آموزش ارز دیجیتال

بیت کوین چیست ؟ همه چیز در مورد بیت کوین (BTC)

بیت کوین چیست ؟ همه چیز در مورد بیت کوین (BTC) : یک شکل دیجیتالی از پول است اما بر خلاف ارزهای فیاتی که به آنها عادت کرده اید ، هیچ بانک مرکزی وجود ندارد که آنها را کنترل کند. در عوض ، سیستم مالی بیت کوین توسط هزاران رایانه توزیع شده در سراسر جهان تامین می شود. هرکسی می تواند با بارگیری نرم افزار منبع باز در اکوسیستم شرکت کند.

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در سال 2008 اعلام شد (و در سال 2009 راه اندازی شد). آنچه باعث جذابیت بیشتر آن می شود این است که نمی توان آن را کنترل کرد ، پول را نمی توان بیش از یک بار هزینه کرد و معاملات را می توان در هر زمان و از هر مکان انجام داد.

 

بیت کوین

چه چیزی باعث ارزشمندی بیت کوین می شود؟

بیت کوین غیرمتمرکز ، ضد سانسور ، ایمن و بدون محدودیت است.

این ویژگی ها باعث شده است که این مورد برای استفاده مانند نقل و انتقالات و پرداخت های بین المللی که افراد نمی خواهند هویت خود را نشان دهند (مانند کارت بدهی یا کارت اعتباری) جذاب است.

در عوض بسیاری از آنها بیت کوین خود را خرج نمی کنند و انتخاب می کنند که آنها را برای مدت طولانی نگه دارند ( به آن hodling می گویند ). به دلیل محدود بودن تعداد سکه های موجود ، بیت کوین طلای دیجیتال نامیده شده است . برخی از سرمایه گذاران بیت کوین را ذخیره ارزش می دانند . به دلیل نادر بودن و سختی تولید ، آن را به فلزات گرانبها مانند طلا یا نقره تشبیه کرده اند.
متولیان بلند مدت معتقدند که این صفات – همراه با در دسترس بودن جهانی و نقدینگی بالا – آنها را به وسیله نقلیه ایده آل برای ذخیره ثروت برای مدت طولانی تبدیل می کند. آنها معتقدند که ارزش بیت کوین با گذشت زمان افزایش می یابد.

بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

وقتی آلیس با باب معامله می کند ، آنطور که انتظار دارد پول نمی فرستد. مثل معادل دیجیتالی تحویل اسکناس نیست. مثل این است که آن را روی یک کاغذ بنویسید (همه می توانند آن را ببینند) که او یک دلار به باب می دهد. وقتی باب می رود که همان پول را برای ویکتوریا بفرستد ، می تواند با دیدن کاغذ متوجه شود که مالک آن باب است.

نمونه های معامله 

کاغذ نوع خاصی از پایگاه داده است که زنجیره بلوک نامیده می شود. همه شرکت کنندگان شبکه یک نسخه یکسان از این صفحه را در دستگاه های خود ذخیره کرده اند. شرکت کنندگان برای همگام سازی اطلاعات جدید با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

وقتی کاربر پرداختی را انجام می دهد ، آن را مستقیماً به شبکه همتا به همتا پخش می کند، هیچ بانک مرکزی یا نهاد مرکزی برای پردازش حواله ها وجود ندارد. برای افزودن اطلاعات جدید ، بلاکچین بیت کوین از مکانیزم خاصی به نام استخراج استفاده می کند. از طریق این فرآیند بلوک های جدیدی از معاملات در زنجیره بلوک ثبت می شود.

بلاکچین چیست؟

بلاکچین به این معنی که تنها داده ها را می توان به آن اضافه و پس از افزودن اطلاعات ، اصلاح یا حذف آن بسیار دشوار است. بلاکچین با قرار دادن یک اشاره گر به بلوک قبلی در هر بلوک بعدی ، این مورد را اعمال می کند.

چگونه بلاکچین از هش بلاک قبلی برای ایجاد بلاک بعدی استفاده می کند؟

نشانگر قبلاً نشان دهنده هش بلوک قبلی است. شامل داده های خرده فروشی از طریق یک عملکرد یک طرفه برای تولید یک ورودی منحصر به فرد “اثر انگشت”. اگر ورودی کمی اصلاح شود ، اثر انگشت کاملاً متفاوت ظاهر می شود. از آنجا که ما در حال ترکیب بلوک ها هستیم ، هیچ راهی برای کسی وجود ندارد که یک ورودی قدیمی را بدون تأثیر بر بلوک های بعدی تغییر دهد.

آیا بیت کوین قانونی است؟

بیت کوین در اکثر کشورها کاملا قانونی است. چند مورد استثنا وجود دارد – حتما قبل از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال قوانین حوزه قضایی خود را بخوانید.

در کشورهایی که اشخاص حقوقی آنها رویکردهای مختلفی در زمینه مالیات و انطباق دارند. تنظیم کننده هنوز به طور کلی عقب است و احتمالاً در سالهای آینده تغییر چشمگیری خواهد کرد.

چه کسی بیت کوین را تأسیس کرد؟

هیچ کس نمی داند! خالق بیت کوین از نام مستعار Satoshi Nakamoto استفاده کرده است ، اما ما از هویت او چیزی نمی دانیم. Satoshi می تواند یک نفر یا گروهی از توسعه دهندگان در هر کجای دنیا باشد. این نام ریشه ژاپنی دارد اما تسلط ساتوشی بر زبان انگلیسی باعث شده است که بسیاری تصور کنند وی اهل یک کشور انگلیسی زبان است.
ساتوشی مقاله سفید بیت کوین و همچنین برنامه را منتشر کرد. با این حال ، بنیانگذار مرموز در سال 2010 ناپدید شد.

آیا ساتوشی فناوری Blockchain را ابداع کرد؟

بیت کوین در واقع تعدادی از فن آوری های موجود را که مدت ها است وجود دارد ، ترکیبی می کند. این مفهوم از یک زنجیره بلوک با بیت کوین متولد نشده است. استفاده از ساختارهای داده تغییرناپذیر را می توان در اوایل دهه 1990 جستجو کرد که استوارت هابر و دبلیو اسکات استورنتا سیستم تأیید اعتبار اسناد را ارائه دادند. و مانند بلاکچین موجود برای ایمن سازی داده ها و جلوگیری از دستکاری به تکنیک های رمزگذاری اعتماد کرده است.

جالب است که در مقاله سفید Satoshi از اصطلاح “بلاکچین” استفاده نشده است.

پول دیجیتال قبل از بیت کوین

بیت کوین اولین تلاش برای پول نقد دیجیتالی نبود ، اما مطمئناً موفقیت آمیزترین بود طرح های قبلی زمینه ساز اختراع ساتوشی بود:

DigiCash
شرکتی است که در اواخر دهه 1980 توسط دیوید چائوم ، رمزنگار و دانشمند رایانه تاسیس شد. این راه حل به عنوان یک راه حل حفظ حریم خصوصی برای معاملات آنلاین براساس مقاله تألیف Chaum ارائه شده است.

مدل DigiCash یک سیستم متمرکز بود اما با این وجود یک تجربه سرگرم کننده بود. این شرکت بعداً ورشکست شد ، که به اعتقاد Chaum به دلیل ارائه مدل قبل از شروع تجارت الکترونیکی بود.

پول B

B-money در ابتدا در پیشنهادی توسط مهندس کامپیوتر وی دای شرح داده شد كه در دهه 1990 منتشر شد.

B-money یک سیستم اثبات کار (برای استخراج بیت کوین) و استفاده از یک پایگاه داده توزیع شده در آنجا که کاربران معاملات را امضا می کنند ، ارائه داده است. نسخه دوم b-money نیز ایده ای مشابه staking را توصیف کرد که امروزه در ارزهای رمزپایه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در نهایت ، b-money هرگز نتیجه نگرفت زیرا هرگز از مرحله پیش نویس عبور نکرد. با این حال ، واضح است که بیت کوین از مفاهیم ارائه شده توسط دای الهام می گیرد.

بیت کوین چیست – بیت کوین های جدید چگونه تولید می شوند؟

بیت کوین عرضه محدودی دارد اما هنوز همه واحدها در گردش نیستند . تنها راه تولید سکه های جدید فرآیندی به نام استخراج – مکانیزم ویژه برای افزودن داده ها به بلاکچین است.

چند بیت کوین وجود دارد؟

این پروتکل حداکثر میزان عرضه بیت کوین را در بیست و یک میلیون سکه تعیین می کند. تا سال 2020 ، كمتر از 90٪ این تعداد تولید شده است اما تولید بقیه بیش از صد سال طول می كشد. این امر به دلیل وقایع دوره ای موسوم به نصف شدن است که به تدریج پاداش استخراج را کاهش می دهد.

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟

با استخراج ، شرکت کنندگان بلوک هایی را به بلاکچین اضافه می کنند . برای این کار ، آنها باید قدرت محاسبه را به حل معمای رمزنگاری اختصاص دهند. به عنوان یک انگیزه ، هرکسی که یک بلوک معتبر را پیشنهاد دهد ، پاداش در دسترس است.

ایجاد یک بلاک گران است ، اما برای بررسی صحت اعتبار آن ارزان است. اگر کسی بخواهد با یک بلاک نامعتبر تقلب کند ، شبکه بلافاصله آن را رد می کند ، و استخراج کننده قادر به بازپرداخت هزینه های استخراج نخواهد بود.

بیت کوین

چگونه می توانم بیت کوین بخرم؟

صرافی های ارز دیجیتال مانند بایننس به شما امکان می دهد بیت کوین را بصورت یکپارچه در مرورگر خود خریداری کنید.

چه چیزی را می توان با بیت کوین خریداری کرد؟

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید با بیت کوین خریداری کنید. در این مرحله ، یافتن بازرگانانی که بیت کوین را در فروشگاه های فیزیکی می پذیرند ، ممکن است دشوار باشد (البته غیرممکن نیست). با این حال ، همچنان می توانید وب سایت هایی را پیدا کنید که کارت های هدیه را برای سایر خدمات بپذیرند یا به شما اجازه خرید دهند.

برای ذکر چند مورد ، برخی از مواردی که می توانید با بیت کوین خریداری کنید عبارتند از:

  • بلیط پرواز
  • اتاق های هتل
  • مشاور املاک
  • غذا نوشیدنی
  • کارت هدیه
  • اشتراک های آنلاین

از کجا می توانم بیت کوین را مبادله کنم؟

می توانید بیت کوین خود را در تعداد بیشتری مکان جابجا کنید! بیایید چند مورد از آنها را ببینیم.

TravelbyBit
در هنگام سفر به دنیا ، هزینه های عظیم کارت اعتباری را پس انداز کنید! از طریق TravelbyBit می توانید پروازها و هتل ها را با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال رزرو کنید. با ارزهای رمزپایه با 10٪ تخفیف در خرید ثبت نام و رزرو کنید.

سپندابیت
Spendabit موتور جستجوی محصولاتی است که می توانید با بیت کوین خریداری کنید. فقط آنچه را که می خواهید بخرید جستجو کنید و لیست بازرگانانی را که می توانید از طریق آنها بیت کوین آنچه می خواهید بخرید ، دریافت کنید.

نقشه سکه
تمام فروشندگان ارز دیجیتال و دستگاه های خودپرداز در اطراف منطقه خود را پیدا کنید. اگر علاقه مند به صرف بیت کوین خود هستید و فقط بدنبال مکانی برای صرف آن هستید ، این ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

Bitrefill
می توانید کارت های هدیه صدها سرویس را بخرید و تلفن خود را با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در اینجا پر کنید. انجام این کار بسیار آسان است و برای پرداخت می توانید از شبکه Lightning Network نیز استفاده کنید .

بیت کوین چیست – اگر بیت کوین خود را گم کنم چه اتفاقی می افتد؟

از آنجا که هیچ بانکی شرکت کننده وجود ندارد ، شما مسئول ایمن نگه داشتن ارزهای خود هستید. برخی ترجیح می دهند آن را در سیستم عامل های تجاری ذخیره کنند ، در حالی که دیگران آن را در انواع کیف پول ها نگهداری می کنند . اگر از کیف پول استفاده می کنید ، مهم است که عبارت کلید خصوصی کیف پول را ذخیره کنید تا بتوانید آن را پس بگیرید.

آیا می توانم معاملات معاملات بیت کوین را معکوس کنم؟

هنگامی که داده ها به زنجیره بلوک اضافه شوند ، حذف آنها آسان نیست (در واقع ، عملاً غیرممکن است). این بدان معناست که وقتی معامله ای انجام می شود ، قابل بازگشت نیست. همیشه باید بررسی کنید که پول خود را به آدرس صحیح می فرستید .

آیا می توانم با بیت کوین درآمد کسب کنم؟

با بیت کوین می توانید درآمد کسب کنید اما می توانید با آن پول هم از دست بدهید. معمولاً سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین را خریداری می کنند و آن را در اعتقاد به افزایش قیمت در آینده نگه می دارند. برخی دیگر برای سودهای کوتاه مدت و میان مدت ترجیح می دهند.

برخی از سرمایه گذاران در حال اتخاذ استراتژی های مختلف هستند. آنها بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نگه می دارند در حالی که به طور همزمان (در یک کیف پول جداگانه) برای کوتاه مدت تجارت می کنند. هیچ راهی درست یا غلط برای تخصیص دارایی ها در نمونه کارها وجود ندارد، هر سرمایه گذار اشتهای متفاوتی برای ریسک و اهداف متفاوت دارد.

وام یک شکل فزاینده معمول از درآمد منفعل است. با وام دادن سکه های خود به شخص دیگری می توانید سودی را به وجود آورید که وی در زمان دیگری پرداخت خواهد کرد. سیستم عامل هایی مانند Binance Lending به شما امکان می دهند این کار را با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال انجام دهید.

چگونه می توان بیت کوین ذخیره کرد؟
گزینه های زیادی برای پس انداز سکه وجود دارد که هرکدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

بیت کوین را در صرافی ذخیره کنید

برای انجام معاملات ، آنها به سیستم عامل شخص ثالث وارد می شوند. سیستم عامل های معاملاتی مانند Binance اغلب از این مدل استفاده می کنند زیرا برای معاملات کارآمدتر است.

نگه داشتن سکه های خود روی صرافی به شما امکان می دهد برای اهداف تجاری یا وام به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.

سکه های خود را در کیف پول بیت کوین ذخیره کنید

برای صرفه جویی در هزینه با این راه حل می توانید از چیزی به نام کیف پول استفاده کنید. کیف پول سکه های شما را مستقیماً نگه نمی دارد، کلیدهای رمزنگاری دریافت شده را در بلاکچین نگه می دارد. شما در اینجا دو گزینه اصلی دارید:

کیف پول گرم

کیف پول گرم برنامه ای است که به نوعی به اینترنت متصل می شود. به طور کلی ، به شکل یک برنامه موبایل یا یک برنامه دسک تاپ در می آید که به شما امکان می دهد به راحتی سکه ارسال و دریافت کنید. یک مثال آسان برای استفاده از کیف پول همراه با ارزهای پشتیبانی شده زیاد ، کیف پول تراست است . از آنجا که آنها به اینترنت متصل هستند ، کیف پولهای گرم معمولاً برای پرداخت مناسب ترند اما در برابر حمله آسیب پذیرتر نیز هستند.

کیف پول سرد

کیف پول های رمزنگاری شده که آفلاین هستند به عنوان کیف پول سرد شناخته می شوند. آنها در برابر حمله آسیب پذیر نیستند زیرا هیچگونه حمله ای از طریق اینترنت وجود ندارد ، بنابراین تمایل دارند تجربه کاربری قدیمی را ارائه دهند. به عنوان مثال می توان به کیف پول الکترونیکی یا کیف پول کاغذی اشاره کرد.

بیت کوین

بیت کوین چیست – نصف شدن بیت کوین چیست؟

نصف شدن بیت کوین به سادگی رویدادی است که انگیزه بلوک را کاهش می دهد. پس از نصف شدن ، پاداش ماینرها برای نصب بلوک های جدید نصف می شود. با این حال ، این تاثیری بر هزینه معامله ندارد.

هنگامی که بیت کوین راه اندازی شد ، به هر معدنچی که پیدا کردند ، 50 BTC داده شد.

اولین نصف شدن بیت کوین در 28 نوامبر 2012 اتفاق افتاد. در این مرحله ، پروتکل انگیزه بلوک را از 50 BTC به 25 BTC کاهش داد. سپس دومین نصف شدن بیت کوین در 9 ژوئیه 2016 (از 25 BTC به 12.5 BTC) رخ داد. نصف بعدی بیت کوین در ماه مه سال 2020 پیش بینی می شود و به 6.25 BTC کاهش می یابد.

در اینجا ممکن است الگوی خاصی را مشاهده کنید. نصف شدن تقریباً هر چهار سال اتفاق می افتد ، گاهی اوقات بیشتر یا کمتر از چند ماه است. این از طریق طراحی انجام می شود ، اما پروتکل تاریخ خاصی را که در آن نصف شدن انجام می شود مشخص نمی کند. در عوض ، با توجه به ارتفاع جرم اتفاق می افتد و هر 210،000 بلوک نصف شدن اتفاق می افتد . بنابراین ، می توان انتظار داشت که حدود 2،100،000 دقیقه طول بکشد تا انگیزه به نصف کاهش یابد (به یاد داشته باشید ، استخراج بلوک حدود 10 دقیقه طول می کشد).

می توان کاهش محرک بلوک را با گذشت زمان و ارتباط آن با عرضه کل را مشاهده کرد. در ابتدا ممکن است به نظر برسد که پاداش به صفر رسیده است و حداکثر میزان عرضه هم اکنون در گردش است. اما این مورد نیست. روند منحنی ها به طرز باورنکردنی نزدیک است ، اما ما انتظار داریم که پشتیبانی در حدود سال 2140 به صفر برسد.

چرا نصف شدن بیت کوین اتفاق می افتد؟

این یکی از نقاط اصلی فروش بیت کوین است ، اما ساتوشی ناکاموتو هرگز توضیح نداد که چرا به فکر محدود کردن عرضه در بیست و یک میلیون واحد افتاده است. برخی حدس می زنند که این فقط محصولی است که با انگیزه بلوکی برابر با 50 BTC شروع می شود که هر 210000 بلوک نصف می شود.

داشتن سهام محدود به این معنی است که ارز مستعد کاهش طولانی مدت نیست. این کاملاً در تضاد با پول فیات است که با شروع به کار واحدهای جدید ، قدرت خرید خود را از دست می دهد.
منطقی است که محدودیتی در سرعت شرکت کنندگان در استخراج سکه وجود دارد. از این گذشته ، 50٪ در شماره 210،000 استخراج شده بود (یعنی تا سال 2012). اگر پشتیبانی ثابت مانده بود ، همه واحدها تا سال 2016 استخراج می شدند.

با سازوکار نصف سازی ، انگیزه استخراج معدن برای بیش از 100 سال وجود دارد. این سیستم زمان کافی برای جذب کاربران می دهد تا بازار کارمزد توسعه یابد.

تأثیر نصف شدن بیت کوین چیست؟

کسانی که بیشتر از نصف شدن تحت تأثیر قرار می گیرند ، ماینرها هستند. این منطقی است ، زیرا انگیزه اصلی بخش عمده ای از درآمد آنها را تشکیل می دهد. وقتی نصف شد ، آنها فقط نیمی از آنچه قبلاً انجام داده اند به دست می آورند. این انگیزه همچنین شامل هزینه های معامله است اما تاکنون این فقط بخشی از مشوق بلوک را تشکیل داده است.

بنابراین ، به نصف رساندن ادامه استخراج می تواند برای برخی از شرکت کنندگان بی فایده باشد. معنای این امر برای صنعت گسترده چیست؟ کاهش مشوق های بلوکی می تواند منجر به تمرکز بیشتر استخرهای استخراج معادن شود ، یا می تواند باعث پیشرفت کارایی معادن شود.

اگر بیت کوین همچنان به الگوریتم اثبات کار اعتماد کند ، برای حفظ سودآوری استخراج ممکن است هزینه ها افزایش یابد. این سناریو در مواردی که بلوک ها بتوانند تراکنش های زیادی را انجام دهند کاملاً امکان پذیر است. اگر معاملات معلق زیادی انجام شود ، معاملات با بالاترین کارایی ابتدا لیست می شوند.

از نظر تاریخی ، پس از نصف شدن ، قیمت بیت کوین افزایش چشمگیری داشت. البته داده های زیادی در دسترس نیست زیرا ما فقط دو مورد را تاکنون دیده ایم. بسیاری علت این اقدام قیمت ها را افزایش کمبود بیت کوین توسط بازار می دانند ، این تحقق ناشی از نصف شدن است.

برخی دیگر با این استدلال موافق نیستند و معتقدند که بازار قبلاً نصف شدن را در نظر گرفته است. این یک اتفاق غافلگیر کننده به نظر نمی رسد، شرکت کنندگان بیش از یک دهه است که می دانند محرک در ماه مه سال 2020 کاهش می یابد. نکته دیگری که اغلب مطرح می شود این است که صنعت طی دو رویداد نصف شدن خیلی دیر بوده است. امروزه صنعت از نمای بالاتری برخوردار است و ابزارهای پیشرفته معاملاتی را ارائه می دهد و برای گروه بزرگتری از سرمایه گذاران مناسب تر است.

بیت کوین چیست – آیا بیت کوین ناشناس است؟

ممکن است بیت کوین در ابتدا ناشناس به نظر برسد اما این درست نیست. بلاکچین بیت کوین عمومی است و همه می توانند معاملات را ببینند. هویت شما به آدرس کیف پول شما در بلاکچین گره خورده نیست ، اما هر ناظری با منابع مناسب می تواند به طور بالقوه این دو را به هم متصل کند. اگر بیت کوین را ناشناس توصیف کنیم دقیق تر خواهد بود . آدرس های بیت کوین برای همه قابل مشاهده است اما نام صاحبان آنها قابل مشاهده نیست.
با این حال ، این سیستم نسبتاً خصوصی است و روش هایی وجود دارد که برای مدیران سایت دشوار است بفهمند شما با بیت کوین خود چه کار می کنید. تکنیک های آزاد در دسترس می توانند خط مشی انکار پذیری برای “لغو پیوند” آدرس ها را ایجاد کنند. علاوه بر این ، به روزرسانی های آینده ممکن است حریم خصوصی را بسیار افزایش دهند – برای مثال به مقدمه معاملات محرمانه مراجعه کنید.

بیت کوین چیست – آیا بیت کوین کلاهبرداری است؟

نه درست مثل پول فیات ، از بیت کوین نیز می تواند برای فعالیت های غیرقانونی استفاده شود. اما این امر بیت کوین را به خودی خود کلاهبرداری نمی کند.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که توسط هیچ کس کنترل نمی شود. منتقدان آن را یک طرح هرمی خوانده اند اما با تعریف متناسب نیست. به عنوان یک ارز دیجیتال با هر دلار 20 دلار و همچنین هر سکه 20000 دلار کار می کند. قدمت آن بیش از یک دهه است و ثابت شده است که فناوری بسیار ایمن و قابل اعتماد است.

متاسفانه بیت کوین برای بسیاری از کلاهبرداری هایی که باید از آنها آگاه باشید استفاده می شود. اینها ممکن است شامل فیشینگ آنلاین و سایر طرح های مهندسی اجتماعی مانند هدایای جعلی و توزیع سکه رایگان به چندین آدرس کیف پول باشد. به عنوان یک قاعده کلی: اگر چیزی خیلی درست به نظر برسد ، احتمالاً کلاهبرداری است . هرگز کلیدهای خصوصی یا عبارت اصلی خود را به کسی ندهید و از برنامه هایی که به شما پیشنهاد می دهند پول خود را دو برابر کنید با کمترین خطر از جانب خود مراقب باشید. اگر سکه های خود را برای یک کلاهبردار یا یک ترفند جعلی ارسال کنید ، آنها برای همیشه از دست می روند.

آیا بیت کوین توهم است؟

به دلیل ماهیت منحصر به فرد بیت کوین به عنوان کالای دیجیتال غیرمتمرکز ، قیمت آن کاملاً تحت تأثیر گمانه زنی های بازار آزاد است. بنابراین ، گرچه عوامل زیادی برای کنترل قیمت بیت کوین وجود دارد ، اما در نهایت بر میزان عرضه و تقاضا در بازار تأثیر می گذارد. از آنجا که بیت کوین کمیاب است و از یک برنامه دقیق صدور پیروی می کند ، اعتقاد بر این است که تقاضای طولانی مدت از عرضه بیشتر می شود.

بازارهای ارز رمزنگاری نیز در مقایسه با بازارهای سنتی نسبتاً کوچک هستند. این بدان معناست که بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی تمایل بیشتری به نوسان دارند و مشاهده عدم تعادل کوتاه مدت بازار بین عرضه و تقاضا بسیار معمول است.

به عبارت دیگر ، بیت کوین در بعضی مواقع می تواند یک دارایی بی ثبات باشد. اما نوسان بخشی از بازارهای مالی است ، به ویژه بازارهایی که حجم و نقدینگی نسبتاً کمتری دارند.

آیا بیت کوین از رمزنگاری استفاده می کند؟

نه این یک تصور غلط رایج است ، بلاکچین بیت کوین از رمزگذاری استفاده نمی کند. هر همکار در شبکه برای اطمینان از صحت تراکنش ها باید توانایی خواندن معاملات را داشته باشد. در عوض ، از امضاهای دیجیتالی و توابع هش استفاده می کند . در حالی که برخی از الگوریتم های امضای دیجیتال از رمزگذاری استفاده می کنند ، اما این مورد در مورد بیت کوین وجود ندارد.

با این حال ، لازم به ذکر است که بسیاری از برنامه ها و کیف پول های دیجیتال از رمزگذاری برای محافظت از کیف پول کاربران با رمز عبور استفاده می کنند. با این حال ، این روش های رمزگذاری هیچ ارتباطی با بلاکچین ندارند – آنها فقط با فناوری های دیگری ترکیب می شوند که از آنها بهره خواهید برد.

مقیاس پذیری چیست؟

مقیاس پذیری اندازه گیری توانایی یک سیستم برای رشد برای تأمین تقاضای بیشتر است. اگر میزبان وب سایتی هستید که به دلیل درخواستهای زیاد از ظرفیت خود بیشتر شده است ، می توانید با افزودن بیش از یک سرور ، ظرفیت آن را تغییر دهید. اگر می خواهید برنامه هایی را که نیاز به عملکرد بالاتر دارند در رایانه خود اجرا کنید ، باید اجزای آن را به روز کنید.

در زمینه ارزهای رمزپایه ، ما از این اصطلاح برای توصیف سهولت به روزرسانی بلاکچین استفاده می کنیم تا بتواند تعداد بیشتری از تراکنش ها را پردازش کند.

چرا باید بیت کوین گسترش یابد؟

برای کار در پرداخت های روزانه ، بیت کوین باید سریع باشد. در حال حاضر ، عملکرد نسبتاً کمی دارد و این بدان معناست که مقدار محدودی تراکنش می تواند در هر بلوک پردازش شود.

همانطور که از فصل قبل می دانید ، استخراج کنندگان هزینه معاملات را به عنوان بخشی از مشوق بلوک دریافت می کنند. کاربران این انگیزه ها را به معاملات خود اضافه می کنند تا ماینرها را تشویق کنند تا معاملات خود را به بلاکچین اضافه کنند.

ماینرها به دنبال بازگشت سرمایه خود در زمینه سخت افزار و برق هستند ، بنابراین معاملات با کارمزد بالا را در اولویت قرار می دهند. اگر معاملات زیادی در شبکه “اتاق انتظار” (به نام mempool ) انجام شود ، ممکن است هزینه ها به طور چشمگیری افزایش یابد ، زیرا کاربران برای انتخاب معاملات خود پیشنهاد می دهند. در بدترین حالت ، متوسط ​​هزینه بیش از 50 دلار بود.

بیت کوین

چه تعداد تراکنش می تواند پردازش کند؟

براساس میانگین معاملات در هر بلاک ، بیت کوین می تواند تقریباً پنج معامله در ثانیه را در حال حاضر مدیریت کند. این بسیار کمتر از راه حل های پرداخت متمرکز است ، اما این یکی از مالیات های ارز غیرمتمرکز است.

از آنجا که توسط یک مرکز داده مدیریت نمی شود که یک نهاد واحد می تواند به میل خود به روز کند ، بیت کوین باید اندازه بلوک های خود را محدود کند. اندازه بلوک جدیدی که اجازه می دهد 10 هزار تراکنش در ثانیه داشته باشد ، می تواند به عدم تمرکز شبکه آسیب برساند. به یاد داشته باشید که گره های کامل تقریباً هر ده دقیقه نیاز به بارگیری اطلاعات جدید دارند. اگر انجام این کار برای وی بسیار استرس زا باشد ، اتصال شبکه آنها به احتمال زیاد خراب می شود.

اگر قرار است از پروتکل برای پرداخت استفاده شود ، علاقه مندان به بیت کوین معتقدند که مقیاس گذاری موثر باید از راه های مختلف حاصل شود.

چنگال در بیت کوین چیست؟

از آنجا که بیت کوین منبع باز است ، هر کسی می تواند نرم افزار را اصلاح کند. می توانید قوانین جدیدی اضافه کنید یا قوانین قدیمی را متناسب با نیازهای مختلف حذف کنید. اما همه تغییرات برابر نیستند: برخی از به روزرسانی ها گره شما را با شبکه ناسازگار می کنند ، در حالی که برخی دیگر با گذشته سازگار هستند.

چنگال های نرم

نرم چنگال یک تغییر قانون است که به گره های به روز شده اجازه می دهد تا با گره های قدیمی تعامل داشته باشند. بیایید اندازه بلوک را به عنوان مثال در نظر بگیریم. بیایید بگوییم اندازه بلوک 2 مگابایتی داریم و نیمی از شبکه تغییر را اعمال می کند – از این پس تمام بلوک ها نباید از 1 مگابایت بیشتر شوند. هر جرمی که بیش از این ظرفیت باشد رد خواهد شد.
گره های قدیمی هنوز هم می توانند این بلوک ها را دریافت یا منتشر کنند. این بدان معنی است که همه گره ها بدون توجه به نسخه ای که در حال اجرا هستید ، بخشی از یک شبکه باقی می مانند.

شاهد جداگانه بیت کوین (یا SegWit) نمونه ای از نرم چنگال است. وی با استفاده از فناوری هوشمند ، قالب جدیدی را برای بلاک ها و تراکنش ها معرفی کرد. گره های قدیمی همچنان بلوک دریافت می کنند ، اما نوع معامله جدید را تأیید نمی کنند.

چنگال های سخت

حال فرض کنید نیمی از شبکه می خواهد اندازه بلوک را از 2 مگابایت به 3 مگابایت افزایش دهد. اگر می خواهید یک بلوک 3 مگابایتی به گره های قدیمی ارسال کنید ، گره ها آن را رد می کنند زیرا قوانین به وضوح بیان می کنند که 2 مگابایت حداکثر میزان پذیرش آنهاست. از آنجا که این دو شبکه دیگر با هم سازگار نیستند ، بلاکچین به دو شبکه تقسیم می شود.

رشته سیاه موجود در عکس بالا رشته اصلی است. بلوک شماره 2 مکانی است که هارد فورک در آن اتفاق افتاده است. در اینجا ، گره های به روز شده شروع به تولید بلوک های بزرگتر (بلوک های سبز) می کنند. گره های قدیمی این بلوک ها را تشخیص نمی دهند ، بنابراین آنها در مسیری متفاوت حرکت می کنند. اکنون دو بلاکچین وجود دارد ، اما آنها تا بلوک شماره 2 رکورد مشترک دارند.

اکنون دو پروتکل مختلف وجود دارد که هرکدام از آنها ارز متفاوتی دارند. تمام موجودی های بلاکچین قدیمی شبیه سازی می شوند ، به این معنی که اگر شما 20 بیت کوین BTC در بلاکچین اصلی دارید ، 20 BTC جدید در بلاکچین جدید دارید.

در سال 2017 ، بیت کوین در سناریوی مشابه موارد فوق از یک هارد فورک جنجالی عبور کرد. اقلیتی از شرکت کنندگان می خواستند برای اطمینان از کارایی بیشتر و هزینه های معاملاتی کمتر ، اندازه بلوک را افزایش دهند. دیگران فکر می کردند این یک استراتژی ضعیف برای گسترش است. سرانجام ، هارد فورک Bitcoin Cash (BCH) را ایجاد کرد که از شبکه بیت کوین جدا شد و اکنون دارای یک جامعه و نقشه راه مستقل است.

گره بیت کوین چیست؟

“گره Bitcoin” اصطلاحی است که برای توصیف نرم افزاری استفاده می شود که به نوعی با شبکه Bitcoin تعامل دارد. این می تواند از یک تلفن همراه دارای کیف پول بیت کوین گرفته تا یک کامپیوتر اختصاصی باشد که یک نسخه کامل از بلاکچین را ذخیره می کند.

چندین نوع گره وجود دارد که هر کدام عملکردهای خاصی را انجام می دهند. همه آنها به عنوان یک نقطه اتصال برای شبکه هستند. در داخل سیستم ، آنها اطلاعات مربوط به معاملات و بلوک ها را انتقال می دهند.

گره بیت کوین چگونه کار می کند؟

گره کامل ، تراکنش ها و بلوک ها را در صورت تأیید شرایط خاص تأیید می کند. بیشتر گره های کامل نرم افزار Bitcoin Core را اجرا می کنند که اجرای مرجع پروتکل Bitcoin است.

Bitcoin Core نرم افزاری است که توسط Satoshi Nakamoto در سال 2009 منتشر شد – در آن زمان به سادگی Bitcoin نامیده می شد ، اما بعداً برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی نام آن تغییر یافت. از سایر برنامه ها نیز می توان استفاده کرد به شرطی که با Bitcoin Core سازگار باشد.

گره های کامل بخشی جدایی ناپذیر از تمرکززدایی بیت کوین هستند. آنها بلوک ها و تراکنش ها را بارگذاری و تأیید می کنند و آنها را در بقیه شبکه منتشر می کنند. از آنجا که آنها به طور مستقل صحت اطلاعات ارائه شده را تأیید می کنند ، کاربر برای هیچ چیز به شخص ثالث اعتماد نمی کند.

اگر یک گره کامل یک نسخه کامل از بلاکچین را ذخیره کند ، از آن به عنوان گره بایگانی کامل یاد می شود . برخی از کاربران برای صرفه جویی در فضا بلوک های قدیمی را نادیده می گیرند – بلاکچین بیت کوین حاوی بیش از 200 گیگابایت داده معامله است.

گره های سبک

گره های نوری به اندازه گره های کامل توانایی ندارند اما منابع کمتری نیز دارند. به کاربران امکان می دهد بدون انجام تمام عملیات یک گره کامل با شبکه ارتباط برقرار کنند.

در حالی که گره کامل تمام بلوک ها را برای اعتبار سنجی بارگیری می کند ، گره های سبک فقط بخشی از هر بلوک را بارگیری می کنند. اگرچه اندازه هدر بلوک بسیار کوچک است ، اما حاوی اطلاعاتی است که به کاربران اجازه می دهد بررسی کنند که تراکنش های آنها در یک بلاک خاص است.

گره های نوری برای دستگاه هایی با محدودیت در پهنای باند یا فضا ایده آل هستند. مشاهده این نوع قرارداد که در کیف پول های رومیزی و موبایل استفاده می شود معمول است. از آنجا که آنها قادر به تأیید نیستند ، گره های نور به گره های کامل بستگی دارند.

قرارداد استخراج:

گره های استخراج گره های کاملی هستند که یک کار اضافی را انجام می دهند، بلوک های تولید کننده. همانطور که قبلاً صحبت کردیم ، برای افزودن داده به بلاکچین به سخت افزار و نرم افزار تخصصی نیاز دارد.

گره های استخراج معاملات معلق را می گیرند و آنها را بهمراه سایر اطلاعات هش می کنند تا یک عدد ایجاد کنند. اگر تعداد کمتر از هدف تعیین شده توسط پروتکل باشد ، بلوک معتبر است و می تواند برای سایر گره های کامل پخش شود.

اما برای استخراج بدون اعتماد به شخص دیگر ، استخراج کنندگان باید یک گره کامل را اجرا کنند. در غیر این صورت ، آنها نمی توانند بدانند که کدام پارامترها را در بلوک قرار دهند.

اگر یک شرکت کننده بخواهد استخراج کند اما نمی خواهد از یک گره کامل استفاده کند ، می تواند به سروری متصل شود که اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهد. اگر در استخر استخراج می کنید (یعنی کار با سایر کارگران معدن) فقط یک نفر نیاز به اجرای یک گره کامل دارد.

نحوه اجرای یک گره کامل بیت کوین

گره کامل می تواند برای توسعه دهندگان ، بازرگانان و کاربران مصرف کننده مفید باشد. اجرای کلاینت Bitcoin Core بر روی دستگاه های شخصی به شما مزایای حفظ حریم خصوصی و امنیتی را می دهد و باعث افزایش شبکه کلی بیت کوین می شود. با یک گره کامل ، دیگر به شخص دیگری وابسته نیستید که با اکوسیستم تعامل داشته باشد.

برخی از شرکت هایی که به بیت کوین اعتماد می کنند گره های پلاگین و بازی را ارائه می دهند. دستگاه های از پیش ساخته شده برای کاربری ارسال می شود که برای شروع بارگیری بلاکچین فقط باید آن را روشن کند. این ممکن است برای کاربران کم فنی راحت تر باشد اما اغلب بسیار گرانتر از تنظیم خودتان است.

در بیشتر موارد ، یک رایانه شخصی یا لپ تاپ قدیمی کافی است. اجرای گره در رایانه که روزانه استفاده می کنید توصیه نمی شود زیرا می تواند سرعت آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بلاکچین به طور مداوم در حال رشد است ، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای بارگیری کامل آن را دارید.

یک دیسک سخت 1 ترابایتی برای چندین سال آینده کافی است ، به شرطی که تغییر قابل توجهی در اندازه بلوک ایجاد نشود. سایر نیازها شامل 2 گیگابایت رم و پهنای باند زیاد است.

بیت کوین چیست – نحوه استخراج بیت کوین

در روزهای ابتدایی بیت کوین ، ایجاد بلوک های جدید با لپ تاپ های سنتی امکان پذیر بود. سیستم در آن زمان ناشناخته بود ، بنابراین رقابت کمی در استخراج وجود داشت. از آنجا که فعالیت بسیار محدود بود ، پروتکل به طور طبیعی یک مشکل استخراج کم را ایجاد کرد.

با افزایش نرخ هش شبکه ، شرکت کنندگان برای ادامه رقابت نیاز به ارتقا به تجهیزات بهتر داشتند. با جابجایی در انواع مختلف دستگاه ها ، صنعت معدن سرانجام وارد دوره ای شد که ما می توانیم آن را عصر مدارهای مجتمع مخصوص برنامه ها (ASIC) بنامیم.

همانطور که از نام آن پیداست ، این دستگاه ها با هدف خاصی طراحی شده اند. بسیار کارآمد است اما فقط قادر به انجام یک کار است. بنابراین ، استخراج کننده ASIC یک کامپیوتر تخصصی است که برای استخراج استفاده می شود و نه چیز دیگری. ASIC بیت کوین می تواند بیت کوین را استخراج کند اما نمی تواند سکه هایی را که از الگوریتم مشابه استفاده نمی کنند استخراج کند.

استخراج بیت کوین امروز به سرمایه گذاری های قابل توجهی نیاز دارد – نه تنها در سخت افزار بلکه در انرژی. در زمان نوشتن مقاله ، یک ماینر خوب بیش از ده تریلیون عملیات در ثانیه انجام می دهد. علی رغم کارایی بالا ، استخراج کنندگان ASIC مقادیر زیادی برق مصرف می کنند. تا زمانی که به چندین دکل استخراج معدن و برق ارزان دسترسی نداشته باشید ، احتمالاً با استخراج بیت کوین سود کسب نخواهید کرد.

با این وجود ، با استفاده از مواد ، فرآیند استخراج شما آسان است – بسیاری از ASIC ها با نرم افزار خود ارائه می شوند. محبوب ترین گزینه هدایت ماینرها به سمت استخرهای استخراج است که در آنجا با دیگران کار می کنید تا بلوک پیدا کنید. اگر تصویب کنید ، بخشی از مشوق بلوک متناسب با نرخ هش ارسال شده دریافت خواهید کرد.

همچنین می توانید در جایی که به تنهایی کار می کنید استخراج انفرادی را انتخاب کنید. احتمال ایجاد یک بلوک کمتر خواهد بود ، اما اگر یک بلوک معتبر ایجاد کنید تمام مشوق ها را حفظ خواهید کرد.

بیت کوین چیست – استخراج بیت کوین چه مدت طول می کشد؟

دادن جواب یک اندازه متناسب برای همه دشوار است زیرا تعدادی متغیر برای بررسی وجود دارد. سرعت استخراج سکه به میزان برق و میزان هش در دسترس شما بستگی دارد . همچنین شما باید هزینه های واقعی کار کردن دکل استخراج را تعیین کنید.
برای دریافت ایده در مورد درآمد حاصل از استخراج بیت کوین ، توصیه می کنیم برای برآورد هزینه ها از یک ماشین حساب استخراج استفاده کنید .

چه کسی می تواند در کد بیت کوین شرکت کند؟

هسته منبع باز است به این معنی که هرکسی می تواند در آن سهیم باشد. شما می توانید ویژگی های جدید را برای افزودن به بیش از 70،000 خط کد بیت کوین پیشنهاد یا بررسی کنید. تغییرات در برنامه از طریق یک بررسی دقیق انجام می شود. به هر حال ، نرم افزاری که ارزش صدها میلیارد دلار را در اختیار دارد باید از هیچ گونه آسیب پذیری عاری باشد.

قیمت لحظه ایی بیت کوین BTC :


به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا