آموزش ارز دیجیتال

اتریوم چیست ؛ بلاک چین اتریوم چیست

اتریوم چیست؛ راهنمای کامل در مورد بلاک چین اتریوم چیست: یک پلت فرم محاسباتی غیرمتمرکز است. می توانید مانند لپ تاپ یا رایانه شخصی به آن فکر کنید ، اما در یک دستگاه کار نمی کند. در عوض ، به طور همزمان بر روی هزاران دستگاه در سراسر جهان کار می کند ، به این معنی که هیچ مالکی ندارد.

Ethereum مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شما امکان انتقال پول دیجیتال را می دهد. با این حال ، توانایی بیش از این را دارد، شما می توانید کد خود را ایجاد کنید و با برنامه های ایجاد شده توسط سایر کاربران تعامل داشته باشید. به دلیل انعطاف پذیری بالا ، انواع برنامه های پیچیده را می توان در Ethereum راه اندازی کرد.

به بیان ساده ، ایده اصلی Ethereum این است که توسعه دهندگان می توانند کدی را ایجاد کنند و اجرا کنند که از طریق یک شبکه توزیع شده به جای یک سرور مرکزی باشد. این بدان معناست که از لحاظ تئوری نمی توان این برنامه ها را بست یا کنترل کرد.

Ethereum

چه چیزی اتریوم Ethereum را با ارزش می کند؟

ما این ایده را که Ethereum می تواند کد را از طریق یک سیستم توزیع شده اجرا کند ، لمس کردیم. بدین ترتیب ، اشخاص ثالث نمی توانند در این نرم افزار دستکاری کنند. کدها به یک پایگاه داده Ethereum (مانند بلاکچین ) اضافه می شوند و می توانند طوری برنامه ریزی شوند که کد قابل اصلاح نباشد. علاوه بر این ، پایگاه داده برای همه قابل مشاهده است ، بنابراین کاربران می توانند کد را قبل از تعامل با آن بررسی کنند.

این بدان معنی است که هر کسی در هر کجا می تواند برنامه هایی را که به صورت آفلاین قابل پخش نیستند، اجرا کند. این برنامه ها می توانند شرایطی را در مورد نحوه انتقال مقدار تعیین کنند. ما برنامه های سازنده را قراردادهای هوشمند می نامیم . در بیشتر موارد ، می توان تنظیم کرد که بدون دخالت انسان کار کند.

قابل درک است که ایده “پول قابل برنامه ریزی” کاربران ، توسعه دهندگان و شرکت های سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

بلاکچین اتریوم چیست؟

در قلب Ethereum پایگاه داده است که حاوی اطلاعات مورد استفاده توسط پروتکل است. بلاکچین Ethereum مشابه بلاکچین بیت کوین است ، اگرچه داده های ذخیره شده آن و نحوه ذخیره سازی آن متفاوت است.

پرداختن به بلاکچین Ethereum به عنوان کتابی که مرتباً صفحات را به آن اضافه می کنید ارزش دارد. هر صفحه یک بلوک نامیده می شود و با اطلاعات مربوط به معاملات پر شده است. وقتی می خواهیم یک صفحه جدید اضافه کنیم ، باید یک مقدار ویژه را در بالای صفحه قرار دهیم. این مقدار باید به کسی اجازه دهد که ببیند صفحه <1 بعد از صفحه قبلی اضافه شده و به طور تصادفی در کتاب قرار نگرفته است.

اساساً ، کمی شبیه شماره صفحه است که به صفحه قبلی اشاره دارد. با مشاهده صفحه جدید می توان با اطمینان گفت که از صفحه قبلی پیروی می کند. برای انجام این کار ، ما از فرایندی به نام “هش کردن” استفاده می کنیم.

هشینگ بخشی از داده ها را می گیرد، در این حالت هر آنچه در صفحه ما است و یک شناسه منحصر به فرد ( هش ) برمی گرداند. شما می توانید هش را به راحتی محاسبه کنید ، اما تقریباً غیرممکن است که هش را معکوس کنید تا از اطلاعات ایجاد شده برای ایجاد آن استفاده کنید. ما در فصل بعدی به بررسی اهمیت این مسئله در فرآیند استخراج خواهیم پرداخت.

اکنون ، مکانیزمی داریم که می توانیم صفحه خود را به ترتیب صحیح به یکدیگر پیوند دهیم. هر گونه تلاش برای تغییر ترتیب یا حذف صفحات ، به وضوح نشان می دهد که کتاب ما دستکاری شده است.

اتریوم در مقابل بیت کوین ، تفاوت چیست؟

بیت کوین برای ایجاد یک سیستم پولی دیجیتال جهانی به فناوری بلاکچین و انگیزه های مالی متکی است. برخی از نوآوری های مهم را ارائه داده است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به یک بانک مرکزی در سراسر جهان هماهنگ شوند. با اجرای هر یک از شرکت کنندگان در رایانه خود ، بیت کوین به کاربران اجازه می دهد تا در یک شرایط غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد با وضعیت بانک اطلاعاتی موافقت کنند.

از بیت کوین اغلب به عنوان بلاکچین نسل اول یاد می شود . این سیستم به عنوان یک سیستم بیش از حد پیچیده ایجاد نشده است ، که یک نقطه قوت در مورد امنیت است. انعطاف ناپذیری آن عمداً حفظ شد تا امنیت به عنوان لایه اصلی آن در اولویت قرار گیرد. در واقع ، زبان قرارداد هوشمند بیت کوین بسیار محدودکننده است و خیلی مناسب برنامه های غیر معاملاتی نیست.
در مقابل ، نسل دوم بلاکچین توانایی بیشتری دارد. علاوه بر معاملات مالی ، این سیستم عامل ها درجه بالاتری از برنامه ریزی را فراهم می کنند. Ethereum به توسعه دهندگان آزادی بیشتری می دهد تا با کد خود آزمایش کنند و آنچه را ما برنامه های غیرمتمرکز (DApps) می نامیم ، ایجاد کنند.

Ethereum اولین موج از نسل دوم بلاکچین بود و برجسته ترین تاکنون باقی مانده است. اتریوم شباهت هایی به بیت کوین دارد و می تواند بسیاری از عملکردهای مشابه را انجام دهد. با وجود شباهت ها ، اگر از نزدیک بررسی کنیم در می یابیم که این دو کاملاً با هم متفاوت هستند و هر کدام مزایای خود را نسبت به دیگری دارند.

Ethereum

اتریوم چیست و چگونه کار می کند؟

ما می توانیم Ethereum را به عنوان یک ماشین حالت تعریف کنیم. این بدان معناست که در هر زمان مشخص ، شما از همه مانده حساب و قراردادهای هوشمند خود عکس فوری دارید . اقدامات خاصی حالت را به روز می کنند ، به این معنی که همه گره ها عکس فوری خود را به روز می کنند تا تغییر را منعکس کند.

هیجان قراردادهای هوشمندی که توسط اتریوم با معاملات (اعم از کاربران دیگر یا قراردادها) اجرا می شوند. هنگامی که یک کاربر تراکنش را به یک گره می فرستد ، هر گره در شبکه کد قرارداد را اجرا می کند و خروجی را ثبت می کند. این امر با استفاده از ماشین مجازی Ethereum (EVM) اتفاق می افتد ، که قراردادهای هوشمند را به دستورالعمل هایی تبدیل می کند که کامپیوتر می تواند آنها را بخواند.

برای به روزرسانی وضعیت از مکانیزم خاصی به نام استخراج استفاده می کند. استخراج با استفاده از الگوریتم اثبات کار مانند بیت کوین انجام می شود. بعداً به تفصیل در مورد این بحث خواهیم کرد.

اتریوم چیست ؛ قرارداد هوشمند چیست؟

یک قرارداد هوشمند فقط کد است. این کد هوشمندانه نیست و به معنای سنتی نیز قراردادی نیست. اما ما آن را هوشمند می نامیم زیرا تحت شرایط خاصی خودش را اجرا می کند. از آنجا که توافق نامه هایی را بین طرفین اجرا می کند می تواند قرارداد محسوب شود.

این ایده در اواخر دهه 1990 مطرح شد را می توان به دانشمند کامپیوتر نیک زابو نسبت داد. وی برای توضیح این مفهوم از نمونه اتوماتیک استفاده کرد و اظهار داشت که می توان از آن به عنوان پیش درآمد قرارداد هوشمند مدرن یاد کرد. در مورد دستگاه فروش ، یک قرارداد ساده انجام می شود. کاربران سکه وارد می کنند و در عوض دستگاه محصول مورد نظر خود را ارائه می دهد.

یک قرارداد هوشمند این نوع منطق را در یک تنظیم دیجیتال اعمال می کند. می توانید به سادگی چیزی در کد مشخص کنید که عبارت “سلام ، جهان!” را نشان دهد. وقتی دو اتر به این گره ها ارسال می شود.

در Ethereum ، توسعه دهنده این برنامه را برنامه ریزی می کند تا بعداً توسط EVM خوانده شود. سپس آن را با ارسال به نشانی ویژه ثبت قرارداد منتشر می کنند. در آن زمان ، هرکسی می توانست از آن استفاده کند. این قرارداد را نمی توان حذف کرد مگر اینکه در هنگام نوشتن یک شرط توسط توسعه دهنده شرط مشخص شده باشد.

اکنون قرارداد حاوی یک آدرس است. برای تعامل با آن ، کاربران فقط باید دو ETH به این آدرس ارسال کنند. این کد قرارداد را اجرا می کند. همه رایانه های موجود در شبکه آن را اجرا می کنند و می بینند که پرداخت به قرارداد انجام شده و خروجی آن را ضبط می کند.

شاید موارد بالا یکی از اساسی ترین نمونه های کاری باشد که می توان با Ethereum انجام داد. می توان برنامه های پیچیده تری ایجاد کرد تا بسیاری از قراردادها را بهم پیوند دهد و آنها نیز ایجاد شدند.

اتریوم چیست ؛ چه کسی اتریوم را اختراع کرد؟

در سال 2008 ، یک توسعه دهنده ناشناس (یا گروه توسعه دهنده) مقاله سفید بیت کوین را با نام مستعار Satoshi Nakamoto منتشر کرد . این کاملاً باعث تغییر شکل پول دیجیتال شد. چند سال بعد ، یک برنامه نویس جوان به نام Vitalik Buterin راهی برای پیشبرد این ایده و کاربرد آن در هر نوع کاربردی در نظر گرفت. این مفهوم سرانجام در Ethereum تبلور یافت.

Ethereum توسط Buterin در سال 2013 از طریق یک پست وبلاگ تحت عنوان Ethereum: قرارداد هوشمند همه در یک برنامه و برنامه کاربردی غیرمتمرکز معرفی شد . وی در پست خود ، ایده ای برای بلاکچین کامل یک کامپیوتر غیرمتمرکز که اگر زمان و منابع کافی به شما داده شود ، می تواند هر برنامه ای را اجرا کند.

با گذشت زمان ، انواع برنامه های قابل استفاده در بلاکچین تنها با تخیل توسعه دهندگان محدود می شوند. Ethereum قصد دارد ببیند آیا فناوری بلاکچین استفاده های مو ثری فراتر از محدوده طراحی عمدی بیت کوین دارد.

اتریوم چیست ؛ چگونه اتر توزیع شد؟

Ethereum در سال 2015 با عرضه اولیه 72 میلیون اتر راه اندازی شد. بیش از 50 میلیون از این سکه ها در حراج توکن عمومی موسوم به پیشنهاد اولیه سکه (ICO) توزیع شد ، جایی که کسانی که مایل به شرکت در آن بودند می توانستند اتر را در ازای بیت کوین یا فیات خریداری کنند.

DAO و Ethereum Classic چیست؟
این روشها کاملاً جدید از طریق اینترنت امکان پذیر شده است. به عنوان مثال ، DAOs ( موسسات خودمختار غیرمتمرکز ) را در نظر بگیرید که موجوداتی هستند که مشمول کد رایانه ای مشابه برنامه های رایانه ای هستند.

یکی از اولین و بلند پروازانه ترین تلاشها برای چنین سازمانی “DAO” بود. این می تواند شامل قراردادهای هوشمند پیچیده ای باشد که در بالای Ethereum اجرا می شوند ، و به عنوان یک صندوق پروژه مستقل عمل می کنند. توکن های DAO در یک ICO توزیع شده و به همراه حق رأی به دارندگان توکن ، سهام مالکیت را نیز به خود اختصاص می دهند.

اما بلافاصله پس از انتشار ، بازیگران مخرب از یک روزنه استفاده کردند و تقریباً یک سوم پول DAO را تخلیه کردند. شایان ذکر است که در آن زمان 14٪ از کل منبع اتر در DAO رزرو شده بود. بدیهی است که این یک اتفاق ویرانگر برای شبکه جوان Ethereum بود.

پس از اندکی تأمل ، پس از وقوع یک فورک (چنگال) ، این زنجیره به دو نیم شد . در یکی ، معاملات مخرب به طور موثر “برگشت” داده شد تا پول را پس بگیرند. این زنجیره اکنون به عنوان بلاکچین Ethereum شناخته می شود. زنجیره اصلی ، که در آن معاملات معکوس نشده و ثابت نگه داشته نمی شوند ، اکنون به عنوان Ethereum Classic شناخته می شود.

این رویداد یادآوری جدی خطرات این فناوری بود و اعتماد به کد مستقل با دارایی زیاد می تواند نتیجه مثبتی داشته باشد. این یک مثال جالب است که تصمیم گیری گروهی در یک محیط باز می تواند چالش های مهمی ایجاد کند. صرف نظر از نقاط ضعف امنیتی ، DAO به طور کامل توانایی های قراردادهای هوشمند را برای امکان همکاری غیر قابل اعتماد در سطح گسترده در اینترنت نشان داده است .

Ethereum

چگونه اتریوم جدید تولید می شود؟

اگر با بیت کوین آشنا باشید ، می دانید که فرآیند استخراج بخشی جدایی ناپذیر از امنیت و به روزرسانی بلاکچین است. در Ethereum ، همین اصل اعمال می شود: برای پاداش دادن به کاربرانی که استخراج می کنند (که گران است) پروتکل به آنها اتر پاداش می دهد.

از فوریه سال 2020 ، تعداد اتر در حدود 110 میلیون اتر بود.

بر خلاف نشانه های بیت کوین ، برنامه تولید توکن های Ethereum به طور عمدی در زمان راه اندازی تنظیم نشده است. بیت کوین قصد داشت ارزش خود را با محدود کردن عرضه و کاهش آرام سکه های جدید حفظ کند. از طرف دیگر ، Ethereum قصد داشت تا زمینه ای برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) فراهم کند. از آنجا که مشخص نیست چه نوع برنامه تولید توکن برای این منظور مناسب تر است ، سوال همچنان باز است.

اتریوم چیست ؛ استخراج اتریوم چگونه انجام می شود؟

استخراج برای امنیت شبکه بسیار مهم است. این تضمین می کند که بلاکچین می تواند به طور عادلانه به روز شود و به شبکه امکان می دهد بدون یک تصمیم گیرنده واحد فعالیت کند. در استخراج ، زیرمجموعه ای از گره ها ( ماینر نامیده می شوند ) قدرت محاسبه را به حل یک معمای رمزنگاری اختصاص می دهند.

کاری که آنها انجام می دهند این است که یک دسته معاملات معلق همراه با برخی داده های دیگر هش می کنند. برای اینکه یک بلاک معتبر شناخته شود ، هش باید زیر مقداری که توسط پروتکل تعریف شده است کاهش یابد. اگر ماینرها موفق نشوند می توانند برخی از داده ها را اصلاح کرده و دوباره امتحان کنند.

برای رقابت با دیگران ، ماینرها باید هش را در اسرع وقت تکمیل کنند ما قدرت آنها را با آنچه هش ریت نامیده می شود اندازه گیری می کنیم. هرچه میزان هش در شبکه بیشتر باشد معما دشوارتر می شود. ماینرها فقط باید راه حل واقعی را پیدا کنند. هنگامی که مشخص شد ، برای همه شرکت کنندگان دیگر آسان است که صحت آن را تأیید کنند.

همانطور که می توانید تصور کنید ، هش مداوم در سرعت های بالا گران است. برای ایجاد انگیزه در ماینرها برای تأمین امنیت شبکه به آنها جایزه داده می شود. این شامل تمام هزینه های معامله در بلوک است. آنها همچنین Ethereum  2.0 تازه تولید شده را دریافت می کنند.

اتریوم چیست ؛ سوخت اتریوم چیست؟

چه اتفاقی می افتد که ده ها هزار نفر قراردادهای پیچیده ای را امضا کنند؟ اگر کسی گره های خود را تنظیم کند تا از طریق همان کد ادامه یابد ، هر گره باید آن را به طور نامحدود اجرا کند. این فشار زیادی به منابع وارد می کند و در نتیجه سیستم احتمالاً خراب می شود.

خوشبختانه ، Ethereum مفهومی سوخت را برای کاهش این خطر ارائه می دهد. همانطور که شما نمی توانید ماشین خود را بدون سوخت حرکت دهید ، قراردادها بدون سوخت نیز قابل اجرا نیستند. در قراردادها مقدار سوختی مشخص شده است که کاربران برای کارکرد موفقیت آمیز باید بپردازند. اگر سوخت کافی نباشد قرارداد متوقف می شود.

اساساً ، این یک مکانیسم هزینه است. همین مفهوم در مورد معاملات نیز وجود دارد: انگیزه معدن کاران عمدتا از سود است ، بنابراین می توانند معاملات با کارمزد کمتر را نادیده بگیرند.

برای سوخت باید ETH پرداخت کنید. اگر شبکه شلوغ شود و بسیاری از کاربران در تلاش برای انجام معاملات باشند ، به طور متوسط ​​قیمت سوخت بالا می رود. برعکس ، اگر فعالیت زیادی نباشد ، قیمت کاهش می یابد.

در حالی که قیمت سوخت تغییر می کند ، هر عملیات مقدار مشخصی سوخت مورد نیاز دارد. این بدان معناست که مصرف قراردادهای پیچیده بسیار بیشتر از یک معامله ساده است. به همین ترتیب ، سوخت اندازه گیری قدرت محاسباتی است.

اطمینان حاصل می کند که سیستم بسته به استفاده آنها از منابع Ethereum می تواند هزینه های کافی را به کاربران ارائه دهد.
هزینه سوخت معمولاً قسمت کوچکی از اتر است.
به طور خلاصه می توانید برنامه ای را اجرا کنید که برای مدت طولانی تکرار شود. اما خیلی زود انجام چنین کاری برای شما بسیار گران تمام می شود. به همین دلیل ، گره های موجود در شبکه Ethereum می توانند فشار مکرر را کاهش دهند.

محدودیت های سوخت

فرض کنید آلیس برای یک قرارداد معامله ای انجام داد. شما می توانید ببینید که چقدر می خواهید در سوخت صرف کنید (به عنوان مثال ، با استفاده از یک پمپ بنزین ETH ). این ممکن است قیمت بیشتری تعیین کند تا معدنچیان را تشویق کند تا معاملات خود را در اسرع وقت انجام دهند.

اما همچنین محدودیت سوخت را تعیین می کند ، که به نوبه خود از آن محافظت می کند. یک قرارداد می تواند اشتباه باشد و باعث شود که آن سوخت بیش از آنچه شما برنامه ریزی کرده اید استفاده کند. محدودیت سوخت برای اطمینان از اینکه x مقدار سوخت مصرف شده است فرایند متوقف می شود. این قرارداد شکست خواهد خورد اما در نهایت آلیس بیش از آنچه در ابتدا برای پرداخت توافق کرده بود پرداخت خواهد کرد.

در ابتدا ممکن است درک آن یک مفهوم گیج کننده به نظر برسد. نگران نباشید می توانید قیمتی را که می خواهید برای سوخت  پرداخت کنید به صورت دستی تعیین کنید اما بیشتر کیف پول ها از آن برای شما مراقبت می کنند. به طور خلاصه ، قیمت سوخت تعیین می کند که معدنچیان به چه سرعت پذیرفتن در معامله شما را بپذیرند و محدودیت سوخت حداکثر مبلغی را که برای آن پرداخت خواهید کرد تعیین می کند

چه مدت طول می کشد تا یک بلوک اتریوم استخراج شود؟

میانگین زمان افزودن بلوک جدید به زنجیره بین 12-19 ثانیه است. هدف از این کار ایجاد پسوندهای سریعتر برای اضافه کردن بلوک ها است.

بخش عمده ای از جذابیت Ethereum در توانایی کاربران برای ایجاد دارایی های زنجیره ای خود است. قوانینی که بر آنها حاکم است در قراردادهای هوشمند تعریف شده است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا فاکتورهای خاصی را در مورد رمزهای خود تعیین کنند. این می تواند شامل تعداد مورد نیاز جمع شده ، و نحوه پرسش ، و اینکه آیا آنها تقسیم شده اند و آیا هر کدام قابل تعویض و موارد دیگر هستند. برجسته ترین استاندارد فنی که امکان ایجاد توکن در Ethereum را فراهم می کند ERC-20 نام دارد. به همین دلیل توکن ها معمولاً به عنوان نشانه های ERC-20 شناخته می شوند.

عملکرد توکن ها فضای کافی را برای نوآوران فراهم می کنند تا با استفاده از برنامه های کاربردی در خط مقدم امور مالی و فناوری ، تجربه کنند. از صدور توکن های استاندارد که مانند ارز درون برنامه ای عمل می کنند تا تولید توکن های منحصر به فرد با پشتوانه دارایی های فیزیکی ، انعطاف پذیری زیادی در طراحی وجود دارد. کاملاً ممکن است برخی از بهترین موارد استفاده برای ایجاد یک رمز آسان و ساده هنوز مشخص نشده باشد.

چه چیزی می توانم با Ether (ETH) خریداری کنم؟

برخلاف بیت کوین ، هدف Ethereum استفاده نکردن از آن به عنوان یک ارز رمزنگاری شده است. این یک بستر برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز است و به عنوان یک رمز تجاری قابل فروش ، اتر سوخت این اکوسیستم است. بنابراین ، می توان گفت که مورد اصلی استفاده از Ether منفعت آن در شبکه Ethereum است.

با این حال ، اتر نیز می تواند مشابه ارز سنتی مورد استفاده قرار گیرد ، به این معنی که شما می توانید کالاها و خدمات را با ETH مانند سایر ارزهای دیگر خریداری کنید.

اتریوم چیست و برای چه استفاده می شود؟

مردم می توانند از رمز اتریوم به عنوان پول دیجیتال یا وثیقه استفاده کنند . همچنین توسط بسیاری به عنوان ذخیره ارزش مشابه بیت کوین در نظر گرفته شده است.

اگر ETH خود را از دست بدهم چه اتفاقی می افتد؟

از آنجا که هیچ بانکی درگیر نیست ، شما مسئول پول خود هستید. می توانید سکه های خود را در یکی از صرافی ها یا در کیف پول خود ذخیره کنید. توجه به این نکته مهم است که اگر از کیف پول خود استفاده می کنید باید کاملاً از عبارت دانه مراقبت کنید . آن را به خوبی حفظ کنید زیرا در صورت قطع دسترسی به کیف پول خود به آن نیاز دارید تا پول خود را پس بگیرید.

آیا معاملات Ethereum قابل برگشت است؟

به محض افزودن داده ها به بلاک چین Ethereum ، اصلاح یا حذف آن تقریباً غیرممکن است. این بدان معناست که وقتی معامله ای انجام می دهید، می توانید فکر کنید که سنگ تمام گذاشته شده است. بنابراین ، اگر پول را به آدرس صحیح می فرستید ، باید همیشه بررسی کنید . اگر مبلغ زیادی ارسال می کنید ، ممکن است ابتدا ارسال مقدار کمی برای اطمینان از ارسال به آدرس صحیح مفید باشد.
با این حال ، به دلیل هک قرارداد هوشمند ، آنچه به عنوان هارد فورک Ethereum شناخته می شود در سال 2016 اتفاق افتاد که معاملات مخرب به طور موثر “معکوس شدند”. با این حال ، این اندازه گیری شدید یک واقعه استثنایی بود و نه معمول.

آیا معاملات Ethereum محرمانه هستند؟

نه تمام معاملات اضافه شده به بلاکچین Ethereum به صورت عمومی قابل مشاهده هستند. اگرچه نام اصلی شما روی آدرس Ethereum شما نیست ، اما ناظر می تواند از طریق روش های دیگر آن را با هویت شما مرتبط کند.

 

Ethereum

آیا می توانم با Ethereum درآمد کسب کنم؟

به عنوان یک دارایی متغیر ، می توانید با Ethereum درآمد کسب کنید همانطور که با آن می توانید ضرر کنید. در طولانی مدت ، برخی از افراد ممکن است شرط بندی های خود را در شبکه انجام دهند تا به یک لایه تسویه حساب قابل برنامه ریزی جهانی تبدیل شوند. دیگران تصمیم می گیرند که آنها را با سایر altcoins معامله کنند . با این حال ، هر یک از این استراتژی ها خطرات مالی خاص خود را دارد.

به عنوان یک پایه اصلی جنبش DeFi ، ETH همچنین می تواند برای وام ، به عنوان وثیقه برای وام ها ، ایجاد دارایی های مصنوعی در برخی از دوره های آینده پشتیبان گیری از بلاکچین “سهام” استفاده شود.

برخی از سرمایه گذاران ممکن است فقط موقعیت طولانی مدت در بیت کوین داشته باشند و دارایی های دیجیتال دیگری را نیز در کارنامه خود قرار ندهند. به نوبه خود، دیگران ممکن است انتخاب کنید برای حفظ ETH و altcoins دیگر در مجموعه خود و یا اختصاص یک درصد خاصی از آن را برای تجارت کوتاه مدت. برای کسب درآمد در بازارها یک رویکرد کاملاً متناسب وجود ندارد و هر سرمایه گذار باید خودش تصمیم بگیرد که کدام استراتژی مناسب پرتفوی و شرایطش است.

چگونه می توانم اتر خود را ذخیره کنم؟

گزینه های زیادی برای ذخیره سکه های شما وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. مانند هر کاری که با خطرات همراه باشد ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بین گزینه های مختلف موجود تنوع ایجاد کنید .
به طور کلی ، راه حل های ذخیره سازی می توانند توقیفی یا غیر حضوری باشند . راه حل حضوری به این معنی است که سکه های خود را به شخص ثالث شارژ می کنید (مانند صرافی). در این حالت ، برای انجام معامله با دارایی های دیجیتال خود ، باید به سیستم عامل متصل شوید.

یک راه حل غیر عادی درست برعکس آن است – شما با استفاده از کیف پول ارز رمزنگاری شده می توانید پول خود را کنترل کنید. کیف پول حاوی سکه های شما مانند کیف پول جیبی شما نیست – این کلید دارای کلیدهای رمزنگاری است که به شما امکان می دهد به دارایی های خود در بلاکچین دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است که دوباره: پشتیبان گیری از اظهارات اولیه خود هنگام استفاده از کیف پول غیر حضوری ضروری است!

چگونه ETH خود را در کیف پول Ethereum ذخیره کنیم

اگر می خواهید ETH خود را در کیف پول نگه دارید ، دو گزینه اصلی دارید: کیف پول گرم و کیف پول سرد.

اتریوم چیست : کیف پول گرم

کیف پول ارز رمزنگاری شده که به اینترنت متصل است به نوعی کیف پول گرم نامیده می شود. معمولاً این یک برنامه تلفن همراه یا یک برنامه دسک تاپ است که به شما امکان می دهد موجودی های خود را بررسی کرده و نشانه هایی را ارسال یا دریافت کنید. از آنجا که کیف پول های داغ به اینترنت متصل هستند ، بیشتر در معرض حمله قرار می گیرند اما برای پرداخت های روزمره نیز مناسب ترند. Trust Wallet نمونه ای از کیف پول همراه با کاربرد آسان است که دارای ارزهای پشتیبانی شده زیادی است.

کیف پول سرد

کیف پول سرد یک کیف پول دیجیتالی است که در معرض اینترنت نیست. از آنجا که حمله به صورت آنلاین وجود ندارد ، به طور کلی احتمال حمله کمتر است. در عین حال ، استفاده از کیف پول سرد معمولاً کمتر از کیف پول گرم است. نمونه هایی از کیف پول سرد می تواند شامل کیف پول الکترونیکی یا کیف پول کاغذی باشد.

آرم و نماد Ethereum چیست ؟

ویتالیک بوترین اولین رمز اتریوم را طراحی کرد. این شامل دو علامت جمع Σ (سیگما از الفبای یونانی) بود. طرح نهایی آرم (بر اساس این نماد) شامل یک هشت ضلعی الماسی شکل است که توسط چهار مثلث احاطه شده است. مشابه سایر ارزها ، داشتن یک رمز Unicode برای اتر می تواند مفید باشد تا برنامه ها و وب سایت ها به راحتی مقادیر اتر را نمایش دهند. اگرچه به اندازه دلار برای دلار آمریکا مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما بیشترین نماد مورد استفاده برای اتر Ξ است.

مقیاس پذیری چیست ؟

به زبان ساده ، مقیاس پذیری اندازه گیری توانایی یک سیستم برای رشد است. به عنوان مثال در محاسبات ، یک شبکه یا سرور را می توان گسترش داد تا از طریق روش های مختلف تقاضای بیشتری را کنترل کند.

در فضای ارزهای رمزپایه ، مقیاس پذیری به میزان رشد بلاکچین و جای دادن کاربران بیشتر اشاره دارد. کاربران بیشتر به معنای عملکرد و معاملات “رقابتی” بیشتر در بلاکچین است.

چرا باید Ethereum گسترش یابد ؟

طرفداران Ethereum معتقدند که تکرار بعدی اینترنت بر روی این سیستم عامل ساخته خواهد شد. به اصطلاح Web 3.0 یک توپولوژی غیرمتمرکز را به وجود می آورد که با فقدان واسطه ها ، تمرکز بر حفظ حریم خصوصی و تغییر به سمت مالکیت واقعی داده های کاربر مشخص می شود. این پایه با استفاده از محاسبات توزیع شده در قالب قراردادهای هوشمند و پروتکل های ذخیره سازی / ارتباطی توزیع شده ساخته می شود.

برای دستیابی به این هدف ، Ethereum باید به میزان قابل توجهی تعداد معاملات را که می تواند بدون آسیب رساندن به عدم تمرکز شبکه انجام دهد ، افزایش دهد. در حال حاضر ، Ethereum با محدود کردن اندازه بلوک مانند بیت کوین ، حجم معاملات را محدود نمی کند. در عوض یک محدودیت سوخت جرمی وجود دارد و فقط مقدار مشخصی از سوخت می تواند در یک جرم وجود داشته باشد.

به عنوان مثال ، اگر محدودیت سوخت بلوک 100000 گیگابایتی داشته باشید و بخواهید 10 معامله را با محدودیت سوخت 10 هزار معامله در هر معامله قرار دهید ، این امکان وجود دارد. بنابراین دو معامله به ارزش 50،000 گیگاوات برای سوخت است. هر معامله دیگری که همراه با این معاملات ارسال شود باید منتظر بلوک بعدی باشد.

این برای سیستمی که همه از آن استفاده می کنند ایده آل نیست. اگر تراکنش های معلق بیشتر از فضای موجود در بلوک وجود داشته باشد ، در نهایت تعداد زیادی عقب مانده وجود دارد. قیمت سوخت افزایش خواهد یافت و کاربران باید دیگران را فهرست کنند تا ابتدا معاملات خود را لیست کنند. بسته به میزان شلوغی شبکه ، برای برخی موارد استفاده ، عملیات می تواند بسیار پرهزینه باشد.

معضل مقیاس پذیری سه گانه بلاکچین

به نظر می رسد فقط بالا بردن حد سوخت انبوه تمام مشکلات مقیاس پذیری را برطرف می کند. هر چقدر محدودیت بالاتر باشد ، معاملات بیشتری می توانند در یک بازه زمانی مشخص پردازش شوند ، درست است؟

متأسفانه این امر بدون از بین بردن خصوصیات اصلی Ethereum امکان پذیر نیست. ویتالیک بوترین برای ایجاد توازن ظریف که بلاک چین باید انجام دهد ، معضل سه گانه Blockchain را پیشنهاد کرده است.

معضل سه گانه بلاکچین: مقیاس پذیری (1) ، امنیت (2) و تمرکززدایی (3).

با انتخاب دو ویژگی از سه مشخصه ذکر شده در بالا ، ویژگی سوم را از دست خواهید داد. بلاکچین های بیت کوین و اتریوم امنیت و تمرکززدایی را در اولویت قرار می دهند . الگوریتم های اجماع آنها امنیت شبکه های آنها را که از هزاران گره تشکیل شده اند تضمین می کنند اما این امر به مقیاس پذیری ضعیف منجر می شود. با بسیاری از گره های دریافت و اعتبارسنجی تراکنش ها ، سیستم بسیار کندتر از گزینه های متمرکز است.

در سناریوی دیگر ، محدودیت سوخت بلوک می تواند افزایش یابد تا شبکه به امنیت و مقیاس پذیری دست یابد ، اما در همان سطح تمرکززدایی نباشد.

این بدان دلیل است که تراکنش های بیشتر در یک بلوک منجر به بلوک های بزرگتر می شود. با این حال ، گره های موجود در شبکه باید آنها را به صورت دوره ای بارگذاری و منتشر کنند. این فرایند در دستگاه ها شدید است. وقتی محدودیت سوخت بلوک افزایش یابد ، تأیید ، ذخیره و پخش بلوک ها برای گره ها دشوارتر می شود.

در نتیجه انتظار دارید گره هایی که قادر به ادامه کار نیستند از شبکه جدا شوند. با ادامه دادن این روش ، فقط بخش کوچکی از گره های قدرتمند قادر به مشارکت هستند که منجر به تمرکز بیشتر می شود. ممکن است در نهایت به یک بلاکچین امن و قابل توسعه برسید ، اما غیرمتمرکز نخواهد بود.

سرانجام ، می توان یک بلاکچین متمرکز بر تمرکززدایی و مقیاس پذیری را تصور کرد. برای سریع و غیرمتمرکز بودن ، باید الگوریتم اجماع مورد استفاده قرار گیرد که منجر به ضعف امنیت می شود، فداکاری شود.

چند تراکنش از عهده Ethereum برمی آید ؟

در سالهای اخیر ، اتریوم به ندرت از ده تراکنش در ثانیه (TPS) فراتر رفته است. برای پلتفرمی که هدف آن تبدیل شدن به “رایانه جهانی” است ، این تعداد بسیار کم است.

راه حل صحنه برای بخش مدت زمان طولانی از نقشه راه برای Balathiriom. پلاسما یکی از نمونه های یک راه حل مرحله بندی است. هدف آن افزایش کارایی Ethereum است ، اما این فناوری می تواند در سایر شبکه های بلاکچین نیز اعمال شود.

Ethereum

Ethereum 2.0 چیست ؟

با وجود تمام پتانسیل خود ، Ethereum در حال حاضر محدودیت های قابل توجهی دارد. ما قبلاً در مورد مقیاس پذیری بحث کردیم. به طور خلاصه ، اگر Ethereum قصد دارد ستون فقرات سیستم مالی جدید باشد ، باید بتواند تراکنش های بیشتری را در ثانیه پردازش کند. با توجه به ماهیت توزیع شده شبکه ، این یک مشکل بسیار دشوار است که حل می شود و توسعه دهندگان Ethereum هنوز در فکر حل آن هستند حتی اگر سالهاست وجود دارد.

یک دلیل این است که برای عدم تمرکز کافی شبکه ، باید محدودیت هایی اعمال شود. هرچه نیاز به اجرای یک گره بیشتر باشد ، تعداد شرکت کنندگان کمتر و شبکه متمرکزتر خواهد بود. بنابراین ، افزایش تعداد تراکنش هایی که Ethereum می تواند پردازش کند می تواند یکپارچگی سیستم را تهدید کند زیرا این امر باعث افزایش بار گره ها نیز می شود.

انتقاد دیگر از اتریوم (و سایر ارزهای رمزپایه اثبات کار ) این است که منابع آن بسیار باورنکردنی است. برای اتصال موفقیت آمیز بلوک به زنجیره بلوک ، استخراج کنندگان باید مراحل استخراج را انجام دهند. برای ایجاد جرم از این طریق ، آنها باید سریع محاسباتی را انجام دهند که مقادیر زیادی برق مصرف می کند.

برای رفع محدودیت های فوق ، مجموعه عمده ای از به روزرسانی ها ارائه شده است که در مجموع با نام Ethereum 2.0 (یا ETH 2.0) شناخته می شوند. ETH 2.0 هنگامی که در نهایت راه اندازی شد ، عملکرد شبکه را بسیار بهبود می بخشد.

تقسیم اتریوم چیست ؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، هر گره یک نسخه از کل بلاکچین را ذخیره می کند. هر زمان زنجیره بلوک گسترش می یابد ، هر گره باید تازه شود و پهنای باند و حافظه موجود را مصرف کند.

تقسیم بندی یکی از پیچیده ترین رویکردهای مقیاس گذاری است که برای طراحی و اجرای آن به کار زیادی احتیاج دارد. با این حال ، اگر با موفقیت اجرا شود ، یکی از موثرترین رویکردها نیز خواهد بود که باعث افزایش توان شبکه از نظر کمی و کمی می شود.

پلاسمای اتریوم چیست ؟

Ethereum Plasma همان چیزی است که ما آن را یک راه حل مقیاس پذیر خارج از بلاکچین می نامیم یعنی هدف آن افزایش نرخ معامله با فشار دادن معاملات به خارج از بلاکچین است. از این نظر ، آنها شباهت هایی با کانال های پرداخت و زنجیره های جانبی دارند.

با استفاده از پلاسما ، زنجیره های ثانویه به زنجیره اصلی Ethereum متصل می شوند اما اتصال را به حداقل می رسانند. آنها کم و بیش مستقل عمل می کنند اگرچه کاربران هنوز برای حل اختلافات یا “تکمیل” فعالیت های خود در زنجیره های ثانویه به زنجیره اصلی اعتماد می کنند.

کاهش میزان داده هایی که گره ها باید ذخیره کنند برای موفقیت توانایی Ethereum در مقیاس حیاتی است. رویکرد پلاسما به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا عملکرد زنجیره های “کوچک” خود را در یک قرارداد هوشمند روی زنجیره اصلی تعریف کنند. سپس ، آنها قادر به ساختن برنامه هایی با اطلاعات یا عملیاتی هستند که اگر آنها در زنجیره اصلی ذخیره شده یا در حال اجرا باشند بسیار هزینه بر خواهد بود.

جمع آوری Ethereum چیست ؟

استخرهای Ethereum مشابه پلاسما هستند زیرا هدف هر دو گسترش Ethereum با انتقال تراکنش های خارج از بلاک چین اصلی است. خب آنها چگونه کار میکنند؟

یک قرارداد در زنجیره اصلی ، کلیه وجوه موجود در زنجیره ثانویه را نگهداری می کند و اثبات رمزگذاری شده ای از وضعیت آن زنجیره را حفظ می کند. اپراتورهای این زنجیره ثانویه که پیوندی را در گره های شبکه اصلی قرار می دهند ، اطمینان حاصل می کنند که فقط معاملات معتبر می توانند در گره های شبکه اصلی قرار گیرند. ایده این است که از آنجا که این حالت خارج از زنجیره ای حفظ می شود ، نیازی به ذخیره داده ها در بلاکچین نیست. با این حال ، تفاوت اصلی بین استخرهای Ethereum و Plasma در نحوه ارسال معاملات به زنجیره اصلی است. با یک نوع معامله خصوصی ، تعداد زیادی از معاملات را می توان در یک بلوک خصوصی به نام بلوک گروه “جمع” کرد.

گروه های ZK معاملات را با استفاده از روش تأیید توسط رمزنگاری به نام اثبات دانش صفر ارائه می دهند . به طور دقیق تر ، روشی به نام zk-SNARK . ما در اینجا به جزئیات نحوه کار آن نمی پردازیم اما شما خواهید آموخت که چگونه از آن در جمع آوری ها استفاده کنید. این روشی است که طرف های مختلف می توانند به یکدیگر ثابت کنند که اطلاعات مشخصی دارند بدون اینکه فاش کنند که این اطلاعات چیست.

در مورد گروه های ZK ، این اطلاعات انتقال حالت است که به زنجیره اصلی ارسال می شود. یک مزیت بزرگ این این است که این روند می تواند تقریباً بلافاصله اتفاق بیفتد ، بنابراین تقریباً هیچ فرصتی برای ارسال درخواست وضعیت نامعتبر وجود ندارد

گروه های خوش بین مقداری مقیاس پذیری را فدای انعطاف پذیری بیشتر می کنند. استفاده از یک ماشین مجازی به نام Optimistic Virtual Machine (OVM) این امکان را فراهم می کند تا قراردادهای هوشمند با این زنجیره های ثانویه کار کنند. از طرف دیگر ، هیچ مدرک رمزنگاری مبنی بر درست بودن انتقال وضعیت داده شده به رشته اصلی وجود ندارد. برای کاهش این مسئله ، تاخیر اندکی وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد بلوک های نامعتبر ارسالی به زنجیره اصلی را به چالش کشیده و رد کنند.

اثبات سهام Ethereum (PoS) چیست؟

راهنمای سهمیه (POS) روش جایگزین برای دایرکتوری به منظور بررسی صحت از بلوک. در سیستم اثبات سهام ، بلوک ها استخراج نمی شوند ، بلکه ضرب می شوند (این فرآیند گاهی اوقات به عنوان جعل نامیده می شود ). به جای اینکه ماینرها با قدرت هش رقابت کنند ، یک گره تصادفی (یا اعتبار سنج ) به طور دوره ای برای اعتبار بخشیدن به بلوک نامزد انتخاب می شود. اگر به درستی انجام شود ، آنها تمام هزینه های معامله را برای آن بلوک دریافت می کنند و بسته به پروتکل احتمالاً پاداش بلوک دریافت می کنند .

از آنجا که هیچ عملیات استخراج وجود ندارد ، اثبات خطر برای محیط زیست آسیب کمتری دارد. تأییدکنندگان تقریباً به اندازه معدنچیان انرژی کمتری مصرف می کنند و می توانند بلوک های سخت افزاری را برای مصرف کننده مصرف کنند.

Ethereum قرار است به عنوان بخشی از Ethereum 2.0 و از بروزرسانی معروف به Casper ، از PoW به PoS مهاجرت کند . اگرچه هنوز تاریخ دقیق اعلام نشده است ، اما احتمالاً اولین تکرار آن در سال 2020 آغاز می شود.

پشتیبانی از اتریوم چیست؟

در پروتکل های فهرست راهنمای کار ، امنیت شبکه توسط ستاره شناسان تضمین می شود. معدنچیان تقلب نخواهند کرد ، زیرا باعث اتلاف برق و از دست دادن جوایز احتمالی آنها می شود. در اثبات خطر ، نظریه بازی وجود ندارد و اقدامات مختلف اقتصادی دیجیتال برای اطمینان از امنیت شبکه وجود دارد.

بیش از خطر هدر رفتن ، آنچه مانع رفتارهای غیر صادقانه می شود ، خطر از دست دادن پول است. تأیید کنندگان باید سهم (به معنای تعهد رمز) را ارسال کنند تا واجد شرایط تأیید شوند. این مقدار مشخصی از اتر است که اگر گره ای تلاش کند تقلب کند ، از بین خواهد رفت ، یا اگر گره ای پاسخ ندهد یا قطع شود ، به آرامی از بین می رود. با این حال ، اگر جستجوگر گره های اضافی را اجرا کند ، پاداش بیشتری می گیرد.

چه مقدار ETH برای تهیه نسخه پشتیبان از آن در Ethereum نیاز دارم؟

حداقل پشتیبانی پشتیبانی شده از Ethereo 32 ETH برای هر اعتبار سنج است. این مقدار بالا قرار است هزینه تلاش برای حمله 51٪ را بسیار زیاد کند.

چه مقدار ETH می توانم با حمایت از Ethereum کسب کنم؟

این یک سوال ساده برای پاسخ دادن نیست. این البته به سهم مورد حمایت شما ، بلکه به میزان کل ETH پشتیبانی شده در شبکه و نرخ تورم نیز بستگی دارد. به عنوان یک تخمین بسیار تقریبی ، حساب های چک در حدود 6٪ از بازده سالانه انتظار می رود. به خاطر داشته باشید که اینها فقط تخمین هستند و ممکن است در آینده تغییر کنند.

هنگام تهیه نسخه پشتیبان از Etherum ، تا چه زمانی نگهداری می شود؟

برای برداشتن اتر از اعتبار سنج شما صف خواهد بود. اگر یک صف نباشد ، حداقل زمان تسویه حساب 18 ساعت است اما به صورت پویا براساس تعداد اعتبارسنجی که در یک زمان معین پرداخت را انجام می دهند ، تنظیم می شود.

آیا در تهیه نسخه پشتیبان از اتر من در ethereum خطری وجود دارد؟

بعنوان یک محقق شبکه که مسئولیت حفظ امنیت شبکه را بر عهده دارد ، خطراتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اگر گره اعتبار سنجی شما مدت طولانی آفلاین باشد ، ممکن است قسمت قابل توجهی از سهمیه سپرده شده خود را از دست بدهید. همچنین ، اگر سهام شما در هر نقطه به زیر 16 ETH برسد ، از استخر اعتبارسنج حذف خواهید شد.

همچنین لازم است یک فاکتور خطر سیستماتیک را در نظر بگیرید. اثبات سهمیه قبلاً در این مقیاس اجرا نشده است ، بنابراین نمی توانیم کاملاً مطمئن باشیم که به نوعی شکست نخواهد خورد. برنامه ها همیشه دارای اشکالات و آسیب پذیری هایی هستند و این می تواند یک اثر مخرب داشته باشد به ویژه هنگامی که میلیاردها دلار در معرض خطر باشد.

مالی غیرمتمرکز (DeFi) چیست؟

امور مالی غیرمتمرکز (یا به سادگی DeFi) حرکتی است که هدف آن تمرکز زدایی از برنامه های مالی است. DeFi مبتنی بر بلاکچین های عمومی منبع باز است که هر کسی با اتصال اینترنت ( بدون اجازه ) به آن دسترسی دارد . این یک مولفه مهم برای جذب میلیاردها نفر به این سیستم جدید مالی جهانی است.

در حال توسعه اکوسیستم DeFi ، کاربران با قراردادهای هوشمند و با یکدیگر از طریق شبکه های peer to-peer (P2P) و برنامه های غیرمتمرکز (DApps) ارتباط برقرار می کنند . مزیت بزرگ DeFi این است که اگرچه همه اینها را ممکن می کند ، کاربران همچنان مالکیت پول خود را همیشه حفظ می کنند.

به زبان ساده ، جنبش DeFi با هدف ایجاد یک سیستم مالی جدید عاری از محدودیت های سیستم فعلی است. همانطور که اتفاق می افتد ، به دلیل درجه نسبتاً بالای تمرکززدایی و توسعه دهنده بزرگ ، بیشتر DeFi در حال حاضر بر روی Ethereum ساخته شده است.

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای چه مواردی قابل استفاده است؟

احتمالاً قبلاً هم می دانید ، اما یکی از مزایای بزرگ بیت کوین این است که دیگر نیازی به یک حزب مرکزی برای هماهنگی عملکرد شبکه نیست. اما اگر از آن به عنوان ایده اصلی خود استفاده کنیم و برنامه های قابل برنامه ریزی را در بالای آن قرار دهیم ، چه می کنیم؟ این قابلیت های برنامه های DeFi است. هیچ هماهنگ کننده مرکزی یا واسطه ای وجود ندارد و هیچ یک از نقاط شکست وجود ندارد.

همانطور که در بالا ذکر شد ، یکی از مزایای بزرگ DeFi دسترسی آسان به آن است. میلیاردها نفر در سراسر جهان وجود دارند که به هیچ نوع خدمات مالی دسترسی ندارند. آیا می توانید تصور کنید که چگونه زندگی روزمره خود را بدون اطمینان از پول خود مدیریت می کنید؟ میلیاردها نفر از این قبیل زندگی می کنند و در نهایت این جمعیتی است که DeFi سعی در ارائه آن دارد.

این همه عالی به نظر می رسد ، پس چرا هنوز DeFi جهان را تصاحب نکرده است؟ خوب ، امروزه استفاده از اکثر برنامه های DeFi دشوار است زیرا سنگین و بسیار آزمایشی هستند. همانطور که به نظر می رسد ، حتی مهندسی چارچوب های این اکوسیستم به ویژه در یک محیط توسعه پراکنده بسیار دشوار است.

حل تمام چالش های ساخت اکوسیستم DeFi راهی طولانی پیش روی مهندسان نرم افزار ، محققان تئوری بازی ، طراحان مکانیزم و بسیاری دیگر است. بدین ترتیب ، ورود برنامه های DeFi به جریان اصلی هنوز چیزی است که باید دید.

چه برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) وجود دارد؟

یکی از موارد متداول استفاده از تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارز ثابت است . اساساً ، آنها نشانه هایی در بلاکچین هستند که ارزش آنها به یک دارایی در دنیای واقعی مانند ارز بانکی مرتبط است . مثال دیگر ، BUSD مربوط به ارزش دلار آمریکا است. چیزی که استفاده از این نشانه ها را بسیار راحت می کند این است که از آنجا که در بلاکچین قرار دارند ، ذخیره و انتقال آنها بسیار آسان است.

نوع متداول دیگر وام ، وام دادن است. بسیاری از خدمات همتا به همتا (P2P) وجود دارد که به شما امکان می دهد پول خود را به دیگران قرض دهید و در ازای آن سود پرداخت کنید. در واقع ، یکی از ساده ترین راه ها برای انجام این کار ، استفاده از Binance Lending است . تنها کاری که شما باید انجام دهید انتقال پول به کیف پول وام دهنده شماست و می توانید از روز بعد سود خود را شروع کنید!

مسلماً هیجان انگیزترین قسمت DeFi برنامه هایی است که دسته بندی آنها دشوار است. این می تواند شامل انواع بازارهای غیرمتمرکز نظیر به نظیر باشد که کاربران را قادر به مبادله منابع دیجیتالی و سایر موارد دیجیتالی می کند. آنها همچنین می توانند ایجاد دارایی های مصنوعی را فراهم کنند که در آن هر کسی می تواند تقریباً برای هر چیزی با ارزش بازار ایجاد کند. سایر کاربردها می تواند شامل بازارهای پیش بینی ، مشتقات و بسیاری موارد دیگر باشد.

مبادلات غیرمتمرکز (DEX) در Ethereum

تبادل غیرمتمرکز (DEX) محلی است که امکان تجارت مستقیم بین کیف پول کاربران را فراهم می کند. هنگامی که شما در Binance که یک صرافی متمرکز است تجارت می کنید ، پول خود را برای Binance ارسال می کنید و از طریق سیستم های داخلی آن تجارت می کنید.

مبادلات غیرمتمرکز متفاوت است. به لطف جادوی قراردادهای هوشمند ، می توانید مستقیماً از طریق کیف پول دیجیتال خود تجارت کنید و امکان هک تبادل و سایر خطرات را از بین ببرید.

یک مثال عالی از مبادله غیرمتمرکز Binance DEX است . برخی از نمونه های قابل توجه دیگر ساخته شده بر روی Ethereum Uniswap ، Kyber Network و IDEX هستند. بسیاری از این صرافی ها به شما امکان تجارت از طریق کیف پول الکترونیکی را برای حداکثر امنیت می دهند.

از فوریه 2020 ، DEX ها بیشترین کاربرد را در بالای بلاک چین Ethereum دارند. با این حال ، حجم معاملات نسبت به صرافی های مرکزی هنوز اندک است. با این حال ، اگر توسعه دهندگان و طراحان DEX تجربه کاربری خود را برای استقبال بیشتر توسعه دهند ، DEX ها می توانند در آینده با مبادلات متمرکز رقابت کنند.

گره اتریوم چیست؟

“گره Ethereum” اصطلاحی است که می تواند برای توصیف برنامه ای که به نوعی با شبکه Ethereum تعامل دارد استفاده شود. گره Ethereum می تواند از برنامه ساده کیف پول موبایل گرفته تا رایانه ای که یک نسخه کامل از بلاکچین را ذخیره می کند ، باشد.

همه گره ها به نوعی به عنوان نقطه اتصال عمل می کنند ، اما انواع مختلفی از گره ها در شبکه Ethereum وجود دارد.

گره های کامل اتریوم

برای تعامل با شبکه Ethereum به روشی که به شما امکان می دهد داده های بلاکچین را به طور مستقل تأیید کنید ، باید یک گره کامل را با استفاده از نرم افزاری مانند موارد ذکر شده در بالا اجرا کنید.

این برنامه بلوک ها را از گره های دیگر بارگیری کرده و بررسی می کند که آیا تراکنش های جاسازی شده معتبر هستند. همچنین کلیه قراردادهای هوشمندی که برای اطمینان از دریافت اطلاعات مشابه سایر همسالان انجام شده است ، اجرا خواهد شد. اگر همه کارها طبق برنامه انجام شود ، می توان انتظار داشت که هر گره یک نسخه آینه از بلاکچین روی دستگاه خود داشته باشد.

گره های کامل برای عملکرد Ethereum حیاتی هستند. بدون گسترش بسیاری از گره ها در سراسر جهان ، این شبکه خواص غیر متمرکز و مقاوم در برابر سانسور خود را از دست خواهد داد.

گره های نوری Ethereum

اجرای یک گره کامل به شما امکان می دهد مستقیماً به سلامت و امنیت شبکه کمک کنید. اما یک گره کامل غالباً برای کار کردن و همچنین نگهداری آن گاه به گاه به یک دستگاه جداگانه نیاز دارد. گره های نور ممکن است گزینه بهتری برای کاربرانی باشد که نمی توانند گره کامل را اجرا کنند (یا افرادی که ترجیح می دهند این کار را نکنند).

همانطور که از نامش پیداست گره های سبک وزن سبک هستند از منابع کمتری استفاده می کنند و فضای کمتری را اشغال می کنند. به همین ترتیب ، می توان آن را در دستگاه هایی با مشخصات پایین تر مانند تلفن یا لپ تاپ پخش کرد. اما این سربار کم هزینه دارد: گره های نور کاملاً خودپایدار نیستند. آنها کل بلاکچین را هماهنگ نمی کنند و بنابراین به گره های کامل نیاز دارند تا اطلاعات مربوطه را در اختیار آنها قرار دهند.

گره های نور در بین بازرگانان ، خدمات و کاربران محبوب هستند. گره های نوری به طور گسترده ای در سناریوهایی که اجرای گره های کامل ضروری و گران نیستند ، انجام و پرداخت می شوند.

گره های Ethereum مبتنی بر استخراج

یک گره مبتنی بر استخراج می تواند یک مشتری کامل یا سبک باشد. اصطلاح “گره استخراج” همانطور که در اکوسیستم بیت کوین استفاده می شود ، واقعاً استفاده نمی شود ، اما با این وجود ارزش شناسایی این شرکت کنندگان را دارد.

برای استخراج Ethereum ، کاربران به سخت افزار اضافی نیاز دارند. یک روش معمول ایجاد دکل معدن است . علاوه بر این ، کاربران چندین واحد پردازش گرافیکی (GPU) را به یکدیگر متصل می کنند تا داده ها را با سرعت بالا تقسیم بندی کنند.

استخراج کنندگان دو گزینه دارند: استخراج فردی یا استخراج گروهی. استخراج انفرادی به این معنی است که استخراج کننده به تنهایی برای ایجاد بلوک کار می کند . در صورت موفقیت ، پاداش های استخراج خود را با کسی تقسیم نخواهند کرد. در عوض ، هنگامی که آنها به استخر استخراج می پیوندند ، قدرت هش خود را با قدرت هش سایر کاربران ترکیب می کنند. با این کار احتمال یافتن بلوک بیشتر می شود ، اما همچنین باید پاداش خود را با اعضای استخر استخراج کنند.

نحوه اجرای گره Ethereum

یکی از جنبه های مهم بلاکچین دسترسی آزاد است. این بدان معنی است که هر کسی می تواند یک گره Ethereum اجرا کند و با اعتبار سنجی تراکنش ها و بلاک ها شبکه را تقویت کند.

مشابه بیت کوین ، تعدادی از مشاغل وجود دارند که گره های Ethereum را با plug-n-play ارائه می دهند. اگر فقط می خواهید یک گره اجرا کنید ، این ممکن است بهترین گزینه باشد – هرچند آماده باشید تا هزینه راحتی بیشتری را پرداخت کنید.

همانطور که گفته شد ، Ethereum دارای بسیاری از برنامه های مختلف برنامه نویسی گره مانند Geth یا Parity است . اگر می خواهید گره خود را اجرا کنید ، باید با روند نصب برنامه ای که می خواهید اجرا کنید آشنا شوید.

مگر اینکه بخواهید یک گره ویژه به نام گره بایگانی اجرا کنید ، یک لپ تاپ مصرفی (با قابلیت متوسط) باید کافی باشد تا یک گره کامل Ethereum را اجرا کند. در عین حال ، بهتر است از دستگاه روزانه خود استفاده نکنید زیرا ممکن است سرعت آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

اجرای گره در دستگاههایی که همیشه می توانند آنلاین باشند بهترین عملکرد را دارد. اگر گره ای آفلاین باشد ، ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا یک بار دیگر آنلاین شود ، با شبکه همگام شود. به همین ترتیب ، بهترین راه حل ها دستگاه هایی هستند که ارزان و نگهداری آنها آسان باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید یک گره سبک حتی روی Raspberry Pi اجرا کنید.

نحوه استخراج در Ethereum

از آنجا که شبکه به زودی به یک فهرست از سهام منتقل می شود ، استخراج در Ethereum بهترین کاری نیست که می توانید در طولانی مدت انجام دهید. پس از وقوع انتقال ، استخراج کنندگان Ethereum احتمالاً تجهیزات استخراج خود را به شبکه دیگری هدایت می کنند یا آن را به طور کامل می فروشند.

با این حال ، اگر می خواهید به استخراج Ethereum بپردازید ، به سخت افزار تخصصی مانند GPU یا ASIC نیاز خواهید داشت . اگر به دنبال بازدهی معقول هستید ، احتمالاً به یک دکل معدن اختصاصی و دسترسی به برق ارزان نیاز خواهید داشت. علاوه بر این ، شما باید یک کیف پول Ethereum راه اندازی کنید و نرم افزار استخراج را برای استفاده از آن پیکربندی کنید. همه اینها به سرمایه گذاری قابل توجهی در وقت و پول نیاز دارد ، بنابراین اگر می توانید با این چالش کنار بیایید خوب فکر کنید.

Ethereum ProgPow چیست؟

ProgPoW مخفف Programmatic Proof of Work یا Working Directory Scheduler است . این توسعه پیشنهادی الگوریتم استخراج Ethereum است که برای رقابت بیشتر GPU ها با ASIC طراحی شده است .

مقاومت در برابر موضوع ASIC سالها در جامعه و Alpetkoan Alathiriom مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در مورد بیت کوین ، ASIC ها به قدرت استخراج غالب در شبکه تبدیل شده اند.

در Ethereum ، ASIC ها وجود دارند اما از برجستگی کمتری برخوردار هستند – بخش بزرگی از استخراج کنندگان هنوز از GPU استفاده می کنند. با این وجود ، به زودی این شرکت ممکن است تغییر کند زیرا شرکت های بیشتری معدن کاران Ethereum ASIC را به بازار عرضه می کنند. اما چرا ممکن است ASIC ها مشکلی ایجاد کنند؟

یک دلیل این است که ASIC می تواند تمرکززدایی شبکه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اگر استخراج کنندگان GPU نتوانند سود کسب کنند و مجبورند عملیات استخراج خود را متوقف کنند ، نرخ هش می تواند فقط در دست درصد بسیار کمی از استخراج کنندگان باشد. علاوه بر این ، توسعه تراشه های ASIC گران است و فقط تعداد کمی از شرکت ها توانایی و منابع لازم برای انجام این کار را دارند. این امر از طریق امکان تمرکز صنعت معدن Ethereum در دست چند شرکت ، تهدید انحصاری از سوی تولید را ایجاد می کند.

ادغام ProgPow از سال 2018 مورد بحث و مجادله بوده است. در حالی که برخی معتقدند که می تواند برای اکوسیستم اتریوم سالم باشد ، برخی دیگر به دلیل احتمال ایجاد یک چنگال سخت با آن مخالفت می کنند . با حرکت در آینده به راهنمای سهمیه بندی ، برنامه وب ProgPow چیزی برای دیدن باقی می ماند.

چه کسی برنامه نویسی Ethereum را توسعه می دهد؟

مانند ترکیب ، منبع باز Alathreom . هر کسی آزاد است که در توسعه پروتکل خود مشارکت کند یا برنامه هایی را بر روی آن ایجاد کند. در واقع ، Ethereum در حال حاضر بزرگترین جامعه توسعه دهنده در بلاکچین را دارد.

برخی منابع مانند متخصص Ethereum توسط آندریاس آنتونوپولوس و گاوین وود و منابع توسعه دهنده در Ethereum.org برای شروع کار توسعه دهندگانی که می خواهند درگیر شوند ، نقطه شروع بسیار خوبی هستند.

قیمت لحظه ایی اتریوم ETH :


به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا