بررسی هفتگی تقویم اقتصادی فارکس – 27 اکتبر 2019

سه بانک مرکزی این هفته تصمیمات مربوط به سیاست های پولی خود را اعلام می کنند که مهمترین آنها صندوق ذخیره فدرال ایالات متحده خواهد بود ، زیرا انتظارات نشان می دهد که این بانک ممکن است در ماه جاری نرخ بهره ایالات متحده را برای سومین بار کاهش دهد تا در مواجهه با یک جنگ تجاری شدید بتواند با خطرات موثر بر بخش های اقتصاد آمریکا مقابله کند.

در آخرین جلسه معاملاتی ، شاهد افزایش دلار در برابر سایر ارزهای اصلی در میان فروش و گرفتن مواضع جدید پیش از اعلامیه فدرال رزرو بودیم. پوند از بیشترین سطح خود در بیش از 5 ماه سقوط کرد زیرا درگیری مجدد بین دولت بوریس جانسون و مخالفان درباره آخرین توافق با اتحادیه اروپا برای پایان دادن به Brexit تا مهلت 31 اکتبر به نتیجه ای نرسید.

در حوزه یورو، کریستین لاگارد به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) ، جانشین ماریو دراگی شد و بازار در انتظار شناخت چشم انداز لاگارد، برای احیای حوزه اقتصاد یورو هستند.

سه شنبه: شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده. با وجود درگیری بین دولت ترامپ و چین ، که انتظارات بانک ها و موسسات جهانی را وقوع رکود اقتصادی برانگیخته است و اعتقاد دارند اقتصاد آمریکا نیز مصون نیست ، اما مصرف کننده آمریکایی هنوز هم به شدت به عملکرد اقتصاد ایالات متحده اطمینان دارد و این نگرانی ها موقت است.

چهارشنبه : مهمترین روز این هفته است و بازارهای مالی و سرمایه گذاران نرخ رشد اقتصاد ایالات متحده برای سه ماهه سوم سال 2019 را رصد می کنند. رشد اقتصادی در سه ماهه دوم به 2.0٪ کاهش یافت. پیش بینی می شود فعالیت اقتصادی در سه ماهه سوم به 1.6 درصد کاهش یابد. داده های ضعیف که در پایان سه ماهه سوم دیده می شود و برخی از داده های اولیه هشدار می دهند که رشد می تواند در حدود 1.0٪ در سه ماهه چهارم سال 2019 کند شود.

در همان روز ساعت 17:30 اعلام نرخ بهره بانك كانادا است که پیش بینی می شود که این بانک نرخ بهره را در حدود 1.75٪ بدون تغییر نگه دارد. پیش از این بسیاری از ناظران معتقد بودند كه بانک مرکزی كانادا آمادگی كاهش نرخ بهره را دارد، به ویژه با توجه به كاهش آمار اقتصادی، كاهش نرخ بهره آمریكا و سایر خطرات ناشی از تجارت جهانی و تنش های ژئوپلیتیك. ما هنوز انتظار داریم که این ملاحظات روی بانک کانادا تأثیر بگذارد ، اما این اتفاق می تواند در نیمه اول سال 2020 رخ دهد.

ساعت 21:30 مهمترین رویداد در این روز نرخ بهره ایالات متحده است که انتظار می رود از سطح فعلی 2.00٪ به 1.75٪ کاهش یابد. در صورت بروز چنین اتفاقی بازار انتظار دارد که نرخ بهره آمریکا در سال 2020 پیش از انتخابات ریاست جمهوری دو بار دیگر کاهش یابد. ادامه سیاست آن ها به طور کلی به ادامه جنگ تجاری جهانی بستگی دارد.

پنجشنبه: شاخص مدیران خرید صنعتی چین (PMI) زیر 50 باقی مانده است، انتظار می رود این شاخص از 49.8 به 49.9 افزایش یابد. ادامه مناقشه تجاری با ایالات متحده همچنان به تضعیف فعالیت های صنعتی دومین اقتصاد بزرگ جهان ادامه می دهد و انتظار نمی رود به زودی بدون حل و فصل این اختلاف مشکل حل شود. از آنجایی که این بخش یکی از مهمترین بخش های اقتصاد چین است، دولت چین باید تحرک بیشتری را برای این بخش فراهم کند.

این هفته طرح های جدید سیاست گذاری بانک مرکزی اروپا آغاز می شود این طرح ها شامل از سرگیری خرید اوراق قرضه مستقل است. با خرید 20 میلیارد یورو در ماه در 30 اکتبر. ترازنامه بانک مرکزی اروپا رو به گسترش می رود و در عمل به این معنی است که حدود 800 میلیارد یورو سپرده در بانک مرکزی اروپا دیگر مشمول نرخ سود منفی نخواهد بود.

همچنین از منطقه یورو نرخ رشد تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه سوم اعلام می شود. پیش بینی می شود که سه ماهه سوم به نصف به 0.1٪ کاهش یابد. بسیاری از اقتصاددانان، از جمله Bundesbank، انتظار دارند دومین انقباض سه ماهه متوالی در بزرگترین اقتصاد اروپا روی دهد.

بانک مرکزی ژاپن روز پنجشنبه ساعت 6:30 صبح به وقت تهران تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام می کند. انتظار می رود نرخ بهره ژاپن در سطح منفی در حدود -0.10% بدون تغییر باقی بماند. 

جمعه: همه توجهات به انتشار آمار مشاغل ایالات متحده خواهد شد. پیش بینی می شود میانگین درآمد ساعتی به 0.3٪ افزایش یابد و همچنین تعداد مشاغل ایالات متحده در بخش غیر کشاورزی سقوط کند. و نرخ بیکاری از 3/5 درصد به 3.6 درصد افزایش یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+