سقوط وال استریت از ترس ویروس کرونا

سقوط وال استریت از ترس ویروس کرونا

دومین مورد از ابتلاء به ویروس کرونا در آمریکا تائید شد و همزمان با تشدید شیوع این ویروس در چین، سهام وال استریت سقوط کرد و قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح دو هفته‌ای رسید. میانگین صنعتی داو جونز ۱۷۰.۳۶ واحد یا ۰.۶ درصد سقوط کرد و به ۲۸۹۸۹.۷۳ واحد رسید؛ این در حالی است که در ابتدای معاملات، این شاخص بیش از ۱۰۰ واحد افزایش پیدا کرده بود.

در بازار فلزات گران‌بها قیمت طلا به عنوان سرمایه امن افزایش یافت. همچنین قیمت خرید نقدی هر اونس طلا، اسپات‌گلد، به ۱۵۷۴ دلار رسید. این بالاترین سطح قیمت طلا از ۸ ژانویه تا کنون است.

بارت ملک، رئیس استراتژی کالا شرکت تی‌دی، می‌گوید: بازارهای جهانی به وضعیت فرار از ریسک تغییر کرده‌اند.

 

 

وحشت از شیوع ویروس کرونا و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصادی جهان در کنار کاهش تقاضا برای نفت، قیمت طلای سیاه را در بدترین سقوط هفتگی خود از ماه جولای تاکنون قرار داده است. تحلیل‌گر ریموند جیمز، می‌گوید: بازارهای نفت فرض را بر این گذاشته‌اند که وضعیت ویروس کرونا فعلاً رو به وخامت خواهد بود.

قیمت نفت آمریکا این هفته را با سقوط بیش از ۷ درصدی به پایان رساند. شاخص برنت، که بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت است هم، این هفته ۶.۴ درصد سقوط کرد.

شاخص دابلیوتی‌آی در معاملات دیروز تا ۵۳.۸۵ دلار پایین آمد که این ارزان‌ترین قیمت آن از ۳۱ اکتبر تا کنون است. همچنین این شاخص با ثبت سومین افت متوالی هفتگی ۷.۱ درصد از قیمت خود را از دست داد.

 

کروناویروس‌ها (Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مختلفی را از سرماخوردگی معمولی گرفته تا سندرم حاد و شدید تنفسی یا (سارس) ایجاد می‌کنند. این بیماری به نام سندرم نارسایی تنفسی خاورمیانه شناخته شده‌است که به اختصار MERS-CoV خوانده می‌شود. کروناویروس‌ها دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی را در انسان‌ها درگیر می‌کند و عامل یک سوم سرماخوردگی‌های شایع هستند.

به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+