تحلیل فاندامنتال بازار فارکس 19 دی 97

جوّ بازارهای مالی در صبح امروز مثبت ماند زیرا سرمایه گذاران به سخنان ترامپ در مورد امنیت مرزی بی اعتنا بودند تا بر تحولات تجاری در حال انجام، تمرکز نمایند.

حس خوشبینی نسبت به حصول نتیجه مثبت از مذاکرات تجاری بین ایالات متحده و چین، به وضوح از احساسات جهانی ریسک پذیری حمایت می کند و بازتاب این حس همچنان در بازار سهام جهانی مشاهده می شود. اگرچه به نظر می رسد که دستیابی به توافق بین دو طرف هنوز زود است، اما هر نشانه ای از تشویق به همکاری و چشم اندازی که منجر به مذاکرات بیشتر در سطوح بالاتر شود، یک تحول خوشایند برای بازارهای مالی ایجاد خواهد کرد.

در حالیکه بازار سهام جهانی احتمالا در مدت کوتاهی از مزایای ریسک پذیری برخوردار خواهد شد، افزایش خطرات ژئوپلیتیکی ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی در آینده شود. با توجه به پیشرفت کمی که در حل و فصل مشکلات تعطیلی بخشی از دولت ایالات متحده حاصل شده است و با سخنان دونالد ترامپ در مورد عدم قطعیت ترکیب مهاجرت، به نظر می رسد پارامترهای لازم برای نزول بازارها فراهم شده است. در یک وضعیت نامطلوب که مذاکرات تجاری انتظارات موردنظر را تامین نکند، فضای ریسک گریزی بر بازار غالب خواهد شد که در نهایت دارایی های خطرناکتر از قبیل سهام در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

 

در انگلستان، پوند در رحمت جار و جنجال براگزیت و بحث های پارلمانی فعلی در مورد توافق براگزیت پیش از رای گیری معنی دار 15 ژانویه، باقی مانده است. عدم اطمینان در مورد ماهیت براگزیت همچنان بر سر چشم انداز پوند سایه افکنده است و سرمایه گذاران منتظر رأی پارلمان هستند. نتایج حاصل از رای گیری هر چه که باشد، مطمئنا تأثیر پایداری بر ارزش پوند خواهد داشت. در عرصه اقتصاد کلان، سخنان رئیس بانک مرکزی انگلستان، مارک کارنی در ساعات بعدی امروز که در مورد آینده پول در انجمن آینده بانک مرکزی انگلیس صحبت خواهد کرد، در کانون توجه قرار خواهد گرفت. به احتمال زیاد کارنی می بایست در طول جلسه پرسش و پاسخ، کلمات هوشمندانه ای را در مورد عدم قطعیت ناشی از براگزیت و نمایشنامه وست مینستر انتخاب کند.

داستان ضعف دلار در روزهای اخیر، همچنان ادامه دارد که حول حوش سخنان ملایم رئیس فدرال رزرو، جروم پاول و پیش بینی هایی می چرخد که بر پایه احتمال توقف فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره در سال جاری است. سرمایه گذاران به راحتی این سخنان پاول را که می گوید فدرال رزرو “صبور” است و در برابر افزایش نرخ بهره انعطاف پذیر خواهد بود، این طور تفسیر می کنند که فدرال رزرو در سال جاری، سخت گیری در سیاست پولی را متوقف خواهد کرد. اگر چه گزارشات شغلی قابل توجه در ماه دسامبر، ترس از سلامت اقتصاد ایالات متحده را کاهش داده است اما اگر داده های آینده ناامیدکننده باشد، دلار همچنان در معرض تضعیف قرار دارد. به نظر می رسد که دلار واکنش خفیفی به تصمیمات جلسه فدرال رزرو در عصر امروز داشته باشد که اساس آن نیز می تواند به سوابقی برگردد که بعد از سخنان ملایم اخیر پاول مشاهده شد. از نظر تکنیکال، شاخص دلار در نمودارهای روزانه تحت فشار است. ضعف پایدار پایین تر از سطح 96.00، می تواند سبب بازگشت قیمتها به سطوح 95.50 و 95.25 گردد.

2 نظرات
  1. […] است. سیاست های انبساطی بانک مرکزی این […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+