بهترین دوره پرایس اکشن از مقدماتی تا پیشرفته

معاملات پرایس اکشن رویکردی برای معامله بر اساس حرکات قیمت یک ابزار مالی است که در آن الگوهای اقدام قیمت سیگنال‌های ورود و خروج تولید می‌کنند. دوره پرایس اکشن یک روش تحلیل تکنیکال است و در بین معامله گران بسیار محبوب است. از نام آن می‌توان حدس زد که استراتژی اقدام قیمت، حرکات قیمت را تحلیل می‌کند و تصمیم معاملات تنها بر اساس تحلیل نمودار قیمت گرفته می‌شود.

نمودار کندل استیک ژاپنی یکی از راه های نشان دادن عملکرد قیمت است، زیرا هر کندل باید یک دوره خاص مانند یک ساعت را نشان دهد. استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن فقط می توانند الگوهای نمودار یا شکل های کندل استیک را بدون هیچ اندیکاتوری در نظر بگیرند یا می توانند اندیکاتورهای اکشن قیمت را به عنوان ابزارهای مکمل اعمال کنند.

جهت شرکت در دوره های مختلف کلیک نمایید:

کلاس فارکس

کلاس ارز دیجیتال

 

چرا معامله گران از تحلیل پرایس اکشن استفاده می کنند؟

با تجزیه و تحلیل ساختارهای شکل گرفته توسط کندل های ژاپنی، معامله گر می تواند الگوهای خاصی را که هر از چند گاهی تکرار می شوند را تشخیص دهد که می تواند با رویکرد مناسب برای کسب درآمد در بازارهای مالی استفاده شود.

دوره پرایس اکشن

استراتژی‌های معاملاتی دوره پرایس اکشن با قابلیت اطمینان مشخص می‌شوند و به هیچ شاخص فنی نیاز ندارند و نوعی تحلیل تکنیکال به حساب می‌آیند زیرا عوامل بنیادی را در نظر نمی‌گیرند، بلکه بر داده‌های تاریخی قیمت تمرکز می‌کنند و از اکثر اشکال متمایز می‌شوند. تحلیل تکنیکال با تمرکز بر رابطه قیمت فعلی ابزار معاملاتی با عملکرد قبلی آن به جای مقادیر حاصل از داده های قیمت تاریخی، نوسان اوج و پایین، خطوط روند و سطوح حمایت و مقاومت را نیز در نظر می گیرد.

مزایای معاملات با دوره پرایس اکشن:

این الگوها برای معامله گران تازه کار ساده و آسان است.

حرکت قیمت را بدون دخالت اندیکاتورها نشان می دهد.

الگوهای عمل قیمت زمانی که در سطوح قوی معامله می شوند موثرتر هستند.

یک معامله گر دوره پرایس اکشن می تواند از بین الگوهای مختلف، مناسب ترین استراتژی های معاملاتی را برای خود انتخاب کند.

 

دوره پرایس اکشن بصورت حرفه ای یاد بگیرید :

نیازی به تلاش برای تجارت از ۲۵ الگوی مختلف قیمت نیست ، زیرا بازارها به روشی نسبتاً قابل پیش بینی حرکت می کند بیشتر اوقات ، بنابراین همه اینها به برخی از تنظیمات ورود موثر برای عملکرد قیمت منحنی نیاز داریم و فرصت خوبی برای یافتن نقاط ورود به بخش معاملات با پتانسیل بالا است.

دوره پرایس اکشن

دوره پرایس اکشن – معامله بر اساس اطلاعات گذشته بازار

با استفاده از برخی روش های معامله گری خاص، اطلاعات گذشته می توانند به تریدر کمک کنند تا بتواند حرکات بعدی بازار که به احتمال زیاد به زودی رخ خواهند داد را تشخیص دهد. اما پرایس اکشن با استفاده از تحلیل الگوهای قیمت که تلاش می کند تا نظم حاکم بر بازار که گاهی اوقات تصادفی به نظر می رسد را به شیوه ای بهتر به معامله گر ارائه دهد. تست کردن حمایت ها و مقاومت ها و روندهای تثبیت، نمونه هایی از پرایس اکشن هستند.

نمودارهای شمعی ژاپنی و نمودارهای میله ای ابزارهای مهمی برای تحلیل با استفاده از روش پرایس اکشن می باشند . الگوهای شمعی مانند هارامی، اینگولفینگ و شوتینگ استار همگی مواردی هستند که در تحلیل گری به سبک پرایس اکشن با آنها سر و کار خواهید داشت.

بهترین دوره پرایس اکشن

بهترین دوره پرایس اکشن – معامله گر حرفه ای کیست ؟

معامله گری که از روش پرایس اکشن استفاده می کند را پرایس اکشن تریدر می گویند؛ این دسته از تریدرها همه چیز را ساده می بینند. این تریدرها نوسانات قیمت، الگوهای نموداری، حجم معاملات و دیگر اطلاعات بازار را با یکدیگر ترکیب می کنند تا تصمیم بگیرند که وارد معامله شوند یا خیر. آنها به شکلی ساده به بازار نگاه می کنند.

البته این به بدان معنا نیست که این بهترین روش برای تحلیل بازار است. استفاده از این روش به درک خوبی از بازار نیاز دارد تا تریدر بداند که بازار چگونه حرکت می کند و نظم درونی آن به چه صورتی است. اما چیز خوبی که این روش دارد این است که تقریبا در هر بازاری کار می کند.

معامله بر اساس روش پرایس اکشن بسیار تکنیکالی است و رابطه زیادی با تاریخچه قیمت دارد. اکثر تریدرها شاید فکر می کنند که همه چیز را در رابطه با حمایت ها و مقاومت ها می دانند؛ اما در واقع باید گفت که خواندن تاریخچه قیمت به آن آسانی که مردم فکر می کنند نیست. چیزهای بیشتری نسبت به خطوط حمایت و مقاومتی که روی نمودار کشیده می شوند وجود دارد که باید آنها را فرا گرفت. در واقع پرایس اکشن تریدرها چند گام فراتر می روند، بنابراین می توانند تصمیمات بهتری بگیرند.

دوره پرایس اکشن برای ارز دیجیتال

دوره پرایس اکشن برای ارز دیجیتال

اولین و مهم ترین موضوعی که باید بیاموزید این است که بتوانید پیام نمودارها را درک کنید، که آیا روند حرکتی با حرکت بازار ارز دیجیتال مثل بیت کوین همسو است یا خیر. اگر روند حرکتی با بازار همسو باشد که چه بهتر اگر اینطور باشد به آسانی سود زیادی از انجام معاملات در بازار به دست خواهید آورد. اگر اینطور نیست باید به دو صورت موقعیت خود را تثبیت کنید؛ یا در بازه طولانی معاملات (که برای انجام معاملات زمان مناسبی است) یا در بازه های بسیار کوتاه و اتفاقی که از هیچ نظم خاصی پیروی نمی کنند. یادگیری این مورد اهمیت زیادی دارد و باید بتوانید قبل از این که دیر شود این شرایط را شناسایی کنید؛ چرا که جهت معاملات و موقعیت کلی تان نسبت به تغییرات بازار، تعیین کننده این شرایط هستند.

چگونه پرایس اکشن حرفه ای را در بازار فارکس اعمال می کنید؟

در ابتدا می خواهم بگویم که تجزیه و تحلیل می تواند در تجارت در هر بازار مالی مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا به سادگی از داده های اساسی قیمت بازار استفاده می کند ، با این حال ، بازار مورد علاقه من برای تجارت بازار فارکس است ، عمدتا به دلیل نقدینگی عمیق ورود و خروج به بازار را آسان می کند و همچنین به این دلیل که بازار فارکس تمایل به داشتن شرایط بهتر و همچنین نوسانات بیشتری دارد که باعث معاملات بهتر جهت دار می شود و معاملات قیمت را امکان پذیر می کند.

رویکرد شخصی من برای معامله و مطالعه بازار این است که شما می توانید برخی از اقدامات ارزیابی شده با زمان را به طور موثر معامله کنید ، نیازی به تلاش برای تجارت از ۲۵ الگوی مختلف قیمت نیست ، زیرا بازار فارکس به روشی نسبتاً قابل پیش بینی حرکت می کند بیشتر اوقات ، بنابراین همه اینها به برخی از تنظیمات ورود موثر برای عملکرد قیمت منحنی نیاز داریم و فرصت خوبی برای یافتن نقاط ورود به بخش معاملات با پتانسیل بالا است.

چرا معامله گران باید معاملات خود را بر اساس اطلاعات گذشته انجام دهند ؟

با استفاده از برخی روش های معامله گری خاص، اطلاعات گذشته می توانند به تریدر کمک کنند تا بتواند حرکات بعدی بازار که به احتمال زیاد به زودی رخ خواهند داد را تشخیص دهد. اما پرایس اکشن با استفاده از تحلیل الگوهای قیمت که تلاش می کند تا نظم حاکم بر بازار که گاهی اوقات تصادفی به نظر می رسد را به شیوه ای بهتر به معامله گر ارائه دهد . تست کردن حمایت ها و مقاومت ها و روندهای تثبیت، نمونه هایی از پرایس اکشن هستند.

نمودارهای شمعی ژاپنی و نمودارهای میله ای ابزارهای مهمی برای تحلیل با استفاده از روش پرایس اکشن می باشند . الگوهای شمعی مانند هارامی، اینگولفینگ و شوتینگ استار و … همگی مواردی هستند که در تحلیل گری به سبک پرایس اکشن با آنها سر و کار خواهید داشت. پس اگر تا به حال با این موارد آشنایی نداشتید، بهتر است آن را در سایت ما جستجو کنید

معامله گر پرایس اکشن حرفه ای کیست ؟

معامله گری که از روش پرایس اکشن استفاده می کند را پرایس اکشن تریدر می گویند؛ این دسته از تریدرها همه چیز را ساده می بینند. این تریدرها نوسانات قیمت، الگوهای نموداری، حجم معاملات و دیگر اطلاعات بازار را با یکدیگر ترکیب می کنند تا تصمیم بگیرند که وارد معامله شوند یا خیر. آنها به شکلی ساده به بازار نگاه می کنند.

البته این به بدان معنا نیست که این بهترین روش برای تحلیل بازار است. استفاده از این روش به درک خوبی از بازار نیاز دارد تا تریدر بداند که بازار چگونه حرکت می کند و نظم درونی آن به چه صورتی است. اما چیز خوبی که این روش دارد این است که تقریبا در هر بازاری کار می کند. بازار سهام، فارکس، فیوچرز، طلا، نفت و … .

تاریخچه قیمت برای تحلیل تکنیکال در پرایس اکشن حرفه ای

معامله بر اساس روش پرایس اکشن بسیار تکنیکالی است و رابطه زیادی با تاریخچه قیمت دارد. اکثر تریدرها شاید فکر می کنند که همه چیز را در رابطه با حمایت ها و مقاومت ها می دانند؛ اما در واقع باید گفت که خواندن تاریخچه قیمت به آن آسانی که مردم فکر می کنند نیست. چیزهای بیشتری نسبت به خطوط حمایت و مقاومتی که روی نمودار کشیده می شوند وجود دارد که باید آنها را فرا گرفت. در واقع پرایس اکشن تریدرها چند گام فراتر می روند، بنابراین می توانند تصمیمات بهتری بگیرند.

معامله بر اساس قیمت در فارکس

استراتژی‌های معاملاتی اکشن قیمت فارکس برای دارایی‌های با نوسان متوسط ​​و بالا، مانند GBPUSD ،  EURUSD و دیگر جفت‌های ارز اصلی مناسب هستند، و سیستم معاملاتی پرایس اکشن در معاملات برخی از تلاقی‌های ارزهای اصلی نسبتاً مؤثر است.

من استفاده از الگوهای اقدام قیمت را برای نرخ‌های متقاطع برای جفت ارزهای جزئی یا عجیب توصیه نمی‌کنم، زیرا این جفت ارزها با حرکات تند غیرمنتظره مرتبط با مداخله بانک مرکزی یا تحریم‌های اقتصادی علیه یک کشور خاص مشخص می‌شوند.

استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن در معاملات سایر ابزارهای مالی مانند ارزهای دیجیتال یا کالاها نیز مزایای خاص خود را دارند، به این صورت که هر چه نقدینگی ابزار کمتر باشد، عملکرد الگوهای اقدام قیمت بدتر است. رعایت همین توصیه ها و انتخاب ابزارهایی با نقدینگی بالا ضروری است. به عنوان مثال،   برای جفت BTCUSD ، روش معاملاتی پرایس اکشن کاملاً کار می‌کند، اما برای آلت‌کوین‌ها این روش ممکن است شکست بخورد.

خرید پکیج فارکس

دوره پرایس اکشن – سیگنال های پرایس اکشن  :

متداول‌ترین سیگنال‌های اقدام قیمت شامل معاملات آپارتمان‌ها، اصلاحات از سطوح کانال/سطوح فیبوناچی قوی، الگوهای معکوس معاملات و فراکتال‌ها است.

برای شناسایی سیگنال‌های اکشن قیمت، ابتدا باید مبانی استراتژی معاملاتی خود را در نمودار شناسایی کنید، یعنی مواردی مانند سطوح حمایت افقی و مقاومت قوی، سطوح فیبوناچی، مرزهای کانال قیمت و الگوهای معکوس.

سپس می توانید با مشاهده اکشن قیمت و مشاهده الگوی اکشن قیمت به دنبال نقطه ورود مورد انتظار بگردید که نقطه ورود و سطح توقف ضرر را تعیین می کند.

نمونه ای از سیگنال پرایس اکشن در مرز صاف جفت EURUSD . محدوده تاریخ از 16 ژوئن 2022 تا 30 ژوئن 2022:

مثال پرایس اکشن 1

 

بیایید به مثال دیگری نگاه کنیم، جایی که الگوهای عمل قیمت در یک الگوی شمع معکوس دو کف ظاهر می شوند. ما XAUUSD را با محدوده تاریخی از 15 دسامبر 2021 تا 28 دسامبر 2021 معامله خواهیم کرد.

مثال پرایس اکشن 2

 

دوره پرایس اکشن – الگوهای معاملاتی پرایس اکشن :

الگوهای نمودار اکشن قیمت زیادی وجود دارد و همیشه مهم است که بر اساس تجزیه و تحلیل نمودارهای قیمت و درک منطق حرکات نمودار تصمیمات معاملاتی بگیرید. بیایید با بهترین الگوهای قیمتی که خودم در معاملاتم استفاده می کنم آشنا شویم.

الگوی پین بار :

به نظر من پین بار مهم ترین الگوی قیمتی است و مخفف میله پینوکیو است و به دلیل ظاهرش به این نام می گویند که الگوی آن از “دماغ” که فتیله شمع است و بدنه است.

الگوی پین بار

 

این الگو معمولاً در انتهای روند ظاهر می شود و نشان دهنده حمله اخیر خریداران یا فروشندگان و تغییر شدید احساسات بازار است که باعث می شود معامله گران از موقعیت هایی که در معاملات نوسان قبلی وارد کرده بودند خارج شوند و در عین حال وارد موقعیت های جدید شوند. روند با بهترین قیمت، که فتیله بلند میله را تشکیل می دهد. بدنه کوچک به این معنی است که قیمت افتتاحیه تقریباً با قیمت پایانی برابری می کند و این نشان می دهد که خریداران یا فروشندگان در آن دوره وضعیت بازار را به شدت تغییر نداده اند.

دوره پرایس اکشن – چگونه می توان الگوی نوار پین را معامله کرد؟

وقتی منتظر معکوس شدن روند در نقطه از پیش تعیین شده هستیم، فقط منتظریم تا قیمت وارد منطقه قیمت خوب شود و پین بار را بکشد، اما نباید بلافاصله پس از تشکیل پین بار وارد معامله شوید، بلکه باید در ابتدا تایید شود. معامله‌گران معمولاً بر اساس این الگو در نوار بعدی وارد معامله می‌شوند، زمانی که پایین الگو شکسته می‌شود، اگر منتظر یک روند صعودی هستند تا پایین‌تر معکوس شود، یا بالا برای ورود به موقعیت‌های خرید پس از معکوس شدن روند نزولی به سمت بالا شکسته می‌شود.

و باید معامله باز کنید و دستور توقف ضرر را کمی بیشتر از حد لازم تنظیم کنید و این مهم است زیرا به دلیل نویز بازار و حرکات تصادفی قیمت می تواند بیشتر از بالا یا پایین حرکت کند که باعث می شود بدون در نظر گرفتن سفارشات را تنظیم کنید. این سر و صدا فاصله زیادی که در آن معامله باز می شود برای هر ابزار و بازه زمانی تعیین می شود، اما نباید از اسپرد کوتاهتر باشد. بهتر است یک جبران کوتاه انجام دهید، اما مطمئن شوید که ورودی در نقطه درست انجام شده است.

 

دوره پرایس اکشن – الگوی ستاره تیرانداز:

الگوی شمعدانی ستاره تیرانداز نمونه ای از تفسیر شمعدانی کلاسیک است که در تحلیل تکنیکال قبل از الگوهای اکشن قیمت ظاهر شد. به دلیل شباهت در روش های تعریف، گروهی از الگوهای کندل استیک را می توان در گروهی از الگوهای اکشن قیمت قرار داد که می توان آنها را با هم به عنوان الگوهای کندل استیک دید و الگوهای اکشن قیمت اغلب با یکدیگر همپوشانی دارند.

الگوی ستاره تیرانداز در بالای روند صعودی ظاهر می شود و هشدار می دهد که روند خسته شده است و بازار اغلب پس از شکل گیری الگوی ستاره تیرانداز کاهش می یابد.

 

برای شناسایی درست یک الگوی ستاره تیرانداز، یک معامله گر باید ویژگی های اساسی آن را بداند:

در قله های محلی تشکیل می شود.

شمع دارای سایه بالایی بلند است.

بدنه شمع کوچک است.

ستاره تیرانداز سایه پایینی کوتاهی دارد.

سایه بالایی باید بالای میله های دیگر باشد.

الگوی ستاره تیرانداز چگونه معامله می شود؟

استراتژی معاملاتی ستاره تیرانداز شبیه تجارت پین بار است که در ابتدا باید مطمئن شوید که الگوی یک ستاره تیرانداز است و سپس ویژگی های بالا را بررسی کنید.

اگر ستاره تیرانداز واقعی است، می توانید به محض بسته شدن شمع، معامله را باز کنید. دستور توقف ضرر بالای شمع و دستور برداشت سود در فاصله 2 برابر بیشتر از نقطه توقف ضرر بالقوه تنظیم می شود. همچنین می توانید سود برداشت را در سطح پشتیبانی قوی یا در سطح قیمتی که سیستم معاملاتی خود پیشنهاد می کند، تنظیم کنید.

دوره پرایس اکشن – الگوی چکش :

چکش یک الگوی شمعی در مقابل ستاره در حال تیراندازی است که در یک روند نزولی ظاهر می شود و نشان دهنده یک برگشت صعودی است. سایر ویژگی های چکش مشابه ویژگی های ستاره تیرانداز است.

ستاره تیرانداز و چکش در یک الگوی پین بار که در تجزیه و تحلیل اکشن قیمت شکل گرفته است، ترکیب می شوند.

 

شرایط الگوی چکشی:

در پایین های محلی شکل می گیرد.

شمع همیشه سایه پایینی بلندی دارد.

بدنه شمع کوچک است.

یک سایه کوتاه یا بدون سایه بالایی وجود دارد.

سایه پایین از نوارهای قبلی بیشتر است.

الگوی چکش چگونه معامله می شود؟

هنگامی که یک الگوی قیمتی که شرایط فوق را برآورده می کند در نمودار تکمیل می شود، معامله گر می تواند یک موقعیت خرید وارد کند.

یک دستور توقف ضرر در پایین الگو تنظیم شده است.

سطح سود برداشت دو تا سه برابر بیشتر از حد ضرر احتمالی است. شما همچنین می توانید با توجه به استراتژی معاملاتی خود یا در سطح مقاومت قوی، یک دستور برداشت سود تنظیم کنید.

شما باید الگوی چکشی را از طریق سطح حمایت، یعنی سطحی که در آن وارد معامله می‌شوید، تأیید کنید، و باید با الگوی تقویت شود زیرا احتمالاً قیمت در جهت مورد انتظار حرکت می‌کند. نقطه محوری قیمت قبلی سطوح پشتیبانی را نشان می دهد.

شمع چکشی باید از سایر شمع‌ها متمایز باشد، زیرا دارای یک سایه بلند پایین است که فراتر از میله‌های مجاور است و باید شکل‌گیری شمع چکشی را فقط در پایین نمودار تأیید کنید و نباید الگوی چکش را معامله کنید.

دوره پرایس اکشن – سبک موچین :

موچین به الگوهای معکوس قیمت اشاره دارد و از دو شمع تشکیل شده است، اما ممکن است شمع های اضافی بین شمع اول و دوم تشکیل شود.

الگوی موچین به این معنی است که نه خریداران و نه فروشندگان نمی توانند از سطح حمایت یا مقاومت قوی عبور کنند و قیمت در جهت مخالف تغییر می کند.

این الگو می تواند در پایان یک روند صعودی یا نزولی ظاهر شود. هنگام معامله الگوی موچین، می توانید با توجه به روند جاری، همزمان معامله خرید و فروش را وارد کنید.

شمعدان های دیگر به جز موچین می توانند هر نوع شمعی باشند و الگوهای شمعدانی اضافی را تشکیل دهند. به عنوان مثال در الگوی فروش اگر شمع فروش بلندتر از شمع خرید باشد، می توانید از الگوی فروگیر با الگوی موچین استفاده کنید.

شرایط سبک خرید:

می توان از الگوی شمعدانی دوتایی استفاده کرد.

اولین شمع پایین محلی را تشکیل می دهد.

قیمت در جهت مخالف معکوس می شود و از اوج شمع دوم عبور می کند.

دوره پرایس اکشن – الگوی حرامی صعودی :

الگوی حرامی دارای قدرت متوسط ​​است و یک الگوی معکوس است که در پایان یک روند نزولی رخ می دهد.

کلمه حرامی به معنای زن حامله است و از دو شمع تشکیل شده است و شمع اول بزرگ و برجسته از شمع دوم است که در محدوده شمع اول قرار می گیرد بنابراین شمع اول شبیه زن حامله است و شمع دوم شبیه زن حامله است. شمع شبیه “کودک” است.

حرامی صعودی معمولاً در پایان یک روند نزولی ظاهر می‌شود و به این معنی است که قیمت ممکن است از سقوط متوقف شود یا معکوس شود. و همیشه باید الگوی حرامی را با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال دیگر مانند سطوح قوی یا شکل‌بندی کندل استیک دیگر تأیید کنید. پس از شکل گیری شمع حرامی، بازار می تواند وارد منطقه ازدحام شده و پس از آن به ریزش خود ادامه دهد، به همین دلیل است که الگوی حرامی نیاز به تأیید بیشتری دارد.

 

در نمودار بالا، کندل صعودی در داخل محدوده کندل نزولی با یک شکاف باز شد و این اغلب در بازار سهام اتفاق می‌افتد، اما در بازار فارکس کمتر اتفاق می‌افتد. با این حال، وجود یا عدم وجود شکاف در این الگو تأثیری بر اثربخشی آن ندارد و حتی می تواند به معامله گران سهام در شناخت الگو کمک کند.

یک الگوی حرامی صعودی به نظر می رسد مانند یک عمل قیمت در داخل الگوی نوار یا یک الگوی شمعدانی “محدوده روزانه”.

شرایط الگوی حرامی:

در پایان یک روند نزولی ظاهر می شود.

الگوی حرامی صعودی از دو شمع تشکیل شده است. رنگ شمع ها مهم نیست، زیرا گاو نر و خرس می توانند هر از گاهی کنترل را به دست بگیرند، اما مهم ترین چیز این است که مبارزه شدید بین فروشندگان و خریداران باید در محدوده شمع ها اتفاق بیفتد، که ممکن است منجر به تغییر روند شود. .

ترجیحاً شمع اول طرح بسیار بزرگتر از شمع دیگر باشد.

شمع دوم باید در محدوده شمع اول باشد و از فراز و نشیب خود فراتر نرود.

بدنه شمع دوم باید بسیار کوچکتر از بدنه شمع اول باشد.

دوره پرایس اکشن – الگوی خنجر برای معاملات پرایس اکشن :

الگوی خنجر یک الگوی نسبتاً جدید برای معاملات قیمت است. سیگنال بسیار به ندرت ظاهر می شود، اما از نظر آماری احتمال موثری بالایی دارد. الگوی خنجر به ادامه روند اشاره دارد و به معنای استفاده از دو بازه زمانی معاملاتی است که یکی کوتاه‌تر و دیگری طولانی‌تر است. یک معامله گر می تواند ترکیب های زیر را امتحان کند: W1 و D1، D1 و H4، H4 و H1. هرچه بازه زمانی کوتاه‌تر باشد، الگوهای خنجر بیشتری ظاهر می‌شوند، اما بیشتر آنها به دلیل سر و صدای بازار نادرست هستند.

شرایط سبک خرید:

یک شمع بزرگ صعودی در بازه زمانی طولانی تری در حال شکل گیری است.

کندل بعدی بالاتر از سطح 50% فیبوناچی اصلاحی کندل اول بسته می شود. شمع دوم نباید بعد از شمع اول بسته شود.

سایه شمع دوم نباید به سطح 61.8 همان فیبوناچی اصلاحی نفوذ کند.

 

نکات مهم برای معامله الگوی خنجر:

این الگو بسیار نادر است و به همین دلیل است که معامله‌گر باید با احتیاط عمل کند و الگوهای نمودار را فیلتر کند تا شرایط ذکر شده در بالا را برآورده کند. و شمع سیگنال باید در بازه زمانی کوتاه تری در محدوده نوار بعدی در بازه زمانی طولانی تر تشکیل شود. برای مثال، اگر بازه زمانی طولانی‌تر D1 باشد، پس از برآورده شدن شرایط در بازه زمانی طولانی‌تر، شمع سیگنال در بازه زمانی کوتاه‌تر H4 باید در شش کندل (6×4 = 24 ساعت) تشکیل شود. اگر بازه زمانی طولانی‌تر H4 باشد، پس شمع سیگنال باید در بازه زمانی کوتاه‌تر H1 در عرض چهار ساعت تشکیل شود، در غیر این صورت الگوی ناچیز خواهد بود و تأیید اضافی یک روند کلی قوی مربوط به معامله‌ای است که می‌خواهید وارد کنید.

دوره پرایس اکشن – استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن :

رفتار قیمت باید به عنوان یک روش معاملاتی در کنار سایر استراتژی‌های معاملاتی مورد استفاده قرار گیرد که سرنخی از اینکه معامله‌گر باید کجا به دنبال یک الگوی خاص و جهت ورود به معامله در نمودار باشد، می‌دهد.

بسیاری از معامله گران از عمل قیمت در ترکیب با سطوح حمایت و مقاومت افقی ساده و همچنین شاخص های میانگین متحرک برای شناسایی روند استفاده می کنند.

سایر سبک‌های محبوب برای معاملات پرایس اکشن، سطوح فیبوناچی، کانال‌های قیمت، تحلیل گسترش حجم (VSA)، مناطق حاشیه، گزینه‌ها و نوسانگرها هستند.

روش معاملاتی پرایس اکشن خوب است زیرا تقریباً با هر استراتژی و فریم زمانی قابل ترکیب است و می توانید از آن برای معاملات موضعی و میان مدت و اسکالپینگ استفاده کنید. برخی از معامله گران با دنبال کردن اخبار مهم و انتظار برای تشکیل الگوی پس از انتشار اخبار، تحلیل بنیادی را با عمل قیمت ترکیب می کنند.

در زیر چندین استراتژی پرکاربرد قیمت ارائه شده است:

معامله روی قیمت با اسکالپینگ :

البته، تریدر باید اصول اولیه اسکالپینگ را بیاموزد تا بتواند این استراتژی را با موفقیت معامله کند. استراتژی اسکالپینگ به معامله در بازه های زمانی کوتاه، از پنج دقیقه تا یک دقیقه، نگه داشتن موقعیت ها برای مدت کوتاهی و بستن آنها با سود ناچیز اشاره دارد. به همین دلیل است که یک اسکالپر باید انعطاف پذیر باشد و به راحتی با شرایط متغیر بازار سازگار شود و از خرید به فروش سریع تغییر مکان دهد.

برای معامله بر روی قیمت با اسکالپینگ، یک معامله گر باید:

  • سطوح حمایت و مقاومت را تعیین کنید.
  • تنظیمات مربوط به قیمت را بدانید.

این استراتژی عمدتاً از الگوهای ادامه روند استفاده می کند. از آنجایی که قیمت در بازه زمانی کوتاه‌تر و معمولاً در یک روند در بازه زمانی طولانی‌تر حرکت می‌کند، معامله در جهت روند سود بیشتری نسبت به باز کردن معاملات زمانی که بازار معاملات را معکوس می‌کند، خواهد بود.

من بازه زمانی M5 را توصیه می کنم زیرا معامله در بازه زمانی M1 به تجربه و مهارت بیشتری از معامله گر نیاز دارد، تایم فریم یک دقیقه ای با نویز قیمت بسیار مشخص می شود و پیشنهاد می کند که در مدت زمان کوتاهی معاملات زیادی را وارد کنید که فشار روانی را افزایش می دهد و بازه زمانی پنج دقیقه ای زمان برای فکر کردن و برنامه ریزی معاملات را فراهم می کند. یک معامله گر می تواند همه الگوهای قیمتی بالا را اعمال کند، اما آنها باید در سطوح مشخص شده در بازه زمانی 5 دقیقه ای معامله شوند.

هنگام استفاده از استراتژی معاملاتی پرایس اکشن با اسکالپینگ، حد ضرر طبق قوانین الگو تعیین نمی شود، بلکه بالاتر از سطح حمایت یا مقاومت است. بنابراین قیمت می تواند قبل از شروع به شکل گیری روند در جهت مورد نظر بالا و پایین حرکت کند.

باید دانست که تایم فریم M5 به بازه های زمانی کوتاه با نویز زیاد بازار اطلاق می شود و اغلب در نتیجه این نویز اتفاق می افتد که قیمت چندین الگوی حرکت قیمتی مختلف را نزدیک به سطح تشکیل می دهد، گاهی اوقات آن را لمس می کند و گاهی اوقات از آن فراتر می رود. و اگر توقف ضرر را با مقداری حاشیه برای هر سطح تنظیم کنید، می توانید از سیگنال های نادرست جلوگیری کنید.

و باید به یاد داشته باشید که برای ورود به یک معامله اسکالپینگ باید از اندازه لات کافی استفاده کرد، زیرا هدف اصلی کسب سود با چند پیپ و خارج شدن از معامله است، بنابراین معامله گران اسکالپینگ از اهرم بالایی استفاده می کنند. در این صورت همراه با سود احتمالی، ریسک بالقوه نیز افزایش می یابد و به همین دلیل باید حد ضرر را تنظیم کرد و آن را جابه جا نکرد.

بهترین استراتژی معاملاتی پرایس اکشن چیست ؟

الگوهای عمل قیمت بسته به شرایط بازار متفاوت معامله می شوند. هر موقعیت به الگوی عمل قیمت متفاوتی نیاز دارد. اعتقاد من این است که معامله‌گری که تصمیم می‌گیرد الگوهای اکشن قیمت را معامله کند، باید بتواند تنظیمات مختلف را مدیریت کند، بداند چگونه آنها را تنظیم کند و چگونه الگوهای اکشن قیمت را معامله کند. ابزار خوبی که نشان خواهیم داد هر یک از اندیکاتورهای قیمتی که در بالا توضیح داده شد وجود دارد، اما همیشه به یاد داشته باشید که نمی توانید به هیچ اندیکاتور فنی 100٪ اعتماد کنید، بنابراین باید سیگنال های ارسال شده را با در نظر گرفتن وضعیت کلی بازار به خوبی فیلتر کنید. و نمودار قیمت و بنابراین می توانید حرکات قیمت ها و احساسات معامله گران برتر را مشاهده کنید.

معاملات پرایس اکشن در مقابل معاملات شاخص: کدام یک سودآورتر است ؟

هر استراتژی معاملاتی مزایا و معایب خود را دارد. یادگیری استراتژی اقدام قیمت آسان است زیرا برای کار کردن به اندیکاتورهای اضافی نیاز ندارد، بنابراین معامله‌گر هزینه‌های نرم‌افزاری اضافی را حذف می‌کند و به شما امکان می‌دهد نمودار قیمت را بدون نقص تجزیه و تحلیل کنید، چیزی که بیشتر اندیکاتورها ارائه می‌کنند. بر این اساس، هنگام معامله بر روی پرایس اکشن، اکشن قیمت را در خالص ترین شکل خود خواهید دید و الگوها به ما ایده ای از اقدامات معامله گران برتر می دهند.

آیا استفاده از الگوهای اکشن قیمت در معاملات منطقی است؟

هیچ پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد، زیرا همه چیز به سبک و شخصیت معاملاتی شما بستگی دارد. و اگر چیزی برای یک معامله گر کار کند، ممکن است برای دیگری جواب ندهد. من فکر نمی کنم هیچ استراتژی معاملاتی فارکس وجود داشته باشد که برای همه معامله گران کار کند. پس از خواندن این مقاله، ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا روش تحلیل نمودار قیمت برای شما جذاب است یا خیر. و اگر می خواهید این استراتژی معاملاتی اکشن قیمت فارکس را امتحان کنید، باید بیشتر در مورد آن بیاموزید، سایر الگوهای اکشن قیمت و ترکیب آنها را مطالعه کنید، مقالات را بخوانید، فیلم های آموزشی را تماشا کنید و نمونه هایی از معامله گران حرفه ای موفق را ببینید که الگوهای اکشن قیمت را معامله می کنند.

اما هر معامله‌گری قطعاً باید الگوهای قیمت پایه را بداند، زیرا آنها مبانی معاملاتی را نشان می‌دهند، و چه کسی می‌داند چه زمانی به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.

جمع بندی :

اگر بخواهیم در یک کلمه روش پرایس اکشن را در فارکس تعریف کنیم، شاید واژه “ساده” بهترین تعریف برای آن باشد. این روش شاید ساده ترین روش معاملاتی باشد و این در حالیست که بسیار پایدار و دقیق است. تریدرهای پرایس اکشن جزو کسانی نیستند که بخواهند یک شبه میلیونر شوند اما هنگامی که این روش به شکل درستی استفاده کنید، به شما کمک می کند تا تریدر بهتری شوید. استراتژی های ساده و قابل فهم باعث می شود تا افراد بیشتری به آن علاقمند شوند و آن را یک راه مناسب برای ترید کردن بیابند. در حالی که شاید این روش برای معامله گران تازه کار که از اندیکاتورهای پر زرق و برق و با ظاهر فریبنده استفاده می کنند محبوب نباشد، اما در میان حرفه ای ها بسیار پرطرفدار است.