بازارها نگران تهدید تازه ترامپ علیه چین

بازار سهام آسیا

روز سه‌شنبه، پس از اینکه ترامپ برنامه وضع تعرفه بر واردات مکزیک را کنار گذاشت، سهام آسیایی رشد کردند، هرچند تهدیدهای جدید آمریکا بر علیه چین، هرگونه بهبود حال و هوای بازارهای مالی مثل فارکس را محدود کرده است.

دوشنبه شب، دونالد ترامپ گفت آماده است در صورتی که از مذاکرات خود با رئیس‌جمهور چین در اجلاس جی ۲۰ نتیجه نگیرد، دور جدیدی از تعرفه‌های تنبیهی خود را بر واردات چین وضع کند. رئیس‌جمهور آمریکا بارها گفته است که انتظار دارد در اجلاس ۲۸-۲۹ ژوئن در اوساکای ژاپن با شیء جین‌پینگ دیدار کند، اما چین هنوز چنین دیداری را تأیید نکرده است.

به نظر می‌رسد آقای ترامپ در این مصاحبه قصد داشت به اتاق بازرگانی آمریکا پاسخ دهد که از تهدید او برای وضع تعرفه بر کالاهای وارداتی از مکزیک با هدف جلوگیری از ورود مهاجران از مرزهای جنوبی آمریکا انتقاد کرده است.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده در انتقاد از اتاق بازرگانی آمریکا گفت اولویت‌های این نهاد غلط است. او افزود: «آنها باید آمریکا را نمایندگی کنند و نه فقط شرکت‌هایی را که عضو اتاق بازرگانی آمریکا هستند»

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۲ درصد رشد کرد. نیکی ژاپن ۰.۲۹ درصد رشد کرد. در بازارهای چین، شاخص کامپوزیت شانگهای ۱.۲ درصد جهش کرد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۵۸ درصد بالا آمد. کوسپی کره‌جنوبی ۰.۱۹ درصد رشد کرد درحالی که ای‌اس‌اکس استرالیا ۱.۳۳ درصد جهش کرد. ماساهیرو ایچیکاوا، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه سومیتومو میتسوئی، گفت: رشد سهام به علت آسودگی خاطر از کنار گذاشته شدن تعرفه‌های مکزیک، کوتاه‌مدت خواهد بود، چراکه مسأله تجاری بزرگ‌تر آمریکا با چین، هنوز حل نشده است.

در بازار فارکس ، دلار که دیشب ۰.۲ درصد در برابر ین ژاپن رشد کرده بود، امروز ۰.۰۵ درصد افت کرد و به نرخ برابری ۱۰۸.۳۷۰ رسید.

 

1 نظر
  1. […] امواج براساس الیوت. ● یافتن […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس های خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+