ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از بازار طلا

بر اساس ارزیابی هفتگی سایت کیتکو (Kitco News) اکثریت سرمایه‌گذاران خرد و فعالین حرفه‌ای همچنان نسبت به افزایش قیمت اونس طلا خوش‌بین هستند.

 ۶۴ درصد شرکت‌کنندگان پیش‌بینی می‌کنند که روند اونس طلا صعودی خواهد بود. ۲۹ درصد دیگر پیش‌بینی می‌کنند که بازار بدون روند خواهد بود و ۷ درصد هم پیش‌بینی می‌کنند که روند اونس طلا نزولی خواهد بود. در همین حال ۴۸۴ سرمایه‌گذار خرد هم در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده‌اند. ۵۶ درصد طرفدار روند صعودی، ۲۸ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۶ درصد هم طرفدار روند خنثی هستند. در ارزیابی هفته قبل، اکثریت سرمایه‌گذاران و فعالین حرفه‌ای بازار نسبت به افزایش قیمت اونس طلای جهانی خوش‌بین بودند. اونس طلا معاملات هفته قبل را از ۱۲۹۷ دلار شروع کرد و تا بالای ۱۳۱۱ دلار هم رسید، با این حال سرانجام معاملات را در ۱۳۰۲ دلار به پایان رساند.

دنیل پاویلونیز (Daniel Pavilonis) کارگزار ارشد بازار کالا در RJO Futures
“حرکات قیمتی اخیر اونس طلا نوسانی بوده‌اند و روند صعودی همچنان جریان دارد. معمولاً قیمت اونس طلا هر بار که به خط روند صعودی برخورد کرده، جهش خوبی را به نمایش گذاشته است. کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا (FOMC) هم برنامه‌ای برای افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک ندارد و این موضوع از قیمت اونس طلا حمایت کرده است. به نظر می‌رسد که نرخ بازدهی اوراق قرضه در حال کاهش است و دلار آمریکا هم در حال تشکیل اوج است. این دو اتفاق می‌تواند قیمت اونس طلا را بالا بکشد.”
افشین نبوی (Afshin Nabavi) سرپرست تیم معاملاتی MKS
افشین نبوی معتقد است که محدوده ۱۲۹۰ دلاری توانسته حمایت خوبی برای اونس طلا باشد. اگر خبر غیر منتظره‌ای بازار را تحت تأثیر قرار ندهد، قیمت اونس طلا می‌تواند در محدوده ۱۳۰۰ تا ۱۳۲۵ دلار نوسان کند. “روز چهارشنبه نشست تعیین نرخ بهره کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا (FOMC) را در پیش داریم. سرمایه‌گذاران به دقت به این نشست توجه خواهند کرد، اما در هر صورت دید بازار نسبت به طلا صعودی است.”
ریچارد بیکر (Richard Baker) سردبیر Eureka Miner Report
از نظر ریچارد بیکر طلا هفته پر نوسانی را پشت سر گذاشت، اما تغییر خاصی در چشم‌انداز تکنیکال بازار روی نداده است. او معتقد است که عوامل زیادی از قیمت اونس طلا حمایت می‌کنند. “با این حال وضعیت نرخ‌های بهره به نفع طلاست. کاهش نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ده‌ساله آمریکا و بهبود انتظارات تورمی باعث شده تا نرخ بهره واقع به کف جدیدی در سال ۲۰۱۹ برسد (۰٫۶۵ درصد). علاوه بر این نرخ دلار به روپیه هند به زیر ۷۰ سقوط کرده است (USDINR). این یعنی قدرت خرید طلا برای مردم هند بالا رفته است و به احتمال زیاد تقاضای فیزیکی طلا در هند افزایش خواهد یافت.”
جاسپر لولر (Kasper Lawler) سرپرست تیم تحقیقاتی London Capital Group
این فعال حرفه‌ای بازار معتقد است که روند میان‌مدت اونس طلا خنثی و متمایل به صعودی است. او معتقد است که قیمت اونس طلا می‌تواند در دامنه محدود فعلی نوسان کند، اما دلیلی برای سقوط قیمت اونس طلا به زیر ۱۲۸۰ دلار نمی‌بیند. “در کل هنوز هم تقاضا برای اونس طلا قوی است.”
آدام باتن (Adam Button) مدیر ForexLive
آدام باتن انتظار دارد که قیمت اونس طلا به نوسان در سطوح فعلی ادامه دهد. “در دو هفته گذشته شاهد نوسانات شدیدی در بازار اونس طلا بودیم. نوسانات شدید در بازار اونس طلا می‌تواند سرمایه‌گذاران خرد را به بازار جذب کند. در هفته پیش رو شاهد نوسانات بیشتر اونس طلا در اطراف ۱۳۰۰ دلار خواهیم بود.”

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلاس خصوصی آموزش فارکساطلاعات بیشتر
+