اخبار بازار چهارشنبه 3 بهمن 97

فارکس

شاخص سهام ژاپن افت کرده، اما شاخص کره جنوبی در محدوده مثبتی قرار دارد. شاخص‌های سهام هنگ‌کنگ و چین هم در نوسان هستند. دیروز شاخص‌های سهام آمریکا به خاطر افت قیمت سهام شرکت‌های فناوری تضعیف شدند، اما امروز شاخص‌های آتی سهام آمریکا رشد جزئی را ثبت کرده‌اند. امروز همبستگی در عملکرد شاخص‌های منطقه‌ای سهام آسیا دیده نمی‌شود. سرمایه‌گذاران نسبت به پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین، سیاست‌های حمایتی اقتصادی چین و پایان تعطیلی دولت آمریکا تردید دارند. در بازار فارکس ین ژاپن به شدت تضعیف شده است.

سرپرست تیم تحقیقات سرمایه‌گذاری Nationwide Funds Group معتقد است که هنوز هم سرمایه‌گذاران از شرایط موجود نگران هستند و به همین دلیل انتظار می‌رود که نوسانات بازار ادامه یابد. Hackett مدیریت ۶۰ میلیارد دلار سرمایه را بر عهده دارد. در بازار نفت خام قیمت نفت خام سبک (WTI) در نزدیکی ۵۳ دلار معامله می‌شود. پوند انگلستان هم ثبات نسبی دارد. به نظر می‌رسد که پارلمان انگلستان به دنبال به تعویق انداختن زمان اجرای BREXIT است.

یوان چین با وجود اقدامات بانک مرکزی چین تقویت شده است. بانک مرکزی چین ۲۵۸ میلیارد یوان (۳۸ میلیارد دلار) پول را در اختیار بانک‌ها قرار داده است. این تصمیم بانک مرکزی بخشی از سیاست‌های دولت برای حمایت از کسب‌وکارهای کوچک و فعالیت‌های اقتصادی داخلی است. در ژاپن بانک مرکزی برآوردهای تورمی را کاهش داده و ین ژاپن در واکنش به این خبر سقوط کرده است. در تقویم اقتصادی گزارش‌های تورمی نیوزیلند بهتر از پیش‌بینی‌ها منتشر شده است. NZDUSD توانسته از محدوده ۰٫۶۷ دلاری به نزدیکی ۰٫۶۸ دلار برسد. اخیراً مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید (Kudlow) گفته است که مذاکرات تجاری آمریکا و چین در هفته آینده “خیلی، خیلی مهم و تعیین کننده است.” همچنین سنای آمریکا روز پنجشنبه طرح دموکرات‌ها برای بازگشایی دولت را به رأی خواهد گذاشت. در همین حال از چین خبر می‌رسد که بانک مرکزی این کشور به کمک ابزارهای جدید پولی نقدینگی زیادی را به سیستم بانکی تزریق کرده است.

1 نظر
  1. […] فولادی: در میان نمادهای فولادی نیز سرمايه‌گذاري صدرتاءمين به عنوان سهامدار […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس های خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+