تحلیل هفتگی بازار فارکس – 29 شهریور 99

تحلیل هفتگی بازار فارکس – 29 شهریور 99

از تصمیمات فدرال رزرو چه خبر ؟

در هفته ای که گذشت شاهد جلسه فدرال رزرو بودیم. در این جلسه دلار آمریکا در واکنش به بیانیه سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا تقویت شد. هر چند که فدرال رزرو تا سال ۲۰۲۳ برنامه‌ای برای افزایش نرخ بهره ندارد، اما دلار تقویت شده است.  فدرال رزرو گفته تا وقتی‌که اشتغال به بالاترین سطح نرسیده، نرخ‌های بهره را افزایش نخواهد داد. با این وجود دو نفر از نُه عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا (FOMC) با سیاست‌های نرخ بهره‌ای فدرال رزرو مخالف بودند.  رئیس فدرال رزرو تأکید کرده که نرخ‌های بهره را تا مدت‌ها پایین نگه خواهد داشت. او همچنین گفته که به حمایت‌های مالی دولت نیاز است و بدون حمایت‌های مالی، اقتصاد آمریکا با ریسک‌های نزولی بیشتری مواجه خواهد شد.

واکسن کرونا

همچنین در مورد واکسن کرونا مسکو هم وارد مسابقه جهانی شرکت های داروسازی شده است که به دنبال تهیه واکسن کرونا هستند و مرحله سوم آزمایشات آغاز شده است. مدیر عامل شرکت Moderna Valleys اظهار داشت که این شرکت داده های کافی از آزمایشات اخیر را در اختیار دارد که به وی اجازه می دهد تا بداند  واکسن کرونا  در نوامبر سال جاری آماده است.

جنگ تجاری آمریکا و چین

در مورد جنگ تجاری آمریکا و چین داده ها نشان می دهد که حجم سرمایه گذاری های بین چین و آمریکا به پایین ترین سطح در 9 سال گذشته کاهش یافته است. تنش در روابط بین چین و آمریکا از زمان تصدی ریاست جمهوری دونالد ترامپ توسط رئیس جمهور آمریکا تأثیر عمیقی بر سطح پایین سرمایه گذاری بین چین و آمریکا شده است. آخرین نشانه های این تنش ها ، فشارهایی است كه پرزیدنت ترامپ به شركت صاحب برنامه TikTok برای مجبور كردن آن به فروش برنامه یا بستن فعالیت های این شركت در آمریكا وارد كرد 

 

نماد xau/usd :

در بازار طلا سرمایه گذاران نگران وضعیت اقتصادی و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند اما با خبرهای خوب در مورد عرضه واکسن قیمت طلا کمی کاهش یافت اما روز جمعه قیمت کمی افزایش یافت که علت آن را می توان ظهور نشانه های منفی در مورد گسترش ویروس کرونا ، که انگلیس امروز در برخی از مناطق که شاهد تسریع در میزان آلودگی به ویروس کرونا بوده است ، اعمال مجدد اقدامات تعطیلی را اعلام کرد و عدم اطمینان درباره نتایج انتخابات آمریکا ، تنش هایی بین چین و آمریکا که آخرین آن خبر فروش سامانه های پیشرفته تسلیحاتی ایالات متحده به جزایر تایوان بود که چین با انجام تمرینات نظامی در مرزهای خود با تایوان به این واکنش پاسخ داد.

یکی از اعضای بانک سرمایه گذاری سوئیس UBS به آژانس های خبری گفت که این بانک انتظار دارد طلا شاهد افزایش متوالی در دوره آینده باشد ، بر اساس نگرانی مداوم در مورد آینده اقتصاد جهانی و ترس از آنها ، از جمله مهمترین آنها انتشار ویروس کرونا است که به میزان گسترده ای در بسیاری از کشورها بازگشت ، که وی نگرانی ها درباره احتمال متوسل شدن دوباره به اقدامات تعطیلی را كه تأثیر منفی بر اقتصاد خواهد گذاشت برگرداند.

در تایم فریم 4 ساعته کاملا مشخص است که طلا در یک وضعیت خنثی قرار گرفته و در حال تکمیل الگوی مثلث است. این احتمال وجود دارد که از هر سمتی طلا از مثلث خارج شود و حرکتش را پر قدرت ادامه دهد.

تحلیل طلا
تحلیل هفتگی تحلیل طلا

 

نماد Eur/usd :

در تایم فریم 4 ساعته مشخص است که این جفت ارز در محدود خنثی در حال انجام حرکت است و با سقف قیمتی 1.1898 و کف قیمتی 1.1753 درگیر است. بهترین توصیه این است که منتظر باشید تا از یک طرف قیمت خارج شود.

در پایان روز پنجشنبه شاهد افزایش یورو در برابر دلار ، با خوش بینی در مورد توافق Brexit به دنبال اظهارات مثبت کمیسیون اروپا بودیم جایی که رئیس  کمیسیون اروپا ، اوسولا فون در لاین ، برخی از نکات مثبت در مورد مذاکرات  Brexit  با انگلیس گفت که دستیابی به توافق تجاری  بین انگلیس و اتحادیه اروپا با وجود تحولات منفی اخیر امکان پذیر است 

رئیس بانک مرکزی اروپا گفت که بازار نباید بیش از حد به رشد ارزش یورو واکنش نشان دهد. Lagarde گفته که در بانک مرکزی اروپا در رابطه با ارزش یورو در بازار فارکس صحبت شده، اما هیچ هدفی برای EURUSD تعیین نشده است. در واقع بانک مرکزی اروپا تنها به اثرات نرخ ارز بر رشد تورم تمرکز کرده است. بانک مرکزی اروپا برآورد GDP برای سال‌های ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را ارتقا داده و همچنین معتقد است که رشد تورم در سال ۲۰۲۱ هم بهتر از پیش‌بینی‌های قبلی خواهد بود. بعد از رشد ضعیف تورم در ناحیه یورو، سرمایه‌گذاران نگران بودند که شاید بانک مرکزی اروپا برآوردهای تورمی را پایین بیاورد. اما چنین اتفاقی نیفتاد.
این یعنی بانک مرکزی اروپا به روند اقتصادی فعلی اطمینان دارد. حتی رئیس بانک مرکزی اروپا گفته که شاخص‌های اقتصادی از رشد قوی فعالیت‌های اقتصادی در بخش تولیدی حکایت دارند و تقاضای داخلی هم به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است.

 

تحلیل Eur/usd
تحلیل Eur/usd

 

نماد GBP/usd :

این جفت ارز در روزهای قبل شاهد یک سقوط 5 درصدی بوده است و از 1.3471 به 1.2771 کاهش پیدا کرده است. اما در این کف سرانجام معامله گران دست از فروش برداشتند و شروع به خارج شدن از معامله کردند. در حال حاضر باید منتظر باشیم ببینیم می تواند از سقف 1.3017 یا کف 1.2770 از کدام سمت تصمیم میگیرد خارج شود. و بعد از آن به دنبال معامله باشیم.

 

تحلیل GBP/usd
تحلیل GBP/usd

 

نماد Aud/usd :

روز جمعه وزیر دارایی نیوزیلند سخنرانی داشت ، و موارد زیر مهمترین نکاتی است که در اظهارات وزیر دارایی نیوزلند ذکر شده است:

  • اقتصاد نیوزیلند در حال بهبودی از رکودی است که طی دوره گذشته شاهد آن بوده است.
  • اقتصاد تا اوایل سال 2021 بهبود بیشتری خواهد یافت.
  • انتظار می رود لحن بانک مرکزی نیوزلند در جلسه آینده در مورد نرخ بهره خنثی باشد .
  • نیوزیلند رزرو به احتمال زیاد نرخ 0.25٪ تا مارس 2021 حفظ می کند.
بانک مرکزی نیوزیلند
بانک مرکزی نیوزیلند

 

از نظر تحلیل تکنیکال ما باید منتظر باشیم ببینیم نرخ برابری aud/usd می تواند از عدد 0.7344 به سمت بالا عبور کند یا خیر

تحلیل aud/usd
تحلیل aud/usd

 

 

همچنین بخوانید :

توصیه های 10 معامله گر بزرگ دنیا چیست؟ (بخش اول)

سبک پرایس اکشن چیست ؟ و چطور آن را یاد بگیریم ؟

آیا فارکس در ایران جرم است یا نه ؟

تفاوت اندیکاتور و اسیلاتور ها در چیست ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+