تقویم اقتصادی فارکس 17 نوامبر 2019

خلاصه اتفاقات هفته گذشته:

هفته گذشته واکنش ها بسیار محدود بود، عدم قطعیت آینده توافقنامه تجارت بین ایالات متحده آمریکا و چین بیشترین سهم در این امر دارا بود. چین خواستار حذف یا پایین آمدن تعرفه ها شده است و دولت ترامپ مایل است آنها را به عنوان بازدارنده برای چین و انجام هرگونه تعهد در آینده نگه دارد. شهادت جروم پاول ، زئیس بانک مرکزی آمریکا در هفته گذشته که چیز جدیدی ارائه نکردند اما نسبت به نرخ کسری بودجه کشور هشدار داد که می تواند مانع تلاش برای مقابله با رکود اقتصادی آینده شود. رئیس جمهور آمریكا انتقادات و حمله خود را به سیاست بانك به طور كلی و به ویژه آقای پاول در سمت ریاست این بانک ادامه داد. ترامپ هنوز معتقد است که سیاست پاول مانع تلاش ها و برنامه های او برای احیای اقتصاد ایالات متحده است.

اما در این هفته:

دوشنبه: شروع آرام خواهد بود زیرا تقویم اقتصادی عاری از هرگونه اطلاعات اقتصادی مهمی است.

سه شنبه : بخش مسکن ایالات متحده با افزایش مجوزهای ساخت و ساز به 1.39 میلیون واحد از پایین ترین سطح خود بهبود یافت. فروش مسکن موجود در سه ماهه سوم و دوم با 0.5٪ افزایش یافت.

چهارشنبه: تراز تجاری ژاپن. احتمالاً تراز تجاری اکتبر پیشرفت کمی نشان خواهد داد. ژاپن به طور متوسط ​​کسری تجاری ماهانه حدود 157 میلیارد ین را ثبت کرده است. در 9 ماه اول سال گذشته متوسط ​​مازاد ماهانه حدود 3 میلیارد ین بود. در 9 ماه اول سال 2017 ، مازاد ماهانه به طور متوسط ​​حدود 251 میلیارد ین بود. در ماه سپتامبر ، صادرات 5.2 درصد در سال کاهش یافته است ، واردات 1.5 درصد کاهش یافته است.

جلسات FOMC : فدرال رزرو آمار خود را در اواخر اکتبر منتشر می کند. در این جلسه جزئیات دقیق تر به بانکداران مرکزی ارائه خواهد شد و به بازارها کمک می کند تا اقدامات آینده در سال 2020 را ارزیابی کنند. دیدگاه بانک مرکزی فدرال برای تجارت، تورم و اشتغال برای تعیین آینده سیاست این بانک مهم است.

به طور کلی اقتصاد ایالات متحده در حال کند شدن است. تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم به طور متوسط ​​پایین ترین سطح خود را نسبت به سه ماهه آخر سال 2016 نشان می دهد. فدرال رزرو اقتصاد را در مکان خوبی می داند.

پنج شنبه: گزارش آخرین نشست پولی بانک مرکزی اروپا، گزارش خزانه کمیته سیاست های پولی انگلستان

شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا (نوامبر): این شاخص شرایط کار عمومی صنعتگران فیلادلفیا را تعیین می کند. یافته های این تحقیق از یک نظرسنجی استخراج شده است که در آن تعدادی از افراد در مورد سطح کلی فعالیت های تجاری سؤال می شوند و می گویند که آنها “در حال افزایش” ، “کاهش” یا “تغییر ناپذیر” هستند. اگرچه این نظرسنجی فقط به صنعتگران فیلادلفیا محدود شده است ، معامله گران آن را از نزدیک بررسی می کنند زیرا بانک مرکزی فدرال رزرو فیلادلفیا این شاخص را هفته ها قبل از سایر گزارش های کلیدی اقتصادی در مورد بخش تولید (مانند تولید صنعتی و شاخص ساخت ISM ) منتشر می کند. . صعودی بودن این شاخص تأثیر مثبتی بر روند صعودی بازار دارد زیرا شرایط خوب در بخش تولید نشانگر قدرت اقتصاد است. ممکن است در مقایسه با کاهش قبلی 5.6 ، شاخص به 7.0 برسد.

فروش خانه های موجود در ایالات متحده در ماه سپتامبر به 5.38 میلیون واحد در سال رسیده است. ارقام اکتبر ممکن است روند افزایشی را نشان دهد. بخش مسکن به خوبی با فعالیت های اقتصادی گسترده تر مرتبط است.

جمعه: ژاپن، CPI خود را برای ماه اکتبر و PMI برای ماه نوامبر منتشر می کند. انتظار می رود شاخص CPI ژاپن پس از افت به میزان 0.2٪ نسبت به سال قبل در ماه سپتامبر ، تثبیت شود. انقباض تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه سوم (0.6٪ در مقابل 0.4٪ در سه ماهه دوم) حاکی از آن است که کاهش نرخ تورم تهدیدآمیزتر از آن است که CPI نشان می دهد.

خرید شاخص های مدیران برای بخش های تولید و خدمات اقتصادهای منطقه یورو. فرانسه رشد متوسطی را تجربه می کند – PMI بالاتر از 50  است که رشد را از افت قیمت جدا می کند. با این حال ، بخش تولید آلمان از رکود مستقیم رنج می برد، PMI ساخت آلمان مهمترین گزارش است این ارقام برای ماه نوامبر ممکن است نه تنها یورو – بلکه تمام بازارها را تحت تأثیر قرار دهد ، زیرا این روندها نشان دهنده روند رشد اقتصادی جهانی است.

1 نظر
  1. […] تقویم اقتصادی فارکس ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹ […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+