ادامه افزایش قیمت طلا در بازار فارکس

روز پنج‌شنبه رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد، از ماه سپتامبر تعرفه‌های ۱۰ درصدی بر ۳۰۰ میلیارد دلار واردات کالاهای چینی اعمال خواهد کرد و اگر چین فورا توافق تجاری را امضا نکند، ممکن است این تعرفه‌ها باز هم افزایش پیدا کنند.

از سوی دیگر، از میان ۸۷۰ نفر سرمایه‌گذاران خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۵۴۰ رای‌دهنده، معادل ۶۲ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۲۹ نفر، معادل ۲۵ درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. ۱۱۷ رای‌دهنده یا ۱۳ درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند.

در حال حاضر قیمت طلا به بالاترین سطح شش هفته اخیر رسیده است. با این حال، به نظر می‌رسد تشدید تنش‌های تجاری میان پکن و واشینگتن یکی از کلیدی‌ترین عواملی است که موجب شده تحلیلگران در کوتاه‌مدت افزایش قیمت طلا را پیش‌بینی کنند.

افشین نبوی، تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه سرمایه‌گذاری ام‌کی‌اس، دونالد ترامپ هر اقدامی را که خود بخواهد انجام می‌دهد و به حرف هیچ‌کس هم گوش نمی‌دهد. به این ترتیب، به نظر نمی‌رسد به این زودی نا اطمینانی‌ها خاتمه پیدا کند.

چارلی ندوس، تحلیلگر بازار طلا هم معتقد است، ادامه جنگ تجاری موجب کاهش ارزش دلار خواهد شد. قیمت طلا که در معاملات روز چهارشنبه کاهش یافته بود، به دنبال توئیت دونالد ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه‌ها بر دیگر کالاهای وارداتی از چین موجب شد روز پنج‌شنبه قیمت طلا به روند صعودی خود بازگردد.

شان لاسک، تحلیلگر ارشد موسسه والش‌تردینگ، از دیگر خوش‌بینان به بازار جهانی طلا است که هدف هزار و ۴۴۵ دلار را در میان‌مدت برای این فلز گرانبها پیش‌بینی کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+