سهام عدالت کی واریز میشود

سهام عدالت کی واریز میشود

سهام عدالت کی واریز میشود : پرداخت سود سهام عدالت به دست سهامداران سالانه صورت می‌گیرد. بعد از برگزاری مجامع عمومی ۴۹ شرکت سرمایه‌گذار، سود قابل تقسیم بین سهامداران عدالت از طریق شرکت‌ها مشخص و پرداخت می‌شود.

روز جمعه، “سید محمدرضا میرتاج‌الدینی” به الزامی که سازمان بورس برای واریز سود شرکت‌ها حداکثر ظرف چهار ماه مطرح کرده، اشاره کرد. وی این الزام را تحسین کرده و تأکید کرده است که این اقدام موجب می‌شود شرکت‌های بورسی سود مجامع را حداکثر در مدت چهار ماه واریز کنند، که به نفع عموم مردم است.

سهام عدالت کی واریز میشود

میرتاج‌الدینی تأکید کرده است که این الزام بر شرکت‌های بورسی برای واریز سود نقدی سهام طی چهار ماه، موجب می‌شود سود سهام عدالت به موقع پرداخت شود. وی معتقد است که این اتفاق به نفع مردم است. وی همچنین افزود: مردمی که از طریق بورس روزمره خود را برطرف می‌کنند، به واریز به موقع سود مجامع برای سهامداران نیاز دارند و این امر مردم را برای سرمایه‌گذاری در بورس تشویق می‌کند.

سهام عدالت کی واریز میشود

میرتاج‌الدینی همچنین به فواید این الزام اشاره کرد، مانند زودتر شدن پرداخت سود سهام عدالت که دیگر تا پایان سال تأخیر نمی‌کند. با این اقدام، حداکثر زمان واریز سود نقدی شرکت‌های بورسی به چهار ماه کاهش یافته است. این نماینده مجلس بیان کرد که در بسیاری از کشورهای دنیا، سود مجامع ظرف کمتر از یک ماه پرداخت می‌شود. با این حال، لازم است ذکر کنیم که سازمان بورس در ابلاغیه‌ای که در پایان فروردین ماه ارائه کرده، اعلام کرد که با اصلاح اساسنامه شرکت‌های ثبت شده در بورس، حداکثر زمان واریز سود نقدی از طریق مجمع عمومی به چهار ماه کاهش یافته است.

سهام اختصاصی برای نوزادانی که در سال 1401 به دنیا آمده‌اند، هیچ ارتباطی با سهام عدالت ندارد و این سهام از طریق صندوق‌های ETF (با قابلیت معامله در بورس) تخصیص داده خواهد شد. سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که وزیر اقتصاد به‌تازگی از آغاز نام‌نویسی و تخصیص سهام برای نوزادان سال 1401 خبر داده است. این سهام فقط به نوزادان سال مذکور تخصیص داده خواهد شد و تا سن 24 سال قابل برداشت نخواهد بود.

بعضی از رسانه‌ها اشتباهاً این خبر را با تخصیص سهام عدالت به نوزادان در هم اشتباه کرده‌اند و برخی دیگر به اشتباه گفته‌اند که این سهام در قالب طرح جاماندگان سهام عدالت اختصاص می‌یابد. واقعیت این است که تخصیص سهام عدالت به جاماندگان در قالب یک طرح مجزا در حال بررسی است و تقریبا 3.5 میلیون نفر را شامل می‌شود و این طرح با سهام نوزادان هیچ ارتباطی ندارد.

تخصیص سهام به نوزادان براساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در مهر 1400 تصویب شد، اعمال خواهد شد و از امروز، والدین می‌توانند برای نوزادان خود در درگاه ملی خدمات دولت هوشمند نام‌نویسی کنند. وزیر اقتصاد اعلام کرد که والدین نوزادان سال 1401 می‌توانند از دوشنبه (4 اردیبهشت) برای دریافت سهام نوزادان خود اقدام کنند بدون نیاز به حضور فیزیکی و از طریق درگاه ملی دولت هوشمند.

سیداحسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، در گفت‌وگو با بخش خبری 21 سیما اعلام کرد که ماده 11 قانون جوانی جمعیت او را مکلف کرده است که سهامی برای نوزادان تازه متولد شده اختصاص دهد و این مقدار برای نوزادان سال 1401 برابر با 1.5 میلیون تومان سهام برای هر فرد است. وی تأکید کرد که منابع لازم برای این تصمیم فراهم شده‌اند و هماهنگی‌های لازم بین سازمان بورس و اوراق بهادار و ثبت احوال کشور انجام شده است.

وزیر اقتصاد همچنین توضیح داد که برای جلوگیری از ترافیک زیاد در درگاه، از دوشنبه فقط برای نوزادانی که در سه ماه اول سال 1401 به دنیا آمده‌اند، امکان نام‌نویسی وجود دارد. وی افزود که اجرای ماده 11 قانون از مهر 1400 باید اجرا می‌شد، اما به دلیل عدم تامین منابع از سوی سازمان برنامه، برای نوزادان 1401 اجرا می‌شود.

وزیر اقتصاد گفت: این سهام تا  ۲۳ سالگی به نام خود نوزادان باقی می‌ماند و با تجمیع سود آن در واقع سرمایه ارزشمندی برای تشکیل زندگی یا اشتغال افراد ایجاد می‌کند که در ۲۴ سالگی می توانند از آن استفاده کنند.

 

واریز سود سهام عدالت

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید