چگونه حساب تجاری تان را با مدیریت ریسک در امان نگه دارید؟

حتما شنیده اید که چیزی حدود 90 درصد از 95 درصد افراد که در بازار فارکس تجارت می کنند یا به عبارتی معامله می کنند پس از زمان طولانی شکست می خورند. در حالی که دلایل بسیاری برای این ناکامی وجود دارد اولین دلیل که از تمامی سایر موارد اهمیت بیشتری دارد مربوط به عدم وجود یا ضعیف بودن مهارت های مدیریت ریسک در فرد می باشد. اغلب تاجران حتی متوجه مدیریت ریسک پذیری نمی شوند و به راستی که چه امر مهم و قدرتمندی را فراموش می کنند.

 

آغاز کننده جنگی نباشید که آمادگی حضور در آن را ندارید

در اصل برای رسیدن به موفقیت تجاری باید به سه جنبه از این کار توجه شود: توانایی تکنیکال، که مربوط یه توانایی خواندن نمودار می شود. حرکات قیمت یا هر استراتژی تجاری که انتخاب می کنید. بحث مدیریت پول که “محافظت از سرمایه” می باشد و مسائلی مانند مقدار دلاری که در تجارت ریسک کرده اید. پس از این موارد به جنبه ذهنی یا روانشناسی تجارت می رسیم. تمامی این موارد تکنیکال, مدیریت سرمایه و جنبه ذهنی از داخل به نحوی به هم متصل و در هم بافته هستند که اگر یکی از بین برود در حقیقت دو مورد دیگر معنایی نخواهند داشت.

اگر از من بپرسید از میان مهم ترین عوامل بالا توانایی مدیریت سرمایه است. چرا؟ ساده است: اگر به اندازه کافی بر امر مدیریت سرمایه تمرکز ندارید و از اموال خود مراقبت نمی کنید رفتارتان در نهایت منجر به شکست خواهد شد و هر چقدر هم که از مهارت خواندن چارت های تکنیکال مطلع باشید اما خبری از سرمایه و قدرت تفکر نباشد دو موارد دیگر بی ارزش خواهند بود.

هرگز قلعه را بدون محافظ رها نکنید

اینکه تمام افراد ارتش به بیرون از قلعه حمله کنند و قلعه را با تمام غنائم (طلا, نقره, اشخاص غیر نظامی) بدون محافظ رها کنند چه سودی خواهد داشت؟ از این رو همیشه نیروهای دفاعی در قلعه وجود دارند. حتی در ارتش های امروزی نیز یک “گارد ملی” به صورت پشتیبان وجود دارد آماده است و تمامی شرایط را زیر نظر دارد تا در صورت حمله از قلعه دفاع کند. به عبارت دیگر انسان ها همیشه از دارایی های با ارزش خود دفاع می کنند پس چرا شما این کار را انجام نمی دهید؟؟

با قرار دادن اولین و مهم ترین خط دفاعی, از حساب تجاری تان مواظبت کرده و سعی در افزایش آن داشته باشید. پس از آن وارد کار می شوید و تمامی برنامه های تجاری پیروز خود را اجرا می کنید. هنگام ورود به میدان جنگ هرگز حساب تجاری خود را بدون محافظ رها نکنید.

 

چرا “معامله گر خوب بودن” کافی نیست

نکته اینجاست که “معامله گران خوب” بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارند و حتی تعداد قابل توجهی به استخدام بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری مانند GOLDMAN SACHES و سایرین درمی آیند. تمامی این موارد منجر به دریافت نتیجه های مناسب نمی شود چرا که این دسته از افراد توانایی مدیریت ریسک و برنامه ریزی برای خسارت ها و اجرا کردن برنامه محافظت صحیح از سرمایه و ثبات را با گذشت زمان از دست داده اند. “معامله گر خوب” کسی نیست که توانایی خواندن نمودارها و پیش بینی قدم های مراحل بعد را دارد بلکه فردی است که به خوبی از مدیریت ریسک و کنترل سرمایه و تاریخچه بازار اطلاع کافی داشته و در هر معامله تجاری به این موارد به طور جداگانه توجه می کند.

اگر مهارت های محافظت از سرمایه از بین بروند به زودی در تجارت شکست خواهید خورد؛ درست مانند ریاضیات بسیار ساده و آسان است. دلیل این که تعدادی از معامله گران سرشناس و استادان بازار تجاری با شکست به کار خود پایان می دهند همین است. اگر می خواهید در تجارت برای خودتان کسی باشید باید مهارت های محافظت از سرمایه را بیاموزید و تا آخر بارها و بارها از آن استفاده کنید.

اینگونه به عنوان معامله گر پول درمی آورید:

  1. مقدار ضررهای خود را پایین تر از سطحی قرار دهید که از قبل به عنوان ریسک معامله تان پذیرفته اید؛ حسابی که با از دست دادن سرمایه در هر معامله مشکلی ایجاد نکند.
  2. به درستی با سرمایه خود معامله کنید و اجازه دهید که سرمایه تان به مراتب ایفای نقش کند؛ در اینصورت جایی در میان برندگان بزرگ تر و بازندگان کوچک تر خواهید داشت.
  3. در کلاس های آموزش فارکس ما شرکت کنید و طریقه صحیح مدیریت سرمایه را بیاموزید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+