تحلیل فارکس

تحلیل تکنیکال جفت ارز GBP/USD

 

مورخ 14 آذر 98

در بازار فارکس جفت ارز GBP/USD پس از آنکه خبرهای مثبتی از سیاست های انگلستان منتشر شد توانست از عدد رند 1.30 عبور کند و روند صعودی خودش را ادامه دهد.

بنظر می رسد در تایم فریم 120 دقیقه با این موج شماری الیوتی در موج 5 خودش قرار داشته باشد و بتواند هدف اول در 1.38 درصد فیبوناچی  یعنی عدد 1.317 را ثبت کند و بعد از آن به سمت هدف 1.618 درصد فیبوناچی خودش حرکت کند که عدد 1.34 است.

تا زمانی که بالای 1.30 قرار دارد روند صعودی خواهد بود و در صورت کاهش قیمت از این عدد نیاز است مجددا آن را بررسی کنید

 

 

مورخ 29 مهر 98

تحلیل GBP/USD:

در انگلستان بحث برگزیت و خروج با توافق و بدون توافق از اتحادیه اروپا بسیار داغ است و پس از توافق بوریس جانسون با اتحادیه اروپا این طرح طی هفته گذشته نتوانست نظر مجلس انگلستان را به خود جلب کند و رای منفی به آن دادند و نخست وزیر انگلستان مجدد مجبور شد درخواست تمدید برای اتحادیه اروپا ارسال کند. بنابراین باید منتظر رای گیری مجدد مجلس انگلستان باشیم تا ببینیم تکلیف برگزیت به کجا می رسد.

در تایم فریم روزانه قیمت پوند پس از مدت های کاهش پس از رسیدن به عدد 1.20370 مورد حمایت بازار قرار گرفت و توانست تا قیمت 1.2973 بالا بیاید. همچنین قیمت توانسته از مقاومت 50 و 200 روزه بالاتر رود ولی در قیمت 1.3019 با مقاومت فیبوناچی 161.8 روبرو است.

در تایم فریم هفتگی ما مقاومت 1.3204 را پیش رو داریم و باید منتظر ماند و دید که آیا قیمت به این مقاومت می رسد یا نه. اما نکته جالب تر در تایم فریم 4 ساعته و اندیکاتور RSI است که شاهد واگیرایی در آن می باشیم.

 

 

مورخ 21 مهر 98

تحلیل هفتگی پوند به دلار آمریکا:

خبرهای خوب از مذاکرات برکسیت باعث شده است که پوند مورد حمایت خریداران سرانجام قرار بگیرد و از منطقه حمایتی 1.19040 به سمت بالا حرکت کند. اما باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی برای برکسیت می افتد.

در تایم فریم هفتگی ما شاهد یک روند نزولی بلند مدت هستیم اما با رسیدن به منطقه حمایتی 1.19040 مورد حمایت خریداران قرار گرفته است و توانسته تا مقاومت 1.27390 بالا بیایید.

در تایم فریم روزانه پوند توانسته به سمت مقاومت 200 روز حمله کند و با منتظر ماند و دید که آیا می تواند از منطقه مقاومتی 1.2763 عبور کند یا نه

در تایم فریم 4 ساعته هفته ای که گذشت همه چیز به نفع پوند بود اما باید منتظر ماند و دید می تواند از منطقه مقاومتی 1.27630 نیز عبور کند یا نه

 

 

مورخ 19 مهر 98 

با توجه به مطرح شدن بحث خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا جدی شده است معامله گران نسبت به آینده پوند انگلستان در بازار فارکس نگران هستند و بنظر می آید اگر کف 1.12370 را به سمت پایین بشکند می توانیم منتظر نزول بیشتر این جفت ارز باشیم، هر چند که باید توجه داشته باشید در تایم فریم های روزانه و هفتگی روند پوند انگلستان در بازار فارکس نزولی است و علت صعود های اخیر بخاطر نرخ بهره اروپا و احتمال خروج با توافق بوده است.

پوند انگلستان برای اینکه به روند صعودی خودش بازگردد باید 1.2516 به سمت بالا عبور کند.

 

 

مورخ 19 تیر 98

جفت ارز GBP/USD بعلت وضعیت برگزیت خیلی وقت می باشد که روند نزولی به خود گرفته است و در حال حاضر هم همانطور که مشخص می باشد در کانال نزولی قرار دارد و در عدد 1.25 به یک کف حمایتی رسیده است. حالا اگر قصد داشته باشد روند صعودی شود باید از 1.28 بالاتر رود. اما بنظر می رسد این کف حمایتی هم به سمت پایین شکسته شود و به عدد 1.22 برسد.

 

مورخ 11 تیر 98 

در بازار جفت ارز GBPUSD در یک کانال خنثی بین 1.28 و 1.25 محدود شده است، در حال حاضر روند کوتاه مدت تر یک کانال نزولی است و می تواند با رعایت حد ضرر تا 1.25 نیر پایین بیاید.

در صورت شکست سقف کانال عدد 1.268 می تواند تا 1.279 نیر روند صعودی خود را ادامه دهد.

 

 

مورخ 9 خرداد 98

در تایم فریم روزانه در پوند انگلستان در حال رسیدن به منطقه تقاضا می باشد. با توجه به محدوده مشخص شده می توانید پس از رسیدن به این محدوده عکس العمل پوند را زیر نظر بگیرید اگر توانست به سمت بالا بازگردد با رعایت حد ضرر می توانید وارد خرید شوید. و شکست محدوده مشخص شده پوند را می تواند به قیمت های پایین تری ببرد.

 

پرایس اکشن

 

مورخ 30 اردیبهشت 98

پس از نزول هایی که پوند انگلستان داشته است بنظر در حال حاضر در تایم فریم روزانه وضعیت مناسبی را داشته باشد. از عدد 1.26 با رعایت حجم می توانید وارد یک موقعیت buy شوید.

هدف 1.32

حد ضرر 1.25

 

مورخ 11 اردیبهشت 98

از 1.29 پیش بینی صعود کردیم و تا 1.30 بالا اومد و چیزی حدود 2000 پیپ سود برای خریداران به همراه داشت. از این جا به بعد با توجه به اشباع macd توصیه به سیو سود داریم تا ببینیم بعدا چه اتفاقی می افتد.

 

 

اگر با هم یک شمارش الیوتی داشته باشیم و شروع حرکت 1.24 باشد با یک مثلث قطری آغازین روبرو هستیم و سپس اطلاح قیمتی تا حوالی 1.28
پیش بینی می شود کرد از محدوده مشخص شده وارد یک موج صعودی شود تا قیمت 1.35 ادامه داشته باشد.

حد ضرر تحلیل 1.24

حد سود 1.35

 

مورخ 25 بهمن 97

تحلیل تکنیکال GBPUSD 

از دید نمودار هفتگی روند بلند مدت جفت ارز GBPUSD نزولی است. و پس از رسیدن به نرخ رُند ۱٫۲۷۰۰ دلاری واکنش مثبتی داشت و معامله گران وارد buy شدند تا اینجای کار معامله GBPUSD سود دهی داشته است و با توجه به شرایط فعلی هنوز هم احتمال حرکت نرخ برابری پوند به دلار آمریکا تا سقف کانال در مقاومت ۱٫۳۰۵۰ وجود دارد. به همین دلیل معامله گرانی که با توجه به پین بار صعودی وارد معامله شده بودند، بهتر است حد ضرر معامله را در نقطه سر به سر خرید قرار دهند. هم چنین خریدارانی که تازه وارد بازار خواهند شد، به دنبال سیگنال خرید از نمودار های زیر یک هفته باشند.
از آنجایی که روند بازار نزولی است، بهتر است معامله گران محافظه کار تا سقف ۱٫۳۰۵۰ دلار  منتظر بمانند و در صورت بازگشت قیمت sell دهند و در صورت ادامه روند صعودی وارد buy شوند

 

در حال حاضر باید منتظر رای پارلمان به برگزیت باشیم.

 

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا