آموزش فارکس

پیش بینی قیمت دلار در سال 1400 (بروزرسانی شد)

پیش بینی قیمت دلار در ایران کار نسبتا مشکلی است و ما می توانیم به دو طریق تکنیکال و بنیادی به تحلیل آن بپردازیم و امیدواریم هر چه زودتر تمام مشکلات برطرف شود و قیمت دلار در برابر ریال ایران کاهش یابد تا قدرت خرید مردم افزایش یابد. چرا که قیمت دلار به‌عنوان یک شاخص روانی تاثرگذار بر سایر بازارها دارد.

در حال حاضر دو مشکل اقتصاد ایران عزیز را اذیت می کند یکی مسئله کرونا و دیگری بحث تحریم ها و کاهش صادرات نفتی است و هرگاه چشم‌انداز تحریم پیش روی اقتصاد بوده است شاهد اوج‌گیری کلی قیمت‌ها بوده‌ایم و عادی‌سازی روابط چشم‌انداز روابط سیاسی بوده شاهد ثبات اقتصادی بوده‌ایم.

اگر تحریم کنندگان اجازه دهند که ایران به منابع مالی بلوکه شده خودش دست پیدا کند و صادرات نفت آزاد شود دولت می تواند هر چه زودتر کسری بودجه را جبران کند که باعث رشد ارزش ریال در برابر دلار می شود. در سال های گذشته شاهد آن بودیم که بسیاری از  فعالیت‌های اقتصادی از تولید و تجارت به سمت سفته‌بازی کشیده شده است که باید هر چه سریع تر این مشکل برطرف شود و نرخ رشد مثبت شود.

در بازار جهانی در اثر استقبالی که از رمز ارزها (Cryptocurrency) شده، مقدار فشار روی طلا پایین آمده و قیمت آن را در سطح بین‌المللی پایین نگه‌داشته است. و بسیاری از ایرانی ها نیز علاقه مند به سرمایه گذاری در آن شده اند که محاسن و معایب خودش را دارد.

با روی کار آمدن دولت جدید باید منتظر نتیجه مذاکرات ماند که به کجا می رسد و اگر نتیجه مثبت باشد و تحریم ها برداشته شود باعث کاهش قیمت دلار در ایران می شود.


بررسی تحلیل تکنیکال دلار: (1400/05/02)

همانطور که مشاهده می کنید قیمت دلار 2 مرتبه با سقف قیمت 25 هزار تومان را برخورد کرده است و نتوانسته آن را بشکند.

کمترین قیمت هم دو مرتبه به 20 هزار تومان رسیده است.

عبور از این سقف و کف قیمتی برای دلار می توانیم شاهد نوسانات قیمتی باشیم.

بررسی تحلیل تکنیکال دلار: (1400/05/02)

 

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]

محسن صادقی

سلام من محسن صادقی مدرس و معامله گر بازارهای مالی هستم. اگر در زمینه بازارهای مالی مانند فارکس و ارزدیجیتال نیاز به کلاس آموزشی دارید، می توانید با من تماس بگیرید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا