تحلیل فاندامنتال بازار فارکس هفته اول اسفند 97

بررسی وضعیت انس جهانی طلا

وجود ریسک پذیری در بازارهای جهانی و ثبات دلار آمریکا اخبار بدی برای طلا است. به نظر می رسد امروز تمایل به داشتن طلا کاهش یافته است زیرا خوش بینی به تجارت، سرمایه گذاران را به سوی دارایی های خطرناک هدایت می کند. البته به دلیل تداوم شرایط نامساعد بازار و خطرات ژئوپلیتیکی که در پس زمینه وجود دارد، تغییری در روند بلندمدت طلا نخواهد بود. با وجود نگرانی ها در مورد کاهش رشد جهانی در ذهن بسیاری از سرمایه گذاران، وضعیت نامعلوم براگزیت، ترس از نزول چین و بسیاری از عوامل منفی دیگر، خریداران طلا در امنیت هستند. هدایتگر اصلی قیمت طلا که در سال جاری به شدت از طلا حمایت خواهد کرد، انتظاراتی است که برای متوقف شدن افزایش نرخ بهره در ایالات متحده از فدرال رزرو می رود.

از دید تکنیکال، روند طلا در نمودارهای روزانه صعودی است زیرا به طور مداوم قله ها و قعرهایی بالاتر از نقاط قبلی تشکیل می شوند. اگر قیمت 1308 دلار به صورت یک ساپورت قابل اعتماد باشد، ممکن است قیمتها به 1320 دلار برسند. البته شکست قاطعانه پایین تر از سطح 1308 دلار، به احتمال زیاد راه روشنی برای بازگشت به سطح روانی 1300 دلار خواهد گشود.

وضعیت جنگ تجاری چین

دونالد ترامپ اشاره کرد که اگر طرفین به یک توافق نزدیک شوند، ممکن است مهلت 1 مارس را برای افزایش تعرفه ها بر کالاهای چین افزایش دهد، موجب آرامش جمعی در بازارهای مالی به وجود آمد. وجود روند مثبت در بازارهای سهام جهانی پس از نظرات ترامپ نشان می دهد که احساسات همچنان به شدت تحت تاثیر تحولات تجاری ایالات متحده و چین است. با این که ارزش سهام آسیا، اروپا و ایالات متحده در میان روحیه «ریسک پذیری» در حال افزایش است، احتمال دارد عمر این مثبت اندیشی کوتاه باشد. مطمئنا برای جشن گرفتن خیلی زود است، مخصوصا که درس های گذشته به طور مرتب به سرمایه گذاران آموخته است که دولت ترامپ قابل پیش بینی نیست. اگر مذاکرات پس از تمدید مهلت متوقف شود، به احتمال زیاد خوش بینی جهانی محو خواهد شد.

آیا آمار تورم ایالات متحده وابستگی فدرال رزرو به داده ها را آزمایش می کند؟

در سراسر اقیانوس اطلس، سرمایه گذاران به گزارش اصلی تورم ایالات متحده در ماه ژانویه توجه دارند که انتظار می رود در حدود 2.2 % باشد. گزارش قیمت مصرف کننده نیز به دقت بررسی خواهد شد زیرا بازارها برای سنجش میزان وابستگی فدرال رزرو به داده ها و توجیه لحن محافظه کارانه آن از این گزارشات استفاده می کنند. اگر تورم در ایالات متحده افزایش یافته باشد، ممکن است بانک مرکزی به سیاست افزایش نرخ بهره خود ادامه دهد که می تواند منجر به افزایش سود برای دلار شود.

نوسانات پوند در اثر گزارش تورم انگلستان

تورم منفی در انگلستان احتمالا نظر بانک مرکزی را تغییر می دهد تا هرچه زودتر نرخ بهره را در انگلستان افزایش دهد که ناگزیر یک عامل منفی برای پوند انگلیس است. با اینکه 6 هفته به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده است و با نظارتی که بازارها بر تحولات براگزیت دارند،  پوند به شدت حساس و بی ثبات است. از دید تکنیکال، روند پوند به دلار در نمودار روزانه تحت فشار فروش است. اگر فروشندگان بتوانند شکست روزانه زیر سطح 1.2850 را حفظ کنند، موجب کاهش روند آن به 1.2780 خواهند شد. برای اینکه خریداران به میدان باز گردند، لازم است قیمتها شکسته شوند و بالاتر از سطح 1.2900 بسته شوند.

 

منبع خبر: FXTM

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس های خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+