فدرال رزرو نرخ بهره را به 2 درصد کاهش داد

فدرال رزرو نرخ بهره را برای دومین بار در سال 2019  یک چهارم  کاهش داد و آن را به 2% درصد رساند و در یک حرکت گسترده انتظار می رود به معنای تداوم توسعه اقتصادی چندین دهه است. اما صندوق فدرال سیگنال های متفاوتی درباره آنچه ممکن است در آینده رخ دهد داد.

اندکی پس از اعلام این تصمیم ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، که فشارهای فزاینده ای را برای فدرال رزرو انجام داده بود به توییتر رفت تا از تصمیم سیاست روز چهارشنبه انتقاد کند. هفته گذشته ، ترامپ از سیاست گذاران فدرال رزرو خواسته بود كه نرخ ها را به صفر یا كمتر  برسانند و آنها را متهم كرد كه بهبود اقتصادی را در معرض خطر قرار می دهند.

 

فدرال رزرو در بیانیه سیاست خود اعلام کرد “با توجه به پیامدهای تحولات جهانی برای چشم انداز اقتصادی آمریکا نرخ ها را کاهش می دهد” پیش بینی های جدید نشان داد که برآورد ​​توسط سیاست گذاران این است که نرخ ها تا سال 2020 در محدوده جدید باقی بمانند.

با این حال هفت نفر از 17 سیاست گذار فدرال پیش بینی کرده اند که یک کاهش نرخ تا پابان 2019 را پیش بینی می کنند. در مقابل ، پنج نفر دیگر ، برعکس ، نرخ های افزایش تا پایان سال را می بینند.

کمیته سیاستگذاری پولی فدرال رزرو با پایین آوردن نرخ وام یک شبه به محدوده 1.75٪ تا 2.00٪ در رأی هفت به سه رأی ، اذعان کرد: ادامه ریسک های جهانی و “ضعف” در سرمایه گذاری شرکت ها و صادرات.

این کمیته در بیانیه ای گفت: اگرچه اقتصاد ایالات متحده با سرعت متوسطی رو به رشد است ، اما بازار کار “قوی” است ، اما با توجه به تأثیرات تحولات جهانی بر چشم انداز اقتصادی و همچنین فشارهای تورم ضعیف ، نرخ بهره را کاهش می دهد.

1 نظر
  1. […] تا با استفاده از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس های خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+