آموزش فارکس

در یک شیوه معاملاتی در بازار فارکس استاد شوید

در این مطلب ما در این مورد می خواهیم صحبت کنیم که در یک شیوه معاملاتی در بازار فارکس استاد شوید تا بتوانید حداکثر بهره برداری از بازارهای مالی را انجام دهید.

افرادی که بیشترین درآمدها را در این دنیا دارند همگی یک معیار مشترک دارند: همه آن ها در موضوعات بسیار اندکی دانش و عملکرد بسیار عالی دارند. یک ضرب المثل آمریکایی وجود دارد که می گوید: “Jack of all trades, Master of none.” این ضرب المثل اشاره به افرادی دارد که راجع به بسیاری از موضوعات اطلاعات سطحی دارند ولی در هیچ موضوعی دانش عمیق ندارند. این قبیل افراد به هیچ عنوان نمی توانند در شغل معامله گری موفق شوند.

به خصوص افرادی که به تمام استراتژی های معاملاتی و متدهای مختلف تریدینگ در بازار فارکس سرک کشیده اند اما تلاشی در جهت تمرین و حرفه ای شدن در هیچ کدام از آن ها نکرده اند. این رفتار در معامله گری همانند کبریتی است که فقط و فقط سرمایه فرد را می سوزاند و شعله اش گریبان گیر خود شخص و خانواده اش می شود.

برای من اهمیت ندارد که شما چه شنیده اید یا چی فکر می کنید، هیچ کدام از بهترین معامله گران یا سرمایه گذاران دنیا، بدون تمرکز بسیار زیاد و تمرین تا سر حد مرگ، نمی توانسته اند جایگاه امروزشان را داشته باشند. از هر تریدر موفقی بپرسید قطعا این جواب را خواهد داد: من با انتخاب یک استراتژی که با آن راحتی بیشتری داشتم و تمرین صدها و هزار باره ی آن در طول چندین ماه متوالی، توانستم کارنامه معاملاتی ام را سبز رنگ کنم

 

 

تمرکز و نظم کامل در فارکس

در بازار فارکس تمرکز و نظم برای هر کاری در زندگی ضروری است، همه بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند. اما وقتی بحث معامله گری پیش کشیده می شود و موضوع یادگیری فقط یک استراتژی معاملاتی و حرفه ای شدن در آن است، این موضوع اهمیت دوچندان پیدا می کند و به همین میزان دشوارتر نیز می گردد.

شما به نظم و تمرکز کامل نیاز دارید تا مثلا به یک نوع سیگنال پرایس اکشنی متعهد بمانید. تا با دیدن هر نوع از کندل استیک ها سریع بالا و پایین نپرید و سریع پوزیشن نگیرید!

به عنوان مثال اگر تصمیم می گیرید برای شروع الگوی پین بار را برای معامله کردن انتخاب کنید، می بایست با تمام انواع پین بارها آشنا شوید، یاد بگیرید چطور می توان با آن ها معامله کرد، در کدام تایم فریم ها بهترین نتیجه را خواهند داد

در سبک خود متخصص شوید

اجرا کردن هزار تکنیک مختلف برای یکبار فقط وقت تلف کردن است و فایده خاصی ندارد. ذهن انسان نیاز به تکرار و تمرین و عادت دارد تا آن تکنیک تبدیل به یک روش زندگی شود و اجرا کردن آن به راحتی آب خوردن شود. این کار همانطور که در ورزش های رزمی و نواختن سازهای مختلف مثل پیانو کاربرد دارد، در معامله گری هم مفید فایده واقع می شود. هر چقدر بیشتر یک استراتژی معاملاتی را تکرار کنید، معامله کردن با آن برایتان راحت تر می شود.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا