تقویم اقتصادی فارکس 10 دی 97

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

بدترین سال بازارهای سهام آسیایی در هفت سال گذشته امروز به پایان می‌رسد. امروز در بازار سهام شاخص‌های آتی سهام آمریکا در واکنش به اخبار مذاکرات تجاری آمریکا و چین رشد کرده‌اند. ترامپ گفته است که “پیشرفت بزرگی” در مذاکرات روی داده است. ترامپ اخیراً با رئیس‌جمهور چین در رابطه با مذاکرات تجاری تماس تلفنی داشته است.
امروز شاخص سهام هنگ‌کنگ بیشترین رشد را ثبت کرده است، درحالی‌که شاخص‌های آتی سهام آمریکا و انگلستان هم رشدهای خوبی را نشان می‌دهند. ترامپ در حساب توییتری خود گفته است که مذاکرات به‌خوبی در جریان است و به سمت توافق جامع با چین حرکت می‌کنیم. رسانه‌های محلی چین هم به نقل از رئیس‌جمهور چین گفته‌اند که هر دو طرف به دنبال پیشرفت پایدار در مذاکرات تجاری هستند. امروز اکثر بازارهای اصلی آسیا بسته هستند و به همین دلیل حجم معاملات پایین است. در بازار نفت خام هم به دلیل خوش‌بینی سرمایه‌گذاران قیمت نفت خام افزایش یافته است.
با این حال بورس سهام استرالیا رشدهای اولیه را از دست داده است. ابتدا شاخص سهام استرالیا در واکنش به اخبار مذاکرات تجاری رشد کرد اما در ادامه با انتشار گزارش ضعیف PMI بخش تولیدی چین شاهد عقب‌نشینی بازار سهام استرالیا بودیم. داده‌های ضعیف اقتصادی چین حکایت از افت رشد اقتصاد داخلی چین دارد و این مسئله برای سرمایه‌گذاران نگران کننده است. شاخص PMI بخش تولیدی چین برای اولین بار از سال ۲۰۱۶ وارد محدوده رکود شده است.
بازار سهام جهانی بدترین عملکرد را در یک ده گذشته ثبت کرده است و بازار نفت خام هم سریع‌ترین کاهش قیمتی را از سال ۲۰۱۴ ثبت کرده است. در سال ۲۰۱۹ رویدادهای ریسکی زیادی را در پیش خواهیم داشت. در انگلستان طرح BREXIT به رأی گذاشته خواهد شد، تکلیف مذاکرات تجاری آمریکا و چین مشخص خواهد شد و درگیری میان دولت آمریکا و حزب دموکرات بر سر بودجه ادامه خواهد یافت. فضای سیاسی آمریکا هم برای سرمایه‌گذاران نگران کننده است. مقامات ارشد کاخ سفید در حال تغییر هستند و حملات ترامپ به رئیس فدرال رزرو آمریکا هم ادامه دارد.
تحلیلگران بازار بر این باورند که پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین خبر خوبی برای بازار است و می‌تواند موجب بهبود تمایلات ریسک‌پذیری بازار شود. سناریوی مطلوب برای تحلیلگران تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران دلار و تمرکز بازار به اخبار مثبت تجاری است. با این حال انتظار نمی‌رود که بهبود تمایلات ریسکی بازار ادامه دارد باشد، چون‌که سرمایه‌گذاران نگرانی‌های زیادی در سال ۲۰۱۹ خواهند داشت. روز جمعه گذشته بازار سهام آمریکا رالی صعودی دو روزه را ادامه داد. هر چند که حجم معاملات پایین بود، اما S&P 500 توانست اولین هفته مثبت را در یک ماه گذشته ثبت کند. اوراق خزانه‌داری آمریکا که روز جمعه رشد کرده بود، امروز به خاطر تعطیلی بازار ژاپن معامله نخواهند شد.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

 

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+