آموزش ارز دیجیتال

کاردانو چیست ؛ آشنایی با ارز دیجیتال Cardano

کاردانو چیست ؛ آشنایی با ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) + قیمت : کاردانو اثری از پروژه بلاکچین مبتنی بر سهام است که هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده است. بلاکچین “نسل سوم” به دنبال حل مقیاس پذیری ذاتی بلاک چین های نسل دوم است. ویژگی های پیشرفت کاردانو با یک فلسفه علمی و تحقیقات آکادمیک زیاد مشخص می شود. کاردانو با نسخه 2020 شلی ، به رسیدن به اهدافش نزدیکتر می شود.

پروژه کاردانو و ارز دیجیتال وابسته به آن ADA از زمان تأسیس آن در سال 2015 سر و صدای زیادی در جامعه رمزنگاری ایجاد کرده است. سختگیری دانشگاهی که در توسعه آن اعمال می شود ، کاردانو را در فضای ارزهای رمزپایه تا حدودی منحصر به فرد می کند.

پروژه کاردانو در درجه اول توسط شرکت فناوری Input Output Hong Kong (IOHK) که توسط چارلز هوسکینسون تاسیس شده است ، توسعه داده شد. هوسکینسون نیز در روزهای ابتدایی خود با Ethereum درگیر بود.

کاردانو

اما کاردانو چیست و او چه نقشه هایی را در نقشه راه طولانی خود برنامه ریزی کرده است؟

Cardano چیست و ADA token چیست؟

Cardano یک بلاکچین هدف کلی است که بر اساس تحقیقات دانشگاهی بررسی شده توسط همتا ساخته شده است. این برنامه توسط یک تیم چند رشته ای از مهندسان ، ریاضیدانان ، دانشمندان و متخصصان تجارت در حال توسعه است.

توسعه مداوم سیستم عامل همیشه با استفاده از یک رویکرد علمی انجام می شود. طبق گفته سازندگان آن ، اصول اصلی طراحی Cardano عبارتند از امنیت ، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری.

ADA ، واحد پول رایج کاردانو ، برای معامله در بلاکچین کاردانو استفاده می شود ، دقیقاً مانند رابطه بین Ether (ETH) و شبکه Ethereum.

توسعه کاردانو به چندین واحد تجاری تقسیم می شود. پروتکل کاردانو توسط IOHK تهیه شده است ، بنیاد کاردانو بر این پروژه نظارت دارد و EMURGO مسئول توسعه تجارت و رهبری تصویب است. IOHK همچنین در توسعه Ethereum Classic (ETC) شرکت کرد.

نقشه راه کاردانو و ADA چیست؟

نقشه راه کاردانو از پنج مرحله اصلی تشکیل شده است: بایرون ، شلی ، گوگوئن ، باشو و ولتر. مرحله اول با راه اندازی شبکه همراه با توابع اساسی مانند تبدیل ADA مشخص شد. هارد فورک شلی در سال 2020 ایجاد شد و به نوبه خود گام های بیشتری در جهت تمرکز زدایی برداشت. اکنون گره ها توسط انجمن کاردانو در کنار استخرهای پیوند با سهام که توسط دارندگان ADA اداره می شوند.

از دسامبر سال 2020 ، قراردادهای هوشمند عملکردی نمی توانند در بستر بلاکچین مستقر شوند. به عنوان بخشی از نقشه راه ، گوگوئن ارائه می شود. بعد از گوگوئن ، دوره باشو بر بهبود مقیاس پذیری و قابلیت همکاری تمرکز خواهد کرد ، و سپس ولتر یک سیستم کابینه را برای رسیدگی به حاکمیت معرفی می کند.

کاردانو و رمز ADA آن چگونه کار می کند؟

Cardano به عنوان یک بلاک چین “نسل سوم” با هدف حل مسائل مقیاس پذیری نسل اول (به عنوان مثال بیت کوین ) و نسل دوم (به عنوان مثال Ethereum ) طراحی شده است .
به گفته طرفداران این طبقه بندی ، نسل های قبلی زنجیره بلوک از گلوگاه هایی رنج می برند که اساساً میزان توان عملیاتی آنها را محدود می کند. این امر آن را به گزینه ای بی اثر برای استفاده انبوه در سراسر جهان تبدیل می کند. برای تأیید این مسئله می توانیم به دنبال نوسان زمان معاملات BTC و ETH باشیم.

Cardano به عنوان محاسبه ، به قدرت محاسباتی VISA در مستندات خود اشاره می کند:

این شبکه به طور متوسط ​​1736 تراکنش در ثانیه (TPS) با قابلیت پردازش تا 24000 TPS را انجام می دهد.
کاردانو به چندین روش بهبود بهره وری را هدف قرار داده است. یکی از ارکان اصلی این هدف سازوکار اجماع اثبات سهام (PoS) به نام Ouroboros است. Ouroboros ضمن ارائه تضمین های امنیتی قابل اثبات ، هزینه انرژی را در مقایسه با اثبات کار (PoW) کاهش می دهد .

راه حل لایه 2 کاردانو برای افزایش مقیاس پذیری Hydra به نام موجود افسانه ای به همین نام نامگذاری شده است. ایده این است که با افزودن هر گره جدید به شبکه ، توان عملیاتی افزایش می یابد.

ابزار ادغام هارد فورک نیز یکی از ویژگی های اصلی Cardano است که به هارد فورک بدون وقفه یا راه اندازی مجدد زنجیره بلوک امکان می دهد. موفقیت در مدرن سازی شلی گواه اثرگذاری این رویکرد است.

ویژگی های کلیدی (ADA)

همانطور که گفته شد ، نقاط قوت کاردانو فلسفه دانشگاهی و علمی است که پشت آن قرار دارد. تیم توسعه دهنده کاردانو بیش از 90 سند فنی برای فناوری اساسی منتشر کرده است. این پروژه دارای یک نقشه راه کاملاً مشخص است ، در حالی که این شبکه می خواهد دارای امنیت داخلی ، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری باشد.

اگر چه بلاکچین Cardano هنوز عملیاتی نیست ، اما به شما امکان می دهد در آینده قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر اجرا شوند. کاردانو که برای مشاهده VISA به عنوان یک رقیب ساخته شده و هدف نظری آن حل موانع سایبری است ، می تواند تمام عناصر سازنده مورد نیاز برای استفاده به عنوان ابزاری قدرتمند در فضای fintech را داشته باشد.

درست مانند Ethereum ، موارد استفاده Cardano بسیار گسترده است. این فقط در نظر گرفته شده است به عنوان یک لایه پایه برای برنامه های ساخته شده در بالا خدمت می کنند.

علیرغم وعده های بزرگ ، کاردانو هنوز به طور کامل عمل نکرده است دقیقاً مانند هر چیزی در فضای ارزهای رمزنگاری شده به جز بیت کوین. در حالی که پروژه کاردانو در درجه اول بلند پروازانه است اما توسعه آن نسبتاً کند بوده است.

رمز ADA چیست؟

ADA رمز کاردانو است که به نام ریاضی دان قرن نوزدهم آدا لاولاس نامگذاری شده است. 6/57 درصد از پیشنهاد ADA در یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) توزیع شد ، و کاردانو حدود 62.2 میلیون دلار جمع آوری کرد.

توکن یک ارز دیجیتالی است و روشی برای معامله در شبکه کاردانو است (شبیه همان چیزی که برای معامله در Ethereum به اتر احتیاج دارید).

دارندگان ADA همچنین مشارکت در شبکه کاردانو را دارند که می تواند در استخرهای پیوند سهام برای تولید سود استفاده شود.

کیف پول کاردانو

Daedalus کیف پول سخت افزاری رایانه ای منبع آزاد برای ذخیره سازی ADA ساخته شده است. این به عنوان یک گره کامل کار می کند ، به این معنی که کل بلاکچین Cardano باید بارگیری شود و هر معامله برای حداکثر امنیت کاربر تأیید می شود.

کیف پول های سبک که نیازی به بارگیری کل بلاکچین ندارند ، کیف پول Yoroi و AdaLite هستند. ADA همچنین می تواند بر روی کیف پول های سرد الکترونیکی مانند Ledger و Trezor از طریق Daedalus ، Yoroi Wallet و AdaLite ذخیره شود.

آینده کاردانو

کاردانو یک پروژه بلند پروازانه است که هدف آن ایجاد زیرساخت های بلاکچین به اکوسیستم ارز رمزنگاری شده است. در حالی که این پروژه کندتر از آنچه انتظار می رود در حال پیشرفت است ، هدف آن نیز دستیابی به اهداف عالی است.

اما آیا این پروژه بلاکچین نسل 3 به پلتفرم غالب قراردادهای هوشمند تبدیل خواهد شد یا اینکه خیلی کند به بازار عرضه می شود؟ آیا بلاک چین های نسل 4 وجود دارند که بتوانند کاری را که بهتر انجام می دهند انجام دهند؟ همچنان که کاردانو در نقشه راه خود پیشرفت بیشتری می کند ، باید به این سوالات پاسخ داده شود.

قیمت لحظه ایی کاردانو (Cardano) :


به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا