نگرانی های تجاری جدید بازار جهانی سهام

احساس سرمایه‌گذاران در ابتدا تحت تأثیر گزارش فایننشیال تایمز قرار گرفت که بیان می‌کرد دولت ترامپ مذاکرات تجاری با مقامات چین را لغو کرده است. اگرچه لری كودلو، مشاور اقتصادی كاخ سفید، این شایعات را رد كرد اما این كار او برای از بین بردن سردرگمی بازیکنان بازار كافی نبود. با نظر به این‌که نگرانی جدید درباره مذاکرات تجاری ایالات‌متحده و چین همراه با خطرات ژئوپلیتیک، میل به ریسک‌پذیری را متزلزل می‌کند، ممکن است این هفته یک هفته معاملاتی خشن و سنگین برای بازارهای سهام در سراسر جهان باشد. گزارش‌ها متضاد در مورد وضعیت مذاکرات تجاری میان ایالات‌متحده و چین موجب شده است تا امروز، بازارهای سهام در سراسر جهان تحت‌فشار قرار گیرد. بازارهای آسیا در میان آشفتگی بازار با سکوت به پایان رسیدند و بازار سهام اروپا نیز به لطف افزایش دغدغه‌های جهانی و عدم اطمینان ناشی از براگزیت در حال نزول است. با توجه به شرایط نامساعد بازار که سرمایه‌گذاران را مجبور به اجتناب از دارایی‌های خطرناک می‌کند، احتمال می‌رود وال‌استریت نیز در بعد از ظهر امروز با احساسات محتاطانه باز شود.

 

صعود پوند با کمرنگ شدن احتمال خروج از براگزیت بدون توافق

با کاهش ترس‌ها از وقوع یک براگزیت بدون توافق، امروز حس اعتماد به خریداران پوند تزریق شد و روند پوند/دلار به بالای سطح 1.30 رفت.

افزایش گمانه‌زنی در مورد افزودن تبصره‌ای به ماده 50 توسط دولت برای جلوگیری از کابوس خروج بدون توافق، احتمالاً به حمایت از پوند در کوتاه‌مدت ادامه خواهد داد. البته چشم‌انداز میان‌مدت و بلندمدت پوند تحت تأثیر عدم اطمینان بی‌پایان به براگزیت باقی می‌ماند. نوسانات پوند و حساسیت آن به اخبار براگزیت، احتمالاً پیش از مناظره‌های مجلس در 29 ژانویه افزایش خواهد یافت. همیشه باید در مباحث مربوط به براگزیت، خصوصی در مورد نتیجه مناظره و آراء “طرح جایگزین” خانم می، انتظار اتفاقات غیرمنتظره را داشته باشیم.

از دید فنی، روند پوند/ دلار پس از شکست سطح روانی 1.3000 در نمودارهای روزانه، صعودی شد. بسته شدن قاطعانه قیمت‌های روزانه نیز بالاتر از این سطح، راه صعود به‌سوی 1.3072 را خواهد گشود.

 

 

 

نوسان دلار

انتظار می‌رفت که دلار در میان احساسات محتاطانه و ناامیدی عمومی در بازار، به‌سرعت بالا رود. اما واکنش ضعیف قیمت‌ها در روزهای اخیر نشان می‌دهد که این ارز به‌شدت در حال تلاش برای حفظ جایگاه خود به‌عنوان یک پناهگاه امن است. توجیه منطقی حرکت نوسانی شاخص دلار می‌تواند حدس و گمانی باشد بر این اساس که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در سال جاری متوقف خواهد کرد. با توجه به خالی بودن تقویم اقتصادی امروز ایالات‌متحده برای گزارش‌ها اقتصادی سطح اول، احتمال دلار تحت تأثیر عوامل فنی قرار خواهد گرفت. شکست نمودار روزانه زیر سطح 96.20، راه نزول به سطوح 96.00 و 95.75 را خواهد گشود. از سوی دیگر، بسته شدن قاطعانه نمودار روزانه بالاتر از سطح 96.50، سبب صعود بیشتر به‌سوی سطح 96.80 خواهد شد.

 

 

منبع خبر: FXTM

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس های خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+