بررسی آخرین وضعیت جنگ تجاری آمریکا با چین

واشنگتن (رویترز) – مذاکرات تجاری بین ایالات متحده و چین هفته آینده در واشنگتن از سر گرفته می شود ، استفان منوچین وزیر خزانه داری ایالات متحده گفت: دولت ترامپ از مقامات چین خواسته است تا بازدید از مناطق کشاورزی آمریکا را لغو کنند. منوچین در گفتگو با خبرنگاران در كنار رئیس جمهور دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورك، گفت كه لغو سفر به مزارع “به خواست ما” بود.

 

استفان منوچین وزیر خزانه داری ایالات متحده

منوچین و ترامپ هم گفتند که چین متعهد شده است مقادیر زیادی کالاهای کشاورزی آمریکا را بخرد. چین در پاسخ به تحمیل تعرفه های سفت و سخت جدید که در اوایل ماه جاری واردات به ارزش میلیارد ها دلار از محصولات چینی آغاز شد شکایتی را به سازمان تجارت جهانی (WTO) ارائه داد.

سازمان تجارت جهانی در بیانیه ای که در وب سایت خود منتشر کرده است گفت: “چین بسیار ناراضی است و کاملاً با آن مخالف است. مطابق قوانین سازمان تجارت جهانی ، از حقوق و منافع مشروع خود حمایت خواهد کرد.”

در ماه سپتامبر  چین و ایالات متحده در آخرین تشدید جنگ تجاری علیرغم نشانه هایی مبنی بر این که مذاکرات درباره این موضوع در این ماه از سر گرفته می شوند ، شروع به اعمال تعرفه های اضافی برای کالاهای خود کردند.

از طرفی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا شروع به اعمال عوارض 15 درصدی بر واردات چین به ارزش بیش از 125 میلیارد دلار از جمله دستگاه های هوشمند، هدست بلوتوث و همچنین بسیاری از انواع کفش كرد.

دولت ترامپ گفته است که ماه گذشته پس از اعلام تعرفه های تلافی جویانه خود در مورد کالاهای آمریکایی ، آمریکا نیز 5 درصد دیگر بر واردات چین حدود 550 میلیارد دلار افزایش داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس های خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+