تحلیل فارکس

تحلیل تکنیکال جفت ارز AUD/USD

 

مورخ 9 دی 98

در بازار فارکس جفت ارز AUD/USD بعلت کاهش تقاضا برای دلار توانست صعود خوبی را تا قیمت 0.7000 داشته باشد. اما به نظر می رسد در حال حاضر به سقف کانال صعودی خودش رسیده باشد و باقی اسیلاتورها هم در منطقه اشباع خرید قرار دارند از این رو می توان امیدوار بود قیمت از منطقه مشخص شده وارد پوزیشن فروش شود. اما باید توجه داشته باشید که روند کلی این جفت ارز در حال حاضر صعودی می باشد.

اگر هم که توانست از منطقه مشخص شده به سمت بالا حرکت کند می توانید وارد موقعیت خرید شوید.

 

 

مورخ 28 آذر 98

دیروز در بازار فارکس شاهد این بودیم که آمار اشتغال استرالیا مثبت بود و به همین دلیل جفت ارز AUD/USD از کف قیمت 0.68400 مورد حمایت بازار قرار و به سمت 0.68800 حرکت کرد.

  • در تایم فریم هفتگی شاهد این هستیم که قیمت در یک الگو وج صعودی قرار دارد و تا زمانی که از این الگو خارج نشود می تواند صعودی باشد.
  • در تایم فریم روزانه قیمت بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه قرار دارد اما هنوز نتوانسته از خط میانگین متحرک 200 روزه عبور کند.
  • در تایم فریم 4 ساعته ما می توانیم یک کانال صعودی ترسیم و قیمت تا زمانی که از این کانال صعودی خارج نشده می تواند به سمت 0.6900 حرکت کند.

 

 

مورخ 15 آبان 98

تحلیل AUD/USD:

دلار استرالیا در طی هفته گذشته رشد بسیار خوبی کرد و  با رسیدن به عدد 0.69 توانست سطح 61.8٪ فیبوناچی روند نزولی قبلی را تست کند و احتمال دارد که شاهد نزولی آن باشیم چون روند هفتگی آن هنوز هم نزولی است.

به یاد داشته باشید که این جفت ارز در برابر اخبار مربوط به روابط تجاری ایالات متحده و چین بسیار حساس است و این جنگ تجاری هنوز در هاله ابهام قرار دارد

مورخ 12 آبان 98

جفت ارز AUD/USD در تایم فریم روزانه به نظر می آید به سقف کانال نزولی خود رسیده باشد و میانگین متحرک 200 روزه باز هم در نقش مقاومت ظاهر شده است در حال حاضر اسیلاتورهای RSI و MACD به سطح اشباع خرید خود رسیده اند. بنابراین با توجه به الگویی که در تایم فریم نزولی مشاهده می کنید آیا برای بار 5 هم شاهد نزول دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا خواهیم بود؟

با توجه به موارد بیان شده اگر این گونه باشد دلار استرالیا می تواند تا کف حمایتی روزانه یعنی عدد 0.66715 برسد و موقعیت مناسبی برای فروش این جفت ارز در تایم فریم روزانه بدست آمده است.

 

 

مورخ 27 شهریور 98

 

تایم فریم روزانه

چشم انداز فنی: در آخرین چشم انداز قیمت دلار استرالیا ، خاطرنشان کردیم که دلار AUD/USD در اسیب پذیر ترین و کم نرخ ترین وضعیت سالانه خود یعنی 2.6% بدون هیچ پیشرفت نرخی قرار دارد. پشتیبانی اولیه در 0.6827  با حمایت و پشتیبانی 6803 در دو سطح 1- توانایی خروج از رکود 2 – ورود و ماندگاری طولانی برای رسیدن به تغییر قیمت ثبت شده صورت گرفت قیمت ثبت شده امروز 6830 میباشد که به کمترین حد خود رسیده است.

گفتن این سخن خیلی زود است ، اما با توجه به گفته  (کمیته بازار آزاد فدرال) FOMC  ما در اینجا به دنبال نظم و ترتیب  هستیم. یک شکست در بالای خط در نزدیک 6880 با عث می شود با نک استرالیایی به بازی مدیریت موانع افزایش قمیت و  هدف گذاری بازگردد و  نهایتا در  خط میانی 61.8 فیبو اصلاحی در 6927 قرار بگیرد. در حال حاضر پشتیانب روزانه 0.6791 رسیده است و با گسترش بی اعتباری صعودی در 0.6760 قرار گرفته است .

 

تایم فریم 120 دقیقه ای

 

دلار استرالیا در چنگال اندروز به کف صعودی خودش رسیده است. با تمدید نرخ های پایین در آگوست / سپتامبر نسب به قیمت های سطح مهم قبلی، حمایت ها نیز کاهش یافته و به خط موازی با 6824.32 رسیده است اهداف مقاومت اولیه در بازه هفتگی 6862 با حمایت 6880.84 و همچنین برای نشان دادن از سرگیری هدف 6911 و 6924.27 به یک بازه هفتگی نیاز است .

دلار استرالیا در حال بازگرداندن حمایت ها و بدنبال نظریه ای برای کاهش قیمت است. از نقطه نظر معاملاتی، تمرکز برروی میانگین متحرک وزنی که در راس قرار دارد یک نوع نقض در  تشکیل هدف گذاری است. ضعف فراتر از 6815 نشان می دهد كه اصلاح بزرگتری در حال انجام است . دقت کنید اگر اننتظار دارید که از فردا به بعد فدرال این تلاطم را تحت نظر بگیرد ، اگر قیمت غیر بازاری کاهش یابد، در روزهای نزدیک شاهد افت نهایی کمتری خواهیم بود.

 

مورخ 19 مرداد 98

 

جفت ارز AUD/USD در تایم فریم روزانه و چهارساعته در زیر خطوط میانگین متحرک 50 و 100 روز قرار دارند و همانطور که در این پست اشاره شده بود به تازگی نیز نرخ بهره خود را 0.5% کاهش داده و سیاست های انقباضی را در پیش گرفته است.

این عوامل در مجموع دست به دست هم داده تا کف کانال نزولی هم شکسته شود و به عدد 0.66828 ارز دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا در بازار فارکس برسد.

پس می توان نتیجه گرفت فعلا این روند نزولی می تواند ادامه پیدا کند.

 

مورخ 30 دی 97

تحلیل تکنیکال AUD/USD 

دلار استرالیا پس از رسید به سقف قیمتی 0.74000 امیدواریم که وارد کانال نزولی شود و این قیمت در قالب یک مقاومت وارد شود. می تونید در حجم کم در تایم فریم روزانه وارد sell شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *