برگزیت چه تاثیری روی انس طلا خواهد داشت؟

کاراسکو در مصاحبه با کیتکو گفت که بازار انگلستان مردمی دارد که در انتظار نتیجه عدم قطعیت های برگزیت هستند. ” حالا، ما در آب های آرام هستیم. ما فقط مردمی را می بینیم که در گوشه ای ایستاده اند ( اشاره به عدم ورود به بازار و خنثی بودن ) فضای حاکم شبیه استخر شنایی آرام است و این وضع تنها تا زمان مشخص و روشن شدن وضعیت برگزیت ادامه خواهد داشت . او اشاره کرد که توجه داشته باشید که این نوع رفتارها در هر نوه کسب و کاری اتفاق می افتد .”

در این بین 3 سناریو برای برگزیت می توان متصور بود خروجی بدون توافق، یک برگزیت با توافق و یا عدم خروج از اتحادیه اروپا. کاراسکو توضیح داد که هر کدام از این سناریو ها تاثیر متفاوتی بر قیمت طلا خواهد داشت و البته او توضیح داد که به احتمال زیاد سناریو نزدیک به واقعیت های امروز جهان، خروجی با توافق است. بیشترین سود طلا، اما در صورت مشاهده عدم خروج از اتحادیه و یا برگزیتی بدون توافق اتفاق خواهد افتاد و برای شروع ممکن است طلا به سمت 1500 دلار در هر اونس برتاب شود. او گفت: در صورت مشاهده یک برگزیت بدون توافق به دلیل معنی ها و تاثیراتی که بر اقتصاد انگلستان خواهد داشت، بیشترین حمایت را از فلز زرد انجام می دهد .

از نظر موسسه گلدتکس سناریو دوم، یعنی خروجی با انجام توافقنامه های لازم محتمل ترین امکان در بین دیگر موارد است. در صورت مشاهده یک خروج عادی کاراسکو پیش بینی کرد طلابه اطراف سطح 1350 دلار در هر اونس برسد. ” تا زمانی که وضعیت برگزیت مشخص نشود، اقتصاد (بریتانیا) در یک منطقه ناشناخته و بدون کاراکتر قرار خواهد داشت ما سرمایه گذارانی را داریم که برای باز کردن حساب در بازار طلا منتظر روشن شدن وضعیت برگزیت هستند. اینه سرمایه گذارانی مشتاق طلاهستند، اما فعلا حالتی خنثی به خود گرفته اند. عدم قطعیت ان چیزی است که در بازار حال حاضر شاهد آن هستیم.” گزینه سوم ( سناریو سوم )که در حال حاضر از همه موارد شانس کمتری دارد ، عدم خروج و لغو کلی نتیجه رفراندوم 2016 است. به باور کاراسکو در آن صورت طلا در میانگین قیمتی بین 1300 تا 1350 دلار در هر اونس خواهد بود .

مدیر عامل گلدکس پیش بینی کرد که در این صورت طلای سال جاری  بالای 1300 دلار در هر اونس قرار خواهد گرفت ،اما به بالای 1350 دلار صعود نخواهد کرد . “حرکت بزرگ در بازار طلا زمانی اتفاق خواهد افتاد که خریداران به جای دلار برای خرید طلا از پوند استفاده کنند.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+