رشد قیمت انس جهانی طلا و بازگشت جف بزوس به صدر ثروتمندترین ها

رشد قیمت انس جهانی طلا و بازگشت جف بزوس به صدر ثروتمندترین ها

طبق آخرین داده های منتشر شده میزان فروش غول تجارت الکترونیک جهان در ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل ۲۱ درصد جهش کرد و از ۷۲.۴ میلیارد دلار به ۸۷.۴ میلیارد دلار رسید. به دنبال اعلام این نتایج سهام آمازون ۱۲ درصد جهش کرد تا ثروت جف بزوس به ۱۲۹ میلیارد دلار برسد.

به دنبال افزایش ارزش بازار سهام خودروساز الکتریکی آمریکا، تسلا، ثروت ایلان ماسک، میلیاردر و مؤسس این شرکت، ظرف مدت ۱ ساعت ۲.۳ میلیارد دلار افزایش یافت. به این ترتیب ثروت خالص ایلان ماسک به حدود ۳۶ میلیارد دلار رسید که در لیست ثروتمندان برتر جهان مجله فوربز، در رتبه ۲۳ جهان قرار گرفت. بیل گیتس مؤسس مایکروسافت و برنارد آرنولت از ال‌وی‌ام‌اچ در رتبه‌های دوم و سوم ثروتمندترین‌های جهان قرار دارند.

 

 

رویترز: وحشت از کند شدن رشد اقتصادی جهان با اپیدمی ویروس کرونا باعث شده است تا تقاضا برای طلا بالا بماند، قیمت جهانی طلا به ۱۶۰۰ دلار نزدیک شد و بهترین رشد قیمت آن در ۵ ماه اخیر به ثبت رسید.

دیشب در پایان معاملات هفتگی بازارهای جهان، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا، ۱ درصد جهش کرد و به ۱۵۸۹.۸۱ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم ۰.۲۶ درصد رشد کرد تا به ۱۵۹۳.۴۰ دلار برسد.

به این ترتیب با بیش از ۴ د رصد جهش، بهترین رشد ماهیانه قیمت طلا از ماه آگوست تا کنون به ثبت رسید.

 

 

اما در مورد ویروس کرونا وزیر تجارت آمریکا، ویلبر راس، گفت که شیوع ویروس کرونا در چین که ۱۰ هزار نفر را مبتلا کرده و جان ۲۱۳ نفر را گرفته است، می‌تواند اقتصاد آمریکا را تقویت کند. او گفت: من معتقدم این اتفاق به بازگشت مشاغل به آمریکای شمالی کمک می‌کند. برخی از این شغل‌ها به آمریکا و برخی احتمالاً به مکزیک باز می‌گردند.

او با تأیید جنبه منفی اظهارات خود گفت: من نمی‌خواهم با وجود این بیماری بسیار ناگوار و بدخیم از پیروزی صحبت کنم. شرکت‌ها باید ریسک‌های موجود را در نظر بگیرند و در بازنگری زنجیره تولید، شیوع این ویروس را در نظر بگیرند.

سخنگوی وزارت تجارت آمریکا اعلام کرد: مهم‌ترین چیز در حال حاضر کنترل کردن شیوع این بیماری است. اما در نظر قرار دادن ریسک انجام تجارت با کشوری که سابقه طولانی در مخفی‌کاری ریسک‌های تهدید کننده مردم کشور خود و جهان دارد، هم با اهمیت است.

 

در همین رابطه پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید، گفت حتی اگر ویروس کرونا به رشد اقتصادی چین آسیب بزند، واشنگتن تعرفه‌های خود را لغو نخواهد کرد.

او گفت: دلیل وضع تعرفه‌ها این است که پکن به طور گسترده‌ای درگیر اقدامات ناعادلانه تجاری است و با استفاده از سوبسیدهایی که به شرکت‌های دولتی پرداخت می‌کند، رقیبان آمریکایی خود را از دور خارج می‌کند. همچنین این تعرفه‌ها برای این است که چین برای فاز دوم توافق تجاری به پای میز مذاکره برگردد.

 

گزارش کنفرانس مطبوعاتی فدرال رزرو ماه ژانویه سال ۲۰۲۰

تحلیل الیوت جفت ارز EUR/USD

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+