دوره ارز دیجیتال بهترین کلاس ارز دیجیتال

6541654106540

دوره ارز دیجیتال : کسب درآمد دلاری باعث می شود شما در هر کجای دنیا زندگی بهتری داشته باشید و بدون شک یادگیری معاملات ارز دیجیتال یکی از بهترین روش های کسب درآمد دلاری از ایران می باشد.

چرا در کلاس ارز دیجیتال شما شرکت کنم ؟

تدریس خصوصی ارز دیجیتال ما بصورت انفرادی است و نسبت سایر مدرسان که کلاس های گروهی دارند دانشجو در کلاس های ما بازدهی بالاتری دریافت می کند.

نظرات برخی از دانشجویان کلاس ارز دیجیتال

نظرات دانشجویان

مهرداد: استاد صادقی به تمام بازار های مالی ایرانی و خارجی تسلط دارند و کوله باری از تجربه را بدست آوردند، که آن ها را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. معاملات بسیار پر سودی بعد از شرکت در کلاس های ایشان داشتم و همیشه پاسخگوی سوالات بنده بعد از دوره بوده اند

نظرات دانشجویان

منیژه: کلاس های آنلاین خصوصی استاد لذت بخش بود و نکات زیادی را یاد گرفتم. چون دوره بصورت خصوصی برگزار می شد تفاوتی با کلاس حضوری واقعا نداشت و الان حدود 6 ماه است که نتایج مثبتی در بازار دارم

نظرات دانشجویان

مهدی: حدود 2 سال بود که نتایج ضعیفی می گرفتم. با معرفی یکی از دوستان با کلاس استاد صادقی آشنا شدم، انصافا در ابتدا تردید داشتم که چرا باید در کلاس شرکت کنم. اما الان پشیمان هستم چرا خیلی زودتر در دوره آموزشی ایشان شرکت نکرده بودم

عادل:  سال 97 بود که با تحلیل های استاد صادقی در بازارهای مالی آشنا شدم و درکلاس ارز دیجیتال ایشان شرکت کردم انصافا  در کارشون بینظیر هستند. ایشان نکاتی زیادی را آموزش می دهند که در کتاب ها یا فیلم های آموزشی وجود ندارد. و در این چند سال هم از معاملاتی که انجام می دهم سود خوبی بدست می آورم.

محمد: من به همراه یکی دیگر از دوستانم در کلاس ارز دیجیتال استاد شرکت کردیم و در حال حاضر شغل تمام وقت من معامله گری در بازار فارکس است و درآمد خوبی را بدست می آورم. از عملکرد و پشتیبانی ایشان کمال قدردانی را دارم.

کلاس خصوصی ارز دیجیتال

کلاس خصوصی ارز دیجیتال بصورت حضوری یا آنلاین

10 جلسه هر جلسه 90 دقیقه

کلاس بصورت انفرادی

آموزش تحلیل تکینکال

پرایس اکشن

مدیریت سرمایه

روانشناسی معامله


هزینه دوره :7.000.000


 

شماره واتزاپ : 4020-169-0936

 • درباره مدرس:
 • دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال تهران – آموزش ارز دیجیتال حضوری
 • بهترین مدرس کلاس ارزدیجیتال محسن صادقی
 • بهترین استاد ترید ارز دیجیتال
 • کارشناسی رشته عمران
 • کارشناسی رشته کامپیوتر
 • بیش از 14 سال سابقه فعالیت در بورس تهران
 • بیش از 7 سال فعالیت حرفه ای در بازار فارکس
 • بیش از 4 سال فعالیت حرفه ای در بازار رمزارزها
 • مدرس دوره های مختلف آموزش بازارهای مالی بورس
 • انتشار بیش از صدها مقاله آموزشی در زمینه بازارهای مالی

در بهترین کلاس ارزدیجیتال چه چیزهایی یاد می گیرم ؟

 • آموزش تحلیل تکنیکال
 • آموزش پرایس اکشن پیشرفته
 • مدیریت سرمایه حرفه ای
 • انواع کیف پول ها
 • موارد امنیتی در کیف پول و ارزهای دیجیتال
 • پیش گیری از کلاه برداری های انجام شده
 • روش جلوگیری از ضرر و پیشبینی در سود
 • آموزش استفاده از سایت بایننس
 • هارد فورک و سافت فورک
 • آموزش استفاده از تریدینگ ویو
 • بررسی نهنگ ها و تاثیر در قیمت ارز دیجیتال
 • پیشبینی قیمت های ارز دیجیتال
 • تاثیر خبرها در قیمت ار دیجیتال
 • روش های درآمدی در سرمایه گذاری ارز دیجیتال
 • روش های درآمدی از ترید
 • روش های درآمدی از استخراج
 • روش های درآمدی از صرافی
 • آشنایی با قرارداهای هوشمند
 • بیت کوین چیست؟
 • روش های درآمدی ارزهای دیجیتال
 • معرفی سایت های معتبر
 • خرید و فروش ارز با تومان
 • انواع متدهای استخراج
 • انواع کیف پول ها
 • روش های ایجاد کیف پول
 • موارد امنیتی در کیف پول و ارزهای دیجیتال
 • پیش گیری از کلاه برداری های انجام شده
 • آموزش ترید
 • یادگیری روش های پیش فروش و پیش خرید ارز دیجیتال
بیت کوین

سرمایه گذاری ارز دیجیتال چیست ؟

سرمایه گذاری عبارت است از تخصیص منابع (مانند سرمایه) با انتظار سود. این می تواند شامل استفاده از پول برای تأمین مالی و راه اندازی یک تجارت یا خرید زمین به قصد فروش مجدد آن به قیمت بعد و قیمت بالاتر باشد. در بازارهای مالی ، این امر معمولاً شامل سرمایه گذاری روی ابزارهای مالی می شود به این امید که بعداً آنها را با قیمت بالاتری بفروشیم.

 

انتظار بازدهی اساس مفهوم سرمایه گذاری است (که به عنوان بازگشت سرمایه نیز شناخته می شود ). برخلاف تجارت ، سرمایه گذاری معمولاً برای افزایش ثروت از رویکرد بلندمدت استفاده می کند. هدف یک سرمایه گذار ایجاد ثروت در مدت زمان طولانی (سالها یا حتی دهه ها) است. روشهای زیادی برای انجام این کار وجود دارد ، اما سرمایه گذاران معمولاً از عوامل کلیدی برای یافتن فرصتهای سرمایه گذاری خوب استفاده می کنند.
به دلیل ماهیت رویکرد بلندمدت آنها ، سرمایه گذاران معمولاً نگران نوسانات کوتاه مدت قیمت نیستند. بنابراین ، آنها معمولاً نسبتاً منفعل می مانند ، بدون اینکه نگران زیان های کوتاه مدت باشند.

به طور کلی ، سرمایه گذاران به دنبال بازدهی طولانی مدت هستند. از آنجایی که سرمایه گذاران افق زمانی بیشتری دارند ، بازده هدف آنها از هر سرمایه گذاری نیز بیشتر است.

از سوی دیگر ، معامله گران سعی می کنند از نوسانات بازار استفاده کنند . آنها با سرعت بیشتری وارد معاملات می شوند و از معاملات خارج می شوند و ممکن است با هر معامله به دنبال بازده کمتری باشند (زیرا اغلب معاملات متعددی را وارد می کنند).
کدام برای شما مناسب تر است؟ این تصمیم با شماست. می توانید با آشنایی با بازارها شروع کنید و سپس به صورت عملی یاد بگیرید. با گذشت زمان ، شما قادر خواهید بود تعیین کنید که کدام یک بیشتر با اهداف مالی ، شخصیت و مشخصات تجاری شما مطابقت دارد.

کلاس های ارز دیجیتال در تهران : تحلیل بنیادی چیست ؟

تجزیه و تحلیل بنیادی روشی برای تعیین ارزش دارایی های مالی است. یک تحلیلگر بنیادی عوامل اقتصادی و مالی را مورد بررسی قرار می دهد تا تعیین کند که آیا ارزش دارایی عادلانه و مناسب است یا خیر. این می تواند شامل شرایط کلان اقتصادی ، مانند وضعیت اقتصاد گسترده تر ، شرایط صنعت یا مشاغل مربوط به آن دارایی باشد. آنها اغلب توسط شاخص های برجسته و عقب افتاده در کل اقتصاد ردیابی می شوند. پس از اتمام تجزیه و تحلیل بنیادی ، تحلیلگران قصد دارند تعیین کنند که دارایی ارزش دارد یا نه. سرمایه گذاران می توانند از این یافته هنگام تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری خود استفاده کنند.

در مورد ارزهای دیجیتال ، و همچنین تجزیه و تحلیل بنیادی ممکن است کمی متفاوت باشد. این معیارها می توانند شامل نرخ هش شبکه ، اولین صاحبان ارزهای رمزنگاری شده ، تعداد آدرس کیف پول ، تجزیه و تحلیل تراکنش ها و موارد دیگر باشد. با استفاده از داده های فراوان موجود در بلاک چین عمومی ، تحلیلگران می توانند شاخص های فنی پیچیده ای را ایجاد کنند که جنبه های خاصی از سلامت کلی شبکه را اندازه گیری می کند.
اگرچه تجزیه و تحلیل بنیادی به طور گسترده در بازار سهام یا فارکس استفاده می شود ، اما در شرایط فعلی برای ارزهای دیجیتال کمتر مناسب است. این طبقه دارایی به قدری جدید است که به سادگی هیچ چارچوب واحد و جامعی برای تعیین ارزش بازار وجود ندارد. علاوه بر این ، بیشتر بازار توسط گمانه زنی ها و روایت ها هدایت می شود. بنابراین ، اصول اساسی معمولاً حداقل تأثیر را بر قیمت ارزهای دیجیتال دارند . با این حال ، هنگامی که بازار بالغ می شود ، می توان روش های دقیق تری برای ارزیابی دارایی های دیجیتالی ایجاد کرد.

تجزیه و تحلیل فنی چیست ؟

کار تحلیلگران فنی متفاوت است. ایده اصلی پشت تحلیل تکنیکی این است که تغییرات قیمت گذشته ممکن است نشان دهد که بازار در آینده چگونه رفتار خواهد کرد.

برای آموزش ارز دیجیتال تحلیلگران فنی سعی نمی کنند ارزش اولیه یک دارایی را دریابند. در عوض ، آنها به تاریخ فعالیت های معاملاتی نگاه می کنند و سعی می کنند بر اساس آن فرصت ها را شناسایی کنند. این می تواند شامل تجزیه و تحلیل حرکت قیمت ، حجم ، الگوهای نمودار ، استفاده از شاخص های فنی و بسیاری از ابزارهای دیگر نمودار باشد. هدف از این تحلیل ارزیابی قدرت یا ضعف یک بازار خاص است.

با این حال ، تجزیه و تحلیل فنی تنها ابزاری برای پیش بینی احتمال تغییرات قیمت در آینده نیست. همچنین می تواند چارچوبی مفید برای مدیریت ریسک باشد . از آنجا که تجزیه و تحلیل فنی مدلی را برای تجزیه و تحلیل ساختار بازار ارائه می دهد ، مدیریت معاملات را خاص تر و قابل اندازه گیری می کند. در این زمینه ، اندازه گیری ریسک اولین قدم برای مدیریت آن است. به همین دلیل است که برخی از تحلیلگران فنی ممکن است کاملاً معامله گر نباشند. آنها فقط می توانند از تجزیه و تحلیل فنی به عنوان چارچوبی برای مدیریت ریسک استفاده کنند.

می توان آن را برای تجزیه و تحلیل فنی در هر بازار مالی به کار برد و در بین معامله گران ارزهای دیجیتال به طور گسترده ای استفاده می شود . اما آیا تجزیه و تحلیل فنی واقعاً کار می کند؟ خوب ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، ارزش گذاری بازارهای ارزهای رمزنگاری شده عمدتا توسط گمانه زنی ها هدایت می شود . این امر آن را به یک زمینه ایده آل برای تحلیلگران فنی تبدیل می کند ، زیرا آنها تنها با در نظر گرفتن عوامل فنی می توانند پیشرفت کنند.

تحلیل بنیادی در مقابل تجزیه و تحلیل فنی کدام بهتر است ؟

آموزش ارز دیجیتال کاملاً به استراتژی معاملاتی شما بستگی دارد. در واقع ، چرا از هر دو استفاده نمی کنید؟ اکثر روشهای تحلیل بازار وقتی با سایر روشها یا شاخصها ترکیب شوند ، بهتر عمل می کنند. به این ترتیب ، شانس بیشتری برای یافتن فرصت های سرمایه گذاری قابل اطمینان تر وجود دارد. ترکیب استراتژی های مختلف معاملاتی می تواند به حذف سوگیری ها از فرایند تصمیم گیری شما کمک کند.

چه چیزی بازارهای مالی را تحت تأثیر قرار می دهد؟

قیمت دارایی به سادگی با تعادل عرضه و تقاضا تعیین می شود. به عبارت دیگر ، توسط خریداران و فروشندگان تعیین می شود. جایی که عرضه تقاضا را برآورده کند ، بازار نیز وجود دارد. اما چه چیز می تواند ارزش دارایی های مالی را تعیین کند؟

آموزش ارز دیجیتال عوامل اساسی مانند وضعیت اقتصاد می تواند وجود داشته باشد. علاوه بر این ، عوامل فنی مانند ارزش بازار یک ارز دیجیتال می تواند وجود داشته باشد . همچنین ، ممکن است عوامل دیگری نیز در نظر گرفته شوند ، مانند جهت بازار یا آخرین اخبار. با این حال ، همه اینها فقط عواملی هستند که باید در نظر گرفته شوند. آنچه واقعاً قیمت دارایی را در یک لحظه معین می کند ، تعادل عرضه و تقاضا است.

روند بازار چگونه است؟

روند بازار جهت کلی است که قیمت دارایی در آن حرکت می کند. در تجزیه و تحلیل فنی ، روندهای بازار معمولاً با استفاده از تحرکات قیمت ، خطوط روند یا حتی میانگین های متحرک اساسی مشخص می شوند.

به طور کلی ، دو نوع اصلی روند بازار وجود دارد: بازار صعودی و بازار نزولی . بازار صعودی شامل یک روند صعودی مداوم است ، جایی که قیمت ها دائما در حال افزایش هستند. بازار نزولی شامل یک روند نزولی مداوم است ، جایی که قیمت ها دائما در حال کاهش هستند. علاوه بر این ، بازارهای خنثی حرکت مشخصی ندارند که می توانیم شناسایی کنیم.

کلاس ارز دیجیتال : چرخه بازار چیست ؟

ممکن است جمله “چرخه بازار ” را شنیده باشید. چرخه های بازار با بازه های زمانی بزرگتر معمولاً قابل اطمینان تر از چرخه های بازار با بازه های زمانی پایین تر هستند. با این حال ، در نهایت می توانید چرخه های کوچک بازار را در نمودار ساعتی پیدا کنید. چرخه ها می توانند منجر به تعدیل سایر دارایی ها شوند. در سایر بخشهای چرخه بازار یکسان ، ممکن است کلاسهای دارایی یکسانی به دلیل شرایط متفاوت بازار از سایر داراییها ضعیف عمل کنند.

تدریس خصوصی ارز دیجیتال : ابزار مالی چیست ؟

به عبارت ساده ، یک ابزار مالی یک دارایی قابل معامله است. این مثالها شامل پول نقد ، فلزات گرانبها (مانند طلا یا نقره) ، سندی است که مالکیت چیزی را تأیید می کند. ابزارهای مالی می توانند واقعاً پیچیده باشند ، اما ایده اصلی این است که هر چیزی را که نشان می دهند ، قابل معامله است.
ابزارهای مالی بر اساس روشهای طبقه بندی متفاوت انواع مختلفی دارند. یکی از طبقه بندی ها بستگی به این دارد که ابزار نقدی است یا ابزار مشتقه. همانطور که از نامش پیداست ، ابزارهای مشتقه ارزش خود را از چیز دیگری (مانند ارز دیجیتال) می گیرند. ابزارهای مالی را نیز می توان بر اساس بدهی یا حقوق صاحبان سهام طبقه بندی کرد.

ما می توانیم آنها را از جهات مختلف در نظر بگیریم ، و آنها می توانند در بیش از یک دسته قرار گیرند. ساده ترین طبقه بندی این است که آنها دارایی های دیجیتالی هستند. با این حال ، پتانسیل ارزهای دیجیتال در ایجاد نظم مالی و اقتصادی کاملاً جدیدی نهفته است. از این نظر ، ارزهای دیجیتالی یک کلاس کاملاً جدید از دارایی های دیجیتال را تشکیل می دهند. علاوه بر این ، با توسعه سیستم اقتصادی ، می توان دسته های جدیدی را ایجاد کرد که بدون این توسعه امکان پذیر نبود. نمونه های اولیه این را می توان در زمینه امور مالی غیر متمرکز (DeFi) مشاهده کرد.

تدریس خصوصی ارز دیجیتال : معاملات بدهی یا استقراضی چیست؟

معاملات بدهی یک روش معامله با استفاده از وام های گرفته شده از شخص ثالث است. در حقیقت ، معاملات اهرمی نتایج را تقویت می کند، هم در جهت صعودی و هم در جهت نزولی. حساب معاملاتی وام به معامله گران دسترسی بیشتری به سرمایه می دهد و برخی از ریسک های طرف مقابل را از بین می برد . چگونه است؟ خوب ، معامله گران می توانند با اندازه معامله یکسان معامله کنند اما سرمایه کمتری در بستر معاملات ارزهای رمزنگاری شده حفظ کنند.

وقتی صحبت از معاملات اهرمی می شود ، اغلب در مورد اصطلاحات معاملات و اهرم های اهرمی صحبت می کنید . معاملات بدهی به میزان سرمایه ای که متعهد هستید (به این معنی که آن را از جیب خود پرداخت می کنید) اشاره دارد. اهرم به معنای مبلغی است که معاملات خود را افزایش می دهید. بنابراین ، اگر از اهرم ۲ برابر استفاده می کنید ، این بدان معناست که شما موقعیتی معادل دو برابر مبلغ معاملاتی وام گرفته شده خود را باز می کنید. اگر از اهرم ۴ برابر استفاده می کنید ، موقعیتی معادل چهار برابر ارزش معاملات حمل خود را باز می کنید و غیره.

با این حال ، مراقب خطر از دست دادن کل سرمایه باشید.

کلاس ارز دیجیتال : بازار مشتقات چیست؟

مشتقات دارایی های مالی هستند که ارزش آنها بر اساس چیز دیگری است. این می تواند یک دارایی اساسی یا مجموعه ای از دارایی ها باشد. رایج ترین انواع سهام ، اوراق بهادار ، کالاها ، شاخص های بازار یا ارزهای رمزنگاری شده است.

خود محصول مشتق شده اساساً یک قرارداد بین چندین طرف است. قیمت خود را از دارایی اصلی به عنوان معیار استفاده می کند. مفهوم اساسی این است که محصول مشتق شده ارزش خود را از آن می گیرد . برخی از نمونه های رایج محصولات مشتقه عبارتند از قراردادهای آتی ، قراردادهای اختیار معامله و مبادله .

بر اساس برخی برآوردها ، بازار مشتقات یکی از بزرگترین بازارهای موجود است. مشتقات می تواند تقریباً برای هر محصول مالی وجود داشته باشد.

تدریس خصوصی ارز دیجیتال : قرارداد های آتی چیست؟

قراردادهای آتی نوعی مشتق است که به معامله گران اجازه می دهد تا در مورد قیمت آتی دارایی گمانه زنی کنند. این نوع شامل توافق بین طرفین برای تسویه معامله در تاریخ انقضا می شود. همانطور که گفتیم در مورد مشتقات ، دارایی اساسی برای چنین قراردادی می تواند هر دارایی باشد. نمونه های رایج شامل ارزهای دیجیتال ، کالاها ، سهام و اوراق قرضه است.

وقتی واقعاً تحویل داده شود ، دارایی اساسی مستقیماً مبادله می شود. به عنوان مثال ، بشکه نفت در واقع تحویل داده می شود. هنگامی که به صورت نقدی تسویه می شود ، دارایی اساسی مستقیماً مبادله نمی شود ، فقط ارزشی را که نشان می دهد (در قالب پول نقد یا ارز دیجیتال ) مبادله می کند.

تدریس خصوصی ارز دیجیتال : قراردادهای آتی دائمی چیست؟

محصولات آتی راهی عالی برای معامله گران برای گمانه زنی در مورد قیمت دارایی هستند. با این حال ، اگر آنها بخواهند در تجارت حتی پس از تاریخ انقضا باقی بمانند ، چطور؟

وارد قرارداد آتی دائمی شوید . تفاوت اصلی آنها با قراردادهای آتی معمولی این است که هرگز منقضی نمی شوند. به این ترتیب ، معامله گران می توانند قیمت دارایی زیربنایی را بدون نگرانی در مورد انقضا حدس بزنند.

با این حال ، این به خودی خود مشکلی را ایجاد می کند. اگر قیمت قرارداد آتی دائمی واقعاً با قیمت دارایی اصلی فاصله داشته باشد چه؟ از آنجایی که تاریخ انقضا وجود ندارد ، بازارهای آتی دائمی و بازار نقطه ای می توانند دارای یک اختلاف بزرگ و مداوم باشند.

به همین دلیل است که قراردادهای آتی دائمی هزینه تأمین مالی را که بین معامله گران پرداخت می شود ، دریافت می کنند. بیایید تصور کنیم که بازار معاملات آتی دائمی بالاتر از بازار لحظه ای معامله می شود. در این حالت ، نرخ تامین مالی مثبت خواهد بود ، به این معنی که موقعیت های طولانی (خریداران) هزینه تامین مالی موقعیت های کوتاه (فروشندگان) را پرداخت می کنند. این امر خریداران را تشویق به فروش می کند ، که باعث می شود قیمت قرارداد کاهش یابد و آن را به قیمت لحظه ای نزدیک کند. برعکس ، اگر بازار معاملات آتی دائمی با قیمتی کمتر از بازار لحظه ای معامله شود ، نرخ تامین مالی منفی خواهد بود. این بار ، خریدهای کوتاه باعث فروش طولانی می شود تا قیمت قرارداد تشویق به افزایش شود.

به طور خلاصه ، اگر تأمین مالی مثبت باشد ، موقعیت های بلند موقعیت های کوتاه مدت را تأمین می کند. اگر تأمین مالی منفی باشد ، موقعیت های کوتاه موقعیت های طولانی را پرداخت می کنند.

جستجوهای متداول :

بهترین دوره ارز دیجیتال کدام است :

بهترین دوره مربوط به گروه آموزشی نوسان 24 می باشد. برای کلاس آموزش ارز دیجیتال حضوری می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال در تهران : مروبط به گروه نوسان 24 می باشد.

 

بهترین استاد ارز دیجیتال در ایران :

بدون شک با توجه به سابقه کار و فعالیت های ایشان استاد صادقی حتما یکی از بهترین ها هستند.

فیلم آموزش ارز دیجیتال : بصورت رایگان در گوکل می توانید سرچ کنید اما آموزش خصوصی یک چیز دیگه است.

مدرک ارز دیجیتال : مدارکی که به شما می دهند صرفا یک مدرک شرکت در دوره به مدت چندین ساعت است و نه در ایران و نه در خارج هیچ ارزشی ندارد و به درد استخدام شما نمی خورد. هیچ مدیری به واسطه یک مدرک گواهی شرکت در دوره به مدت چند ساعت آن شغل را به شما نمی دهد و شما حتما باید کارنامه معاملاتی خودتان را نشان دهید.

بهترین آموزش ارز دیجیتال :

در گروه آموزشی ما بصورت عملی تدریس می شود.

بهترین دوره ارز دیجیتال – آموزش حضوری ارزهای دیجیتال – کلاسهای ارز دیجیتال در تهران

کلاس آموزش ارز دیجیتال در گروه نوسان 24 بهترین میزان بازدهی را برای شما خواهد داشت.

بهترین دوره ارز دیجیتال – دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال تهران – کلاس آموزش ارز دیجیتال در تهران

آموزشگاه ارز دیجیتال : دوره های آموزشی ما بصورت خصوصی می باشد.

کلاسهای ارز دیجیتال ما می تواند بهترین پاسخ برای نیاز شما باشد.

کلاس رمز ارز : برای شرکت در کلاس رمز ارز حتما با شماره های ذکر شده در صفحه تماس بگیرید.

کلاس آموزشی ارز دیجیتال تهران – کلاس های آموزش حضوری ارز دیجیتال : برای شرکت در کلاس حتما با ما تماس بگرید.

برای شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال بصورت خصوصی با ما تماس بگیرید.

بدون تردید دوره های حضوری ارز دیجیتال گروه آموزشی ما یکی از بهترین ها در عرصه می باشد.

اگر می خواهید در کلاس ارز دیجیتال در تهران شرکت کنید با ما در تماس باشید.

دوره ارز دیجیتال

دوره فارکس

کانال vip ارز دیجیتال

سیگنال ارز دیجیتال

سیگنال طلا فارکس

سیگنال فارکس

بیت کوین چیست ؟

همه چیز در مورد بیت کوین (BTC) : یک شکل دیجیتالی از پول است اما بر خلاف ارزهای فیاتی که به آنها عادت کرده اید ، هیچ بانک مرکزی وجود ندارد که آنها را کنترل کند. در عوض ، سیستم مالی بیت کوین توسط هزاران رایانه توزیع شده در سراسر جهان تامین می شود. هرکسی می تواند با بارگیری نرم افزار منبع باز در اکوسیستم شرکت کند.

دوره ارز دیجیتال : بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در سال ۲۰۰۸ اعلام شد (و در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد). آنچه باعث جذابیت بیشتر آن می شود این است که نمی توان آن را کنترل کرد ، پول را نمی توان بیش از یک بار هزینه کرد و معاملات را می توان در هر زمان و از هر مکان انجام داد.

 

بیت کوین

چه چیزی باعث ارزشمندی بیت کوین می شود؟

بیت کوین غیرمتمرکز ، ضد سانسور ، ایمن و بدون محدودیت است.

این ویژگی ها باعث شده است که این مورد برای استفاده مانند نقل و انتقالات و پرداخت های بین المللی که افراد نمی خواهند هویت خود را نشان دهند (مانند کارت بدهی یا کارت اعتباری) جذاب است.

در عوض بسیاری از آنها بیت کوین خود را خرج نمی کنند و انتخاب می کنند که آنها را برای مدت طولانی نگه دارند ( به آن hodling می گویند ). به دلیل محدود بودن تعداد سکه های موجود ، بیت کوین طلای دیجیتال نامیده شده است . برخی از سرمایه گذاران بیت کوین را ذخیره ارزش می دانند . به دلیل نادر بودن و سختی تولید ، آن را به فلزات گرانبها مانند طلا یا نقره تشبیه کرده اند.
متولیان بلند مدت معتقدند که این صفات – همراه با در دسترس بودن جهانی و نقدینگی بالا – آنها را به وسیله نقلیه ایده آل برای ذخیره ثروت برای مدت طولانی تبدیل می کند. آنها معتقدند که ارزش بیت کوین با گذشت زمان افزایش می یابد.

دوره ارز دیجیتال :  بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

وقتی آلیس با باب معامله می کند ، آنطور که انتظار دارد پول نمی فرستد. مثل معادل دیجیتالی تحویل اسکناس نیست. مثل این است که آن را روی یک کاغذ بنویسید (همه می توانند آن را ببینند) که او یک دلار به باب می دهد. وقتی باب می رود که همان پول را برای ویکتوریا بفرستد ، می تواند با دیدن کاغذ متوجه شود که مالک آن باب است.

نمونه های معامله 

کاغذ نوع خاصی از پایگاه داده است که زنجیره بلوک نامیده می شود. همه شرکت کنندگان شبکه یک نسخه یکسان از این صفحه را در دستگاه های خود ذخیره کرده اند. شرکت کنندگان برای همگام سازی اطلاعات جدید با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

وقتی کاربر پرداختی را انجام می دهد ، آن را مستقیماً به شبکه همتا به همتا پخش می کند، هیچ بانک مرکزی یا نهاد مرکزی برای پردازش حواله ها وجود ندارد. برای افزودن اطلاعات جدید ، بلاکچین بیت کوین از مکانیزم خاصی به نام استخراج استفاده می کند. از طریق این فرآیند بلوک های جدیدی از معاملات در زنجیره بلوک ثبت می شود.

دوره ارز دیجیتال : بلاکچین چیست ؟

بلاکچین به این معنی که تنها داده ها را می توان به آن اضافه و پس از افزودن اطلاعات ، اصلاح یا حذف آن بسیار دشوار است. بلاکچین با قرار دادن یک اشاره گر به بلوک قبلی در هر بلوک بعدی ، این مورد را اعمال می کند.

چگونه بلاکچین از هش بلاک قبلی برای ایجاد بلاک بعدی استفاده می کند؟

نشانگر قبلاً نشان دهنده هش بلوک قبلی است. شامل داده های خرده فروشی از طریق یک عملکرد یک طرفه برای تولید یک ورودی منحصر به فرد “اثر انگشت”. اگر ورودی کمی اصلاح شود ، اثر انگشت کاملاً متفاوت ظاهر می شود. از آنجا که ما در حال ترکیب بلوک ها هستیم ، هیچ راهی برای کسی وجود ندارد که یک ورودی قدیمی را بدون تأثیر بر بلوک های بعدی تغییر دهد.

آیا بیت کوین قانونی است؟

بیت کوین در اکثر کشورها کاملا قانونی است. چند مورد استثنا وجود دارد – حتما قبل از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال قوانین حوزه قضایی خود را بخوانید.

در کشورهایی که اشخاص حقوقی آنها رویکردهای مختلفی در زمینه مالیات و انطباق دارند. تنظیم کننده هنوز به طور کلی عقب است و احتمالاً در سالهای آینده تغییر چشمگیری خواهد کرد.

دوره ارز دیجیتال : چه کسی بیت کوین را تأسیس کرد ؟

هیچ کس نمی داند! خالق بیت کوین از نام مستعار Satoshi Nakamoto استفاده کرده است ، اما ما از هویت او چیزی نمی دانیم. Satoshi می تواند یک نفر یا گروهی از توسعه دهندگان در هر کجای دنیا باشد. این نام ریشه ژاپنی دارد اما تسلط ساتوشی بر زبان انگلیسی باعث شده است که بسیاری تصور کنند وی اهل یک کشور انگلیسی زبان است.
ساتوشی مقاله سفید بیت کوین و همچنین برنامه را منتشر کرد. با این حال ، بنیانگذار مرموز در سال ۲۰۱۰ ناپدید شد.

آیا ساتوشی فناوری Blockchain را ابداع کرد؟

بیت کوین در واقع تعدادی از فن آوری های موجود را که مدت ها است وجود دارد ، ترکیبی می کند. این مفهوم از یک زنجیره بلوک با بیت کوین متولد نشده است. استفاده از ساختارهای داده تغییرناپذیر را می توان در اوایل دهه ۱۹۹۰ جستجو کرد که استوارت هابر و دبلیو اسکات استورنتا سیستم تأیید اعتبار اسناد را ارائه دادند. و مانند بلاکچین موجود برای ایمن سازی داده ها و جلوگیری از دستکاری به تکنیک های رمزگذاری اعتماد کرده است.

جالب است که در مقاله سفید Satoshi از اصطلاح “بلاکچین” استفاده نشده است.

پول دیجیتال قبل از بیت کوین

بیت کوین اولین تلاش برای پول نقد دیجیتالی نبود ، اما مطمئناً موفقیت آمیزترین بود طرح های قبلی زمینه ساز اختراع ساتوشی بود:

DigiCash
شرکتی است که در اواخر دهه 1980 توسط دیوید چائوم ، رمزنگار و دانشمند رایانه تاسیس شد. این راه حل به عنوان یک راه حل حفظ حریم خصوصی برای معاملات آنلاین براساس مقاله تألیف Chaum ارائه شده است.

مدل DigiCash یک سیستم متمرکز بود اما با این وجود یک تجربه سرگرم کننده بود. این شرکت بعداً ورشکست شد ، که به اعتقاد Chaum به دلیل ارائه مدل قبل از شروع تجارت الکترونیکی بود.

پول B

B-money در ابتدا در پیشنهادی توسط مهندس کامپیوتر وی دای شرح داده شد كه در دهه 1990 منتشر شد.

B-money یک سیستم اثبات کار (برای استخراج بیت کوین) و استفاده از یک پایگاه داده توزیع شده در آنجا که کاربران معاملات را امضا می کنند ، ارائه داده است. نسخه دوم b-money نیز ایده ای مشابه staking را توصیف کرد که امروزه در ارزهای رمزپایه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در نهایت ، b-money هرگز نتیجه نگرفت زیرا هرگز از مرحله پیش نویس عبور نکرد. با این حال ، واضح است که بیت کوین از مفاهیم ارائه شده توسط دای الهام می گیرد.

دوره ارز دیجیتال :  بیت کوین های جدید چگونه تولید می شوند ؟

بیت کوین عرضه محدودی دارد اما هنوز همه واحدها در گردش نیستند . تنها راه تولید سکه های جدید فرآیندی به نام استخراج – مکانیزم ویژه برای افزودن داده ها به بلاکچین است.

چند بیت کوین وجود دارد؟

این پروتکل حداکثر میزان عرضه بیت کوین را در بیست و یک میلیون سکه تعیین می کند. تا سال ۲۰۲۰ ، كمتر از ۹۰٪ این تعداد تولید شده است اما تولید بقیه بیش از صد سال طول می كشد. این امر به دلیل وقایع دوره ای موسوم به نصف شدن است که به تدریج پاداش استخراج را کاهش می دهد.

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟

با استخراج ، شرکت کنندگان بلوک هایی را به بلاکچین اضافه می کنند . برای این کار ، آنها باید قدرت محاسبه را به حل معمای رمزنگاری اختصاص دهند. به عنوان یک انگیزه ، هرکسی که یک بلوک معتبر را پیشنهاد دهد ، پاداش در دسترس است.

ایجاد یک بلاک گران است ، اما برای بررسی صحت اعتبار آن ارزان است. اگر کسی بخواهد با یک بلاک نامعتبر تقلب کند ، شبکه بلافاصله آن را رد می کند ، و استخراج کننده قادر به بازپرداخت هزینه های استخراج نخواهد بود.

بیت کوین

چگونه می توانم بیت کوین بخرم؟

صرافی های ارز دیجیتال مانند بایننس به شما امکان می دهد بیت کوین را بصورت یکپارچه در مرورگر خود خریداری کنید.

چه چیزی را می توان با بیت کوین خریداری کرد؟

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید با بیت کوین خریداری کنید. در این مرحله ، یافتن بازرگانانی که بیت کوین را در فروشگاه های فیزیکی می پذیرند ، ممکن است دشوار باشد (البته غیرممکن نیست). با این حال ، همچنان می توانید وب سایت هایی را پیدا کنید که کارت های هدیه را برای سایر خدمات بپذیرند یا به شما اجازه خرید دهند.

برای ذکر چند مورد ، برخی از مواردی که می توانید با بیت کوین خریداری کنید عبارتند از:

 • بلیط پرواز
 • اتاق های هتل
 • مشاور املاک
 • غذا نوشیدنی
 • کارت هدیه
 • اشتراک های آنلاین

از کجا می توانم بیت کوین را مبادله کنم؟

می توانید بیت کوین خود را در تعداد بیشتری مکان جابجا کنید! بیایید چند مورد از آنها را ببینیم.

سپندابیت
Spendabit موتور جستجوی محصولاتی است که می توانید با بیت کوین خریداری کنید. فقط آنچه را که می خواهید بخرید جستجو کنید و لیست بازرگانانی را که می توانید از طریق آنها بیت کوین آنچه می خواهید بخرید ، دریافت کنید.

نقشه سکه
تمام فروشندگان ارز دیجیتال و دستگاه های خودپرداز در اطراف منطقه خود را پیدا کنید. اگر علاقه مند به صرف بیت کوین خود هستید و فقط بدنبال مکانی برای صرف آن هستید ، این ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

Bitrefill
می توانید کارت های هدیه صدها سرویس را بخرید و تلفن خود را با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در اینجا پر کنید. انجام این کار بسیار آسان است و برای پرداخت می توانید از شبکه Lightning Network نیز استفاده کنید .

اگر بیت کوین خود را گم کنم چه اتفاقی می افتد؟

از آنجا که هیچ بانکی شرکت کننده وجود ندارد ، شما مسئول ایمن نگه داشتن ارزهای خود هستید. برخی ترجیح می دهند آن را در سیستم عامل های تجاری ذخیره کنند ، در حالی که دیگران آن را در انواع کیف پول ها نگهداری می کنند . اگر از کیف پول استفاده می کنید ، مهم است که عبارت کلید خصوصی کیف پول را ذخیره کنید تا بتوانید آن را پس بگیرید.

آیا می توانم معاملات معاملات بیت کوین را معکوس کنم؟

هنگامی که داده ها به زنجیره بلوک اضافه شوند ، حذف آنها آسان نیست (در واقع ، عملاً غیرممکن است). این بدان معناست که وقتی معامله ای انجام می شود ، قابل بازگشت نیست. همیشه باید بررسی کنید که پول خود را به آدرس صحیح می فرستید .

آیا می توانم با بیت کوین درآمد کسب کنم؟

با بیت کوین می توانید درآمد کسب کنید اما می توانید با آن پول هم از دست بدهید. معمولاً سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین را خریداری می کنند و آن را در اعتقاد به افزایش قیمت در آینده نگه می دارند. برخی دیگر برای سودهای کوتاه مدت و میان مدت ترجیح می دهند.

برخی از سرمایه گذاران در حال اتخاذ استراتژی های مختلف هستند. آنها بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نگه می دارند در حالی که به طور همزمان (در یک کیف پول جداگانه) برای کوتاه مدت تجارت می کنند. هیچ راهی درست یا غلط برای تخصیص دارایی ها در نمونه کارها وجود ندارد، هر سرمایه گذار اشتهای متفاوتی برای ریسک و اهداف متفاوت دارد.

وام یک شکل فزاینده معمول از درآمد منفعل است. با وام دادن سکه های خود به شخص دیگری می توانید سودی را به وجود آورید که وی در زمان دیگری پرداخت خواهد کرد. سیستم عامل هایی مانند Binance Lending به شما امکان می دهند این کار را با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال انجام دهید.

اتریوم چیست

راهنمای کامل در مورد بلاک چین اتریوم چیست: یک پلت فرم محاسباتی غیرمتمرکز است. می توانید مانند لپ تاپ یا رایانه شخصی به آن فکر کنید ، اما در یک دستگاه کار نمی کند. در عوض ، به طور همزمان بر روی هزاران دستگاه در سراسر جهان کار می کند ، به این معنی که هیچ مالکی ندارد.

Ethereum مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شما امکان انتقال پول دیجیتال را می دهد. با این حال ، توانایی بیش از این را دارد، شما می توانید کد خود را ایجاد کنید و با برنامه های ایجاد شده توسط سایر کاربران تعامل داشته باشید. به دلیل انعطاف پذیری بالا ، انواع برنامه های پیچیده را می توان در Ethereum راه اندازی کرد.

به بیان ساده ، ایده اصلی Ethereum این است که توسعه دهندگان می توانند کدی را ایجاد کنند و اجرا کنند که از طریق یک شبکه توزیع شده به جای یک سرور مرکزی باشد. این بدان معناست که از لحاظ تئوری نمی توان این برنامه ها را بست یا کنترل کرد.

Ethereum

چه چیزی اتریوم Ethereum را با ارزش می کند؟

ما این ایده را که Ethereum می تواند کد را از طریق یک سیستم توزیع شده اجرا کند ، لمس کردیم. بدین ترتیب ، اشخاص ثالث نمی توانند در این نرم افزار دستکاری کنند. کدها به یک پایگاه داده Ethereum (مانند بلاکچین ) اضافه می شوند و می توانند طوری برنامه ریزی شوند که کد قابل اصلاح نباشد. علاوه بر این ، پایگاه داده برای همه قابل مشاهده است ، بنابراین کاربران می توانند کد را قبل از تعامل با آن بررسی کنند.

این بدان معنی است که هر کسی در هر کجا می تواند برنامه هایی را که به صورت آفلاین قابل پخش نیستند، اجرا کند. این برنامه ها می توانند شرایطی را در مورد نحوه انتقال مقدار تعیین کنند. ما برنامه های سازنده را قراردادهای هوشمند می نامیم . در بیشتر موارد ، می توان تنظیم کرد که بدون دخالت انسان کار کند.

قابل درک است که ایده “پول قابل برنامه ریزی” کاربران ، توسعه دهندگان و شرکت های سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

بلاکچین اتریوم چیست؟

در قلب Ethereum پایگاه داده است که حاوی اطلاعات مورد استفاده توسط پروتکل است. بلاکچین Ethereum مشابه بلاکچین بیت کوین است ، اگرچه داده های ذخیره شده آن و نحوه ذخیره سازی آن متفاوت است.

پرداختن به بلاکچین Ethereum به عنوان کتابی که مرتباً صفحات را به آن اضافه می کنید ارزش دارد. هر صفحه یک بلوک نامیده می شود و با اطلاعات مربوط به معاملات پر شده است. وقتی می خواهیم یک صفحه جدید اضافه کنیم ، باید یک مقدار ویژه را در بالای صفحه قرار دهیم. این مقدار باید به کسی اجازه دهد که ببیند صفحه <1 بعد از صفحه قبلی اضافه شده و به طور تصادفی در کتاب قرار نگرفته است.

اساساً ، کمی شبیه شماره صفحه است که به صفحه قبلی اشاره دارد. با مشاهده صفحه جدید می توان با اطمینان گفت که از صفحه قبلی پیروی می کند. برای انجام این کار ، ما از فرایندی به نام “هش کردن” استفاده می کنیم.

هشینگ بخشی از داده ها را می گیرد، در این حالت هر آنچه در صفحه ما است و یک شناسه منحصر به فرد ( هش ) برمی گرداند. شما می توانید هش را به راحتی محاسبه کنید ، اما تقریباً غیرممکن است که هش را معکوس کنید تا از اطلاعات ایجاد شده برای ایجاد آن استفاده کنید. ما در فصل بعدی به بررسی اهمیت این مسئله در فرآیند استخراج خواهیم پرداخت.

اکنون ، مکانیزمی داریم که می توانیم صفحه خود را به ترتیب صحیح به یکدیگر پیوند دهیم. هر گونه تلاش برای تغییر ترتیب یا حذف صفحات ، به وضوح نشان می دهد که کتاب ما دستکاری شده است.

اتریوم در مقابل بیت کوین ، تفاوت چیست؟

بیت کوین برای ایجاد یک سیستم پولی دیجیتال جهانی به فناوری بلاکچین و انگیزه های مالی متکی است. برخی از نوآوری های مهم را ارائه داده است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به یک بانک مرکزی در سراسر جهان هماهنگ شوند. با اجرای هر یک از شرکت کنندگان در رایانه خود ، بیت کوین به کاربران اجازه می دهد تا در یک شرایط غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد با وضعیت بانک اطلاعاتی موافقت کنند.

از بیت کوین اغلب به عنوان بلاکچین نسل اول یاد می شود . این سیستم به عنوان یک سیستم بیش از حد پیچیده ایجاد نشده است ، که یک نقطه قوت در مورد امنیت است. انعطاف ناپذیری آن عمداً حفظ شد تا امنیت به عنوان لایه اصلی آن در اولویت قرار گیرد. در واقع ، زبان قرارداد هوشمند بیت کوین بسیار محدودکننده است و خیلی مناسب برنامه های غیر معاملاتی نیست.
در مقابل ، نسل دوم بلاکچین توانایی بیشتری دارد. علاوه بر معاملات مالی ، این سیستم عامل ها درجه بالاتری از برنامه ریزی را فراهم می کنند. Ethereum به توسعه دهندگان آزادی بیشتری می دهد تا با کد خود آزمایش کنند و آنچه را ما برنامه های غیرمتمرکز (DApps) می نامیم ، ایجاد کنند.

Ethereum اولین موج از نسل دوم بلاکچین بود و برجسته ترین تاکنون باقی مانده است. اتریوم شباهت هایی به بیت کوین دارد و می تواند بسیاری از عملکردهای مشابه را انجام دهد. با وجود شباهت ها ، اگر از نزدیک بررسی کنیم در می یابیم که این دو کاملاً با هم متفاوت هستند و هر کدام مزایای خود را نسبت به دیگری دارند.

Ethereum

اتریوم چیست و چگونه کار می کند؟

ما می توانیم Ethereum را به عنوان یک ماشین حالت تعریف کنیم. این بدان معناست که در هر زمان مشخص ، شما از همه مانده حساب و قراردادهای هوشمند خود عکس فوری دارید . اقدامات خاصی حالت را به روز می کنند ، به این معنی که همه گره ها عکس فوری خود را به روز می کنند تا تغییر را منعکس کند.

هیجان قراردادهای هوشمندی که توسط اتریوم با معاملات (اعم از کاربران دیگر یا قراردادها) اجرا می شوند. هنگامی که یک کاربر تراکنش را به یک گره می فرستد ، هر گره در شبکه کد قرارداد را اجرا می کند و خروجی را ثبت می کند. این امر با استفاده از ماشین مجازی Ethereum (EVM) اتفاق می افتد ، که قراردادهای هوشمند را به دستورالعمل هایی تبدیل می کند که کامپیوتر می تواند آنها را بخواند.

برای به روزرسانی وضعیت از مکانیزم خاصی به نام استخراج استفاده می کند. استخراج با استفاده از الگوریتم اثبات کار مانند بیت کوین انجام می شود. بعداً به تفصیل در مورد این بحث خواهیم کرد.

قرارداد هوشمند چیست؟

یک قرارداد هوشمند فقط کد است. این کد هوشمندانه نیست و به معنای سنتی نیز قراردادی نیست. اما ما آن را هوشمند می نامیم زیرا تحت شرایط خاصی خودش را اجرا می کند. از آنجا که توافق نامه هایی را بین طرفین اجرا می کند می تواند قرارداد محسوب شود.

این ایده در اواخر دهه ۱۹۹۰ مطرح شد را می توان به دانشمند کامپیوتر نیک زابو نسبت داد. وی برای توضیح این مفهوم از نمونه اتوماتیک استفاده کرد و اظهار داشت که می توان از آن به عنوان پیش درآمد قرارداد هوشمند مدرن یاد کرد. در مورد دستگاه فروش ، یک قرارداد ساده انجام می شود. کاربران سکه وارد می کنند و در عوض دستگاه محصول مورد نظر خود را ارائه می دهد.

یک قرارداد هوشمند این نوع منطق را در یک تنظیم دیجیتال اعمال می کند. می توانید به سادگی چیزی در کد مشخص کنید که عبارت “سلام ، جهان!” را نشان دهد. وقتی دو اتر به این گره ها ارسال می شود.

در Ethereum ، توسعه دهنده این برنامه را برنامه ریزی می کند تا بعداً توسط EVM خوانده شود. سپس آن را با ارسال به نشانی ویژه ثبت قرارداد منتشر می کنند. در آن زمان ، هرکسی می توانست از آن استفاده کند. این قرارداد را نمی توان حذف کرد مگر اینکه در هنگام نوشتن یک شرط توسط توسعه دهنده شرط مشخص شده باشد.

اکنون قرارداد حاوی یک آدرس است. برای تعامل با آن ، کاربران فقط باید دو ETH به این آدرس ارسال کنند. این کد قرارداد را اجرا می کند. همه رایانه های موجود در شبکه آن را اجرا می کنند و می بینند که پرداخت به قرارداد انجام شده و خروجی آن را ضبط می کند.

شاید موارد بالا یکی از اساسی ترین نمونه های کاری باشد که می توان با Ethereum انجام داد. می توان برنامه های پیچیده تری ایجاد کرد تا بسیاری از قراردادها را بهم پیوند دهد و آنها نیز ایجاد شدند.

چه کسی اتریوم را اختراع کرد؟

در سال 2008 ، یک توسعه دهنده ناشناس (یا گروه توسعه دهنده) مقاله سفید بیت کوین را با نام مستعار Satoshi Nakamoto منتشر کرد . این کاملاً باعث تغییر شکل پول دیجیتال شد. چند سال بعد ، یک برنامه نویس جوان به نام Vitalik Buterin راهی برای پیشبرد این ایده و کاربرد آن در هر نوع کاربردی در نظر گرفت. این مفهوم سرانجام در Ethereum تبلور یافت.

Ethereum توسط Buterin در سال 2013 از طریق یک پست وبلاگ تحت عنوان Ethereum: قرارداد هوشمند همه در یک برنامه و برنامه کاربردی غیرمتمرکز معرفی شد . وی در پست خود ، ایده ای برای بلاکچین کامل یک کامپیوتر غیرمتمرکز که اگر زمان و منابع کافی به شما داده شود ، می تواند هر برنامه ای را اجرا کند.

با گذشت زمان ، انواع برنامه های قابل استفاده در بلاکچین تنها با تخیل توسعه دهندگان محدود می شوند. Ethereum قصد دارد ببیند آیا فناوری بلاکچین استفاده های مو ثری فراتر از محدوده طراحی عمدی بیت کوین دارد.

چگونه اتر توزیع شد؟

Ethereum در سال 2015 با عرضه اولیه 72 میلیون اتر راه اندازی شد. بیش از 50 میلیون از این سکه ها در حراج توکن عمومی موسوم به پیشنهاد اولیه سکه (ICO) توزیع شد ، جایی که کسانی که مایل به شرکت در آن بودند می توانستند اتر را در ازای بیت کوین یا فیات خریداری کنند.

DAO و Ethereum Classic چیست؟
این روشها کاملاً جدید از طریق اینترنت امکان پذیر شده است. به عنوان مثال ، DAOs ( موسسات خودمختار غیرمتمرکز ) را در نظر بگیرید که موجوداتی هستند که مشمول کد رایانه ای مشابه برنامه های رایانه ای هستند.

یکی از اولین و بلند پروازانه ترین تلاشها برای چنین سازمانی “DAO” بود. این می تواند شامل قراردادهای هوشمند پیچیده ای باشد که در بالای Ethereum اجرا می شوند ، و به عنوان یک صندوق پروژه مستقل عمل می کنند. توکن های DAO در یک ICO توزیع شده و به همراه حق رأی به دارندگان توکن ، سهام مالکیت را نیز به خود اختصاص می دهند.

اما بلافاصله پس از انتشار ، بازیگران مخرب از یک روزنه استفاده کردند و تقریباً یک سوم پول DAO را تخلیه کردند. شایان ذکر است که در آن زمان 14٪ از کل منبع اتر در DAO رزرو شده بود. بدیهی است که این یک اتفاق ویرانگر برای شبکه جوان Ethereum بود.

پس از اندکی تأمل ، پس از وقوع یک فورک (چنگال) ، این زنجیره به دو نیم شد . در یکی ، معاملات مخرب به طور موثر “برگشت” داده شد تا پول را پس بگیرند. این زنجیره اکنون به عنوان بلاکچین Ethereum شناخته می شود. زنجیره اصلی ، که در آن معاملات معکوس نشده و ثابت نگه داشته نمی شوند ، اکنون به عنوان Ethereum Classic شناخته می شود.

این رویداد یادآوری جدی خطرات این فناوری بود و اعتماد به کد مستقل با دارایی زیاد می تواند نتیجه مثبتی داشته باشد. این یک مثال جالب است که تصمیم گیری گروهی در یک محیط باز می تواند چالش های مهمی ایجاد کند. صرف نظر از نقاط ضعف امنیتی ، DAO به طور کامل توانایی های قراردادهای هوشمند را برای امکان همکاری غیر قابل اعتماد در سطح گسترده در اینترنت نشان داده است .

Ethereum

چگونه اتریوم جدید تولید می شود؟

اگر با بیت کوین آشنا باشید ، می دانید که فرآیند استخراج بخشی جدایی ناپذیر از امنیت و به روزرسانی بلاکچین است. در Ethereum ، همین اصل اعمال می شود: برای پاداش دادن به کاربرانی که استخراج می کنند (که گران است) پروتکل به آنها اتر پاداش می دهد.

از فوریه سال ۲۰۲۰ ، تعداد اتر در حدود ۱۱۰ میلیون اتر بود.

بر خلاف نشانه های بیت کوین ، برنامه تولید توکن های Ethereum به طور عمدی در زمان راه اندازی تنظیم نشده است. بیت کوین قصد داشت ارزش خود را با محدود کردن عرضه و کاهش آرام سکه های جدید حفظ کند. از طرف دیگر ، Ethereum قصد داشت تا زمینه ای برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) فراهم کند. از آنجا که مشخص نیست چه نوع برنامه تولید توکن برای این منظور مناسب تر است ، سوال همچنان باز است.

استخراج اتریوم چگونه انجام می شود؟

استخراج برای امنیت شبکه بسیار مهم است. این تضمین می کند که بلاکچین می تواند به طور عادلانه به روز شود و به شبکه امکان می دهد بدون یک تصمیم گیرنده واحد فعالیت کند. در استخراج ، زیرمجموعه ای از گره ها ( ماینر نامیده می شوند ) قدرت محاسبه را به حل یک معمای رمزنگاری اختصاص می دهند.

کاری که آنها انجام می دهند این است که یک دسته معاملات معلق همراه با برخی داده های دیگر هش می کنند. برای اینکه یک بلاک معتبر شناخته شود ، هش باید زیر مقداری که توسط پروتکل تعریف شده است کاهش یابد. اگر ماینرها موفق نشوند می توانند برخی از داده ها را اصلاح کرده و دوباره امتحان کنند.

برای رقابت با دیگران ، ماینرها باید هش را در اسرع وقت تکمیل کنند ما قدرت آنها را با آنچه هش ریت نامیده می شود اندازه گیری می کنیم. هرچه میزان هش در شبکه بیشتر باشد معما دشوارتر می شود. ماینرها فقط باید راه حل واقعی را پیدا کنند. هنگامی که مشخص شد ، برای همه شرکت کنندگان دیگر آسان است که صحت آن را تأیید کنند.

همانطور که می توانید تصور کنید ، هش مداوم در سرعت های بالا گران است. برای ایجاد انگیزه در ماینرها برای تأمین امنیت شبکه به آنها جایزه داده می شود. این شامل تمام هزینه های معامله در بلوک است. آنها همچنین Ethereum  2.0 تازه تولید شده را دریافت می کنند.

دوره ارز دیجیتال :  سوخت اتریوم چیست؟

چه اتفاقی می افتد که ده ها هزار نفر قراردادهای پیچیده ای را امضا کنند؟ اگر کسی گره های خود را تنظیم کند تا از طریق همان کد ادامه یابد ، هر گره باید آن را به طور نامحدود اجرا کند. این فشار زیادی به منابع وارد می کند و در نتیجه سیستم احتمالاً خراب می شود.

خوشبختانه ، Ethereum مفهومی سوخت را برای کاهش این خطر ارائه می دهد. همانطور که شما نمی توانید ماشین خود را بدون سوخت حرکت دهید ، قراردادها بدون سوخت نیز قابل اجرا نیستند. در قراردادها مقدار سوختی مشخص شده است که کاربران برای کارکرد موفقیت آمیز باید بپردازند. اگر سوخت کافی نباشد قرارداد متوقف می شود.

اساساً ، این یک مکانیسم هزینه است. همین مفهوم در مورد معاملات نیز وجود دارد: انگیزه معدن کاران عمدتا از سود است ، بنابراین می توانند معاملات با کارمزد کمتر را نادیده بگیرند.

برای سوخت باید ETH پرداخت کنید. اگر شبکه شلوغ شود و بسیاری از کاربران در تلاش برای انجام معاملات باشند ، به طور متوسط ​​قیمت سوخت بالا می رود. برعکس ، اگر فعالیت زیادی نباشد ، قیمت کاهش می یابد.

در حالی که قیمت سوخت تغییر می کند ، هر عملیات مقدار مشخصی سوخت مورد نیاز دارد. این بدان معناست که مصرف قراردادهای پیچیده بسیار بیشتر از یک معامله ساده است. به همین ترتیب ، سوخت اندازه گیری قدرت محاسباتی است.

اطمینان حاصل می کند که سیستم بسته به استفاده آنها از منابع Ethereum می تواند هزینه های کافی را به کاربران ارائه دهد.
هزینه سوخت معمولاً قسمت کوچکی از اتر است.
به طور خلاصه می توانید برنامه ای را اجرا کنید که برای مدت طولانی تکرار شود. اما خیلی زود انجام چنین کاری برای شما بسیار گران تمام می شود. به همین دلیل ، گره های موجود در شبکه Ethereum می توانند فشار مکرر را کاهش دهند.

دوره ارز دیجیتال :  محدودیت های سوخت

فرض کنید آلیس برای یک قرارداد معامله ای انجام داد. شما می توانید ببینید که چقدر می خواهید در سوخت صرف کنید (به عنوان مثال ، با استفاده از یک پمپ بنزین ETH ). این ممکن است قیمت بیشتری تعیین کند تا معدنچیان را تشویق کند تا معاملات خود را در اسرع وقت انجام دهند.

اما همچنین محدودیت سوخت را تعیین می کند ، که به نوبه خود از آن محافظت می کند. یک قرارداد می تواند اشتباه باشد و باعث شود که آن سوخت بیش از آنچه شما برنامه ریزی کرده اید استفاده کند. محدودیت سوخت برای اطمینان از اینکه x مقدار سوخت مصرف شده است فرایند متوقف می شود. این قرارداد شکست خواهد خورد اما در نهایت آلیس بیش از آنچه در ابتدا برای پرداخت توافق کرده بود پرداخت خواهد کرد.

در ابتدا ممکن است درک آن یک مفهوم گیج کننده به نظر برسد. نگران نباشید می توانید قیمتی را که می خواهید برای سوخت  پرداخت کنید به صورت دستی تعیین کنید اما بیشتر کیف پول ها از آن برای شما مراقبت می کنند. به طور خلاصه ، قیمت سوخت تعیین می کند که معدنچیان به چه سرعت پذیرفتن در معامله شما را بپذیرند و محدودیت سوخت حداکثر مبلغی را که برای آن پرداخت خواهید کرد تعیین می کند

چه مدت طول می کشد تا یک بلوک اتریوم استخراج شود؟

میانگین زمان افزودن بلوک جدید به زنجیره بین ۱۲-۱۹ ثانیه است. هدف از این کار ایجاد پسوندهای سریعتر برای اضافه کردن بلوک ها است.

بخش عمده ای از جذابیت Ethereum در توانایی کاربران برای ایجاد دارایی های زنجیره ای خود است. قوانینی که بر آنها حاکم است در قراردادهای هوشمند تعریف شده است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا فاکتورهای خاصی را در مورد رمزهای خود تعیین کنند. این می تواند شامل تعداد مورد نیاز جمع شده ، و نحوه پرسش ، و اینکه آیا آنها تقسیم شده اند و آیا هر کدام قابل تعویض و موارد دیگر هستند. برجسته ترین استاندارد فنی که امکان ایجاد توکن در Ethereum را فراهم می کند ERC-20 نام دارد. به همین دلیل توکن ها معمولاً به عنوان نشانه های ERC-20 شناخته می شوند.

عملکرد توکن ها فضای کافی را برای نوآوران فراهم می کنند تا با استفاده از برنامه های کاربردی در خط مقدم امور مالی و فناوری ، تجربه کنند. از صدور توکن های استاندارد که مانند ارز درون برنامه ای عمل می کنند تا تولید توکن های منحصر به فرد با پشتوانه دارایی های فیزیکی ، انعطاف پذیری زیادی در طراحی وجود دارد. کاملاً ممکن است برخی از بهترین موارد استفاده برای ایجاد یک رمز آسان و ساده هنوز مشخص نشده باشد.

دوره ارز دیجیتال :  چه چیزی می توانم با Ether (ETH) خریداری کنم؟

برخلاف بیت کوین ، هدف Ethereum استفاده نکردن از آن به عنوان یک ارز رمزنگاری شده است. این یک بستر برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز است و به عنوان یک رمز تجاری قابل فروش ، اتر سوخت این اکوسیستم است. بنابراین ، می توان گفت که مورد اصلی استفاده از Ether منفعت آن در شبکه Ethereum است.

با این حال ، اتر نیز می تواند مشابه ارز سنتی مورد استفاده قرار گیرد ، به این معنی که شما می توانید کالاها و خدمات را با ETH مانند سایر ارزهای دیگر خریداری کنید.

اتریوم چیست و برای چه استفاده می شود؟

مردم می توانند از رمز اتریوم به عنوان پول دیجیتال یا وثیقه استفاده کنند . همچنین توسط بسیاری به عنوان ذخیره ارزش مشابه بیت کوین در نظر گرفته شده است.

اگر ETH خود را از دست بدهم چه اتفاقی می افتد؟

از آنجا که هیچ بانکی درگیر نیست ، شما مسئول پول خود هستید. می توانید سکه های خود را در یکی از صرافی ها یا در کیف پول خود ذخیره کنید. توجه به این نکته مهم است که اگر از کیف پول خود استفاده می کنید باید کاملاً از عبارت دانه مراقبت کنید . آن را به خوبی حفظ کنید زیرا در صورت قطع دسترسی به کیف پول خود به آن نیاز دارید تا پول خود را پس بگیرید.

دوره ارز دیجیتال :  آیا معاملات Ethereum قابل برگشت است؟

به محض افزودن داده ها به بلاک چین Ethereum ، اصلاح یا حذف آن تقریباً غیرممکن است. این بدان معناست که وقتی معامله ای انجام می دهید، می توانید فکر کنید که سنگ تمام گذاشته شده است. بنابراین ، اگر پول را به آدرس صحیح می فرستید ، باید همیشه بررسی کنید . اگر مبلغ زیادی ارسال می کنید ، ممکن است ابتدا ارسال مقدار کمی برای اطمینان از ارسال به آدرس صحیح مفید باشد.
با این حال ، به دلیل هک قرارداد هوشمند ، آنچه به عنوان هارد فورک Ethereum شناخته می شود در سال 2016 اتفاق افتاد که معاملات مخرب به طور موثر “معکوس شدند”. با این حال ، این اندازه گیری شدید یک واقعه استثنایی بود و نه معمول.

دوره ارز دیجیتال :  آیا معاملات Ethereum محرمانه هستند؟

نه تمام معاملات اضافه شده به بلاکچین Ethereum به صورت عمومی قابل مشاهده هستند. اگرچه نام اصلی شما روی آدرس Ethereum شما نیست ، اما ناظر می تواند از طریق روش های دیگر آن را با هویت شما مرتبط کند.

متاورس چیست ؟

در مورد دنیای مجازی متاورس چه می دانید؟ دنیای مجازی غول پیکر متاورس  ایده یک جهان آنلاین سه بعدی است که جهان های مجازی متعدد و متفاوت را ترکیب می کند و می توانید آن را نسخه آینده اینترنت در نظر بگیرید. این دنیای مجازی غول پیکر به کاربران این امکان را می دهد که در این فضاهای سه بعدی با هم کار، ملاقات، بازی و معاشرت کنند.

دنیای متاورس هنوز در تمام ابعادش به واقعیت تبدیل نشده است، اما برخی از پلتفرم ها شامل عناصری شبیه به این جهان هستند، زیرا بازی های ویدیویی امروزه نزدیک ترین تجربه را به این دنیا ارائه می دهند. توسعه دهندگان با میزبانی رویدادهای درون بازی و ایجاد اقتصادهای مجازی، بازی ها را به ارتفاعات جدیدی رسانده اند.

دوره ارز دیجیتال : اگرچه ارزهای رمزپایه اساسی نیستند، اما می‌توانند برای استفاده از آن‌ها در دنیای متاورزها مناسب باشند، زیرا امکان ایجاد یک اقتصاد دیجیتال با انواع مختلف توکن‌های خدمات و دارایی‌های مجازی (توکن‌های غیرقابل تعویض) را فراهم می‌کنند. دنیای Metaverse از استفاده از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال مانند Trust Wallet و MetaMask Wallet نیز سود خواهد برد. فناوری بلاک چین همچنین می‌تواند سیستم‌های حاکمیتی شفاف و قابل اعتماد را ارائه دهد.

در حال حاضر برنامه هایی در بلاک چین وجود دارد که شبیه به دنیای متافیزیک است و منبع درآمد مناسبی را برای برخی افراد فراهم می کند. به عنوان مثال، Axie Infinity یک بازی سودآور است که بسیاری از کاربران آن را انجام می دهند تا منبع درآمد اضافی برای آنها فراهم کنند و SecondLive و Decentraland نمونه های موفقی از ترکیب دنیای بلاک چین با برنامه های کاربردی واقعیت مجازی هستند.

ارتباطات بین دنیای فیزیکی، مالی و مجازی نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شود. دستگاه‌هایی که امروزه برای مدیریت زندگی‌مان استفاده می‌کنیم، تقریباً با فشار یک دکمه به هر چیزی که می‌خواهیم دسترسی پیدا می‌کنیم. اکوسیستم ارزهای دیجیتال نیز از این امر مستثنی نیست. توکن‌های غیرقابل تعویض، بازی‌های بلاک چین و پرداخت‌های ارزهای دیجیتال دیگر متعلق به خبره‌های ارزهای دیجیتال نیستند، اما اکنون به‌عنوان بخشی از دنیای رو به رشد متاورس‌ها به راحتی در دسترس هستند.

دوره ارز دیجیتال : تعریف متاورس چیست؟

متاورس یک فضای آنلاین مجازی سه بعدی است که کاربران را در تمام جنبه های زندگی خود به هم متصل می کند. این دنیا پلتفرم‌های متعددی را به هم متصل می‌کند، زیرا مانند اینترنت است که شامل وب‌سایت‌های مختلفی است که می‌توان به همه آنها از یک مرورگر دسترسی داشت.

این مفهوم اولین بار در رمان علمی تخیلی Snow Crash اثر نیل استفنسون ظاهر شد. در حالی که ایده متاورس ها زمانی یک فانتزی بود، اکنون به نظر می رسد که می تواند در آینده به واقعیت تبدیل شود.

دوره ارز دیجیتال : فناوری واقعیت افزوده محرک اصلی دنیای متاورس خواهد بود و هر کاربر یک شخصیت یا آواتار را کنترل می کند. به عنوان مثال، می‌توانید با هدست‌ها و عینک‌های Oculus VR در دفتر مجازی خود در یک جلسه مجازی شرکت کنید، کار خود را تمام کنید و در حین انجام یک بازی مبتنی بر بلاک چین مدتی استراحت کنید ، سپس سبد ارزهای دیجیتال و امور مالی خود را در دنیای متاورس مدیریت کنید.

و شما می‌توانید برخی از جنبه‌های دنیای متافیزیکی را در دنیای مجازی بازی‌های ویدیویی که از قبل وجود دارد، ببینید، بازی‌هایی مانند Second Life و Fortnite یا ابزارهای شبکه‌های اجتماعی برای کارهایی مانند Gather.town بسیاری از عناصر زندگی ما را در دنیای الکترونیک آنلاین گرد هم می‌آورند. . در حالی که این برنامه ها متا ویروس نیستند ، اما تا حدودی شبیه به آنها هستند، زیرا متا ویروس ها هنوز واقعیت ندارند.

متاورس علاوه بر پشتیبانی از بازی‌ها یا رسانه‌های اجتماعی، کاربردهای اقتصادی، هویت دیجیتال، حکمرانی غیرمتمرکز و سایر برنامه‌ها را ترکیب می‌کند. حتی در دنیای امروزی، ایجاد و در اختیار داشتن اقلام و سکه‌های ارزشمند توسط کاربران به توسعه یک دنیای متاورژن واحد و متحد کمک می‌کند. همه این ویژگی ها به بلاک چین ها این پتانسیل را می دهد که این فناوری آینده را تقویت کند.

دوره ارز دیجیتال : چرا بازی های ویدیویی به دنیای متافیزیک مرتبط هستند؟

با توجه به تمرکز بازی‌های ویدیویی بر روی واقعیت مجازی سه بعدی، آنها نزدیک‌ترین تجربه مشابه متاورس امروزی را ارائه می‌کنند و نه تنها به دلیل سه بعدی بودنشان، زیرا بازی‌های ویدیویی امروزی خدمات و ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که جنبه‌های دیگر زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به عنوان مثال، بازی ویدیویی Roblox میزبان رویدادهای مجازی مانند کنسرت ها و گردهمایی ها است. بازیکنان دیگر فقط بازی را انجام نمی دهند، بلکه از آن برای سایر فعالیت ها و سایر جنبه های زندگی خود در “فضای مجازی” استفاده می کنند.

چگونه ارزهای رمزپایه بخشی از دنیای متاورس می شوند؟

ارزهای دیجیتال می‌توانند سایر جنبه‌های کلیدی مورد نیاز، مانند گواهی دیجیتالی مالکیت، انتقال ارزش، حاکمیت و دسترسی را ارائه دهند. اما این موارد دقیقا به چه معنا هستند؟
در آینده، اگر از دنیای متاورس ها برای کار، معاشرت و حتی خرید اقلام دیجیتالی استفاده کنیم، باید راه مطمئنی برای اثبات مالکیت وجود داشته باشد و از جابجایی این اقلام و پول نقد در نقاط مختلف دنیا احساس امنیت کنیم. در نهایت، ما همچنین می‌خواهیم در فرآیند تصمیم‌گیری که در دنیای متافیزیکی اتفاق می‌افتد، نقشی ایفا کنیم، اگر بخش بزرگی از زندگی ما شود.

توسعه دهندگان بلاک چین نیز تحت تأثیر دنیای بازی های ویدیویی قرار دارند، زیرا استفاده از عناصر بازی در امور مالی غیرمتمرکز و مالی بازی رایج است. به نظر می رسد در آینده شباهت های زیادی وجود داشته باشد که یکپارچگی این دو جهان را افزایش دهد. جنبه های اساسی فناوری بلاک چین مناسب برای دنیای متاورس عبارتند از:

۱. اثبات دیجیتالی مالکیت: با داشتن کیف پول و دسترسی به کلیدهای خصوصی خود ، می توانید فورا مالکیت یک فعالیت یا دارایی در بلاک چین را ثابت کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک کپی دقیق از تراکنش های خود را در زمانی که در محل کار هستید، روی بلاک چین نمایش دهید تا احساس مسئولیت خود را نشان دهید. کیف پول یکی از امن ترین و موثرترین راه ها برای ایجاد هویت دیجیتال و اثبات مالکیت است.

۲. قابلیت جمع آوری دیجیتال: همانطور که می توانیم مالک یک کالا را ثابت کنیم، می توانیم اصل و منحصر به فرد بودن یک کالا را نیز ثابت کنیم. برای متافیزیکدانی که به دنبال ترکیب بیشتر فعالیت های زندگی واقعی است، این مهم است. با توکن‌های غیرقابل تعویض ، می‌توانیم اشیایی ایجاد کنیم که ۱۰۰٪ منحصر به فرد هستند و هرگز نمی‌توان آنها را کپی یا جعل کرد، و یک بلاک چین می‌تواند نشان دهنده مالکیت اقلام فیزیکی باشد.

۳. انتقال ارزش: دنیای متاورس به روشی مطمئن برای انتقال ارزش نیاز دارد که کاربران به آن اعتماد دارند. سکه‌های موجود در بازی‌های چندنفره از امنیت کمتری نسبت به ارزهای رمزنگاری شده در بلاک‌چین برخوردار هستند، بنابراین اگر کاربران زمان قابل‌توجهی را در متاورس‌ها سرمایه‌گذاری کنند و بتوانند در آنجا مقداری پول به دست آورند، به یک سکه قابل اعتماد نیاز خواهند داشت.

۴. حاکمیت: توانایی کنترل قوانین تعامل شما با دنیای متاورس از اهمیت بالایی برای کاربران برخوردار است. در زندگی واقعی، ممکن است در شرکت‌ها حق رای داشته باشیم و حق انتخاب رهبران و دولت‌ها را داشته باشیم، متاویرس نیز به راه‌هایی برای اجرای حکمرانی منصفانه نیاز دارد و بلاک چین راهی اثبات‌شده برای رسیدن به این هدف است.

۵. قابلیت دسترسی: ایجاد یک کیف پول سفارشی برای هر کسی از سراسر جهان در بلاک چین های عمومی در دسترس است. برخلاف حساب بانکی، نیازی به پرداخت پول نقد یا ارائه داده نخواهید داشت، که این امر می‌تواند ساده‌ترین راه برای مدیریت امور مالی و هویت دیجیتال الکترونیکی باشد.

۶. سازگاری عملیاتی: فناوری بلاک چین به طور مداوم در حال بهبود سازگاری بین پلتفرم های مختلف است، زیرا پروژه هایی مانند Polkadot (DOT) و Avalanche (AVAX) امکان ایجاد بلاک چین های سفارشی را فراهم می کنند که می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. یک متاورس واحد نیاز به اتصال چندین پروژه دارد و فناوری بلاک چین در حال حاضر راه حل هایی برای این کار دارد.

دوره ارز دیجیتال : عملکرد متاویرس چیست؟

همانطور که قبلا توضیح دادیم، متاورس ها تمام جنبه های زندگی را در یک مکان جمع می کنند، در حالی که بسیاری از آنها در حال حاضر از خانه کار می کنند، در متاورس می توانید وارد یک دفتر سه بعدی شوید و با آواتارهای همکاران خود تعامل داشته باشید. کسب‌وکار شما ممکن است به متاورس‌ها نیز مرتبط باشد و درآمدی به شما بدهد که می‌توانید مستقیماً در متاورس‌ها از آن استفاده کنید و در واقع، این نوع عملکرد از قبل به همین شکل وجود دارد.

تامین مالی بازی و بازی برای مدل‌های کسب درآمد، منابع درآمد پایداری را برای افراد از سراسر جهان ارائه می‌کند. این مشاغل الکترونیکی کاندیدای قوی برای کاربرد در دنیای متافیزیکی آینده هستند، زیرا ثابت می‌کنند که مردم آماده زندگی و کار در دنیای مجازی هستند. بازی‌های سودآوری مانند Axie Infinity و Gods Unchained جهان‌های سه بعدی یا آواتار ندارند، اما این اصل است که می‌توانند بخشی از متاورس به عنوان راهی برای کسب درآمد در دنیای کاملا مجازی باشند.

SecondLive
‌یک محیط مجازی سه بعدی است که در آن کاربران آواتارها را برای کار، یادگیری و معاشرت کنترل می‌کنند. این پروژه همچنین شامل بازاری برای توکن‌های غیرقابل تعویض برای مبادله با کلکسیون‌ها است. در سپتامبر 2020، SecondLive میزبان جشنواره برداشت زنجیره هوشمند Binance به عنوان بخشی از جشن اولین سالگردش بود. این نمایشگاه مجازی پروژه های مختلفی را در اکوسیستم زنجیره هوشمند بایننس به نمایش گذاشت تا کاربران بتوانند با آن ها کاوش کنند و با آنها تعامل داشته باشند.

Axie Infinity
یک بازی سودآور است که برای بازیکنان کشورهای در حال توسعه فرصت هایی برای کسب درآمد ثابت فراهم کرده است. با خرید 3 موجود به نام Axies یا هدیه دادن آنها، بازیکن می تواند توکن های Smooth Love Potion (SLP) را به دست آورد. هنگام فروش این توکن ها در بازار آزاد، بسته به قیمت بازار و میزان بازی آنها می توان از 200 تا 1000 دلار درآمد کسب کرد.

دسنترالند
Decentraland یک دنیای دیجیتال الکترونیکی است که عناصر اجتماعی، ارزهای دیجیتال، توکن های غیر قابل مبادله و املاک مجازی را ترکیب می کند. علاوه بر این، بازیکنان نقش حیاتی در اداره پلتفرم دارند. مشابه دیگر بازی‌های بلاک چین، توکن‌های غیرقابل تعویض برای نمایش کلکسیون‌های زیبایی‌شناختی استفاده می‌شوند و برای خرید LAND استفاده می‌شوند که قطعه‌های زمینی ۱۶×۱۶ میلیونی است که کاربران می‌توانند در بازی با استفاده از ارز دیجیتال MANA خریداری کنند. ترکیب همه این عناصر با هم به ایجاد یک اقتصاد رمزنگاری پیچیده کمک می کند.

کاردانو چیست

کاردانو اثری از پروژه بلاکچین مبتنی بر سهام است که هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده است. بلاکچین “نسل سوم” به دنبال حل مقیاس پذیری ذاتی بلاک چین های نسل دوم است. ویژگی های پیشرفت کاردانو با یک فلسفه علمی و تحقیقات آکادمیک زیاد مشخص می شود. کاردانو با نسخه ۲۰۲۰ شلی ، به رسیدن به اهدافش نزدیکتر می شود.

پروژه کاردانو و ارز دیجیتال وابسته به آن ADA از زمان تأسیس آن در سال 2015 سر و صدای زیادی در جامعه رمزنگاری ایجاد کرده است. سختگیری دانشگاهی که در توسعه آن اعمال می شود ، کاردانو را در فضای ارزهای رمزپایه تا حدودی منحصر به فرد می کند.

پروژه کاردانو در درجه اول توسط شرکت فناوری Input Output Hong Kong (IOHK) که توسط چارلز هوسکینسون تاسیس شده است ، توسعه داده شد. هوسکینسون نیز در روزهای ابتدایی خود با Ethereum درگیر بود.

کاردانو

اما کاردانو چیست و او چه نقشه هایی را در نقشه راه طولانی خود برنامه ریزی کرده است؟

Cardano چیست و ADA token چیست؟

Cardano یک بلاکچین هدف کلی است که بر اساس تحقیقات دانشگاهی بررسی شده توسط همتا ساخته شده است. این برنامه توسط یک تیم چند رشته ای از مهندسان ، ریاضیدانان ، دانشمندان و متخصصان تجارت در حال توسعه است.

توسعه مداوم سیستم عامل همیشه با استفاده از یک رویکرد علمی انجام می شود. طبق گفته سازندگان آن ، اصول اصلی طراحی Cardano عبارتند از امنیت ، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری.

ADA ، واحد پول رایج کاردانو ، برای معامله در بلاکچین کاردانو استفاده می شود ، دقیقاً مانند رابطه بین Ether (ETH) و شبکه Ethereum.

توسعه کاردانو به چندین واحد تجاری تقسیم می شود. پروتکل کاردانو توسط IOHK تهیه شده است ، بنیاد کاردانو بر این پروژه نظارت دارد و EMURGO مسئول توسعه تجارت و رهبری تصویب است. IOHK همچنین در توسعه Ethereum Classic (ETC) شرکت کرد.

نقشه راه کاردانو و ADA چیست؟

نقشه راه کاردانو از پنج مرحله اصلی تشکیل شده است: بایرون ، شلی ، گوگوئن ، باشو و ولتر. مرحله اول با راه اندازی شبکه همراه با توابع اساسی مانند تبدیل ADA مشخص شد. هارد فورک شلی در سال 2020 ایجاد شد و به نوبه خود گام های بیشتری در جهت تمرکز زدایی برداشت. اکنون گره ها توسط انجمن کاردانو در کنار استخرهای پیوند با سهام که توسط دارندگان ADA اداره می شوند.

از دسامبر سال ۲۰۲۰ ، قراردادهای هوشمند عملکردی نمی توانند در بستر بلاکچین مستقر شوند. به عنوان بخشی از نقشه راه ، گوگوئن ارائه می شود. بعد از گوگوئن ، دوره باشو بر بهبود مقیاس پذیری و قابلیت همکاری تمرکز خواهد کرد ، و سپس ولتر یک سیستم کابینه را برای رسیدگی به حاکمیت معرفی می کند.

کاردانو و رمز ADA آن چگونه کار می کند؟

Cardano به عنوان یک بلاک چین “نسل سوم” با هدف حل مسائل مقیاس پذیری نسل اول (به عنوان مثال بیت کوین ) و نسل دوم (به عنوان مثال Ethereum ) طراحی شده است .
به گفته طرفداران این طبقه بندی ، نسل های قبلی زنجیره بلوک از گلوگاه هایی رنج می برند که اساساً میزان توان عملیاتی آنها را محدود می کند. این امر آن را به گزینه ای بی اثر برای استفاده انبوه در سراسر جهان تبدیل می کند. برای تأیید این مسئله می توانیم به دنبال نوسان زمان معاملات BTC و ETH باشیم.

Cardano به عنوان محاسبه ، به قدرت محاسباتی VISA در مستندات خود اشاره می کند:

این شبکه به طور متوسط ​​1736 تراکنش در ثانیه (TPS) با قابلیت پردازش تا 24000 TPS را انجام می دهد.
کاردانو به چندین روش بهبود بهره وری را هدف قرار داده است. یکی از ارکان اصلی این هدف سازوکار اجماع اثبات سهام (PoS) به نام Ouroboros است. Ouroboros ضمن ارائه تضمین های امنیتی قابل اثبات ، هزینه انرژی را در مقایسه با اثبات کار (PoW) کاهش می دهد .

راه حل لایه 2 کاردانو برای افزایش مقیاس پذیری Hydra به نام موجود افسانه ای به همین نام نامگذاری شده است. ایده این است که با افزودن هر گره جدید به شبکه ، توان عملیاتی افزایش می یابد.

ابزار ادغام هارد فورک نیز یکی از ویژگی های اصلی Cardano است که به هارد فورک بدون وقفه یا راه اندازی مجدد زنجیره بلوک امکان می دهد. موفقیت در مدرن سازی شلی گواه اثرگذاری این رویکرد است.

دوره ارز دیجیتال : ویژگی های کلیدی (ADA)

همانطور که گفته شد ، نقاط قوت کاردانو فلسفه دانشگاهی و علمی است که پشت آن قرار دارد. تیم توسعه دهنده کاردانو بیش از ۹۰ سند فنی برای فناوری اساسی منتشر کرده است. این پروژه دارای یک نقشه راه کاملاً مشخص است ، در حالی که این شبکه می خواهد دارای امنیت داخلی ، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری باشد.

اگر چه بلاکچین Cardano هنوز عملیاتی نیست ، اما به شما امکان می دهد در آینده قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر اجرا شوند. کاردانو که برای مشاهده VISA به عنوان یک رقیب ساخته شده و هدف نظری آن حل موانع سایبری است ، می تواند تمام عناصر سازنده مورد نیاز برای استفاده به عنوان ابزاری قدرتمند در فضای fintech را داشته باشد.

درست مانند Ethereum ، موارد استفاده Cardano بسیار گسترده است. این فقط در نظر گرفته شده است به عنوان یک لایه پایه برای برنامه های ساخته شده در بالا خدمت می کنند.

علیرغم وعده های بزرگ ، کاردانو هنوز به طور کامل عمل نکرده است دقیقاً مانند هر چیزی در فضای ارزهای رمزنگاری شده به جز بیت کوین. در حالی که پروژه کاردانو در درجه اول بلند پروازانه است اما توسعه آن نسبتاً کند بوده است.

دوره ارز دیجیتال : رمز ADA چیست؟

ADA رمز کاردانو است که به نام ریاضی دان قرن نوزدهم آدا لاولاس نامگذاری شده است. 6/57 درصد از پیشنهاد ADA در یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) توزیع شد ، و کاردانو حدود 62.2 میلیون دلار جمع آوری کرد.

توکن یک ارز دیجیتالی است و روشی برای معامله در شبکه کاردانو است (شبیه همان چیزی که برای معامله در Ethereum به اتر احتیاج دارید).

دارندگان ADA همچنین مشارکت در شبکه کاردانو را دارند که می تواند در استخرهای پیوند سهام برای تولید سود استفاده شود.

دوره ارز دیجیتال : کیف پول کاردانو

Daedalus کیف پول سخت افزاری رایانه ای منبع آزاد برای ذخیره سازی ADA ساخته شده است. این به عنوان یک گره کامل کار می کند ، به این معنی که کل بلاکچین Cardano باید بارگیری شود و هر معامله برای حداکثر امنیت کاربر تأیید می شود.

کیف پول های سبک که نیازی به بارگیری کل بلاکچین ندارند ، کیف پول Yoroi و AdaLite هستند. ADA همچنین می تواند بر روی کیف پول های سرد الکترونیکی مانند Ledger و Trezor از طریق Daedalus ، Yoroi Wallet و AdaLite ذخیره شود.

دوره ارز دیجیتال : آینده کاردانو

کاردانو یک پروژه بلند پروازانه است که هدف آن ایجاد زیرساخت های بلاکچین به اکوسیستم ارز رمزنگاری شده است. در حالی که این پروژه کندتر از آنچه انتظار می رود در حال پیشرفت است ، هدف آن نیز دستیابی به اهداف عالی است.

اما آیا این پروژه بلاکچین نسل ۳ به پلتفرم غالب قراردادهای هوشمند تبدیل خواهد شد یا اینکه خیلی کند به بازار عرضه می شود؟ آیا بلاک چین های نسل ۴ وجود دارند که بتوانند کاری را که بهتر انجام می دهند انجام دهند؟ همچنان که کاردانو در نقشه راه خود پیشرفت بیشتری می کند ، باید به این سوالات پاسخ داده شود.

دکمه بازگشت به بالا