آموزش فارکس

3 روش عالی برای خروج از معامله در فارکس

استراتژی های خروج از معامله که مؤثر هستند:

  • توقف / محدودیت سنتی (با استفاده از پشتیبانی و مقاومت)
  • میانگین متحرک توقف های متناوب
  • روش مبتنی بر نوسانات با استفاده از ATR

معامله گران در بازار فارکس مقدار زیادی از انرژی خود را بر مشخص کردن زمان مناسب برای ورود به تجارت متمرکز می کنند. اگرچه این مهم است اما در نهایت معامله گران خروج از معاملاتی را انتخاب می کنند که تعیین می کند معامله چقدر موفقیت آمیز است. این مقاله در 3 استراتژی خروج از معامله استوار است که معامله گران هنگام جستجو برای خارج شدن از معامله باید در نظر داشته باشند.

توقف / محدودیت سنتی ( با استفاده از پشتیبانی و مقاومت)

یكی از بهترین راهها برای كنترل احساسات در بررسی کردن، تعیین اهداف (محدودیت ها) و توقف در همان زمان ورود به معامله است. این روش خیلی بهتر از ورود بدون “زیان توقف” است و شما باید هنگام تماشای زیان در معاملاتی که در آن ها حقوق صاحب حساب مصرف می شود، عرق از روی پیشانی پاک کنید.

از طریق تحقیق روزانه فارکس در مورد بیش از 30 میلیون معاملات زنده ، ما کشف كردیم كه ایجاد خطر برای پاداش حداقل 1: 1 یكی از صفات معامله گران موفق بود. قبل از ورود به بازار ، معامله گران باید میزان ریسکی را که مایل به فرض کردن هستند ، تجزیه و تحلیل کنند و در آن سطح متوقف شوند، در حالی که حداقل یک هدف را در آن قرار می دهند. در صورت اشتباه کردن معامله گران ، معاملات به طور خودکار در سطح قابل قبول ریسک بسته می شوند و اگر معامله گران کار درست و صحیح انجام دهند و قیمت به هدف برسد، معامله نیز به طور خودکار بسته می شود. هر دو نتیجه  به معامله گران یک خروجی ارائه می شود.

در معاملات فارکس نکات زیادی وجود دارد که شما از آن بی اطلاع هستید پس اگر علاقه مند به یادگیری و آموزش فارکس هستید، حتما با ما تماس بگیرید

 

پشتیبانی و مقاومت تعریف شده در USD / JPY

 

معامله گرانی که به دنبال  این هستنتد که به مدت طولانی به دنبال قیمت باشند، در مورد حمایت در رابطه با سیگنال های خرید واضح و با استفاده از شاخص ها، گزاف گویی می کنند. از آنجا که قیمت پایین تر نسبت به حمایت موقت شکسته می شود، معامله گران به دنبال متوقف کردن سطح پشتیبانی کمتری هستند. محدودیت را می توان در سطح مقاومت قرار داد زیرا قیمت چندین بار به این سطح نزدیک شده است. در موقعیت های کوتاه ، این معکوس می شود و می توان توقف هایی در نزدیکی مقاومت با محدودیت هایی که در قسمت پشتیبانی قرار می گیرد قرار داد.

میانگین متحرک توقف های متناوب

مدت ها است که یک میانگین متحرک می تواند در بازار فارکس بعنوان ابزاری مؤثر برای فیلتر کردن مسیر یک جفت ارز باشد. ایده اصلی این است که معامله گران وقتی قیمت بالاتر از میانگین متحرک است به دنبال فرصت های خرید هستند و وقتی قیمت پایین تر از میانگین متحرک است، به دنبال فرصت های فروش هستند. با این وجود، در نظر گرفتن میانگین متحرک به عنوان یک توقف متناوب نیز می تواند مفید باشد.

 

نمودار بالا ورودی طولانی بالای شکاف مقاومت را نشان می دهد ، که همچنین بالاتر از میانگین حرکت نمونه 100 روزه است. توقف در فاصله 220 نقاط با میانگین متحرک قرار دارد و حد مجاز 440 امتیاز دورتر برای اطمینان از نسبت خطر به پاداش 1: 2 است. با افزایش قیمت ، MA نیز متوقف می شود و توقف باید به هر کجا که MA است منتقل شود. در صورت تبدیل شدن سریع قیمت ، این یک شبکه ایمنی ایجاد می کند.

روش مبتنی بر نوسانات با استفاده از (ATR)

در این روش از میانگین متوسط محدوده واقعی (ATR) در بازار فارکس استفاده شده است. ATR برای اندازه گیری نوسانات بازار طراحی شده است. با در نظر گرفتن میانگین فاصله بین بالا و پایین برای 14 کندل آخر ، به معامله گران می گوید که بازار خراب چگونه رفتار می کند و از این طریق می توان برای تعیین هرگونه معامله و محدودیت استفاده کرد.

هرچه ATR در یک جفت معین بیشتر باشد، توقف باید گسترده تر باشد. این امر منطقی است زیرا توقف شدید در یک جفت متغیر می تواند خیلی زود متوقف شود. همچنین تعیین توقف هایی که برای یک جفت کم فرار بسیار گسترده هستند در واقع خطر بیشتری را نسبت به آنچه لازم است بر عهده می گیرد.

اندیکاتور ATR جهانی است زیرا می تواند در هر بازه زمانی سازگار باشد. به سادگی توقف خود را کمی بالاتر از 100٪ ATR تنظیم کنید و حد خود را حداقل در همان فاصله از نقطه ورود قرار دهید.

 

 

شاخص ATR برای نفت خام برنت در پایین نمودار با رنگ آبی نشان داده شده است و بالاترین میانگین نوسانات به دست آمده در اوج 135.8 پیپ را نشان می دهد. بنابراین ، هنگامی که یک معامله گر معامله کوتاهی را انجام می دهد ، توقف و محدودیت 135.8 پیپ دور از ورودی خواهد بود ، و در نسبت خطر به پاداش 1: 1 تنظیم می شود. قرار دادن توقف در اطراف ATR در اصل به عنوان توقف نوسانات عمل می کند.

در این نمودار مشخص شده است که در این حالت ، نسبت ریسک به پاداش 1: 1 معامله را پیش از موعد می بندد. این امر بر اهمیت ریسک به پاداش تأکید می کند زیرا معامله گران باید پیپ های بیشتری را با حداقل ریسک در نظر بگیرند که منجر به ریسک بهتر نسبت به پاداش می شود.

خلاصه استراتژی های خروج از معاملات فارکس

بخاطر داشته باشید که معامله فارکس چیزی بیش از فقط ورود خوب است زیرا موفقیت یک معامله در نهایت به جایی بستگی دارد که معامله گران از مواضع خود خارج شوند.

معامله گران جدید می توانند با داشتن یک برنامه معاملاتی که یک استراتژی دقیق خروج را برای بستن معاملات انجام دهد ، اعتماد به نفس خود را در معامله حفظ کنند. استراتژی های خروج از معامله فقط بخشی از استراتژی کامل فارکس است.

برای کسب اطلاعات بیشتری در مورد استراتژی های معاملاتی برتر فارکس می توانید در کلاس های آموزشی ما شرکت نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]

محسن صادقی

سلام من محسن صادقی مدرس و معامله گر بازارهای مالی هستم. اگر در زمینه بازارهای مالی مانند فارکس و ارزدیجیتال نیاز به کلاس آموزشی دارید، می توانید با من تماس بگیرید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا