تقویم اقتصادی فارکس 03 نوامبر 2019

طبق انتظارات بازار ، فدرال رزرو به رهبری جروم پاول در تلاش برای مقابله با خطرات و تهدیدهای خارجی ناشی از جنگ تجارت جهانی و کاهش رشد اقتصادی کشور در طولانی ترین رشد خود ، نرخ بهره آمریکا را یک چهارم کاهش داد.

از چین، PMI تولید رسمی در ماه اکتبر به 49.3 کاهش یافت. اما مقیاس Caixin، که بیشتر به شرکتهای کوچکتر توجه می کند از 51.4 به 51.7 رسید. مؤلفه سفارشات جدید آینده به اوج چند ساله پرش کرد. سرمایه گذاران داده های آینده را بررسی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که اقتصاد چین قدرت پیدا می کند یا نه.

اقتصاد ژاپن و همچنین پیامدهای جنگ جهانی تجارت با فشار بیشتری روبرو است. اگرچه خرده فروشی و تولید صنعتی در ماه سپتامبر نتایج مثبتی را تجربه کردند ، بازار کار رو به وخامت گذاشت. نرخ بیکاری بطور غیر منتظره از 2.2٪ به 2.4٪ افزایش یافت و PMI تولید برای ماه اکتبر به 48.4 رسید، میزان فروش خودروهای ژاپنی در ماه اکتبر پس از افزایش 12.8٪ (YoY) در ماه سپتامبر 26.4٪ افزایش یافته است.

دوشنبه: آمار فروش خرده فروشی استرالیا در آخرین نسخه شاهد رشد 0.4 درصدی در ماه بوده و همان نتیجه انتظار می رود. این بیانیه توسط دفتر آمار استرالیا صادر شده است. این دغدغه اندازه گیری تغییر در کل ارزش فروش در سطح خرده فروشی است. این اصلی ترین اقدام هزینه های مصرف کننده است که بخش عمده فعالیت اقتصادی را شامل می شود. بنابراین واکنش شدیدی نسبت به عملکرد ارز کشور نشان می دهد.

سخنان رئیس جدید بانک مرکزی اتحادیه اروپا کریستین لاگارد،او بین نوامبر 2019 – نوامبر 2027 به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا خواهد بود. یورو در اظهارات خود بسیار بی ثبات است زیرا معامله گران سعی می کنند آینده نرخ سود بانکی را درک کنند.

سه شنبه : ساعت 7 صبح به وقت تهران تصمیم نرخ بهره استرالیا. اگرچه مقامات سیاسی بر تمایل به کار برای تسکین بیشتر سیاست پولی برای مقابله با پیامدهای جنگ تجاری جهانی و تأثیرات منفی آن بر اقتصاد استرالیا تأکید کردند. با این حال انتظار می رود در این جلسه نرخ بهره در حدود 0.75٪ بدون تغییر حفظ شود. بازار کار انعطاف پذیر است و علائم اولیه وجود دارد که نشان می دهد بازار مسکن به محیط کم نرخ بهره پاسخ می دهد.

در همان روز اعلام ISM غیر ساخت ایالات متحده است. بخش خدمات ایالات متحده در مقابل اختلافات تجارت جهانی به رهبری دولت ترامپ ثابت قدم است. در آخرین شماره، این شاخص 52.6 را به ثبت رسانده است و اکنون انتظار می رود که به 53.5 برسد و تا زمانی که این شاخص بالاتر از سطح 50 باشد همچنان در سطح رشد قرار دارد. این یک شاخص مهم برای وضعیت اقتصادی است. شرکت ها به سرعت نسبت به شرایط بازار واکنش نشان می دهند. نتیجه این بررسی از حدود 400 مدیر است. از شرکت کنندگان خواسته می شود سطح نسبی شرایط کاری از جمله استخدام ، تولید ، سفارشات جدید ، قیمت ها ، تحویل تامین کننده و موجودی را ارزیابی کنند.

پنجشنبه: ساعت 15:30 به وقت تهران تمام توجهات به اعلامیه سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس خواهد بود که بانک نرخ بهره معیار خود را در حدود 0.75٪ و برنامه خرید دارایی خود را 435 میلیارد پوند بدون تغییر نگه خواهد داشت.

قرار است در تاریخ 12 دسامبر انتخابات زودهنگام برای بن بست خروج این کشور از اتحادیه اروپا برگزار شود. نیم ساعت بعد از اعلام تصمیم نرخ بهره بانکی. مارک کارنی به همراه سایر اعضای کمیته کنفرانس مطبوعاتی سیاست های پولی را در لندن برگزار می کنند.

جمعه: اقتصاد کانادا موفق به ایجاد 53،700،000 شغل جدید شده است. انتظار می رود که تعداد شغل های جدید بهبود یابد. نرخ بیکاری در کشور به 5/5 درصد کاهش یابد که بهتر از پیش بینی 5.7 درصد باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+