فیسبوک به دنبال توسعه ارز مجازی برای استفاده در واتس اپ

فیسبوک در حال تولید یک ارز دیجیتال است که بتواند از آن در پیام رسان تحت کنترل خود یعنی واتس اپ برای تبادلات مالی استفاده نماید. این در حالیست که چند ماه پیش متوجه شده بودیم که فیسبوک وارد حوزه ی بلاکچین شده است .

این گزارش همچنین توضیح می دهد که واتس اپ ابتدا روی بازار نقدی در کشور هندمتمرکز خواهد شد. این ارز دیجیتال یک ارزمجازی با ثبات یا Stablecoin است. این نوع ارز مجازی ارزش مشابهی مانند دلار خواهد داشت تا دچار نوسانات احتمالی نگردد.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی فیسبوک از این ویژگی به طور رسمی رونمایی خواهد کرد. اما بنابر گزارشات منتشر شده به نظر می رسد که فیسبوک فاصله ی زیادی با تولید این ارز مجازی داشته باشد. این شرکت در حال حاضر در فرایند ایجاد استراتژی کلی آن قرار دارد.

فیسبوک مدت هاست به دنبال فعالیت در حوزه های اقتصادی است. پیش از این فیسبوک با عرضه ی نسخه های پولیاپلیکیشن خود و همچنین واتس اپ این موضوع را نشان داده بود.

واتس اپ پرکاربر ترین پیام رسان دنیا محسوب می شود که با استفاده از آن می توان به ارسال پیام های متنی رمز گذاری شده پرداخت. این پیام رسان بر خلاف اپلیکیشن فیسبوک، بابت رسوایی های اخیر این شرکت کاربران خود را از دست نداده است.

البته یکی از مهمترین دلایل این موضوع این است که تعداد زیادی از کاربران واتس اپ اصلا نمی دانند که پیام رسان مورد استفاده شان توسط فیسبوک خریداری شده و زیر نظر این شرکت اداره می گردد. تنها در کشور هند حدود ۲۰۰ میلیون نفر از اپلیکیشن واتس اپ استفاده می کنند.

منبع خبر

1 نظر
  1. […] یا به عبارتی ماینرها برای این کار […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+