تحلیل فارکس

تحلیل تکنیکال جفت ارز EUR/USD

 

 

مورخ 7 بهمن 98

تحلیل الیوت جفت ارز EUR/USD

در تایم فریم 4 ساعته ما شاهد یک موج اصلاحی پیچیده هستیم و انتظار می رود قیمت بتواند پایین تر نیز بیایید و به قیمت 1.100 هم برسد

 

 

در تایم فریم روزانه انتظار می رود قیمت بعد از اتمام موج X بتواند در قالب یک موج اصلاحی به 1.15 رشد پیدا کند.

 

مورخ 29 آذر 98

در بازار فارکس در جفت ارز EUR/USD ما شاهد این هستیم که قیمت از کف حمایتی 1.109 پایین تر آمد و این کف حمایتی نتوانست از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

بنابراین تا زمانی که قیمت زیر 1.109 است ما می توانیم انتظار کاهش بیشتر قیمت را تا محدوده 1.105 را هم داشته باشیم.

 

 

مورخ 12 آذر 98

در بازار فارکس دیروز جفت ارز EUR/USD قیمت از 1.104 توانست خودش را بالا بکشد و در نزدیکی سقف قیمتی 1.108 بسته شود.

در حال حاضر مهم ترین مقاومتی که دارد 1.110 است اگر بتواند از این قیمت به سمت بالا عبور کند می تواند تا 1.116 نیز برسد.

اما اگر هر گونه خبر مثبتی از مذاکرات آمریکا و چین به گوش برسد باعث تقویت ارز دلار می شود و فروشنده ها وارد بازی می شوند و از مقاومت 1.110 می توانند قیمت را تا 1.105 پایین بکشند.

 

مورخ 4 آذر 98

شروع شمارش جفت ارز EUR/USD مقدار 1.1400 است که بعنوان شروع موج شماری در نظر گرفتیم

  • تایم فریم مورد بررسی 4 ساعته و ما در یک ABC اصلاحی قرار داریم و موج A با رسیدن به عدد 1.085 به پایان رسیده است. موج A از یک 5 موجی قطری آغازین تشکیل شده است.
  • موج B با تشکیل موج اصلاحی abc  تا عدد 1.1179 موج A را اصلاح کرد.
  • اگر عدد 1.1179 را بعنوان پایان موج B در نظر بگیریم در یک موج C هستیم که باید ببینیم آیا می تواند از کف موج A عبور کند یا نه با یک موج اصلاحی مسطح طرف خواهیم بود.

 

پیشنهاد معامله:

  • اگر قیمت از کف 1.099 عبور کند می تواند تا کف موج A پایین بیاد. اما اگر عبور نکند و شروع به امواج بازگشتی کند می تواند تا 1.109 بازگردد.

 

برای مشاهده ابعاد بزرگتر تصویر روی آن کلیک کنید

اگر شما هم علاقه مند به آموزش فارکس هستید حتما با ما تماس بگیرید

 

مورخ 15 آبان 98

تحلیل EUR/USD:

یورو در برابر دلار مجددا در طول هفته گذشته افزایش قیمت یافت و به عدد 1.12 رسید. در این مرحله با رسیدن به این محدوده قیمتی شاهد تراز 61.8٪ فیبوناچی در تایم فریم هفتگی هستیم که بنظر می آید یک سقف مقاومتی جدی را برای یورو ایجاد کند. با توجه به وضعیت کانال کشی رسم شده و روند نزولی آن باید دید قیمت پس از رسیدن به این محدوده آیا به سمت روند نزولی خواهد رفت یا نه

 

مورخ 10 آبان 98

تحلیل EUR/USD در تایم فریم 4 ساعته با یک مقاومت در  1.12000 روبرو است و دو بار نیز این سقف را تست کرده اما نتوانسته از آن بالاتر رود. بحث برگزیت و تمدید مجدد آن باعث شده روی جفت ارزهای EUR و GBP اثر منفی گذاشته شود و معامله گران نگران آینده وضعیت اقتصادی باشند.

در عکس زیر یک خط روند ترسیم شده که دره ها را به یکدیگر متصل کرده و بنظر میاد خط روند معتبری باشد و باید منتظر برخورد با این خط روند قرمز رنگ باشیم. اگر بتواند از آن عبور کند می تواند الگوی AB=CD نیز حتی اجرا شود و EUR به سطح 1.1000 بازگردد.

 

 

مورخ 21 مهر 98

تحلیل هفتگی یورو به دلار آمریکا:

در هفته‌ای که گذشت با توجه به مذاکرات مثبت انگلستان با اتحادیه اروپا در زمینه خروج از اتحادیه اروپا باعث شد که سرمایه گذاران بخش یورو واکنش مثبتی به این ارز نشان دهند و شاهد یک هفته صعودی باشیم.

در تایم فریم هفتگی یورو پس از رسیدن به عدد 1.08730 که قیمت باز شدن در سال ۲۰۱۶ بوده است مورد حمایت خریداران قرار گرفت و توانست به صورت موقتی کمی بالا بیاید، اما همچنان در تایم فریم هفتگی روند نزولی است.

در تایم فریم روزانه یورو توانست از کانال نزولی خود خارج شود و به سمت مقاومت 1.11100 حرکت خودش را شروع کند اما علیرغم خارج شدن از کانال نزولی باید منتظر ماند و دید که می تواند از مقاومت 1.11100 عبور کند یا خیر. در حال حاضر قیمت زیره میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه است.

در تایم فریم ۴ ساعته قضیه کمی متفاوت است و قیمت یورو توانسته است یک هفته صعودی خوب را تجربه کند و یک الگو اصلاحی AB=CD را تشکیل دهد و به سمت منطقه مقاومتی در 1.10790 حرکت کند. شکستن این منطقه مقاومتی می تواند سیگنال خوب و محکمی برای خریداران باشد.

 

مورخ 26 شهریور 98

جفت ارز EUR/USD هفته گذشته پس از آنکه اتحادیه اروپا نرخ بهره را کاهش نداد توانست بصورت موقتی یک صعود تا سقف کانال داشته باشد و به رقم 1.11069 برسد. اما در بازار این فروشندگان بودند که مجددا بازار را در دست گرفتند و EUR باز هم به روند نزولی خودش بازگشت و به کف حمایتی 1.0989 رسید. در ادامه مسیر بنظر می رسد با توجه به روند کلی نزولی EUR باز هم این کاهش ارزش در برابر دلار ادامه پیدا کند و تا عدد 1.0926 نیز پایین بیاد.

 

جفت ارز EUR/USD در تایم فریم 4 ساعته
جفت ارز EUR/USD در تایم فریم 4 ساعته

 

در ادامه هفته منتظر جلسه نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه خواهیم بود که بازار چه عکس العملی را به کاهش احتمالی نرخ بهره نشان خواهد داد.

 

جفت ارز EUR/USD در تایم فریم روزانهlمورخ 29 مهر 98تحلیل EUR/USD :در تایم فریم هفتگی روند همچنان نزولی است اما در تایم فریم روزانه جفت ارز EUR/USD با رسیدن به عدد 1.0900 مورد حمایت قرار گرفت و قیمت رشد صعودی خودش را شروع کرد، در ادامه قیمت توانست بالای خط میانگین متحرک 50 روزه قرار گیرد و از مقاومت مهم 1.1110 عبور کند. اما همچنان ذر تایم فریم روزانه زیر میانگین متحرک 200 روز قرار دارد و مقاومت مهم 1.1200 را پیش رو دارد.همچنین اندیکاتور RSI در تایم فریم 4 ساعته در محدوده اشباع خرید قرار دارد که می تواند هشداری برای خریداران می تواند باشد. با توجه به توضیحات داده شده  تا زمانی که قیمت بالای 1.1100 قرار دارد توصیه به باز نگه داشتن معامله خرید داریم.

مورخ 13 شهریور 98

جفت ارز EUR/USD در بازار فارکس:

این جفت ارز در تایم فریم روزانه روند نزولی بسیار پرقدرتی را دارد و می توانیم انتظار داشته باشیم با توجه به وضعیت برگزیت و احتمال رکورد اقتصادی در جهان همچنان شاهده افت ارزش یورو باشیم. اما در کف 1.0839 ما یک کف محکم حمایتی داریم و شاید بتوان انتظار داشته بازار به این عدد واکنش مثبت از نظر تکنیکال نشان دهد. اما اگر هم مثبت شود روند همچنان نزولی باقی خواهد ماند.

 

 

مورخ 11 مرداد 98

 

در بازار فارکس نماد EURUSD در یک کانال نزولی قرار دارد و بصورت مداوم کف های پایین تر را تشکیل را می دهد. حال باید منتظر ماند و دید که آیا می تواند از این کانال نزولی در تایم فریم 4 ساعته خارج شود یا این روند نزولی همچنان ادامه خواهد داشت.

نمودار هفتگی EURUSD همچنان آسیب‌پذیر است و در انتهای پایینی ناحیه تقاضای ۱٫۱۲۹۵-۱٫۱۱۱۹ قرار دارد. در صورتی که فشارهای فروش تشدید شوند، نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۶ در ۱٫۰۸۷۳ دلار هدف بعدی بازار خواهد بود. با این حال نمودار روزانه EURUSD پین بار صعودی تشکیل داده است. این پین بار صعودی به زیر ناحیه تقاضای روزانه در ۱٫۱۱۷۱-۱٫۱۰۷۵ نفوذ کرده است. این پین بار صعودی می تواند خریداران را وارد بازار کند و EURUSD را به ناحیه عرضه ۱٫۱۳۲۲-۱٫۱۲۶۸ و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز برساند. با این حال اگر حرکات نزولی ادامه یابند، ناحیه تقاضای روزانه ۱٫۰۹۵۴-۱٫۰۸۶۰ هدف بعدی بازار خواهد بود.

 

مورخ 10 تیر 98

در بازار فارکس جفت ارز EURUSD بنظر میاد با سقف کانال صعودی خودش برخورد کرده است. و با توجه به نواحی حمایتی روی شاخص دلار، شاید لازم باشد EUR مدتی نزولی باشد. با گذاشتن حد ضرر بالای کانال صعودی می توانید وارد موقعیت فروش شوید به نیت کف کانال که عددی حدود 1.125 می باشد.

 

مورخ 22 اردیبهشت 98

هفته قبل هفته بسیار سختی برای بازار فارکس بود چون بسیاری از جفت ارزها به حالت خنثی درآمدند. اما در ادامه تحلیل جدید eur/usd می تواند به شرخ زیر باشد.

 

eurusd

 

مورخ 20 دی 97 

تحلیل تکنیکال EUR/USD

 

در ادامه تحلیل های قبلی همچنان انتظار داریم طلا تا محدوده 1.16000 و 1.17000 بتواند بالا بیاید

 

فارکس, آموزش فارکس,

 

مورخ 17 دی 97 

تحلیل تکنیکال EUR/USD

بصورت کلی روند بصورت رنج درآمده است و تا زمانی که سقف 1.16000 را نتواند بشکند نمی تواند به سقف های بالاتر دسترسی پیدا کند/ پیش بینی این است که بتواند تا 1.16000 خودش را برساند اما بعد از آن سقوط کند .

 

تحلیل تکنیکال

 

مورخ 11 دی 97 

تحلیل تکنیکال EUR/USD 

همانطور که در تصویر می بینید به دو صورت جفت ارز EURUSD را تحلیل کردیم یک روش موج شماری الیوتی و روش چنگال اندروز. بر طبق این تحلیل تا زمانی که این جفت ارز حمایت 1.140 را داشته باشد و از چنگال خارج نشود می تواند تا 1.155 و 1.160 پیشروی کند.

 

تحلیل EURUSD

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا