آموزش فارکس

هرگز در این زمان در فارکس تجارت نکنید

آیا تاکنون به این مسئله دقت کرده اید که پس از موفقیت در معاملات دشوار بازار فارکس, اغلب پول خود را در تجارت بعد از دست می دهید؟ بسیار خوب, این امر حداقل گاهی اوقات قابل پیشگیری است. در وجود هر تاجر برنده ای احساسی وجود دارد که منجر می شود وی بدون بررسی بازار دست به اقدامی دیگر بزند.

اطمینان اشتباه و حتی اعتیاد به خوشی و لذت و هر میزان که از تجارت سود بیشتری عایدتان شود از جمله عواملی هستند که شما را به همان روز اول تجارت بازمی گرداند ( زمان آغاز چیزی نداشتید, زمان پایان نیز هیچ نخواهید داشت). در حقیقت در وجود افراد برنده الگوهایی روی نموادرها استباط کرده یا مشاهده می کنیم که اصلا وجود ندارند؛ در حالت ناخود آگاهی خود را وادار می کنیم که به بازار تجاری برگردیم.

چرا پس از هر برد یک باخت قرار دارد؟

لزوما زمان بعد از پیروزی در معامله بازار فارکس بدترین زمان برای انجام معامله ای جدید است. در حالی که ممکن است این موضوع شما را شگفت انگیز کند, باید بگوییم که پایه علمی دارد و درک آن ضروری است.

یک تاجر پس از پیروزی در تجارت تمایل بسیاری به انجام معامله و اقدام به کاری احمقانه و متغایر با سیاست تجاری خود دارد؛ دلیل نیز به مغزمان برمی گردد که می خواهد سطح دوپامین را بالا نگه دارد. هنگامی که دوپامین کنترل مغز را در دست می گیرد, به طور طبیعی مغزمان ریسک معامله را به مقدار کمتری درک می کند و همین امر به منحرف شدن از استراتژی تجاری مان منجر می شود.

راه حل چیست؟

خلاصه ای از راهکارهای موجود برای مقابله با علاقه به معامله در فرد برنده:

  • یک استراتژی تجاری مشخص دارید که به طور کلی توانایی درک و تشریح آن را دارید.
  • بر اساس استراتژی ذکر شده در قسمت قبل, یک برنامه تجاری تنظیم کرده اید.
  • مطمئن شوید که خود را تحت کنترل لبه تجاری درآورده اید. این امر باید به خوبی مشخص شده و در برنامه تجاری وجود داشته شود.
  • برنامه تجاری تان باید مانند نوعی ” فیلتر” عمل کند گاهی اوقات در انواع معامله های تجاری شرکت می کنید, بنابراین باید ” خطا” هایی که از دوپامین نشات می گیرند را از معامله های مشروع برنامه جدا کنید.

 

نتیجه گیری

بهترین گزینه ارائه شده برای جلوگیری از هدر دادن سود تجاری, مطمئن شدن از عدم وجود موارد مشکوک در نمودار بررسی روزانه است. زمانی که به سطحی رسیدید که بر استراتژی تجاری کنترل پیدا کردید, زمان برنامه ریزی و پایبندی به آن فرا رسیده؛ تا از انجام معامله هایی که تحت تاثیر احساسات هستند, دوری کنید.

در ضمن کلاس های آموزش فارکس ما را هم هرگز فراموش نکنید برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

محسن صادقی

سلام من محسن صادقی مدرس و معامله گر بازارهای مالی هستم. اگر در زمینه بازارهای مالی مانند فارکس و ارزدیجیتال نیاز به کلاس آموزشی دارید، با ما تماس بگیرید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دریافت سیگنال فارکس و ارز دیجیتال

کد تخفیف 20 درصدی
عضویت در خبرنامه
close-link
Click Me