آموزش فارکس

شاخص اقتصادی فارکس مهم که بر روی بازار فارکس تاثیر دارد

تأثیر شاخص های اقتصادی و مالی در سراسر جهان می تواند بر قیمت ارزهای خارجی و قراردادهای مابه التفاوت قابل توجه باشد. بر این اساس ، بسیاری از معامله گران از نزدیک تقویم اقتصادی را کنترل می کنند تا مطمئن شوند که آنها با آخرین تقویم اقتصادی به روز هستند و برای هرگونه نوسانات احتمالی نوسانات پیش رو آماده هستند.

هنگام خواندن این مقاله ، با مهمترین شاخص های اقتصادی که می توانید در تقویم اقتصادی برای تجارت دنبال کنید و اینکه چگونه می توانید از این دستور کار اقتصادی به نفع معاملات خود استفاده کنید ، یاد خواهید گرفت و از آن برای افزایش سود و کاهش استفاده می کنید. ضرر خود را هنگام معامله بدانید که در صورت حرکت اصلی هنگام انتشار اخبار اقتصادی در سراسر جهان ، زمان مناسب ورود به بازار چیست.

تعریف شاخص های اقتصادی در بازار فارکس

شاخص های اقتصادی مجموعه ای از گزارش های آماری اقتصادی دوره ای است که بازرگانان برای تعیین عملکرد بخشهای مختلف اقتصاد ، ارزیابی قدرت یا ضعف اقتصاد استفاده می کنند. شاخص های اقتصادی به سرمایه گذاران و بازرگانان کمک می کند تا وضعیت فعلی بازار را تجزیه و تحلیل کنند و پیش بینی وضعیت اقتصادی بازار در آینده نزدیک.

شاخص های اقتصادی و انواع آنها کدامند؟

در سراسر جهان ، آژانس های مختلف دولتی و غیردولتی به طور منظم با به روزرسانی اطلاعات اقتصادی مربوطه ، از شاخص های اقتصادی گزارش می دهند. روش های تهیه این گزارش های شاخص مالی می تواند بسیار متفاوت باشد. بعضی اوقات ، شاخص های اقتصادی به اندازه گزارش فروش ماهانه از یک بخش خاص از اقتصاد ساده هستند. برخی دیگر ممکن است از داده های آماری حاصل نشوند ، در عوض براساس نظرات ثبت شده در نظرسنجی ها بدست می آیند. با این حال ، دیگران ممکن است نتایج خود را از تفسیر و جمع بندی داده های اقتصادی فعلی بدست آورند.

برخی از شاخص های مالی شما را در مورد وضعیت فعلی اقتصاد آگاه می کنند. در حالی که دیگری ممکن است آنچه اقتصاد در گذشته انجام داده را تأیید کند. مورد آخر ممکن است آنچه را در انتظار است پیش بینی کند. این مجموعه نهایی که به عنوان شاخص های اقتصادی برجسته شناخته می شود مورد توجه ویژه بازرگانان قرار دارد ، زیرا بهترین ایده را در مورد روند احتمالی فعالیتهای اقتصادی آنها در آینده ارائه می دهد. شاخص های مالی که در مورد وضعیت فعلی اقتصاد به ما می گویند.

این سه نوع شاخص اقتصادی کاربردهای خاص خود را دارند و ممکن است از طرق مختلف بر بازار فارکس تأثیر بگذارند. مشکل اصلی معامله گرانی که تازه کار خود را شروع می کنند این است که بفهمند کدام یک از آنها واقعاً مهم هستند – آنهایی که احتمالاً روی قیمت تأثیر می گذارند – و کدام یک پایین هستند. این دانش مفید است زیرا ممکن است در یک روز شاخص های اقتصادی زیادی منتشر شود و نظارت بر همه آنها از نظر واقعی امکان پذیر نیست. برای تلاش و کمک در این زمینه ، ما یک لیست گویا از شاخص های اقتصادی فارکس تهیه کرده ایم.

در لیست شاخص های اقتصادی ما شاخص هایی را آورده ایم که مهمترین آنها در تأثیرگذاری بر بازار محسوب می شوند. همه این شاخص های مالی اقتصادی توانایی تأثیر زیادی بر بازارهای مالی را دارند. و از آنجا که اقتصاد آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان است و می تواند بر عملکرد بازارهای مالی در سراسر جهان تأثیر بگذارد ، لیست ما بر گزارش های آمریکایی متمرکز است ، در تلاش است تا هنگام جستجوی در دستور کار اقتصادی منتشر شده ، بهترین شاخص های مالی و اقتصادی را به شما ارائه دهد .

شاخص اقتصادی فارکس

1. شاخص تولید ناخالص داخلی (GDP)

تولید ناخالص داخلی گسترده ترین معیار سلامت کلی اقتصاد در دستور کار اقتصادی است. تهیه این گزارش مدت زمان زیادی طول می کشد و تأثیر مستقیمی بر قیمت فارکس و CFD دارد و تا زمان انتشار این داده ها ، بسیاری از مولفه های این شاخص اقتصادی از قبل مشخص است و بنابراین ، پیش بینی ها اغلب نسبتاً دقیق است. با این حال ، اگر این آمار تفاوت چشمگیری با انتظارات داشته باشد ، همچنان پتانسیل حرکت بازار را دارد.

اگرچه فاقد زمان بندی است ، اما هنوز شاخص مهمی برای پیگیری است زیرا بهترین معیاری است که برای تأیید جایگاه ما در چرخه اقتصادی استفاده می شود.

چرخه تجارت مفهوم کلیدی در اقتصاد مدرن است. این مرحله شامل یک مرحله انبساطی است که طی آن بسیاری از مناطق اقتصاد همزمان رشد می کنند و یک مرحله رکود وقتی فعالیت اقتصادی منقبض می شود. از آنجا که گسترده ترین معیار فعالیت اقتصادی ، شاخص تولید ناخالص داخلی است ، اقتصاددانان با بررسی گزینه های رشد و انقباض تولید ناخالص داخلی ، تعیین می کنند که در کجای چرخه اقتصادی قرار داریم.

تعریف فنی رکود اقتصادی دو فصل متوالی انقباض در تولید ناخالص داخلی است. رکود اقتصادی به محض مشاهده یک چهارم رونق به پایان می رسد. سیاستمداران ، سیاست گذاران و تحلیل گران اقتصادی به شدت به این شاخص اقتصادی توجه می کنند ، دقیقاً به این دلیل که معیار جامع اقتصاد است. بانک های سرمایه گذاری که رویکرد “از بالا به پایین” را در پیش می گیرند ، با پیش بینی شرایط عمومی اقتصادی ، شروع به تجزیه و تحلیل بازار فارکس می کنند . تولید ناخالص داخلی بخش عمده ای از این نوع تحلیل اقتصاد کلان از بازار ارز است.

ما به عنوان یک معامله گر حرفه ای باید به خوبی از آن آگاهی داشته باشیم ، اما شما همچنین باید از این واقعیت آگاه باشید که از آنجا که تولید ناخالص داخلی یک شاخص اقتصادی عقب مانده است ، استفاده اصلی آن تأیید آنچه در واقع انتظار می رود است. زمان دیررس آن به این معنی است که سودمندی آن به عنوان ابزاری برای معاملات کوتاه مدت و میان مدت محدود است. تولید ناخالص داخلی ایالات متحده فقط در هر سه ماه یک بار منتشر می شود و حتی گزارش های اولیه چندین ماه به گذشته اشاره دارد.

2. گزارش حقوق و دستمزد غیر کشاورزی (NFP)

برای بیشتر معامله گران فارکس و CFD ، این مهمترین شاخص در تقویم معاملات است. در اولین جمعه هر ماه توسط اداره آمار کار (BLS) همراه با نرخ بیکاری (که شاخص اقتصادی بعدی در لیست ما است) به عنوان بخشی از گزارش وضعیت اشتغال منتشر می شود. دلیل پیگیری دقیق آن این است که گزارش تمایل دارد بازارهای فارکس را به طرز گسترده ای جابجا کند.

چرا این شاخص اقتصادی تأثیر قابل توجهی بر قیمت های بازار دارد؟

بخشی از پاسخ در زمان گزارش است. چرخه اشتغال و اقتصاد با هم ارتباط تنگاتنگی دارند و از نظر تاریخی ، تغییرات در حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در مسیری کاملاً مشابه با تغییرات سه ماهه تولید ناخالص داخلی پیش رفته است. این همبستگی نزدیک به این معنی است که داده های NFP می تواند به عنوان یک پروکسی برای تولید ناخالص داخلی استفاده شود.

تفاوت اساسی بین این دو این است که لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ماهانه آزاد می شود و گزارشی برای ماهی است که چند روز پیش به پایان رسیده است. در مقابل ، تولید ناخالص داخلی هر سه ماه یکبار با تأخیر طولانی آزاد می شود ، که باعث می شود گزارش NFP در مقایسه با بقیه اطلاعات جدید ارائه دهد.

بخش دیگری از پاسخ تأثیر گزارش بر سیاست های پولی و شاخص های مالی همراه است. “حداکثر اشتغال” و “قیمت ثابت” دو هدف از سه هدف پولی فدرال رزرو (FED) است (این دو هدف اصلی اغلب به عنوان مأموریت دوگانه بانک فدرال شناخته می شوند). از این رو می توان گفت که داده های اشتغال می توانند تأثیر جدی بر درک بازار از مسیر آینده سیاست های پولی داشته باشند.

3. شاخص نرخ بیکاری

نرخ بیکاری به عنوان درصدی از نیروی کار تعریف می شود که فعالانه بدنبال کار است. در دوره های بهبودی ، شاخص بیکاری به عنوان یک شاخص عقب مانده عمل می کند. می توانیم ببینیم که بیکاری حتی پس از آنکه تولید ناخالص داخلی به پایین ترین سطح خود رسید ، همچنان در حال افزایش است. بیکاری همچنین با احساسات مصرف کننده رابطه نزدیک دارد. دوره های طولانی بیکاری به شدت به احساسات مصرف کننده آسیب می رساند ، بنابراین بر هزینه های مصرف کننده و تأثیر آن بر رشد اقتصادی نیز تأثیر می گذارد.

همانند لیست های پرداختی غیرکشاورزی در بالا ، داده های بیکاری مروری کلی برای معامله گران CFD در یکی از معیارهای اصلی بانک فدرال دارد. این بدان معناست که هر تفاوت قابل توجهی با انتظارات تأثیر بسزایی در بازارهای سهام و بازارهای سهام خواهد داشت. همه چیز مساوی است ، طبیعی است که ضعف بازار کار ایالات متحده نسبت به قیمت سهام و دلار آمریکا نزولی محسوب شود.

4. نرخ بهره فدرال

کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) به عنوان بخشی از برنامه منظم خود برای تعیین سیاست های پولی ایالات متحده ، هشت بار در سال تشکیل جلسه می دهد. نتیجه جلسه FOMC می تواند تأثیر قابل توجهی در بازار فارکس داشته باشد ، در صورت وجود هرگونه واگرایی در دوره پیش بینی شده. از جمله عوامل اصلی افزایش نرخ ارز ، سطح نرخ بهره در کشورهای مربوطه و انتظارات در مورد این نرخ بهره است.

اگر بانک فدرال نرخ صندوق های فدرال را تغییر دهد ، یا به سادگی تغییراتی در مورد روند آینده سیاست های پولی تغییر دهد ، تفاوتی برای دلار آمریکا ، مهمترین واحد پولی جهان ایجاد می کند. به عنوان بخشی از بیانیه منتشر شده پس از هر جلسه FOMC ، فدرال رزرو رهنمودهایی را در مورد روند پیش بینی شده سیاست پولی ارائه می دهد.

این اقدام اخیر با هدف ایجاد شفافیت بیشتر به عنوان بخشی از تلاش ها برای کاهش نوسانات در بازارهای مالی است. در نتیجه ، تغییرات در سیاست های پولی معمولاً تا حدودی از قبل گزارش می شوند. این بدان معناست که هدایت در آینده خود مانند حرکت واقعی در سیاست ، توانایی حرکت بازارها را دارد. یک معامله گر جدی فارکس و CFD همیشه اطمینان حاصل می کند که آنها از تقویم جلسات FOMC آگاه بوده و از آخرین دستور کار اقتصادی در حرکت بازار پیروی می کنند.

 

5. شاخص احساس مصرف کننده 

شاخص احساس مصرف کننده ، که توسط هیئت کنفرانس تنظیم می شود ، با شاخص احساسات مصرف کننده ، توسط دانشگاه میشیگان ترکیب می شود. نظرسنجی های زیادی درباره مصرف کنندگان وجود دارد ، اما این دو مورد شناخته شده ترین و به طور گسترده توسط اقتصاددانان و بازرگانان فارکس / CFD دنبال می شوند. این گزارش ها مهم هستند زیرا هیچ چیز مانند هزینه های مصرف کننده ، اقتصاد ایالات متحده را هدایت نمی کند. اعتماد به نفس مشتری به ما اجازه می دهد تا احساس مشتری را بشناسیم.

اگر آنها در شغل خود احساس امنیت کنند و نسبت به چشم انداز اقتصادی آینده خود خوش بین باشند ، چه نتیجه ای می گیرید؟ منطقی است که فرض کنیم آنها تمایل بیشتری به بیرون رفتن و خرج کردن دارند. این امر اقتصاد را به سمت رشد سوق می دهد. از آنجا که خوش بینی یا بدبینی مصرف کننده پیامدهای شدیدی بر چشم انداز اقتصاد دارد ، این دو گزارش باید در هر لیست از شاخص های اقتصادی برجسته گنجانده شود. شاخص اطمینان مصرف کننده در پایان ماه منتشر می شود.

این گزارش ها تمایل دارند که بیشترین تاثیر را در فارکس و سهام بازار ، هنگامی که چرخه کسب و کار نزدیک است یک نقطه عطف. احساسات شدید مصرف کننده نشان دهنده بهبود احتمالی پیشرفت ، خروج و هزینه اقتصاد است که روند صعودی سهام است. احساسات ضعیف مصرف کننده اجتناب از مرکز شهر است که نشانه نزولی برای بازار سهام است.

نظرسنجی دانشگاه میشیگان به طور مکرر انجام می شود ، که مفید است. گزارش هیئت کنفرانس نمونه ای از طیف وسیعی از افراد را شامل می شود ، که نشان دهنده افزایش قابلیت اطمینان آماری است. هر دو تمایل دارند که با چرخش در چرخه تجارت ارتباط خوبی داشته باشند ، اما به شدت تحت تأثیر بازار کار قرار دارند. اگر با بهبود بخشهای دیگر اقتصاد ، بیکاری بالا بماند ، احساسات بازار ممکن است کم باقی بماند ، بنابراین در چنین شرایطی بعنوان یک شاخص عقب مانده عمل می کند.

 

6. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)

CPI هزینه کالاها و خدمات را اندازه گیری می کند و شاخصی است که به یک نقطه شروع اساسی مرتبط است. این یک معیار عینی برای چگونگی افزایش یا سقوط سریع قیمت ها در اختیار ما قرار می دهد. همانطور که قبلاً در مقاله ذکر شد ، ثبات قیمت بخشی از وظیفه دوگانه بانک فدرال است. وقتی تورم در حد هدف باشد ، طبیعی یا حتی مطلوب تلقی می شود. با این حال ، اگر تورم برای مدت طولانی از هدف دور شود ، این می تواند اثرات منفی بر اقتصاد داشته باشد.

اقتصاددانان بانک فدرال ترجیح می دهند بر شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی که به عنوان بخشی از گزارش تولید ناخالص داخلی ارائه می شود تمرکز کنند. این فقط سه ماهه گزارش می شود ، بنابراین معامله گران فارکس و CFD معمولاً CPI را دنبال می کنند زیرا شاخص به موقع تورم است. سودمندی CPI به عنوان شاخص اصلی اقتصاد محدود است. ثابت شده است که علیرغم ارتباط طبیعی و منطقی بین رشد اقتصادی ، تقاضا و افزایش قیمت ها ، شاخص ضعیفی از نقاط عطف چرخه تجارت است.

در دهه 1970 و اوایل دهه 1980 ، تورم بالا یک مشکل واقعی برای اقتصاد آمریکا بود. در مقابل ، پس از بحران مالی جهانی ، خطر واقعی کاهش نرخ تورم (کاهش مداوم قیمت ها) وجود داشت. تورم با وادار کردن مصرف کنندگان به توقف خرید به اقتصاد آسیب می رساند زیرا در آینده ارزان تر می شوند ، تا زمانی که قیمت ها کاهش پیدا کنند. از آنجا که هزینه های مصرف کننده بخش عمده ای از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد ، این رشد اقتصادی را کند می کند و می تواند یک چرخه معیوب ایجاد کند.

از آنجا که تورم به طور مستقیم به سیاست های پولی منتقل می شود ، گزارش CPI می تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت اوراق قرضه ، بازارهای سهام و بازارهای سهام داشته باشد. طبق معمول ، انحراف از نتایج مورد انتظار بیشترین تأثیر را دارند. به عنوان مثال ، اگر CPI بسیار بالاتر از حد انتظار باشد ، این تصور تغییر می کند که فدرال رزرو احتمالاً سیاست های پولی پیش رو را سخت تر می کند. همه موارد به هم پیوسته ، این باید تأثیر صعودی بر USD داشته باشد.

به همین ترتیب ، یک معامله گر فارکس ممکن است این داده های تورمی را به عنوان نزولی برای بازار سهام تفسیر کند ، زیرا سیاست پولی سختگیرانه تمایل به کاهش اشتهای ریسک دارد. از زمان بحران مالی ، ما در یک تورم بسیار پایین قرار گرفتیم ، و فدرال رزرو را مجبور کردیم که به یک سیاست پولی بسیار شل عمل کند. این امر تا حدودی مسئول بازار گسترده گاو نر بود که در ایالات متحده شاهد بودیم.

 

7. شاخص تولید صنعتی در شاخص اقتصادی فارکس

شاخص تولید صنعتی سطح تولید ایالات متحده را نسبت به یک سال پایه در سه منطقه وسیع اندازه گیری می کند: تولید ، استخراج و خدمات گاز و برق. این گزارش توسط فدرال رزرو جمع آوری شده است و در اواسط هر ماه منتشر می شود. برخی از داده های شاخص از داده های سخت حاصل می شود که مستقیماً از طریق سازمان های تجاری یا نظرسنجی های رسمی به برخی صنایع گزارش شده است ، اما این ممکن است همیشه به صورت ماهانه در دسترس نباشد.

برای جبران خلأها ، FED تخمین می زند با استفاده از ساعت کار در گزارش وضعیت اشتغال ، یا اینکه صنعت مورد نظر در ماه چه مقدار انرژی مصرف می کند. کل فرآیند محاسبه شاخص برای جستجوی طیف وسیعی از روش های موجود صدها جز components وجود دارد که شاخص را تشکیل می دهند ، سپس به عنوان سطح نشانگر گزارش می شود.

بخش صنعت از این جهت مهم است که همراه با بخش ساخت و ساز ، بیشترین تغییر در تولید ایالات متحده را که در چرخه اقتصادی دیده می شود ، بر عهده دارد و می تواند بینشی از تحولات ساختاری اقتصادی ایجاد کند. شاخص تولید صنعتی یک شاخص حلقوی است. این بدان معنی است که بین تحرکات و تغییرات آن در چرخه تجارت همبستگی وجود دارد. رابطه بین این شاخص و فعالیت اقتصادی به اندازه کافی نزدیک است تا برخی از تحلیلگران بتوانند از این گزارش به عنوان نشانه اولیه عملکرد GDP استفاده کنند.

 

8. شاخص استفاده از ظرفیت

این شاخص نحوه عملکرد بخش تولید ایالات متحده را به عنوان درصدی از ظرفیت تولید کامل اندازه گیری می کند. تعریف ظرفیت کامل بالاترین سطح تولید پایدار است که یک کارخانه می تواند در یک بازه زمانی واقعی بدست آورد. به عبارت دیگر ، مواردی مانند توقف عادی را در نظر می گیرد. این به عنوان نسبت شاخص تولید صنعتی تقسیم بر شاخص ظرفیت کامل محاسبه می شود.

این به ما نشان می دهد به موقع صنعت یا سلامت اقتصادی ، و همچنین ممکن است سرنخی در مورد تورم ارائه دهد. اگر کارخانه ها با استاندارد بالایی کار می کنند ، تولید کنندگان قرار است قیمت ها را بالا ببرند. اگر کارخانه ها نزدیک ظرفیت کار می کنند ، ماشین ها به دلیل کار زیاد از کار می افتند.

بیکار ماندن ماشین ها در صورت تقاضای زیاد خطر افزونگی را ایجاد می کند و نامطلوب است. بر این اساس ، تولید کنندگان به جای اخراج کارگران با افزایش قیمت با افزایش تقاضا مقابله می کنند. این ، به نوبه خود ، احتمالاً منجر به افزایش قیمت مصرف کننده و افزایش تورم خواهد شد. برعکس ، اگر مصرف انرژی در سطح پایین باشد ، این نشانگر ضعف اقتصادی است.

به عنوان یک قاعده کلی ، اگر نرخ ها زیر 78 درصد باشد ، از نظر تاریخی ، آنها نشان دهنده رکود بعدی هستند – یا حتی ممکن است به این معنی باشد که اقتصاد در حال حاضر در رکود است. به همین ترتیب ، این شاخص توسط فدرال رزرو برای سنجش روند تولید و اقتصاد گسترده تر و همچنین تورم استفاده می شود. این امر آن را به شاخص مهمی برای معامله گران CFD ، به ویژه برای معامله گران اوراق قرضه تبدیل می کند ، اما همچنین شاخص بزرگی برای کسانی است که در بازارهای سهام و بازارهای سهام معامله می شوند.

 

9. گزارش خرده فروشی در شاخص اقتصادی فارکس

این بیشتر به عنوان فروش ماهانه خرده فروشی پیشرفته شناخته می شود تا نام کامل آن گزارش باشد. با این حال ، معامله گران فارکس به راحتی توسط گزارش خرده فروشی شناخته می شوند. اداره آمار ، بخشی از وزارت بازرگانی ایالات متحده ، گزارش را حدود دو هفته پس از ماه مورد نظر ، در ساعت 08:30 بعد از ظهر منتشر می کند. این گزارش تخمین اولیه از ارزش اسمی دلار فروش در بخش خرده فروشی را ارائه می دهد (یعنی تعداد برای تورم تنظیم نشده است) و همچنین این رقم را به عنوان درصد تغییر نسبت به ماه قبل گزارش می کند.

این معمولاً آخرین معیاری است که معامله گران فارکس و CFD به آن پاسخ می دهند. این گزارشی است که از نزدیک تماشا می شود و احتمال ایجاد تلاطم در قیمت های بازار را دارد ، به ویژه اگر تفاوت قابل توجهی بین تعداد ذکر شده و انتظارات وال استریت وجود داشته باشد. اما آیا از خود پرسیده اید که چرا این گزارش با این دقت دنبال می شود؟ همه چیز در مورد PCE است. PCE یکی از عوامل اصلی رشد اقتصاد ایالات متحده است. همچنین ارزش مقایسه گزارش درآمد و هزینه شخصی از دفتر تحلیل اقتصادی (BEA) را دارد.

این به طور خاص شامل گزارش PCE است که مستقیماً از محاسبات تولید ناخالص داخلی تغذیه می کند. اطلاعات موجود در این گزارش از گزارش فروش خرده فروشی جامع تر است. اما مهمترین چیز این است که داده های فروش خرده فروشی دو هفته قبل منتشر می شود ، که دید مساعدتری از همان منطقه اقتصاد به طور موثر فراهم می کند. اگر فروش خرده فروشی در حال افزایش است ، این نشان دهنده سلامت اقتصادی است و تمایل دارد که اثر صعودی بر بازار سهام داشته باشد.

داده های فروش قوی می تواند قیمت ها را افزایش دهد ، به این معنی که ملاحظات تورمی برای در نظر گرفتن وجود دارد. این امر تأثیر مثبتی روی دلار آمریکا دارد اما برای قیمت اوراق قرضه نزولی است. برعکس ، گزارش ضعیف فروش خرده فروشی باعث کاهش بازار و جهت گیری دلار آمریکا می شود ، اما بر قیمت اوراق بهادار تأثیر می گذارد.

برخی از مولفه های گزارش از نظر تحلیل ممکن است به نوسانات نامطلوب کمک کنند. به عنوان مثال اتومبیل در نظر گرفته می شود زیرا هزینه های آن از ماه به ماه برابر نیست. بر این اساس ، تحلیلگران اغلب بر خرده فروشی متمرکز هستند ، به استثنای فروش خودرو به منظور حذف اختلافات غیر منتظره و درک آسان روندهای اساسی در داده ها.

 

10. گزارش سفارشات کالاهای بادوام

گزارش سفارشات کالاهای بادوام توسط اداره آمار ، که بخشی از وزارت بازرگانی ایالات متحده است ، صادر می شود. گزارش پیشرفته کالاهای بادوام ، تقریباً 18 روز کاری در ماه ، پس از ماهی که برای آن گزارش شده منتشر می شود (روز دقیق در تقویم اقتصادی با توجه به برنامه سایر عرضه های عمده در آن زمان متفاوت است). کالاهای با دوام به کالاهایی گفته می شود که طول عمر آنها حداقل سه سال باشد. به عبارت دیگر ، ما به طور کلی در مورد اقلام گران قیمت که اغلب خریداری می شوند صحبت می کنیم.

این تکرار به این معنی است که گزارش در معرض نوساناتی است و شما باید کاملاً جدا از آنچه در یک گزارش خوانده اید جدا از سایر شاخص های اقتصادی دقت کنید. تحلیلگران در تلاش برای کاهش این نوسانات ، اغلب مولفه حمل و نقل گزارش را حذف می کنند. روش دیگر مورد استفاده این است که یک سری گزارش ها را با هم بررسی کنیم تا سعی کنیم نوعی احساس در مورد یک روند زمینه ای بالقوه را بسنجیم. همچنین از تجدید نظر در داده های ماه قبل که ممکن است مهم باشد ، بر حذر باشید.

اگر تقاضا زیاد باشد و شرکت ها چشم انداز خوش بینانه ای داشته باشند ، انتظار می رود شاهد افزایش سفارشات جدید کالاهای بادوام باشیم. از طرف دیگر ، با توجه به جو ضعیف اقتصادی ، انتظار داریم سفارشات کمتری را شاهد باشیم. بنابراین ، قدرت در این شاخص اقتصادی به دلیل اشتهای خطرناک صعودی است.

وقتی همه چیزهای دیگر برابر باشند ، قدرت در شاخص کالاهای بادوام برای سهام علامت مثبتی است. از نظر تأثیر بر بازار فارکس ، این داستان مشابه با دلار آمریکا برای سهام است: یک گزارش قوی نشان دهنده روند صعودی دلار است ، زیرا اقتصاد در حال رشد تمایل دارد به سمت سیاست پولی سختگیرانه تری که توسط آن تقویت می شود ، حرکت کند.

 

11. ادعاهای اولیه بیکاری

این گزارش یک شاخص اقتصادی فارکس هفتگی است و تعداد افرادی را که برای اولین بار از بیمه بیکاری مطالبه می کنند اندازه گیری می کند. در گزارش وضعیت اشتغال ، به روزرسانی مفیدی در مورد قدرت بازار کار ارائه می دهد.

ادعاهای بیکاری منبع مفیدی برای تلاش برای ایجاد احساس در مورد جنبش های آینده در گزارش مهم ماهانه غیر مزرعه غیر مزرعه ای است ، اگرچه ارتباط دقیق بین این دو وجود ندارد تغییرات کوتاه مدت در بازار کار بیشتر از گزارش اشتغال معمولاً ماهانه در داده های اولیه مطالبات هفتگی بیکاری منعکس می شود. هنوز هم این یکی از تأثیرگذارترین شاخص های اقتصادی هفتگی در قیمت ارز و CFD است.

دانستن شاخص های اقتصادی که بر بازار فارکس تأثیر می گذارد یک چیز است ، اما به طور منظم پیروی از انتشارات اقتصادی موضوع دیگری است. برای به روزرسانی صحیح خود ، باید از قبل برنامه ریزی کنید و یک خبر خوب و با کیفیت داشته باشید.

حرف آخر در مورد شاخص اقتصادی فارکس و تأثیر آنها بر بازارهای تجاری

امیدواریم این تعریف های دقیق از شاخص های اقتصادی به شما کمک کرده باشد. البته ، این لیست جامع نیست ، اما باید دریابید که این شاخص های اقتصادی ذکر شده در اینجا از مهمترین شاخص های اقتصادی برای تجارت فارکس هستند. این بدان معناست که وقتی بیش از یک شاخص در هنگام اندازه گیری احساسات بازار در نظر گرفته شود ، نتایج واقعی ممکن است دقیق تر باشد. یک نتیجه قوی از حقوق و دستمزد معمولاً یک نتیجه صعودی برای دلار آمریکا در نظر گرفته می شود ، اما معامله گران فارکس همچنین باید در نظر بگیرند که چگونه انتظارات تورمی بر سیاست های پولی ، روش سایر بانک های مرکزی و آنچه در واقع در فارکس قیمت گذاری می شود تأثیر می گذارد.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 6 Average: 3.8]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا