تحلیل فارکس

تحلیل تکنیکال جفت ارز NZD/USD

 

مورخ 27 آذر 98

پس از رشد خوبی که طی هفته های گذشته دلار نیوزیلند داشت و به عدد 0.66300 رسید دیروز شاهد این بودیم که جفت ارز NZD/USD در تایم فریم 4 ساعته کف حمایتی 0.65750 را به سمت پایین شکست که می تواند نشان از قدرت فروشندگان باشد.

اگر مقاومت 0.65750 به سمت بالا شکسته نشود قیمت می تواند تا 0.65400 و پایین تر نیز نزول کند.

 

 

مورخ 19 مرداد 98

 

جفت ارز NZD/USD در بازار فارکس و در تایم فریم روزانه در یک کانال نزولی قرار گرفته است. سیاست های انبساطی بانک مرکزی این کشور کاهش نرخ بهره باعث شده در بازار فارکس این جفت ارز روند نزولی خود را ادامه دهد. جفت ارز NZD/USD همچنین زیر میانگین متحرک ها 50 و 100 روزانه در تایم فریم روزانه می باشد که خود می تواند عامل تعیین کننده ایی برای ادامه این کاهش و روند نزولی باشد.

در حال حاضر NZD/USD درگیر کف تاریخی 0.64343 می باشد و باید منتظر ماند و دید که آیا این خط روند حمایتی می تواند جلوی نزول بیشتر این جفت ارز در بازار فارکس را بگیرد یا خیر.

اما در صورت ادامه روند نزولی خود می تواند تا کف کانال نزولی ادامه مسیر دهد و به عدد 0.60071 نیر برسد.

 

مورخ 20 تیر 98

پیرو تحلیل قبلی در مورد جفت ارز NZD/USD که در تاریخ 14 تیر در این پست قرار دادیم. شاهد یک نزول مناسب بودیم و 120 پیپ سود برای فروشندگان به همراه داشت.

اما در ادامه بخاطر نزول شاخص دلار این جفت ارز هم حالت نزولی تند خود را از دست داده است.

روند کلی آن نزولی است و برای صعودی شدن باید بتواند 2 سقف قیمتی در اعداد 0.667 و 0.673 بالاتر رود. و شما می توانید از دستورات BUY STOP برای دستور خرید گذاشتن استفاده کنید.

 

 

مورخ 14 تیر 98

در بازار فارکس جفت ارز NZDUSD بنظر میاد در تایم فریم 4 ساعته روند صعودی اش به پایان رسیده است.

به شرطی که قیمت زیر عدد 0.673 که روی چارت مشخص کردیم باقی بماند می تواند به سمت 0.650 حرکت خودش را شروع کند.

 

 

مورخ 22 دی 97

در صورت حفظ موقعیت سقف کانال و واکنش NZDUSD به پین بار نزولی، می توان به فکر معامله فروش بود که حد سود اول در میانگین کوتاه مدت ۲۰ و حد ضرر در بالای دنباله پین بار نزولی خواهد بود. ریسک به ریوارد معامله فروش منطقی به نظر می رسد.
از آنجایی که NZDUSD بالای میانگین های متحرک نمایی ۲۰، ۵۰ و ۲۰۰ قرار دارد و در کانال صعودی معامله می شود، می توان گفت که روند صعودی بازار هنوز هم ادامه دارد. به همین دلیل معامله گرانی که با روند بازار معامله می کنند، بهتر است منتظر شکست سقف کانال و یا صدور سیگنال از اطراف ۰٫۶۸ بمانند.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا