بررسی علت رشد شاخص دلار و سقوط اونس جهانی طلا

 

روز جمعه داده های مثبت از بازار کار ایالات متحده در ماه May گذشته موفق به بالا رفتن شاخص سهام ایالات متحده در افتتاح معاملات وال استریت در روز جمعه شد. این داده ها به این امیدواری افزود که اقتصاد به سرعت از اثرات منفی ای که در مواجهه با بحران کرونا با آن روبرو است ، بهبود می یابد.

میانگین صنعتی داو جونز باعث شد تا سهام آمریکایی امروز با ثبت 2.11٪ افزایش یا حدود 554.98 امتیاز افزایش یابد تا در افتتاحیه به سطح 26800  برسد.

داده های منتشر شده امروز توسط آمریكا نشان داد كه داده های بازار كار طی ماه مه به میزان قابل توجهی بهبود یافته است ، زیرا شاخص تغییر اشتغال حدود 2509 هزار شغل افزایش یافته است ، در حالی كه نرخ بیكاری به 13.3 درصد افزایش یافته است ، اما این میزان از عدد قبلی كمتر است.

 

با نزدیک شدن به پایان این هفته ، قیمت طلا پس از انتشار داده های بازار کار ایالات متحده در ماه مه ، به طور قابل توجهی بهتر از عدد قبلی بوده است ، همراه با امیدهای زیاد برای بهبود اقتصاد به سرعت از رکود تجربه شده به دلیل بحران کرونا ، به طرز چشمگیری سقوط کرد .

معاملات طلا در این هفته با سطح 1730 دلار در هر اونس افتتاح شد ، در حالی که معاملات ساعت گذشته در سطح 1681 دلار در هر اونس بود و هنوز در حال نزول است.

برجسته ترین اتفاقاتی که در هفته جاری بر قیمت طلا تاثیر گذاشته است ، تصمیماتی برای خروج از قرنطینه در بسیاری از کشورها است و امیدواری برای بهبود اقتصاد در پی این مرحله در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه پس از صدور تصمیماتی برای رفع تحریم سفر بین کشورهای اروپایی ، و کشورهای مختلف جهان صورت گرفته است.

از طرف دیگر ، افزایش تنش ها بین ایالات متحده و چین تأثیر بر ریسک در بازارها داشت که این امر از قیمت بالای طلا در طول هفته گذشته حمایت می کرد ، اما بنظر می رسد با توجه به سکوت هر دو کشور کمی اوضاع آرام شده باشد.

 

همچنین بخوانید :

تحلیل هفتگی بازار فارکس مورخ 11 خرداد 99

تحلیل و بررسی بازار فارکس مورخ 6 خرداد 99

تحلیل هفتگی فارکس مورخ 28 اردیبهشت 99

تحلیل هفتگی فارکس مورخ 20 اردیبهشت 99 – قسمت دوم

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+