اوبراین: ما هنوز امیدواریم که امسال به توافق تجاری با چین برسیم

رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی آمریكا اظهار داشت كه هنوز هم می توان به توافق اولیه تجارت با چین تا پایان سال رسید، اما هشدار داد كه واشنگتن نگران آنچه كه در هنگ كنگ انجام می شود خواهد بود. این اظهارنظرها باعث افزایش نگرانی از سرکوب چین در اعتراضات ضددولتی در هنگ کنگ می شود که تلاش های پکن و واشنگتن برای پایان دادن به جنگ تجاری را پیچیده تر می کند، این امر بازارهای جهانی را مختل کرده و چشم انداز رشد اقتصادی جهانی را کم رنگ کرده است. اوبراین گفت: “ما امیدواریم كه تا پایان سال توافق (مرحله یك) منعقد شود. در همین زمان ، ما به آنچه اتفاق می افتد در هنگ کنگ، و آنچه در دریای چین جنوبی و سایر نقاط جهان که فعالیت چین برای ما نگران کننده است، زیر نظر داریم”

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ روز جمعه گفت كه به رئیس جمهور چین گفته است كه برخورد با معترضین در هنگ كنگ “تأثیر منفی بزرگی” در تلاشها برای دستیابی به توافق برای پایان دادن به جنگ تجاری 16 ماهه خواهد داشت.

وزیر امور خارجه خزانه داری ایالات متحده ، استفان منوچین در ماه اکتبر گفت مذاکره کنندگان تجاری دو کشور در حال نهایی کردن متن توافقنامه تجاری اولیه هستند که در ماه نوامبر توسط روسای جمهور آمریکا و چین امضا می شود. اما کارشناسان تجارت و منابع نزدیک به کاخ سفید هفته گذشته گفتند که معامله می تواند تا سال آینده به تعویق بیفتد زیرا پکن فشار می آورد تا تعرفه های بیشتر برداشته شود و واشنگتن آن را قبول نمی کند.

 

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

درباره محسن صادقی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس آموزش فارکس از منو بالای سایت مراجعه نمایید. یا با شماره زیر تماس بگیرید: 4020-169-0936

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *