آموزش فارکس

فیبوناچی چیست ؛ آموزش استفاده از فیبوناچی در معاملات

فیبوناچی چیست ؟ ؛ آموزش استفاده از فیبوناچی در معاملات : لئوناردو پیسانو بوگولو ، ریاضیدان ایتالیایی ، اولین بار توالی فیبوناچی را در قرن سیزدهم به غرب معرفی کرد. سری اعداد فیبوناچی شامل خصوصیات و روابط ریاضیاتی منحصر به فردی است که امروزه می توان آنها را در طبیعت ، معماری و زیست شناسی یافت.

حضور گسترده این نسبت ها در جهان به بازارهای مالی نیز تسری پیدا می کند. این تنها یکی از دلایلی است که بسیاری از معامله گران از استراتژی معاملات fibonacci برای شناسایی نقاط عطف در بازار استفاده می کنند.

این راهنمای جامع توالی fibonacci را با جزئیات دقیق و استراتژی سطح فیبوناچی در معاملات فارکس بررسی می کند و ما نکات مهمی را که به شما در معاملات شما کمک می کنند توضیح خواهیم داد مانند:

  • توضیح اینکه چرا نسبت فیبوناچی در تجارت مهم است
  • سطح fibonacci در بازارهای مالی
  • نسبت طلایی در سری فیبوناچی چقدر است؟
  • استراتژی هایی که می توانند با سطوح اصلاح استفاده شوند
  • استفاده از سطوح فیبوناچی برای MetaTrader

سری فیبوناچی چیست؟

ریاضیدان ، لئوناردو فیبوناچی ، این توالی را در اوایل قرن دوازدهم کشف کرد و به نام او نامگذاری شد: اعداد فیبوناچی ، بعد از 0 و 1 ، هر عدد حاصل جمع دو عدد قبلی است و به نظر می رسد به این صورت: 0 ، 1 ، 1 ، 2 ، 3 ، 5 ، 8 ، 13 ، 21 ، 34 ، 55 ، 89 ، 144 ، 233 ، 377 ، 610. همانطور که می بینید ، این توالی می تواند به طور نامحدود ادامه یابد. هر عدد تقریباً 1.618 برابر بیشتر از عدد قبلی است.

نسبت طلایی و توالی فیبوناچی چقدر است؟

عدد 1.618 را phi می نامند که به آن نسبت طلایی نیز می گویند. وارونگی / وارونگی 1.618 دقیقاً 0.618 است. این شکل اغلب در طبیعت ، معماری ، نقاشی هایی مانند: مونالیزا ، در طوفان ها و شاخه های درختان همچنین در کهکشان ها و فضای بیرونی ظاهر می شود! در مورد سری فیبوناچی ، ما آن را با تقسیم هر عدد بر عدد دیگری که موفق به دادن این نسبت به ما می شود ، بدست می آوریم ، مانند: 89/144 = 0.6180

فیبوناچی چیست ؟

اگر با تجزیه و تحلیل فنی آشنا هستید ، باید بدانید که بازیابی فیبوناچی در Forex چیست . در زمینه تجزیه و تحلیل فنی ، این اصطلاح به حمایت (در جایی که قیمت متوقف می شود) و مقاومت (در جایی که انتظار نمی رود قیمت افزایش یابد) مربوط می شود.

بازپرداخت فیبوناچی سطوحی است که در آن احتمالاً قیمت یک دارایی مالی خاص در آینده کاهش می یابد. این بازپرداخت ها از خطوط افقی تشکیل شده است که به سطح fibonacci بستگی دارد و به منظور شناسایی مناطق پشتیبانی یا مقاومت است که قیمت قبل از دنبال کردن مسیر اصلی خود لمس می کند.

شاید از خود بپرسید که چگونه فیبوناچی را محاسبه کنید. خوب ، برای ترسیم این سطوح ، لازم است که یک خط روند بین دو نقطه شدید قیمت ترسیم کنید و فاصله را در توالی فیبوناچی تقسیم کنید:

23.6٪
38.2٪
50٪
61.8٪
100٪

این اصلاحات قیمت در بین معامله گران فنی یک روش محبوب است زیرا به آنها کمک می کند نقاط ورود به بازار را پیدا کنند ، سود خود را بگیرند و ضررها را متوقف کنند.

ایده بازگرداندن در شاخص های مختلفی مانند الگوهای گارتلی ، سطح تایرون و نظریه موج الیوت اعمال می شود.

سطح fibonacci اغلب پس از اینکه بازار حرکت بزرگی انجام داد (بدون در نظر گرفتن جهت) محاسبه می شود و به نظر می رسد که قیمت ها در حدود یک سطح خاص تثبیت می شوند. معامله گران به طور کلی انتظار دارند که قیمت در سطح 38.2 ، 50 و 61.8 درصد کاهش یابد.

 

توضیح سطح بازآفرینی فیبوناچی

اصطلاح سطوح اصلاح فیبوناچی با سطوح پشتیبانی و مقاومت مرتبط است. بنابراین از آنچه قبلاً توضیح داده شد ، می توان نتیجه گرفت که اصلاح fibonacci بهبود احتمالی حرکت دارایی های مالی در قیمت است.

جایی که این سطوح با ترسیم یک خط روند بین یک بالا و پایین ایجاد می شود که می خواهید برای استخراج نسبت های فیبوناچی استفاده کنید که عبارتند از: 23.6٪ ، 38.2٪ ، 50٪ ، 61.8٪ و 100٪.

 

فیبوناچی چیست – نسبت های فیبوناچی را محاسبه کرده

نسبت های فیبوناچی فارکس که در سطح اصلاحات فیبوناچی در معاملات اعمال می شوند در واقع بر اساس اعداد پی در پی فیبوناچی نیستند. در عوض از روابط ریاضی بین اعداد در توالی بدست می آید. جایی که مبنای اصلی نسبت طلایی فیبوناچی (که 61.8٪ است) از تقسیم عدد در سری fibonacci بر تعداد مشخصی حاصل می شود که موفق به دادن این نسبت می شود. به عنوان مثال 89/144 = 0.6180.

بعلاوه ، نسبت فیبوناچی 38.2 از تقسیم عددی خاص در توالی فیبوناچی بر عدد دوم به سمت راست بدست می آید (به عنوان مثال 89/233 = 0.3819 =). نسبت 23.6 از تقسیم یک عدد از سری فیبوناچی به عدد سوم در سمت راست حاصل می شود ، به عنوان مثال: 89/377 = 0.2360. سطوح fibonacci با گرفتن بالاترین و کمترین نقاط در یک نمودار مشخص ، سپس تعیین نسبتهای اصلی فیبوناچی از 23.6٪ ، 38.2٪ و 61.8٪ به صورت افقی ، برای بدست آوردن شبکه نشان داده می شود. به نوبه خود ، از آن خطوط افقی برای شناسایی نقاط بالقوه برگشت قیمت استفاده می شود.

از این خطوط افقی برای علامت گذاری نقاط برگشت قیمت استفاده می شود.

پس از جهش شدید قیمت ، معامله گران حرکت را از پایین به بالا اندازه گیری می کنند تا ببینند قیمت قبل از بهبود و ادامه روند صعودی عمومی تا چه حد عقب است.
پس از افت شدید قیمت ، معامله گران حرکت صعودی را اندازه گیری می کنند تا قبل از اصلاح و ادامه روند نزولی عمومی ، معلوم کنند که قیمت در کجا معکوس است.
عمدتا در معاملات به عنوان بخشی از استراتژی معاملات روند استفاده می شود. در این حالت ، معامله گران می توانند با استفاده از سطح fibonacci معاملات کم خطر را در معاملات روند باز کنند .

به عبارت دیگر ، این افراد قبل از ادامه روند اصلی منتظر بازگشت قیمت ها به سطح فیبوناچی هستند. شایان ذکر است که این نوع برگشت بیشتر زمانی اتفاق می افتد که سایر شاخص های فنی حرکت را تأیید کنند.

شاخص های فنی که معمولاً با سطوح fibonacci اعمال می شوند عبارتند از:

  • خطوط ترند
  • اسیلاتورها
  • میانگین متحرک
  • الگوهای شمعی

 

نسبت های فیبوناچی: 50٪ اصلاح شده

معمولاً 50٪ سطح اصلاح در شبکه “نسبت های فیبوناچی” گنجانده شده است که می توان با استفاده از نرم افزار نمودار سازی ترسیم کرد.به طور کلی به عنوان یک سطح معکوس مهم دیده می شود ، به ویژه در تئوری داو.

فیبوناچی

روند بالا

برای استفاده از نشانگر فیبوناچی ، باید یک حرکت صعودی قوی پیدا کنید. سپس مراحل زیر را انجام دهید تا ببینید قبل از ادامه روند صعودی ، قیمت تا چه حد می تواند عقب نشینی کند:

ابزار Fibonacci Retracement را از فهرست بالا انتخاب کنید: Insert -> Objects -> Fibonacci -> Fibonacci Retracement.
در پایین سطح X کلیک چپ کنید.
در حالی که دکمه ماوس را پایین نگه داشته اید ، خط را به سمت بالا بکشید تا به سطح A برسد.
نشانگر فیبوناچی به طور خودکار سطوح اصلاح fibonacci را رسم می کند ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

 

حال بیایید چند نمونه از اصلاحات فیبوناچی را در استراتژی های فارکس بررسی کنیم:

نزدیک به 38.2٪ با توقف ضرر درست زیر سطح 50٪ خرید کنید.

حدود 50٪ را خریداری کنید و ضرر stop کمی زیر سطح 61.8٪ باشد.

فروش در سطح ایجاد شده توسط حرکت حرکت برای رسیدن به سطح fibonacci.

معمول است که معامله گران از توالی فیبوناچی در فارکس برای یافتن سود و توقف ضرر پس از یک حرکت عمده قیمت استفاده می کنند.

درصورتی که بازار به یکی از سطوح فیبوناچی عقب نشینی کند و در مسیری که در آن قرار داشت ادامه یابد ، می توان از سطح 161.8٪ و 261.8٪ برای یافتن پشتیبانی و مقاومت بالقوه استفاده کرد.

با این حال ، این تنها در مواردی اعمال می شود که قیمت ها قبل از عقب نشینی از پایین یا پایین عبور کنند.

روند نزولی

برای استفاده از فیبوناچی در بازار سهام ، در یک روند نزولی ، باید یک حرکت نزولی قوی پیدا کنید و مراحل ذکر شده در بخش قبل را دنبال کنید.

سطح فیبوناچی مناطقی از مقاومت را فراهم می کند که بازار بتواند خود را اصلاح کند و روند نزولی را ادامه دهد. در مثال بالا ، قیمت در 38.2٪ سطح فیبوناچی با مقاومت مواجه شد و سپس اصلاح شد.

فیبوناچی

فیبوناچی چیست – استراتژی های معاملات سطح فیبوناچی

تعدادی از استراتژی ها وجود دارد که می تواند برای تجارت با بازیابی فیبوناچی مورد استفاده قرار گیرد ، اگرچه برخی از آنها از سایر موارد مناسب ترند.

معامله گران فارکس از بازپرداخت های Fibonacci برای تعیین محل ثبت سفارش برای ورود به بازار ، یا برای کسب سود یا ثبت سفارشات ضرر و زیان استفاده می کنند . این اصلاحات سطح اصلی مقاومت و پشتیبانی را نشان می دهد. معمولاً سطح fibonacci پس از آنکه بازار فارکس یک حرکت محسوس را به سمت بالا یا پایین برد ، محاسبه می شود و بنابراین به نظر می رسد که در سطح قیمت مشخصی تثبیت شده است.

معامله گران در حال سازماندهی سطح اصلی فیبوناچی از 38.2٪ ، 50٪ و 61.8٪ هستند. برای انجام این کار ، آنها خطوط افقی را در نمودار ابزار مالی در این سطح قیمت ترسیم می کنند تا مناطقی را نشان دهند که بازار ممکن است واقعاً عقب نشینی کند ، قبل از اینکه روند کلی حرکت بزرگ قیمت را ایجاد کند. سطح اصلاح فیبوناچی هنگام نزدیک شدن یا عبور از سطح حمایت یا مقاومت از اهمیت برخوردار است.

سطح 50٪ فیبوناچی از نظر فنی بخشی از توالی اعداد fibonacci نیست ، اگرچه به لطف تجربه گسترده معاملات ارزی در این بازار گنجانده شده است که نشان می دهد بازار تقریباً نیمی از حرکت اصلی خود را قبل از از سرگیری روند اصلاح کرده است. اکنون به چند نمونه از استراتژی های معاملات فارکس که معامله گران فارکس هنگام استفاده از سطوح فیبوناچی استفاده می کنند ، نگاه خواهیم کرد:

نزدیک به 38.2٪ سطح fibonacci را خریداری کنید ، در حالی که ضرر توقف دقیقاً زیر سطح 50٪ قرار دارد.
حدود 50٪ را خریداری کنید ، در حالی که ضرر توقف کمی زیر سطح 61.8٪ قرار گرفته است.
فیبوناچی

در حالی که در موقعیت بالایی از بالای حرکت بزرگ قرار می گرفتند ، معامله گران اغلب از سطح فیبوناچی در فارکس برای تعیین اهداف مصرف سود استفاده می کنند. این درصورتی است که بازار در نزدیکی یکی از سطوح فیبوناچی جهش کرده و حرکت قبلی خود را از سر بگیرد. این به لطف استفاده از سطح بالاتر فیبوناچی از 161.8 and و 261.8 works ، برای نشان دادن پشتیبانی بالقوه در آینده و همچنین سطح مقاومت ، کار می کند. با این حال ، این تنها درصورتی انجام می شود که بازار از بالاترین یا پایین ترین نقطه ای که قبل از بهبود و اصلاح به دست آمده است فراتر رود.

استفاده از سطوح اصلاح فیبوناچی برای ایجاد یک استراتژی تجاری

برخی از معامله گران جفت ارزی معتقدند که بازگرداندن فیبوناچی راهی برای شناسایی همبستگی های اندک قیمت و شناسایی مناطق پشتیبانی و مقاومت است. از نظر فنی ، خود بازیابی ها نسبت هایی بر اساس مفاهیم ریاضی توالی fibonacci هستند. از این توالی برای حدس زدن میزان همبستگی در امواج عادی بازار استفاده می شود. چندین شاخص فنی معروف در رابطه با سطح فیبوناچی اعمال می شود ، از جمله الگوهای شمعدان ، خطوط حجم و روند ، میانگین های متحرک و شاخص های حرکت.

معامله گران فارکس می دانند که متداول ترین سطح اصلاحات 38.2٪ و 61.8٪ است. در حقیقت ، پس از یک حرکت قوی خرس یا گاو نر ، می توان از سطح اصلاح در سیستم تجارت فیبوناچی برای پیش بینی میزان هرگونه همبستگی ، عقب گرد یا الگوی ادامه استفاده کرد. اگر روند اصلاح در شناسایی سطح حمایت یا مقاومت در الگوهای قیمت تاریخی ابزارهای مالی خاص موثر واقع شود ، معامله گران ارز در صورت تمایل به تعیین موقعیت های ورود و خروج ، می توانند از استراتژی های شکست استفاده کنند.

به عنوان مثال ، اگر قیمت از 60 دلار به 85 دلار افزایش یابد ، سپس قبل از افزایش دوباره به 72.50 دلار بازگردد ، سطح اصلاحی فیبوناچی 50٪ در نظر گرفته می شود. در واقع ، این نقطه قیمت در حال شکل گیری خط جدیدی از حمایت است و به نظر می رسد سطح 50٪ شاخص مهمی برای حرکت های بعدی قیمت یک ابزار مالی است. اصول اساسی معاملات fibonacci و استراتژی فیبوناچی فارکس لزوماً تجربی نیستند ، بنابراین براساس ابزار معاملات قابل تغییر هستند.

به خاطر داشته باشید که نباید معاملات را فقط به این دلیل که قیمت به یک سطح اصلاحی رایج رسیده است ، باز کنید. در واقع ، اطمینان از ادامه نزول قیمت و ضروری بودن روند کلی ضروری است. در غیر این صورت ، ممکن است در سمت اشتباه چرخش معامله کنید.

فیبوناچی

نسبت های فیبوناچی برای تعیین سطح ثبت سفارشات در بازار

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، معامله گران ارز از معاملات فیبوناچی برای تعیین محل ثبت سفارش برای ورود به بازار استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها می توانند مکانهایی را برای سودآوری تعیین کرده و دستورات ضرر را متوقف کنند. در مورد سطح fibonacci ، معمولاً از آنها برای شناسایی و معاملات سطح حمایت و مقاومت استفاده می شود. در هر استراتژی معاملاتی فیبوناچی ، سطح فیبوناچی اغلب پس از اینکه بازار حرکت اساسی را به سمت بالا یا پایین انجام داد ، محاسبه می شود و به نظر می رسد که در یک سطح قیمت مشخص تثبیت شده است.

همانطور که می دانید ، معامله گران نسبت اصلی فیبوناچی را رسم می کنند که 38.2٪ ، 50٪ و 61.8٪ است. این امر با ترسیم خطوط افقی در نمودار در آن سطوح قیمتی ، برای شناسایی مناطقی که بازار می تواند جهش کند ، انجام می شود ، قبل از اینکه روند کلی ایجاد شده توسط حرکت بزرگ قیمت اولیه آغاز شود. سطح فیبوناچی هنگامی که بازار به سطح حمایت یا مقاومت اصلی برسد یا به آن نزدیک شود ، بسیار مهم است.

همچنین می توانید هنگام ورود به موقعیت های کوتاه نزدیک بالای یک حرکت بزرگ ، از نسبت های فیبوناچی استفاده کنید و از سطوح اصلاح فیبوناچی به عنوان اهداف سودآوری استفاده کنید. مثال آخر در اینجا مثال زیر است: اگر بازار نزدیک به یکی از سطوح فیبوناچی حرکت کند و سپس حرکت قبلی خود را از سر بگیرد ، معامله گران می توانند از نسبت های فیبوناچی بالاتر یعنی 161.8٪ و 261.8٪ برای شناسایی بالقوه پشتیبانی و مقاومت در آینده استفاده کنند ، بازار از بالا یا پایین دستیابی عبور می کند.

 

با استفاده از گسترش فیبوناچی

وقتی نوبت به سطح و نسبت های fibonacci می رسد ، می توانید به این سوال بپردازید که چگونه از اصلاح فیبوناچی برای پیش بینی بازار فارکس استفاده کنید. از آنها می توان برای پیش بینی زمینه های حمایت یا مقاومت بالقوه استفاده کرد ، زیرا معامله گران فارکس می توانند با هدف شناسایی روند اولیه به بازار بپیوندند. افزونه های فیبوناچی می توانند با دادن اهداف سود مبتنی بر معامله گران در این استراتژی مشارکت کنند.

علاوه بر این ، گسترش فیبوناچی از سطوح رسم شده ای فراتر از سطح 100٪ طبیعی هستند. این می تواند توسط معامله گران فارکس به منظور برجسته کردن مناطق خروج در معاملات خود در جهت حرکت استفاده شود. همانطور که قبلا ذکر شد ، سطح عمده فیبوناچی شامل: 161.8٪ ، 261.8٪ و 423.6٪ است.

 

استفاده از فیبوناچی فن در معاملات

شامل سه خط واقع در اعداد اصلاح شده فیبوناچی مرکزی است. اینها هستند:

38.2٪
50.0٪
61.8٪
بیشتر اوقات ، سطح پشتیبانی اصلی فن فیبوناچی 61.8٪ است. با استفاده از قانون زیر ، فقط بر اساس معاملات فن فیبوناچی می توانیم فرصت خوبی برای ورود پیدا کنیم.

Fibonacci Fan همچنین یک شاخص پیش فرض در MetaTrader 4 و MetaTrader 5 است و می توانید آن را مستقیماً در نمودار وارد کنید.

وقتی قیمت از 38.2٪ عبور کرد ، به طور کلی به سطح 61.8٪ تغییر می کند.

در این موارد ، ما می توانیم در سطح 38.2 وارد شده و هدف خود را در 61.8 قرار دهیم. این قانون در یک محیط دو طرفه بهترین عملکرد را دارد ، اما می تواند در جهت مخالف نیز استفاده شود.

 

برای تجارت با فن فیبوناچی ، باید حداکثر را با حداقل روند مطابقت دهید (در روند صعودی و بالعکس اگر نزولی باشد).

همانطور که در مثال قبلی مشاهده می کنید ، 3 خط وجود دارد که قیمت می تواند به آنها برسد. در این حالت ، می بینید که چگونه تمام سطوح مناطق پشتیبانی و مقاومت بودند ، حتی از 61.8٪ عبور کردند.

استراتژی تجارت فیبوناچی با کانال EMA

میانگین متحرک نمایی (میانگین متحرک نمایی) برای 15 دوره اعمال شده در (بستن). سیاه
EMA 50 در حد بالایی اعمال می شود. آبی
EMA 50 به کمترین میزان اعمال می شود. قرمز
بازه زمانی: H1

 

محبوب ترین استراتژی فیبوناچی چیست؟

هنگامی که بازار مسیری طولانی را طی می کند ، خصوصاً اگر به نظر می رسد که بازار در سطح حمایت یا مقاومت عمده ای صعود یا فروپاشی کرده است ، خطوط اصلاحی فیبوناچی به طور مكرر توسط معامله گران فنی روی نمودار ترسیم می شوند تا سطوح بالقوه ای را كه بازار می تواند در آن معامله كند ، شناسایی كنید.

اگر قیمت بازار بالاتر رود ، آن خطوط افقی نمایش داده شده در نمودار ، سطوح بالقوه پشتیبانی و سطح قیمتی است که در آن می تواند بازگشت به پایان برسد و بازار ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد. در شرایط معکوس ، سطح فیبوناچی در بازار که قیمت آن در حال کاهش است ، مقاومت در نظر گرفته می شود.

هنگامی که یک معامله گر ارز پس از انجام یک حرکت مهم رو به بالا به دنبال نقطه ورود به یک بازار خاص است ، اولین سیستم معاملاتی آن را جستجو خواهیم کرد. آنها ممکن است در تلاش برای خرید نزدیک به 38.2٪ یا 50٪ سطح اصلاحات ، پیشنهادات محدود را ارائه دهند ، در حالی که ضرر توقف مربوطه در زیر سطح بعدی فیبوناچی قرار دارد. به عنوان مثال ، تمایل به خرید نزدیک به سطح 50٪ فیبوناچی ، با توقف زیر سطح 61.8٪.
استراتژی دوم این است که اگر یک معامله گر فارکس پس از یک حرکت بزرگ قیمت معکوس را در بازار تشخیص دهد و سپس وارد یک موقعیت فروش شود ، ممکن است از بازده های فیبوناچی به عنوان اهداف سود استفاده کنند.
نقض عمده سطح 61.8٪ – اغلب به عنوان علامت برگشت کامل روند بازار تلقی می شود. اگر این اتفاق بیفتد ، معامله گران ارز ممکن است وارد موقعیت های کوتاه مدت شوند و انتظار دارند کمتر و کمتر حرکت کنند.

 

سطح اصلاح فیبوناچی قسمت اساسی استراتژی تجارت است

بازگرداندن فیبوناچی عمدتا به عنوان بخشی از استراتژی معاملات روند استفاده می شود. در سناریوهایی از این دست ، معامله گران فارکس یک معکوس را که در یک روند اتفاق می افتد شناسایی می کنند و بنابراین سعی می کنند با بهره گیری از سطح فیبوناچی ، ورودی های کم خطر را در مسیر روند اولیه ایجاد کنند. به عبارت دیگر ، معامله گرانی که این استراتژی را اجرا می کنند انتظار دارند که قیمت فرصت خوبی برای بازگشت از سطح fibonacci و بازگشت به مسیر اولیه داشته باشد. علاوه بر این ، در زمان رسیدن قیمت به سطح فیبوناچی ، همگرایی سیگنال های فنی وجود دارد و احتمال برگشت نیز وجود دارد.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، سایر شاخص های فنی مشهور که در کنار سطوح فیبوناچی اعمال می شوند ، شامل حجم ، خطوط روند ، نوسانگرهای حرکت ، میانگین متحرک و الگوهای شمعدان هستند. تعداد زیادی از نشانگرهای تأییدی مورد استفاده به سیگنال برگشت قدرتمندتری مربوط می شوند. بازپرداخت بر اساس انواع ابزارهای مالی است که شامل فارکس ، سهام و کالاها است و در چندین بازه زمانی استفاده می شود.

با این حال ، مانند سایر شاخص های فنی ، مقدار پیش بینی متناسب با بازه زمانی اعمال شده ، وزن بیشتری به بازه های زمانی نسبتاً طولانی تر می دهد. این ما را به سطح 38٪ اصلاح در نمودار هفتگی می رساند که در مقایسه با 38٪ سطح اصلاح شده در نمودار 5 دقیقه ، سطح فنی مهم تری است.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا