خلاصه وقایع اقتصادی هفته گذشته فارکس

این هفته پر بود از وقایع مهم اقتصادی بود که به واسطه تصمیمات فدرال رزرو ، بانک کانادا و بانک ژاپن و همچنین تعدادی از رویدادهای سیاسی که بر ارزهای عمده تأثیر گذاشت از جمله تحولات جنگ تجاری و توافق اتحادیه اروپا برای تمدید Brexit بود. از طرف دیگر ، این هفته شاهد انتشار تعدادی از داده های مهم اقتصادی در تعدادی از کشورها بودیم.

بیانیه تصمیم نرخ بهره و سیاست پولی – بانک ژاپن

کمیته سیاست های پولی بانک ژاپن تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر در -0.10٪ نگه داشته و ساز و کار کنترل منحنی بازده را ادامه دهد تا از ثبات آن در نزدیکی سطح صفر اطمینان حاصل شود.

عملکرد ین پس از انتشار این گزارش ها با حمایت گزارش چشم انداز بانک، که اعلام کرد اقتصاد ژاپن در سال مالی 2021 با سرعت متوسط ​​ادامه خواهد یافت، بهبود یافت.

جنگ تجاری ایالات متحده و چین

این هفته شاهد بازگشت تنش های تجاری بین ایالات متحده و چین بود، با انتشار گزارش های مطبوعاتی مبنی بر اینکه مقامات از ترس عدم دستیابی به توافق تجاری در بلند مدت می توانند شاهد باشند.

از طرف دیگر ، اظهار نظر طرف ایالات متحده مثبت بود زیرا ایالات متحده تأیید كرد كه به دنبال انعقاد موافقت نامه تجاری برای اجلاس همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه است.

انتخابات زودهنگام در انگلیس

در اوایل این هفته پارلمان انگلیس درخواست نخست وزیر بوریس جانسون برای انتخابات زودرس در 12 دسامبر را رد کرد ، اما با توافق اتحادیه اروپا برای تمدید Brexit تا 31 ژانویه سال 2020 ، مخالفان موافقت کردند که قانونی را تصویب کنند و راه را برای انتخابات زودهنگام هموار کند.

وضعیت اقتصادی استرالیا

فیلیپ لاو ، رئیس بانک مرکزی استرالیا روز سه شنبه اظهار داشت: کاهش نرخ بهره تأثیر مثبتی بر اقتصاد استرالیا داشته و افزایش قیمت خانه به دلیل پایین آمدن نرخ بهره بوده است.

روز چهارشنبه داده های تورم استرالیا نشان داد که رشد سه ماهه CPI در سه ماهه سوم امسال 0.5٪ رشد یافته است.

داده تورم منطقه یورو

داده ها نشان داد که این شاخص بر خلاف انتظاراتی که حاکی از رشد 0.1 درصدی بود در فرانسه با 0.1٪ سقوط کرد و پس از انتشار اطلاعات جفت یورو به 1.11581 سقوط کرد، اما رشد شاخص در منطقه یورو 0.7٪ برای مطابقت با انتظارات ، منجر به بهبودی این جفت شد.

داده های اقتصادی در چین

احساسات بازار در روز جمعه پس از انتشار داده های PMI تولید Caixin چین بهبود یافت، که نشان می دهد این شاخص به 51.7 افزایش یافته است و از انتظارات بازار از 51.0 فراتر رفته است. به دنبال گزارش هایی مبنی بر کاهش فعالیت کارخانه در چین ، این افزایش در شرایط ترس از کاهش سرعت در چین رخ داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+