نظر عجیب موسسه بلک استون درباره کاهش قیمت طلا

موسسه بلک استون اعلام کرد: یکی از 10 رویداد شگفت انگیزی که در انتظار سرمایه گذاران بین المللی در سال جدید است، کاهش قیمت هر اونس طلا به زیر 1000 دلار خواهد بود.

بر اساس این گزارش در شرایطی که اکثر تحلیلگران پیش بینی می کنند قیمت طلا در سال 2019 با افزایش روبرو خواهد شد و این فلز گرانبها می تواند به زودی سطح مقاومتی 1300 دلاری را بشکند، موسسه بلک استون نظر مخالفی دارد.

این موسسه سرمایه گذاری افزود: افت شدید قیمت طلا در سال 2019 یک شوک واقعی و عجیب خواهد بود. پیش بینی ما این است که شاخص اس اند پی بورس وال استریت امسال با رشد 15 درصدی روبرو می شود.

به نظر می رسد تبعات خروج اتگلیس از اتحادیه اروپا، تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و احتمال استیضاح ترامپ می تواند تاثیر زیادی بر تحولات بازارهای بین المللی داشته باشد.

این موسسه سرمایه گذاری بر این باور است که فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی اقدام به افزایش نرخ بهره نخواهد کرد مگر آنکه از بهبود اوضاع اقتصادی طی ماه های آینده کاملا مطمئن شود.

موسسه بلک استون نوشت: اگر شرایط بازار خوب باشد، نرخ بهره به 3 درصد افزایش خواهد یافت و این مساله تقاضا برای خرید طلا را کاهش خواهد داد.

 

منبع خبر: طلا دات آی آر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس های خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+