چگونه در بازار فارکس معامله گر بهتری باشیم ؟

چگونه در بازار فارکس معامله‌گر بهتری باشیم ؟

شاید پیش خودتان فکر کنید که معامله در بازارهای مالی بزرگ دنیا مثل بازار فارکس نیاز به سالها تجربه برای معامله داشته باشد اما هستند بسیاری از معامله‌گران ای که با سالها تجربه در بازار فارکس هم چنان در معاملات خود متضرر می‌شوند.

اما ما می‌خواهیم در این مطلب به شما بگوییم که داشتن یک طرح تجاری خوب شاید بهتر از سالها تجربه بی هدف در این بازار بهتر باشد.

قبل از هرچیز برای معامله در بازارهای مالی بزرگ دنیا شما باید دانش کافی را به دست آورید که یا به صورت مطالعه آزاد باشد یا به کلاسهای آموزش فارکس بروید و زیر نظر یک استاد با تجربه در کمترین زمان و با بهترین بازده این تجربه را به دست بیاورید مطمئن باشید بدون دانش کافی و کار کردن زیر دست یک مربی خوب حتماً در این بازار بزرگ متضرر خواهید شد.

معامله گر فارکس
معامله گر فارکس

 

در گام اول برای داشتن طرح تجاری خوب در بازار فارکس شما باید موارد زیر را حتماً در نظر بگیرید

1 – انتظار از بازار فارکس

 2- مدیریت سرمایه و ریسک

۳ – معامله گر بلندمدت هستید یا کوتاه مدت ؟

4 – از کدام سبک معاملاتی استفاده می‌کنید ؟

 

انتظار شما از بازار فارکس :

شما نباید انتظار کوتاه مدت نسبت به این بازار داشته باشد و این بازار را با بازی‌های شرط بندی اشتباه نگیرید شما نمی‌توانید در کوتاه مدت و با سرمایه‌های اندک و تجربه کم سودی در بازار بدست آوردید. شاید بهتر باشد قبل از اینکه سرمایه خود را از دست بدهید به سراغ سرمایه گذاری دیگری مثل بورس تهران بروید.

مدیریت سرمایه و ریسک :

مدیریت سرمایه در بازار فارکس بسیار مهم و حیاتی می‌باشد و نباید در معاملات خود بیش از یک درصد سرمایه را ریسک کنید. مطمئن باشید اگر نتوانید ریسک معامله خود را مدیریت کنید و این عدد به ۵ و یا بیشتر برسد متاسفانه در طی چند معامله بیش از ۲۰ تا 30 درصد سرمایه خود را از دست می‌دهید و با توجه به اینکه شما تجربه کافی ندارید و نتوانستید سرمایه خود را مدیریت کنید در ادامه احتمالاً بقیه سرمایه خود را هم از دست خواهید داد.

معامله گر بلندمدت هستید یا کوتاه مدت؟

بعضی از معامله‌گران هستند که تحمل زیادی ندارند و نیاز دارند که معاملات خود را هر چه سریعتر ببندند این دسته از معامله‌گران معمولاً زمان باز بودن معامله‌شان کمتر از ۲۴ ساعت است. اما دسته دوم معامله گران هستند که بلند مدت معامله می‌کنند و یک معامله را تا چندین روز باز نگه می‌دارند. (به شخصه ترجیح می دم جزو دسته دوم معامله گران باشم)

 از کدام سبک معاملاتی استفاده می‌کنید؟

در تحلیل تکنیکال سبک‌های مختلفی برای معامله هستند و استفاده از ابزارهای رایج ماتریدر جزو سبک معاملاتی محسوب نمی‌شود. از انواع سبک‌های معاملاتی در بازارهای مالی می‌تواند به تحلیل الیوتی – تحلیل پرایس اکشن – تحلیل به وسیله الگوهای هارمونیک تریدنگ و …. نام برد.

بعد از مشخص کردن این موارد در طرح تجاری فارکس خود تازه می توانید وارد جزئیات شوید که کدام جفت ارزها را در کدام تایم فریم و با سود کم یا زیاد معامله خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+