکات بازار است.

صرف نظر از پیش بینی جهت بازار، سرمایه گذاران علاقه مند به استراتژی های اسکالپینگ فارکس باید بتوانند زیان را بپذیرند. این امر به ویژه هنگام معامله با اهرم مهم است، که همچنین می تواند زیان را تشدید کند و همچنین سود را افزایش دهد. اگرچه وظیفه اصلی شما ایجاد معاملات سودآورتر از معاملات بازنده است، اما باید بدانید که چگونه از معاملات در زمانی که کار نمی کنند خارج شوید.

 

تفاوت بین اسکالپینگ و معاملات روزانه:

 • آنها فرصت های تجاری بیشتری را فراهم می کنند.
 • تمایل به نرخ برد بالایی دارد.
 • در طول زمان در معرض ریسک بازار محدودی وجود دارد.
 • نتایج سریعی را ارائه می دهد.
 • ورود و خروج منظم از معاملات.

عمده معایب و معایب روش اسکالپینگ در معاملات به شرح زیر است:

 • سودهای کوچکتر، در حالی که زیان می تواند بزرگ باشد.
 • زمان بیشتری پشت صفحه نمایش کامپیوتر سپری می شود.
 • هزینه اسپرد بیشتر در هر معامله.
 • این می تواند برای برخی از معامله گران یک فعالیت استرس زا باشد.

مزایا و معایب ذکر شده در بالا دلیل اصلی این است که بهتر است معامله گران ابتدا استراتژی اسکالپینگ خود را در یک حساب آزمایشی آزمایش کنند. اگر معامله‌گران از یک حساب کاربری زنده استفاده می‌کنند ، توصیه می‌شود که هنگام انجام این کار از تکنیک‌های مدیریت ریسک مناسب استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که ریسک‌های دخیل در سفته‌بازی به طور موثر مدیریت می‌شوند.

سفته بازی یک سیستم معاملاتی سریع است که به حرکت قیمت کافی و نوسانات خوب نیاز دارد. بالاترین سطوح معاملات و نقدینگی در جلسات معاملاتی لندن و نیویورک رخ می دهد که این جلسات را برای اکثر معامله گران سفته باز جالب می کند. اما این به نوع استراتژی اسکالپینگ که استفاده می کنید نیز بستگی دارد.

گاهی اوقات، معاملات می تواند در جلسه معاملاتی آسیا به خوبی کار کند، زیرا قیمت در محدوده نسبتاً باریکی بالا و پایین می رود. دلالان همچنین باید از نظر ذهنی آماده و در هنگام اسکالپینگ متمرکز باشند. هر نشانه ای از خستگی، بیماری، یا سایر نشانه های حواس پرتی ممکن است دلایلی برای توقف حدس و گمان و استراحت ایجاد کند.

همچنین به خاطر داشته باشید که اسکالپینگ یک سبک معاملاتی مناسب برای انواع معامله گران نیست. برخی از معامله گران با آن پیشرفت می کنند، اما معامله گران دیگر تجارت Swing را ترجیح می دهند. علاوه بر نوسانات قیمت مناسب، داشتن هزینه های کم هنگام سفته بازی نیز مهم است. هزینه اصلی تفاوت بین خرید و فروش (اسپرد) است. معامله گران با معامله ابزارهای مالی با اسپرد کم و با کارگزارانی که اسپرد پایین ارائه می کنند، هزینه های خود را کاهش می دهند. کمترین اسپرد معمولاً در زمان هایی ارائه می شود که حجم معاملات بالاتری وجود دارد.

جفت ارزهایی مانند EUR/USD، GBP/USD، و GBP/JPY به دلیل نوسانات قیمتی خود در طول روز معاملاتی شناخته می شوند و فرصت های مختلفی را برای معاملات فارکس فراهم می کنند.

استراتژی اسکالپینگ معاملاتی بیشتر بر روی نمودارهای زمانی مانند 1 دقیقه، 5 دقیقه یا 15 دقیقه اجرا می شود. معاملات سبک اسکالپینگ اغلب بر تحلیل تکنیکال ، اقدام قیمت، اخبار یا داده های اقتصادی متکی است .

معامله گران باید از سیستم های معاملاتی برای دستیابی به یک رویکرد سازگار استفاده کنند. اگرچه این برای همه سبک های معاملاتی معتبر است، اما برای اسکالپینگ به دلیل سرعت تنظیم معاملات و نیاز به تصمیم گیری سریع، اهمیت بیشتری دارد. سفته بازان می توانند در هر معامله 2 تا 10 یا 15 پیپ کسب کنند. فاکتور مهمی که باید بررسی شود این است که آیا بردهای کوچک سود بیشتری نسبت به ضرر شما دارند یا خیر

نکاتی را که باید هنگام معامله با روش اسکالپینگ در نظر داشته باشید

هنگام نزدیک شدن به بازارهای مالی با یکی از این استراتژی های معاملاتی اسکالپینگ، حتماً نمودارها را برای شش جنبه زیر نیز بررسی کنید :

نوسانات قیمت فعلی و مورد انتظار
جریان گسترش
محدوده یا جهت
سطوح حمایت و مقاومت کلیدی
بازه های زمانی دیگر برای سطوح کلیدی.
تقویم اقتصادی برای داده ها، اخبار و کنفرانس های مطبوعاتی.

مقایسه بازه های زمانی

یکی از تکنیک‌های موثر اسکالپینگ شامل مقایسه بازه زمانی معاملاتی زیربنایی با نمودار دومی است که بازه زمانی متفاوتی دارد. به عنوان مثال، اگر از یک بازه زمانی 1 دقیقه ای برای حدس و گمان جفت ارز استفاده می کنید، می توانید برای بررسی علائم ظاهر شده به نمودار 5 دقیقه ای مراجعه کنید.

استراتژی خبری

اعدادی وجود دارند که وقتی منتشر می شوند، نوسانات بازار را ایجاد می کنند. این اعلامیه ها شامل تولید ناخالص داخلی، اعداد اشتغال و داده های NFP است . به طور کلی، این انتشار اخبار با دوره کوتاهی از سطوح بالای غیرقابل پیش بینی دنبال می شود. در این دوره ها، برخی از معامله گران برای کسب سود سریع حرکت می کنند. این دوره های غیرقابل پیش بینی اغلب حدود 15 دقیقه یا کمتر طول می کشد، زمانی که نرخ ارز شروع به بازگشت به قبل از انتشار اخبار می کند.

الگوهای روزانه برای شمعدان های ژاپنی اعمال می شود ، جایی که محدوده بالا و پایین امروزی بین دامنه افزایش و کاهش روز گذشته است که نشان دهنده نوسانات کم یا غیرقابل پیش بینی بودن است. تعداد زیادی چیدمان داخلی روزانه روز به روز وجود دارد که نشان دهنده افزایش پایداری است و همین امر باعث افزایش قابل توجه احتمال شکستن هدف می شود. معامله گران فارکس بر اساس این مفهوم طرح ها و الگوهایی را طراحی می کنند. فقط از میله های داخلی در چارچوب زمانی نمودار به صورت روزانه استفاده کنید. اگر از استراتژی‌های معاملاتی فارکس به درستی استفاده کنید، می‌توانند سودآور باشند.

 

اسکالپینگ با فریم 1 دقیقه

ایده اصلی پشت اسکالپینگ باز کردن تعداد زیادی معامله است که معمولاً چند ثانیه یا چند دقیقه طول می کشد. با این حال، برخی از استراتژی‌های اسکالپینگ که توسط معامله‌گران حرفه‌ای توسعه داده شده‌اند، به طور تصاعدی از نظر محبوبیت رشد کرده‌اند. به عنوان مثال، معامله گر معروف پل راتر سفارشات خرید و فروش را به طور همزمان انجام می دهد و سپس از رویدادهای خاص در دفتر سفارش برای تصمیم گیری معاملات کوتاه مدت استفاده می کند.

استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای نقطه شروع خوبی برای مبتدیان فارکس است. با این حال، توجه داشته باشید که این استراتژی به زمان و تمرکز خاصی نیاز دارد. اگر نمی توانید چند ساعت در روز را به این استراتژی اختصاص دهید، استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای ممکن است بهترین استراتژی برای شما نباشد.

اسکالپینگ به مدت 1 دقیقه شامل باز کردن یک معامله خاص، گرفتن چند پیپ و سپس بستن معامله است. از آنجایی که شما فقط چند پیپ از معامله به دست می آورید، مهم است که بروکری با کمترین اسپرد و همچنین کمترین پورسانت انتخاب کنید.

به همین دلیل، یکی از جنبه های اصلی اسکالپینگ فارکس، لات است و انجام بیش از 100 معامله در روز برای معامله گران غیرعادی نیست.

این استراتژی چگونه کار می کند؟ شما باید در مورد ابزارهایی که قرار است معامله کنید، بازه های زمانی، اندیکاتورها و جلسات معاملاتی فکر کنید:

ابزار: هر جفت ارز

بازه زمانی: 1 دقیقه

اندیکاتورها: Stochastic 5، 3، 3، 50 EMA و 100 EMA *

جلسات معاملاتی ترجیحی: لندن، نیویورک – (نوسانات بالا)

اگرچه می‌توانید از این استراتژی اسکالپینگ با هر جفت ارزی استفاده کنید، ممکن است استفاده از آن با جفت‌های ارز اصلی آسان‌تر باشد زیرا آنها کمترین اسپرد را دارند. علاوه بر این، این رویکرد ممکن است در طول جلسات معاملاتی با نوسان بالا، که معمولاً زمان تعطیلی نیویورک و زمان باز لندن است، مؤثرتر باشد.

اگر در تجارت اندیکاتورها تازه کار هستید ، EMA مخفف میانگین متحرک نمایی است و دومین نوع میانگین متحرک پس از میانگین متحرک ساده (SMA) است.

به طور خلاصه، سیگنال ورود خرید عبارت است از:

هر زمان که EMA 50 از EMA 100 فراتر رفت، آماده باز کردن سفارش خرید هستید.

اگر قیمتی که قصد دارید سفارش را پر کنید نزدیک به اندیکاتورهای EMA است و اندیکاتور تصادفی از سطح 20 بالاتر رفته است، یک موقعیت خرید باز کنید.

برای کاهش خطر، می‌توانید استاپ‌لاس را 2 تا 3 پیپ پایین‌تر از آخرین حداقل یک نوسان معین قرار دهید. از آنجایی که استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای یک استراتژی کوتاه مدت است، به طور کلی انتظار می رود در هر معامله بین 8 تا 12 پیپ کسب کنید. بنابراین، بهتر است سود را در 8-12 پیپ از قیمت ورودی نگه دارید.

برای ایجاد یک موقعیت کوتاه، اولین EMA (50) باید زیر EMA دوم (100) قرار گیرد. مانند نقاط ورود خرید، منتظر بازگشت قیمت به EMA هستیم. علاوه بر این، نوسانگر تصادفی باید عبور کند. سطح 80 از بالا. هنگامی که همه موارد در جای خود قرار گرفتند، می توانید بدون هیچ تردیدی سفارش فروش را باز کنید. دقیقاً همین موارد در اینجا اتفاق می افتد.

به طور خلاصه، ارجاع به سفارش فروش عبارت است از:

برای تعیین زمان ثبت سفارش فروش، از همان شاخص های استراتژی قبلی، اما در جهت مخالف استفاده کنید.

EMA 50 باید کمتر از 100 EMA باشد و قیمت نقدی باید نزدیک به این خطوط باشد.

استوکاستیک باید زیر 80 باشد.

باز هم، حد ضرر 2-3 پیپ بالاتر از آخرین نقطه اوج قرار می گیرد و سود برداشت باید در 8-12 پیپ قیمت ورودی باقی بماند.

مزایا و معایب استراتژی یک دقیقه ای اسکالپینگ

به منظور تعیین اینکه آیا یک استراتژی عالی اسکالپینگ 1 دقیقه ای ممکن است برای سبک معاملاتی شما مفید باشد، ما به بررسی مزایا و معایب این اسکالپینگ خواهیم پرداخت.

اول، جوانب مثبت:

قرار گرفتن در معرض کمتر، قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت در بازار، احتمال رخدادهای نامطلوب را کاهش می دهد.
استفاده از حرکات نسبتاً کوچک آسانتر است، به این معنی که برای اطمینان از تغییرات بزرگتر قیمت، عدم تعادل عرضه و تقاضای بیشتری لازم است.

دلیل اصلی اسکالپینگ این است که حرکات کوچکتر بیشتر از حرکات بزرگ رخ می دهد. حتی زمانی که بازارها نسبتاً آرام هستند، یک کارگزار خوب فارکس می تواند از بسیاری از حرکات کوچک بهره مند شود.

اکنون، این مزایا ممکن است کاملا وسوسه انگیز به نظر برسند، اما مهم است که به نکات منفی نیز توجه کنیم:

یک سپرده بزرگ یا یک اهرم بزرگ برای کسب سود کافی لازم است.
بانکداران و معامله گران نسبت به کارگزاران آماتور مزیت خاصی دارند زیرا اطلاعات بیشتری در مورد بازار دارند.
حدس و گمان یک دقیقه ای نیاز به رفلکس های سریع، غرایز خوب و مهارت های ریاضی دارد.
معامله اسکالپینگ و حفظ نسبت ریسک/پاداش خوب ممکن است دشوار باشد. به عنوان مثال، با نسبت 2:1، برداشت سود 10 نیاز به 5 پیپ استاپ دارد که در اکثر موارد آن را به سطح توقف بسیار نزدیک می کند.

استراتژی اسکالپینگ

اسکالپینگ چیزی نیست که بتوانید از طریق شانس به موفقیت برسید. هر سیستم معاملاتی فارکس بر حرکات دقیقی که در بازار ارز رخ می دهد تمرکز می کند و به داشتن ابزار، استراتژی و نظم و انضباط مناسب برای استفاده از آنها بستگی دارد.

هدف در اینجا رسیدگی به تغییرات ناگهانی در نقدینگی بازار برای اجرای سریع سفارش است. اسکالپینگ موفقیت آمیز به روندها وابسته نیست، بلکه به نوسانات و توانایی انجام سریع بستگی دارد.

1. مدیریت ریسک اسکالپینگ

از آنجایی که سود اسکالپینگ معمولاً اندک است، تقریباً همه روش‌های اسکالپینگ از اهرم بیشتری نسبت به معمول استفاده می‌کنند. در حالی که این می تواند سود را چند برابر کند، منجر به ریسک بالاتر نیز می شود، بنابراین مدیریت ریسک کلیدی است. برای کارگزارانی که از توقف ضرر به عنوان بخشی از استراتژی معاملاتی خود استفاده می کنند، ممکن است نسبت اهرم بالاتری قابل قبول باشد.

استفاده از اهرم بالا به ویژه در هنگام اخبار یا داده های اقتصادی ، زمانی که اسپردهای گسترده ممکن است رخ دهد و توقف ضرر شما ایجاد نشود، خطرناک است. برای جلوگیری از این امر، استفاده از نسبت اهرمی مناسب هنگام سفته‌بازی در دوره‌های غیرقابل پیش‌بینی بالا توصیه می‌شود.

نیاز به درک از شرایط بازار و خطر از تجارت ارز خارجی. معامله گران باید همیشه در نظر داشته باشند که نباید بیش از حدی که می توانند از دست بدهند معامله کنند. تجارت خارج از محدوده ایمنی می تواند به تصمیمات مضر منجر شود. برای اطمینان از ایجاد یک سبک معاملاتی سازنده، مراقب باشید که ریسک زیادی نکنید و مطمئن شوید که مدیریت ریسک را در معاملات خود تمرین می کنید.

2. نظم و انضباط اسکالپینگ را ایجاد کنید

سیستم های اسکالپینگ فارکس به سطح خاصی از استقامت ذهنی نیاز دارند. برای اینکه اسکالپینگ سودآور باشد، یک معامله گر فارکس باید بتواند هیجان خود را کنترل کند، آرام شود و خونسردی خود را حفظ کند. واکنش‌های احساسی به فعالیت‌های مخاطره‌آمیز ممکن است معامله‌گران را به سمت تصمیم‌گیری ضعیف در تجارت فارکس سوق دهد.

3. درک شرایط بازار در حین اسکالپینگ

کسب سود در بازار فارکس بیشتر به شرایط بازار بستگی دارد. معاملات ارز تقریباً به طور کامل به شرایط بازار بستگی دارد. بر این اساس، استراتژی اسکالپینگ اغلب بیانگر شرایط چالش برانگیز بازار معاملات است سیستم های اسکالپینگ باید کاملاً درک کنند و بتوانند با ماهیت متغیر بازار سازگار شوند.

4. اهداف خود را برای اسکالپینگ تعیین کنید

برای داشتن بهترین سیستم های معاملاتی فارکس، معامله گران ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنند. البته هدف معامله گران از ورود به بازار کسب سود است، اما وقتی استرس دارید باید به یاد داشته باشید که سود کم خواهد بود. مهم نیست که یک معامله‌گر چه سبکی را برای معامله انتخاب می‌کند، باید مطمئن شود که برای او مناسب است و با آن احساس راحتی می‌کند. یک استراتژی متفکر، منضبط و انعطاف پذیر ویژگی کلیدی هر زیرسیستم موفق اسکالپینگ است.

بهترین کارگزاری که اجازه اسکالپینگ را روی پلتفرم خود می دهد
آیا می دانید کدام کارگزار را برای حدس و گمان در پلتفرم خود انتخاب کنید؟ پیدا کردن یک کارگزار خوب در واقع یک گام بسیار مهم برای دلالان بازار است. جنبه های زیادی وجود دارد که باید قبل از انتخاب کارگزار خود در نظر بگیرید – در اینجا معیارهای اساسی برای این کار وجود دارد:

 • حاشیه ها و هزینه های رقابتی
 • سرعت اجرا بالا
 • کیفیت انجام سفارش
 • صدور مجوز و مقررات از مراجع مالی عمده مانند اداره رفتار مالی
 • پول تضمین شده با بانک مورد اعتماد

نتیجه گیری

ثابت شده است که اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی بسیار مؤثر است حتی برای کسانی که از آن به عنوان یک استراتژی مکمل استفاده می کنند. درک این نکته مهم است که کار سختی است. سفته بازان به نسبت مقدار کار پاداش می گیرند هر چه معاملات بیشتری در بورس انجام دهند، سود بیشتری به دست می آورند. در نهایت، استراتژی باید با شخصیت شما، بلکه با سبک و توانایی های معاملاتی شما مطابقت داشته باشد.

همچنین بخوانید :

فارکس در ایران

استراتژی فارکس

آموزش امواج الیوت

دیدگاهتان را بنویسید