رویداد ها اقتصادی مهم هفته بازارهای جهانی

سه‌شنبه

Australian Rate Decision
نشست تعیین نرخ بهره استرالیا

از ماه اوت سال ۲۰۱۶ تا به امروز نرخ بهره ۱٫۵۰ درصدی استرالیا تغییری نکرده است. با این حال شاید بعد از گزارش‌های ضعیف تورمی فصل اول ۲۰۱۹ شاهد کاهش نرخ بهره از ۱٫۵۰ درصد به ۱٫۲۵ درصد باشیم. علاوه بر رشد ضعیف تورم استرالیا، رشد اقتصاد جهانی هم پایین آمده و بخش مسکن استرالیا هم تعریف چندانی ندارد. با این وجود بازار کار استرالیا عملکرد خوبی دارد. هر چند همه انتظار کاهش نرخ بهره استرالیا را ندارند، اما برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که نرخ بهره پایین خواهد آمد. این سردرگمی تحلیلگران باعث خواهد شد تا دلار استرالیا واکنش جدی و شدیدی را به نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی نشان دهد.

چهارشنبه

New Zealand Rate Decision
نشست تعیین نرخ بهره نیوزیلند

بانک رزرو نیوزیلند آخرین بار نرخ بهره را در نوامبر سال ۲۰۱۶ تغییر داد. بعد از انتشار گزارش‌های اقتصادی ناامید کننده، احتمال کاهش نرخ بهره نیوزیلند جدی است. در فارکس اقتصاد نیوزیلند علاوه بر رشد ضعیف تورم با بازار کار ضعیف هم مواجه است. بعد از نشست تعیین نرخ بهره، همه نگاه‌ها به کنفرانس مطبوعاتی رئیس بانک رزرو نیوزیلند خواهد بود.

ECB Meeting Minutes
گزارش آخرین نشست بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا در نشست ماه آوریل از تغییر سیاست‌های پولی خودداری کرد، بازار هم چنین انتظاری داشت. در این نشست رئیس بانک مرکزی اروپا تأکید کرد که ریسک‌های پیش روی اقتصاد ناحیه یورو نزولی هستند. با این وجود ماریو دراگی سعی کرد تا اعتدال را رعایت کند و به گزارش‌های مثبت اقتصادی هم اشاره کرد. چهار هفته از این نشست می‌گذرد و گزارش این هفته می‌تواند نشان دهد که مقامات بانک مرکزی اروپا در آن جلسه دقیقاً از چه حرف زده‌اند. معمولاً گزارش Minutes شبیه بیانیه سیاست‌های پولی است، اما این بار باید دید که واکنش مقامات به گزارش اخیر GDP چطور بوده است؟ رشد سه‌ماهه اقتصاد ناحیه یورو به ۰٫۴ درصد رسیده است. این گزارش می‌تواند انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه گذاران یورو را تغییر دهد.

جمعه

UK GDP
گزارش تولید ناخالص داخلی انگلستان

انگلستان گزارش تولید ناخالص داخلی را ماهانه منتشر می‌کند. این گزارش مربوط به ماه مارس است و به همین دلیل شامل داده‌های اقتصادی سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ هم می‌شود. در فارکس رشد اقتصادی انگلستان در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ تنها ۰٫۲ درصد بود و نشانه‌هایی هم از افت فعالیت‌های اقتصادی در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ دیده شده است. با این حال تحلیلگران به عملکرد اقتصاد انگلستان در سه‌ماهه اول سال خوش‌بین هستند.

US Inflation
داده‌های تورمی آمریکا

رشد تورم آمریکا پایین آمده است و هر دو شاخص Core CPI و PCE افت کرده‌اند. رشد شاخص خالص بهای مصرف کننده به ۲ درصد پایین آمده و رشد خالص PCE هم به ۱٫۶ درصد رسیده است. گزارش این هفته برای ماه آوریل است و مثل همیشه تمرکز اصلی بازار به شاخص خالص خواهد بود. افت تورم خالص به زیر ۲ درصد می‌تواند شانس افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۹ را به کلی از بین ببرد، که این خبر خوبی برای دلار نخواهد بود.

Canadian Jobs Data
گزارش بازار کار کانادا

رشد بازار کار کانادا در ماه مارس متوقف شد و شاهد افت ۷٫۲ هزار واحدی اشتغال بودیم. نرخ بیکاری هم در ۵٫۸ درصد باقی مانده است. احتمالاً این بار شاهد رشد اشتغال کانادا خواهیم بود. دلار کانادا به گزارش اشتغال این کشور حساسیت بالایی دارد و می‌توان انتظار نوسانات شدید دلار کانادا را داشت.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

درباره محسن صادقی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس آموزش فارکس از منو بالای سایت مراجعه نمایید. یا با شماره زیر تماس بگیرید: 4020-169-0936

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *