روند کوتاه مدت طلا نزولی خواهد بود

پیتر هوگ، تحلیلگر ارشد بازار در مصاحبه با کیتکو در پاسخ به این سوال گفت:” مشخصا بله امکان ان وجود دارد، ما طی 3 ماه گذشته میانگین قیمت مناسبی را  در بازار طلا شاهد بودیم که در آن کف قیمت و خرید 1282 دلار در هر اونس بوده و از طرفی هم در حد نهایی و فروش بین 1297 دلار تا 1317 دلار در هر اونس بوده است. اما ظرف چند روز گذشته تا سطح 1270 دلاری عقب نشست . اگر از من بپرسید که آیا ادامه روند کاهشی را در کوتاه مدت پیش بینی می کنم پاسخ من مثبت است از نظر من و با توجه به شرایط تکنیکال روند افت قیمت طلا پایان نیافته و در کوتاه مدت امکان ادامه افت ارزش وجود دارد. اما به طور کلی و در افق بلند مدت، بازار طلا تحت تاثیر ضعف در رشد اقتصاد جهانی روندی افزایشی خواهد داشت، مخصوصا در نیمه دوم سال 2019 که انتظار می رود شاخص دلار ضعیف شود. همچنین به طور کلی می توان از دو دیدگاه به بازار نگاه کرد، یکی از دیده یک مبادله گر و دیگری از دیدگاه یک سرمایه گذار

” من برخلاف نظر برخی از تحلیلگران ،خیلی نگرش مثبتی نسبت به روند رشد اقتصادی جهان و بازارهای سهام  ندارم فکر می کنم از دیدگاه سرمایه گذاران حفظ و نگهداری طلا در سبد دارایی ها و متنوع نگه داشتن این سبد بسیار لازم است، حتی و اگر در کوتاه مدت باز هم شاهد ادامه افت قیمت باشیم من هنوز باور دارم که در نیمه دوم سال دلار ضعیف خواهد شد که این مورد عاملی حمایتی از طلا است. در کوتاه مدت با توجه به نمایش مناسب دیگر فلزات گرانبها نسبت به طلا ، از جمله روند قیمت پالادیوم و نقره که افت های کمتری را نسبت به طلا ثبت کرده اند و در حالیکه فلز زرد در تقلا برای حفظ و ماندن بالای 1300 دلار بوده است، انتشار آمارهای اقتصادی قوی از چین و همچنین آمارهای خرده فروشی ایالات متحده باعث شده انتظار ما افت بیشتر قیمت باشد.”

علی رغم نمایش ضعیف طلا در یک هفته گذشته ،همچنان برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند طلا در انتهای سال 1400 دلاری است و کیتکو سوال کرد که آیا هوگ هم همین اعتقاد را دارد یا نه ؟

هوگ پاسخ داد:” من حدود یک هفته پیش مصاحبه ای را انجام دادم که در آن از من سوال شد که چرا طلا افزایش قیمت بیشتری ندارد؟ به نظر من عوامل و فاکتورهایی باید در بازار وجود داشته باشد که نیاز و عجله برای خرید طلا را در سرمایه گذاران ایجاد کند، به نظر می رسد این شرایط در حال حاضر وجود ندارد برگزیت برای 6 ماه به تعویق افتاده است  و رای گیری آن در اکتبر است، طی چند هفته گذشته داستان چین در مورد تجارت بدون شک به داستان بهتری تبدیل شده و امکان توافق تجاری با امریکا به شدت افزایش یافته است، شاخص دلار در رقم های بالای رکوردی قرار دارد و به همین دلایل کاتالیزوری که نیاز به خرید و داشتن طلا را ایجاد کند را از بین برده است.” اما همانطور که یک هفته پیش اعلام کردم این روند به سادگی قابل تغییر است و معمولا تنها با مشاهده چند خبر منفی روند حرکت شاخص بازارهای سهام معکوس خواهد شد با این شرایط در بلند مدت و نیمه دوم سال افزایش قیمت وجود خواهد داشت و امکان رسیدن به 1400 دلار هم وجود دارد که البته به اعتقاد من نیاز اولیه برای رسیدن به آن سطح، پیروزی فلز زرد بر سطح 1367 دلاری است برای من رقم نهایی طلا 1367 دلار در هر اونس است و 1400 دلار یک احتمال  ضعیف تر .”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس های خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+