آخرین تحولات جنگ تجاری آمریکا با چین

بلومبرگ روز چهارشنبه به نقل از یک مقام رسمی نزدیک به مذاکرات تجاری چین و آمریکا، گفت علارغم اینکه ایالات متحده 28 شرکت چینی را در لیست سیاه قرار داده است اما چین هنوز مایل است یک توافق تجاری کوچک با ایالات متحده منعقد کند. پیش از این ایالات متحده 28 شرکت بزرگ استارت آپی چینی را بعلت نقص مسائل حقوق بشری در چین در لیست تحریم قرار داده بود.

بلومبرگ در ادامه می گوید مذاکره کنندگانی که برای مذاکرات به واشنگتن سفر می کنند نسبت به توافق گسترده برای پایان دادن به جنگ تجاری خوش بین نیستند. اما چین پیشنهاد خرید محصولات کشاورزی ایالات متحده را ارائه می دهد.

روزنامه فایننشال تایمز روز چهارشنبه گزارش داد مقامات چینی خرید سالانه محصولات کشاورزی ایالات متحده را به مقدار 10 میلیارد دلار را پیشنهاد خواهند داد تا مسیر برای پایان دادن جنگ تجاری مسائدتر شود.

در همین ارتباط معاون نخست وزیر چین به عنوان مذاکره کننده ارشد دولت چین روز 10 و 11 اکتبر در واشنگتن حضور خواهد یافت و باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی می افتد.

ترامپ در جمع خبرنگاران پیش از مذاکرات تجاری در واشنگتن گفت: “اگر ما بتوانیم از این مذاکرات نتیجه بگیریم، یک فرصت واقعاً خوب است. از نظر من، چین بیشتر از ما علاقه دارد که این توافق امضا شود.

بروزرسانی جمعه ۱۹ مهر:

نتیجه مذاکرات آمریکا و چین به این ترتیب به پایان رسید
ترامپ می گوید این توافق پنج هفته طول می کشه تا به سرانجام برسد ما در زمینه های خدمات مالی خریدهای کشاورزی به توافق رسیدیم چین موافقت کرد ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار خرید محصولات کشاورزی داشته باشد همچنین در مورد مسائل ارزی به توافق رسیدیم
توافق هنوز به صورت کتبی نوشته نشده اما انتظار دارم که طی ۵ هفته آینده در شیلی بتوانیم این توافق با رئیس جمهور شی به صورت کتبی نوشته شود.
ترامپ اظهار امیدواری کرد که به پایان جنگ تجاری آمریکا با چین نزدیک شده ایم و فکر نمیکند که مشکلی پیش بیاید اما هر چیزی امکان پذیر است.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+